Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת צמיגים ל 206, מבין המידות הרשומות

שימו לב! השרשור הזה בן 4495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב!

ברשותי פיז'ו 206, גיר ידני 1.4 שנת 2001.

הרכב ברשותי קצת מעל לחצי שנה, ויש מס חסרונות שרציתי לטפל בהם נקודתית.

כמובן שנושא הכוח עלה לא פעם, ולהבדיל מרוב הדעות, אני לא מחפש כח בסל"ד גבוה, כי אם כוח זמין בסל"ד נמוך (בין 1500-3800 סל"ד), אך משיחות שערכתי עם אנשים שונים שהיו במקומי, ומקריאה בפורומים שונים, הבנת שהנושא לא משתלם לא מהבחינה הכלכלית, ולא מהבחינת האמינות של פרוייקט שכזה (תקנו אותי אם אני טועה).

בכל אופן, התקציב לכל השיפורים (אם ניתן לקרוא לזה כך), לא מוגדר כרגע, והוא יפרש על פני מס' חודשים (כל פעם קצת).

כרגע אני בשלב איסוף מידע, וקבלת החלטות, מה כדאי, מה פחות, וסדר גודל של עלויות.

בגדול, הדברים שאני רוצה לתת להם מענה הם הבאים (אגב, מי שחושב שחלקם מיותרים, אשמח לשמוע את דעתו על כך, ומה הוא ממליץ).

דבר ראשון הוא להחליף את פנסי החזית והפנסים האחוריים (האחוריים בגלל שגיליתי אלתור שנעשה שם בזמן שהחלפתי נורה שרופה - ולכן זה הדבר הראשון שיוחלף, הקדמיים בגלל שיש לי רצון להחליפם לHID, וממה שקראתי, ישנה פרצה או תחום אפור מבחינת החוק (כל עוד הגוון דומה/זהה לגוון הרגיל, וההתקנה בוצעה כראוי)

מבחינת האחוריים, כבר מצאתי פנס שאהבתי את העיצוב שלו, שהוא דומה למקורי, אך לא בדיוק - אני מעדיף שינויים עדינים

מבחינת הקדמיים, חשבתי בכיוון של פנס של חברת מורטי, אך אני עוד לא סגור על כך, ועל אופן היישום של HID.

דבר שני הם הצמיגים, והג'אנטים (קודם זה בגלל שיש לי רצון לא מוסבר לשפר בלמים, למרות שהמקוריים בסדר - אבל כאמור, אני מעדיף שהרכב יבלום טוב, לפני שהוא יסע טוב), פניתי ליבואן, והתשובה שקיבלתי שאין שום מידה אחרת פרט למקורית שניתן לאשר (175/65/14), פנייה למכון שבו עושים טסטים גילתה תשבוה קצת אחרת, המידות האפשריות הן : 185/65/14, 195/55/15, 205/45/16 או 205/40/17, וכאן אשמח לשמוע מה עדיף מבחינת אחיזה, נוחות,ועלות (בהכרח בסדר הזה)?

לפי דעתי (ומיטב הבנתי - שלא גדולה במיוחד) 195/55/15 יתן פשרה טובה בין אחיזה, נוחות ועלות?

הדבר שאותו אתקל בשלב הבא הם בלמים, בולמים,ותותתבים פוליאורטן, אבל נכון לרגע זה, הפנסים, החישוקים והצמיגים ראשונים במעלה, כך שאשמח לקבל את התייחסותכם.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דעתי בנושא: צמיגים - מידה מקורית, גומי איכותי. כאן אתה צריך להגדיר מה זה גומי איכותי מבחינתך, בהתאם לרכב וההתקרבות למגבלות. אני לא "מת" על עלייה במידה עקב ירידה מסוימת בכוח, משקל מוקפץ, צריכת דלק.

ג'אנטים - כמה שיותר קל. למשל בgti6 אפשר לשים את הג'אנטים המקוריים ששוקלים 9KG~ או את הג'אנטים הרגילים של הC5 ששוקלים...תתכונן...4.75KG! כדאי לבדוק מה המשקל של הג'נט המקורי אצלך, אולי לא שווה לך להחליף, מקסימום צביעה מגניבה :wink:

למכירה המערכת שלי -Focal, Nakamichi, Xetec, Eclipse...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הג'אנט המקורי הוא ג'אנט ברזל.

במידה שלי, אין יותר מדי אופציות לגומי איכותי, (כמה שיותר אחיזה), מה גם, שהדופן של הצמיג מאוד גדול, ולכן בפניות מסויימות יש עיוות (למי שעליי להחליף צמיג, אז הקדמיים הם מישלין אנרג'י בני חצי שנה, ויוצרו לפני כ-8 חודשים), והוא ממש מורגש דרך ההגה.

חשבתי על מידה יותר גדולה, על מנת להקטין את הדופן, ולהקטין את התופעה - ברור שתיהיה פגיעה בנוחות, וצריכת הדלק (שכרגע בנסיעה משולבת עם חימום ומזגן, ורגל כבדה חלק גדול מהגז, אני מגרד את ה14 מלמטה), אך האחיזה חשובה יותר, ובנוסף, האופציות לצמיג איכותי, כמעט ולא קיימות במידה המקורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש נטו לתקוף פניות אז כן, 195/55/15 זו הבחירה שלך, וללכת על Sdrive למשל, עם ג'אנטים C5

אם זה לא רק לתקוף פניות אני הייתי לוקח את הזמן, ומחליף בינתיים לגומי איכותי יותר במידה הזו - למשל Falken ZE912

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-17" לא הייתי עולה.

ה-15" או ה-16" הן האופציות העדיפות כאן. לדעתי גם כן במקרה שלך ה-15" הוא האופציה הכי טובה.

מבחינת יחס עלות/תועלת תנסה למצוא מפירוק ג'נטים של PSA אחרת שיתאימו (206 מגרסה חזקה יותר כמו ה-GTI) או C5 כמו שהוצע לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, השיפור הנ"ל מיועד אך ורק כדי לתקוף פניות ביתר רגש, ותחושת היגוי טובה יותר (ולמנוע את עיוות הדופן המורגש תחת עומס על הציר הקדמי), אבל לא להגיע למצב שאני אצתרך לסבול כל פעם שאני עולה על הכביש.

מבחינת שאר התחומים (רעש, אחיזה על יבש בכביש ישר, וצריכת דלק) מה שיש לי כרגע מספק אותי בהחלט, מפריע לי רק העניין של התחושה בסיבובים.

לגבי הג'אנטים, אילו ג'אנטים במידה 15 מומלצים? (אני מבין שהמקורי של C5 מאוד מאוד מומלץ), האם יש המלצות לעוד דברים - גם חדשים. וכמובן צמיגים שמומלץ לשדך להם.

לגבי חדשים, חשבתי על אחד מאלו (וברור לי שזה יקר ולא שווה כלכלית):http://www.ozracing.com/car_wheels_var/OZ%20Racing/25183/RACING/SUPERTURISMO%20WRC/25501.aspx

או:http://www.ozracing.com/car_wheels_var/OZ%20Racing/25183/RACING/SUPERTURISMO%20GT/25500.aspx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה C5 מגיעה עם הג'אנטים הללו? איך אני מסביר את עצמי למוכר בפירוקייה?

האם יש SDRIVE ב195/55/15?

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאו דווקא כל C5, אני זוכר שיש מק"ט מסוים של הג'אנטים האלה שהוא הכי קל. אני אחפש את זה יותר מאוחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה לך

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה הזאת (15\55\195 ) יש TOYO T1R :

http://tires4u.co.il/default.asp?Compare=1&Id=314378&AreaId=0&ManfCountry=%E0%F8%F5%20%E9%F6%E5%F8%20%EE%F7%E5%F8:%20%E9%F4%EF

תוכל לתקוף מה שאתה רוצה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, סליחה על הבורות וההטעיה, הייתי בטוח שה-C5 הגיע רק עם דגם אחד של ג'אנטים:oops:.

דבר שני, בדקתי באתר עם הלינק, ובדקתי גם באתר נוסף שבו יש חוות דעת ממאות משתמשים, והטויו הנ"ל לא נמצא במקום הכי טוב, מצד שני, הוא מכיל את כמות המשתמשים הגדול ביותר, ואת ק"מ הנסועה במצטבר הגדול ביותר - בכל אופן, הנה הקישור לאתר:http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Size/15-Inch-Tyres/195-55-15-Tyres.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקח חוות דעת של המשתמשים בפרופורציה נכונה.

חוץ מזה, ברשימה הזאת , לפני T1R יש לך צמיגים שלא נמכרים בארץ, צמיגים ירוקים או צמיגים הרבה יותר יקרים (MICHELIN PILOT EXALTO\ DUNLOP FAST RESPONCE\ BRIDGSTONE POTENZA ) .

אין לי מושג, איך MAXXIS MAAS נמצא בראש הטבלה, אולי בזכות חוות דעת יחידה.

T1R זה צמיג בשביל יומרה ספורטיבית, הרבה יותר מפאלקן ZE 912 ובמחיר לא יקר.

אולי OVERKILL בשביל פיג'ו 1.4

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע כבר 11 שנים עם ה-206 כאשר 3 הסטים האחרונים היו 185/55/15 bridgestone potenza RE 040.

אצלי זו המידה המקורית. לטעמי הג'אנט מקורי הזה נפלא. הצמיגים אוחזים היטב ומספקים משוב בצורה טובה.

Mazda MX-5 NC RWD

Subaru Forester 2.5 Sport AWD

BMW R1200GS Adv

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שני סוגים של steelies לC5 - הראשון שהופיעו בו סדקים וזה שהחליף אותו.

על הג'אנט שאתה צריך מוטבע PS 815011. אין לי מושג באילו שנים הוא מופיע בדיוק אבל אני מנחש שזה לא לפני 2004-2005. כמו כן יש בו 16 חורים.

שים לב גם שצריך tapered nuts עם הג'אנטים האלה.

עוד מידע ותמונות אפשר למצוא כאן:

http://www.306gti6.com/forum/showthread.php?id=101436

http://forum.205gtidrivers.com/index.php?showtopic=86754&st=0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...