Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהלות לגבי פיצוי מול עו"ד של מע"צ

שימו לב! השרשור הזה בן 4504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לפני כחודשיים בזמן גשמים מרובים שפגעו בתשתיות נכנסתי עם רכבי לבור בכביש שנמצא באחריות מע"צ. הנזק לרכב הסתכם בכ 1200 ש"ח. תוך כדי התיקון שלחתי פרטים למע"צ לגבי מקום המפגע, עלות התיקון ופרטים נוספים.

עו"ד של מע"צ חזר אלי וטען שמע"צ מוכנים לתת לי 25% מערך התיקון. אמרתי לו ש 25% אני לא מוכן לקבל, עו"ד אמר שהוא יבדוק לגבי הגדלת סכום הפיצוי ויחזור אלי.

מה לדעתכם עלי לעשות הלאה? לפנות לבית משפט לתביעות קטנות? להתפשר על נגיד 50% השתתפות? ישנם פסקי דין דומים?

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתחיל לחפש פסיקות של מקרים דומים.

יתכן למשל ששופט יקבע שמדובר במפגע חדש שרק נוצר ולא ניתן לצפות שמע"צ תתקנו תוך זמן אפסי ולכן לא מגיע לך פיצוי, או שאולי הוא יפסוק שעצם הווצרות הבור בעקבות הגשם היא רשלנות של מע"צ ולכן אתה כן זכאי לפיצוי.

כך שלפני שאתה מחליט מה לעשות, רצוי לפחות לברר מה פסקו במקרים מקבילים.

והחוכמה היא לחפש מקרים דומים ככל שניתן בכמה שיותר פרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל את אותו עו"ד אם זה בסדר שבסוף החודש ישלמו לו רק 25% מהשכר שלו.

לצערך בזבזת הזדמנות פז להקליט אותו מודה באשמה, להבא תהיה מוכן (או שתנסה להתקשר אליו ולהקליט אותו מודה בדרך זו או אחרת שמדובר במחדל של מע"צ).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתכוון להתנצח איתו, הוא רק העו"ד שמייצג את האינטרסים של מע"צ, אין לי משהו אישי נגדו. הוא אמר שהוא יבדוק את העניין ויחזור אלי תוך 3 ימים. אם התשובה תהיה שלילית אני מתכוון לתבוע אותם.

בשיחה הוא אמר לי שאני הראשון שתובע בעקבות אותו בור בכביש, כשעברתי שם היו לפחות 10 רכבים בצד הרכב עם פגיעות בעקבות המפגע, מוזר שאף אחד לא התלונן.

בכל מקרה, אני אעדכן כאן לאחר שאקבל ממנו תשובה.

תודה על העזרה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מספר פסקי דין בהם מע"צ חוייבה בנזק שנגרם מבור שנפער במזג אויר סוער

דוגמה לפסק דין שכזה

http://www.lawdata.co.il/lawdata/PsakDin/ShowPsakDin.asp?C=424973&SCC=8372045&strCol_C=8372045&IskurHokIndx=&IskurHokSeif=

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שפסק הדין שהיבא ישה מדובר על כביש שהוא משובש בכל עת, וזו אחת הסיבות לפסיקה נגד מע"צ, שכן בכביש משובש היה עליה לדעת שיש סיכוי גבוה לבורות במזג אויר סוער.

יתכן שאם הכביש היה ברמת תקינות גבוהה יותר בית המשפט היה פוסק שלא ניתן היה לצפות את הווצרות הבור.

כאמור, בחיפוש פסקי דין יש להתייחס לכל הפרמטרים הרלוונטים לטיעונים ולפסיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד פסק דין שבו מוטלת החובה על מעץ אבל בנוסף הוטל אשם תורם על רוכב האופנוע

http://www.lawdata.co.il/lawdata/PsakDin/ShowPsakDin.asp?C=815153&SCC=8374744&strCol_C=8374744&IskurHokIndx=&IskurHokSeif=

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברה,

אני אוסיף פרטים נוספים, בזמן שפגעתי בבור היה בצד הדרך רכב של מע"צ (רכב עם תמרור מהבהב של חץ), אמרתי זאת גם למע"צ כאשר שלחתי להם את פרטי המקרה. עו"ד שלהם אמר לי שהרכב עמד בצד כיוון שלמע"צ אין סמכות לחסום נתיב בכביש אלא רק למשטרה, ז"א שהם היו מודעים לכך שיש בור בכביש אבל חיכו לניידת משטרה כנראה.

לי בכל אופן נראה מוזר ביותר שמע"צ יודעים שיש בור בכביש, לא מסמנים אותו, נותנים לנהגים רבים להמשיך לעלות עליו ולגרום בכך נזק נוסף לרכבים ומחכים לניידת משטרה שתבוא לחסום את הנתיב.

כמו כן עו"ד אמר לי שהם מלאו את הבור כמה פעמים אבל בגלל הגשמים המילוי לא החזיק ונפתח כל הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסיף להם לתביעת הנזק עוד 1000 ש"ח שכר ייעוץ לפורום.

תירוץ עלוב נתנו לך אנשי מע"צ

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב ישה, תודה. אני אחכה לשיחה מעו"ד שלהם ונראה מה תהיה ההצעה שלו, רק על התשובות המטופשות שאני מקבל אני צריך לתבוע אותם בבית משפט לתביעות קטנות.

שוב תודה, אני אעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון.

בסופו של דבר סגרתי איתם על פיצוי של 50% מערך הנזק במקום 25% כפי שהם הציעו בתחילה, הנזק הוא 1200 ש"ח.

לאור כך שאני לא בטוח בכלל שאני אקבל במשפט את מלוא הסכום זה נראה לי כדבר הנכון לעשות.

בכל מקרה, תודה רבה על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...