Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמני סונול במוסכי צ'מפיון מוטורס - מה דעתכם?

o.v
שימו לב! השרשור הזה בן 4534 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברכב מסוג גולף 6 2011 מנוע 1.4 טורבו, אני מעוניין לבצע טיפול שמן ("קטן" 10k).

מבירור מול שני מוסכי היבואן, באחד האופציה היחידה היא שמן סונול סינטטתי מלא שלפי מה שהם אומרים מאושר לשימוש ע"י היצרן - כמובן הגיוני ומקובל.

במוסך שני נעשה שימוש באותו שמן, אולם יש אפשרות להשתמש בשמן מתוצרת eurol (אותו אני מכיר).

במוסך הראשון עלות הטיפול זולה יותר.

רציתי לדעת מה דעתכם על השימוש בשמני סונול ברכב הנ"ל - האם עצם העובדה שהוא עומד בתנאי היצרן מעמידה אותו בשורה אחת עם שאר השמנים האירופאים\אמריקאיים?

כמו"כ, ייתכן מאוד שהשמן אינו בא במיכלים אטומים של 4 או 5 ליטר, אלא מצוברים גדולים. רציתי לדעת האם ייתכן הבדל באיכות בשמן שבא במיכל אטום קטן, לעומת שמן שיושב בצוברים של עשרות או מאות ליטרים. האם זה דבר שצריך להדאיג אותי בנוגע לאיכות השמן?

שאלה קטנה ואחרונה נוגעת לצמיגות השמן: בעוד שבדף (שכתוב בעברית ונראה כי צ'מפיון הדפיסו אותו) שצורף לספר הרכב הודגש כי השמן המתאים לרכב הוא 5-40 בתקן vw 502, משיטוט ברשת עולה כי בחלק מהמקומות מומלץ למנועי ה-tsi שמן בדרגת צמיגות 5-30 ובתקן vw 504\507. אשמח את התייחסותכם (מרק :-) ) לעניין זה גם כן.

תודה ושבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תבדוק אם אפשרי להביא שמן מהבית.

נירגד,מוסך לBMW מורשה מקמור בירושלים,מאפשר זאת. מעקם את האף,אבל מאפשר זאת.

אותו מוסך גם משתמש בשמנים של סונול.

אני לא רוצה שמנים אלו במכוניתי,אפילו לא שמן ברקס שלהם.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשמני 504 507 משתמשים במנועים בעלי dpf (מסנן חלקיקים כחלק ממערכת הפליטה). בדוק אם הוא מותקן ברכבך

לחבר שלום,

נראה לי שאתה טועה בדברייך הנ"ל; לאחר בירור מול אתר EUROL, מצאתי שהשמן הבא 5-40 TURBO DI(בו השתמשו עוד בגולף 4 שהייתה לי) ומתאים למנועים אותם ציינת - DPF - מתאים דווקא לתקני 502\505 ולא לתקני 504\507, כך שזוהי לא הסיבה לשימוש בשמן שעומד בתקנים הנ"ל.

זהו המפרט הכללי שלו באתר היצרן

http://www.eurol.com/en/oil_products/product_advisor/2

זהו דף הנתונים של השמן באתר היצרן

http://www.eurol.com/custom/producten/prod_1283/PCMO-2900%20Turbo%20DI%20GB.pdf

מנגד באתר של סונול, כתוב שהשמן שלהם, אשר נקרא "סונול 1", וצמיגותו היא 5-40 מיוצר "בטכנולוגיה סינטתית" הווה אומר - לא סינטטי מלא

http://www.sonol.co.il/sites/sonol/_media/catalog_product2/319_cp_pdf_d8d91.pdf

מה שמשאיר אותי עם היורול, שלפי האתר ומנסיוני הוא סינטטי מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשמני 504 507 משתמשים במנועים בעלי dpf (מסנן חלקיקים כחלק ממערכת הפליטה). בדוק אם הוא מותקן ברכבך

זה דווקא לא נכון.

http://www.castrol.com/castrol/extendedsectiongenericarticle.do?categoryId=9033115&contentId=7061122

תשים לב שהשמן הזה תוכנן ל TSI ולמעשה יש האומרים שזה השמן שמגיע מהמפעל ביחד עם מנועי TSI.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה שמנים אלו במכוניתי,אפילו לא שמן ברקס שלהם.

בהן צדק שאינני מבין מה זה הטרנד הזה לפסול על הסף נוזלי רכב תוצרת כחול לבן. האם אתה מחזיק ברשותך נתונים המוכיחים שמוצרים אלה נחותים ביחס למתחריהם מחו"ל?

השמנים של פז, לדוגמה, נחשבים גם בעולם למובילים, רק שמשום מה הציבור בארץ החליט שמדובר במוצר סוג ז'.

אני שואל ברצינות: למה לפסול?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, נאמר אחרת - יש לך מסמך המעיד על כך שאיכות השמנים של פז / סונול טובה לא פחות משל Mobil1 (כדוגמה)?

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל השמנים של פז,דלק וסונול עומדים בכל התנאים הבנלאומיים הנדרשים,כך שאים חשש להשתמש בשום סוג של שמן משלהם בתנאי שמדובר באותו סוג שמן נדרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהן צדק שאינני מבין מה זה הטרנד הזה לפסול על הסף נוזלי רכב תוצרת כחול לבן. האם אתה מחזיק ברשותך נתונים המוכיחים שמוצרים אלה נחותים ביחס למתחריהם מחו"ל?

השמנים של פז, לדוגמה, נחשבים גם בעולם למובילים, רק שמשום מה הציבור בארץ החליט שמדובר במוצר סוג ז'.

אלעד, יש לך בדיקות המוכיחות שהשמנים הללו איכותיים בהשוואה לשמנים המובילים בעולם? האם יש לך תיעוד לכך שהשמנים הללו עומדים בתקני API או ILSAC? האם לקחת אותם למעבדה ובדקת את הפרמטרים שהיצרן מצהיר עליהם על פי מבחני ASTM? האם בוצעו על השמנים הללו כל מבחני API על מנת לתת להם את תו התקן המתאים?

כל השמנים של פז,דלק וסונול עומדים בכל התנאים הבנלאומיים הנדרשים,כך שאים חשש להשתמש בשום סוג של שמן משלהם בתנאי שמדובר באותו סוג שמן נדרש.

יוסיסופר, האם החברות הללו רשומות ב licensee directory של API ולפיכך השמנים שלהן עברו את הבדיקות של הגוף הזה?

האם יש לך מסמך רשמי של היצרן שבה הוא מצרף לך הצהרה+חתימה של גוף בינלאומי שהשמנים עמדו בבדיקות ובמבחנים הנדרשים של תקנים בינלאומיים?

התשובה לשניכם היא זהה: לשלושת החברות שהזכרתם אין (למיטב ידיעתי, ואני *מסייג* את דבריי) דירוג ו/או רישום באתר API. הווה אומר-השמנים של החברות הללו לא עברו את הבדיקות הנדרשות כדי לקבל את הדירוג הרשמי הנ"ל. ייתכן שבדיקות המעבדה שלהן תואמות (ברובן או בכולן) לבדיקות שמכוני התקנים הללו (API, ILSAC) מעבירים את השמנים.

אין לי בעיה עם זה שהשמנים הללו איכותיים וטובים ועומדים מול שמנים מחו"ל, אך מבחינתי כל עוד אין תו תקן API שמוצמד אליהם-אף שמן מהתוצרת של שלושת החברות הללו לא ייכנס לרכבי כל עוד אני מסתכל על הרכב במוסך-ולכן אני מקפיד להשתמש בשמנים מחברות גדולות ומוכרות שרשומות בAPI, ויתרה מזאת-שביקורות באתר BITOG מאזכרות אותם לטובה.

אנקדוטה קטנה: אני זוכר שהיתה סמטוחה קטנה עם הדירוגים הללו (שמתוארת כאן) .

ברגע שהחברות הללו ישלחו את השמנים שלהן לבדיקה בחו"ל (אצל API או ILSAC) ויקבלו תו תקן מתאים בעל סטנדרטים בינלאומיים, אני אשמח לקנות מהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, יש לך בדיקות המוכיחות שהשמנים הללו איכותיים בהשוואה לשמנים המובילים בעולם? האם יש לך תיעוד לכך שהשמנים הללו עומדים בתקני API או ILSAC? האם לקחת אותם למעבדה ובדקת את הפרמטרים שהיצרן מצהיר עליהם על פי מבחני ASTM? האם בוצעו על השמנים הללו כל מבחני API על מנת לתת להם את תו התקן המתאים?

יוסיסופר, האם החברות הללו רשומות ב licensee directory של API ולפיכך השמנים שלהן עברו את הבדיקות של הגוף הזה?

האם יש לך מסמך רשמי של היצרן שבה הוא מצרף לך הצהרה+חתימה של גוף בינלאומי שהשמנים עמדו בבדיקות ובמבחנים הנדרשים של תקנים בינלאומיים?

התשובה לשניכם היא זהה: לשלושת החברות שהזכרתם אין (למיטב ידיעתי, ואני *מסייג* את דבריי) דירוג ו/או רישום באתר API. הווה אומר-השמנים של החברות הללו לא עברו את הבדיקות הנדרשות כדי לקבל את הדירוג הרשמי הנ"ל. ייתכן שבדיקות המעבדה שלהן תואמות (ברובן או בכולן) לבדיקות שמכוני התקנים הללו (API, ILSAC) מעבירים את השמנים.

אין לי בעיה עם זה שהשמנים הללו איכותיים וטובים ועומדים מול שמנים מחו"ל, אך מבחינתי כל עוד אין תו תקן API שמוצמד אליהם-אף שמן מהתוצרת של שלושת החברות הללו לא ייכנס לרכבי כל עוד אני מסתכל על הרכב במוסך-ולכן אני מקפיד להשתמש בשמנים מחברות גדולות ומוכרות שרשומות בAPI, ויתרה מזאת-שביקורות באתר BITOG מאזכרות אותם לטובה.

ברגע שהחברות הללו ישלחו את השמנים שלהן לבדיקה בחו"ל (אצל API או ILSAC) ויקבלו תו תקן מתאים בעל סטנדרטים בינלאומיים, אני אשמח לקנות מהן.

לחברים שלום,

אל נא תתקוטטו :-)

הדעות חלוקות, וסביר להניח שלעולם לא נדע באמת מה טיב שמן כזה לעומת אחר, בין אם הוא ישראלי או לא. קצת מטרידה אותי המחשה שייתכן והשמן במוסכי צ'מפיון המדוברים לא מגיע במכילים אטומים אלא בצוברים או חביות גדולות ובנוסף לפי דף המפרט של סונול, העובדה שהשתשמו בניסוח "בטכנולוגיה סינטטית", גרמה לי לוותר על המוסך שמאפשר טיפול רק בשמן הנ"ל - וחבל. השמן של חברת EUROL, הינו סינטטי מלא (מניסיון), ומבחינתי פה נפתרה הדילמה. אני אוותר על השימוש בשמן של סונול שספק אם הוא סינטטי מלא ו-"אלך על בטוח".

רק שאלה אחת נותרה פתוחה, לפחות מבחינתי, מהו תקן 507\504 של VAG, ומדוע בחלק מאתרים ופורומים בחו"ל ממליצים להשתמש בשמן בצמיגות 5-30 שעומד בתקנים הללו ולא בתקן 502\505?

אשמח אם מישהו יוכל לספק מידע הנוגע לעניין,

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן בתקן 504 הוא שמן שמוגדר כ long life והוא מתאים להחלפה כל 30000 ק"מ או שנתיים וזה דרך אגב השמן שמגיע עם מנועי ה TSI מחו"ל. (מגיע בצמיגות 5W30)

פה בארץ בגלל שמשום מה ואני לא מבין למה היבואן מחייב משיקולי רווח וזה על דעת עצמו תאמין לי בדקתי את זה להחליף את השמן כל 15000 ק"מ ואז יש את התקן של ה 502 שזה שמן שמתאים להחלפה כל 15000 ק"מ או שנה. (מגיע בצמיגות 5W40)

זה כל ההבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית אני מקבל את הגישה שאומרת שאם אין לך תעודת פטירה אז אתה עדיין חי :-).

אני באמת לא יודע אם יש להם את התעודות לתקנים הרשמיים או לא,בעבר לדעתי היה להם,היום עם כל ההתפתחות המדהימה בשוק השמנים כנראה שאולי אין להם את התעודות הרלוונטיות כיוון שזה מחייב בדיקות וזה לוקח זמן בכל מה שקשור בבירוקרטיה.

אני חושב שחברות הדלק בארץ-שכולם קשורות בחברות דלק עולמיות,לא תרשנה לעצמן פשלה בנושא כיוון שמבחינתם זה אש בשדה קוצים,ומספיקה תביעה אחת נגדם על מנת לפגוע בהם אנושות,חוץ מזה למה לא להאמין בתעשיה שלנו?,ואני לא מייצג אף אחת מהחברות הללו,ההיפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתן,

ראשית, הפרשה במסגרתה יצרני השמן הישראלים נתבעו שאליה נתת קישור התרחשה לפני כ-6 שנים. עוד מעט חלה עליה התיישנות.

נתונים ברמה של בדיקות מעבדה כרגע אין לי, אבל אני בהחלט לוקח על עצמי לנסות למצוא כאלה, וכמובן גם לשתף אתכם בממצאים.

יחד עם זאת, אני כן מצאתי את המאמר הבא: http://www.plastix.co.il/plastic-news-details.asp?news_id=150 .

כמו"כ, באתר של סונול מצוין במפורש שהשמנים מתוצרתם עומדים בתקני ISO.

נכון, אלו לא התקנים שאתה דיברת עליהם. מצד שני, גם ISO לא בדיוק נותנים לכל ארחי פרחי. עד שאמצא הוכחה טובה יותר, אני חושב שהמינימום שאנחנו יכולים להסכים עליו זה ששמני סונול (ובהמשך, אנסה לכלול גם את היצרנים האחרים לאחר שאמצא את ההוכחה המתאימה) ראויים לשימוש, גם אם אינם עומדים ברמה אחת עם יצרנים אחרים בעלי שם.

ראוי לשימוש = שמן שיש לו "אבא ואמא", ולא ממקור עלום. בכל זאת, שלוש החברות הישראליות קיימות כבר עשרות שנים ובעלות מחזור מכירות לא קטן בכלל. אי אפשר לעבוד על כולם לאורך זמן ולהישאר בחיים.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4534 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...