Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגברה אקטיבית - האם באמת יש צורך? או תחילתה של מהפכה...

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 4770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יתכן והשרשיר הבא יכה גלים וישנה הרגלים, יתכן ולא.

------ המקרה ---------

בזמן האחרון חוויתי תקלה במערכת שנמצאת ברכב הישן יותר שמשביתה לי קצת את השמחה הרבה שהיתה לי ממנה.

התקלה היא במגבר 4 ערוצים שלי - הסאן דאון 50.4, לא יודע למה, לא יודע איך, שני ערוצים אצלו הלכו לעולמם, קורה.

התוצאה - טוויטרים מושבתים (כבר ווידאתי שזו תקלת מגבר)

------ הבעיה -----------

אני ממש לא מעוניין להשקיע עכשיו בהשכבה של המגבר הזה לתיקון, לא במעבדה בטח שלא אצל היצרן (חו"ל)

אני ממש לא מעוניין לקנות מגבר חדש, השקעה גבוהה מידי כרגע בשבילי.

-------- הפתרון -----------

חזרה לפסיבי

אבל מה הבעיות עד היום עם סטים פסיביים? נכון - או שהמידבאס אנמי והטוויטר נעים, או שהמידבאס עובד נכון והטוויטר הורג את כל מי שנמצא קרוב לרכב שלא לדבר על בתוך הרכב

מה עושים???

----------- השאלה -----------

ובכן - שאלתם את עצמכם פעם מה אם לא באמת צריך הגברה אקטיבית?

מה עם יש אפשרות להרים מערכת 4WAY או 3WAY בצורה מאוד איכותית על מגבר 4 ערוצים אחד בודד?

---------- התשובה -------------

התשובה היא קרוס פסיבי עם LPAD

עד היום, מה שידעתי זה שהנחתה של טוויטר בעזרת נגדים משנה את נקודת החיתוך, מתברר שLPAD זה מעגל הנחתה שמשאיר את נקודת החיתוך כפי שהיא.

מה שזה אומר - למה להגביר רכיבים בנפרד כשאפשר פשוט להנחית את הרכיבים הצועקים? :twisted::twisted::twisted:

------- הפתרון ------------

החלטתי לחתוך את הסט בסלופ 6 דיבי בין המידבאס לטוויטר ורכשתי לי זוג קבלים של "קלאריטיקאפ" שאמנם הם לא הכי זולים אבל ממש לא יקרים (7 דולר לקבל) אבל הם עמידים למתח של 250 וולט שאמור להספיק לטוויטרים על הגברה של 50 עד 75 וואט (לא שאני מאמין שאני אתקרב לזה בכלל).

רכשתי זוג סלילים של מדיסאונד

נקודת החיתוך אמורה להקבע באזור ה5K הרץ בין שני הרכיבים שזו נקודת חיתוך נהדרת לרכיבים הללו.

ואז הלכתי לגוגל ומצאתי לי מחשבון LPAD ...

http://www.sengpielaudio.com/calculator-Lpad.htm

בנוסף לכך אם אני אחשוב על לעבור בעתיד לסט שלושה חלקים פסיבי - אני שוקל מיד וטוויטר 8 אוהם ואפשר להשתמש גם במנחת מסוג כזה...

https://www.madisound.com/store/product_info.php?products_id=263

סתם דוגמא...

כרגע הזמנתי נגדים רק לערוץ אחד בעצם (הנחתות של 3 עד 9 דציבל - בגלל זה רואים כל כך הרבה נגדים אבל זה רק לרמקול אחד לבינתיים - אני אזמין שוב - עשיתי שטות בהזמנה ושכחתי שאני צריך להזמין לשני רמקולים)

לקחתי לוח עץ - חתכתי למידות ושייפתי שיהיה יפה

והנה התוצאה הראשונית.

קצת לאחר חג א' אני אתחיל לעבוד על ההרכבה של הקרוסים הפסיביים האלו ואני אתחיל בהנחתה של 6 דציבל לצד אחד ו3 או 9 לצד שני (אני אחליט לפי זה מה נשמע טוב יותר וככה אזמין את ההנחתה המתאימה לצד השני)

אבל אם זה יצליח והתוצאה תהיה באמת טובה אז מה שזה אומר -

הגברה אקטיבית - אפשר להמנע, אפשר לחסוך בערוצי הגברה, אפשר לחסוך במקום, אפשר לחסוך בכסף ועדיין לקבל תוצאה יוצאת מן הכלל רק עם מגבר אחד חזק...

----------- התצורה שהמערכת תהיה בה ----------

HU על 3WAY עם TC מוגדר לכל הסט הקדמי ולסאב כולל שליטה בפאזה ובהגבר של הסאב.

יציאת סאב לסאב.

יציאת מידים חתוכה מ60 עד 16K בסלופ שאבחר (כנראה 6 ) משם לאקולייזר EQ5

מגבר על FULL יוצא לקרוסים הפסיביים עם ההנחתה הנבחרת.

מונו לסאב.

8)

DSC_0308.JPG

DSC_0309.JPG

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אדי, התקשרו מהחמאס, הם רוצים את המטעני צד שלהם בחזרה :D

נראה פרוייקט מעניין מאוד! בהצלחה

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה רעיון מגניב אדי, תעדכן לגבי התוצאות בהמשך.

HU: Pioneer DEH-80PRS Woofers: SEAS Lotus Reference Tweeters: SEAS Lotus PerformanceSUB: Hifonics12" Wiring:KnuKonceptz,Omega-Audio,Sound quest AMPS:Lightning Audio,Phonix Gold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TC = פאזות

אם הוא יחליט לשים כמה קבלים בערכי חיתוך זהים אך בפאזה זונה, הוא יוכל לעשות TC בנקודות קבועות. [30 מעלות 60 מעלות 90 מעלות WHATEVER מעלות]

אבל לא חייבים TC

זה רק הורס את הסאונד.

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי!

יש לי 2 ערוצים פנויים במגבר שאני רוצה שהם יפעילו לי מידים.

איך אני בונה להם נקודת חיתוך מינימום (נגיד 500 הרץ סלופ 18 ). ונקודת חיתוך מקסימום ( נגיד 5000 הרץ סלופ 18 )?

תמצא לי פתרון לזה וסוף סוף אני יוכל לממש פרוייקט נשכח!

HU: Clarion HX-D2 F.Comp: Focal K3Power Amp: Genesis Series III Five Channel SubWoofer: Hertz HX250 Front stage

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבנות קרוס מדרגה שלישית, 18DB. כל נקודת חיתוך מורכבת משלושה רכיבים, שני סלילים וקבל לחיתוך LP, שני קבלים וסליל לחיתוך HP. יש מחשבונים מדוייקים ברשת על מנת לבנות קרוס כזה, כמובן שאת הרכיבים תאלץ להזמין מחו"ל.

אדי, הקבלים שרכשת הם אובר קיל סופר עצבני (לצורך העניין, מגבר שמוציא 250WRMS לערוץ ב 4 אוהם לא מגיע אפילו ל 30V), אבל אין עם זה שום בעייה.

למה לך לבנות מעגל LPAD אם ידועות לך נקודות החיתוך והתנגדויות הרמקולים? בשביל שתוכל לשלוט בעוצמת ההנחתה לטוויטרים בלי לשנות את ערך הקבל?

בשורה התחתונה אין מה לומר - קרוס פאסיבי הוא פתרון מצויין למי שיש לו כוח להתעסק עם מחשבונים, פירוקים והלחמות. התוצאות של קרוס פאסיבי יכולות להיות טובות מאוד!

חזק ואמץ!

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. לגבי הTC - חברים, לקרוא - מהDSP של הHU... :-D

אותו הTC לכל הסט - כל צד ימין וכל צד שמאל + TC לסאב

למדתי כבר להכיר במציאות שכל עוד שהאלמנטים בכל צד נמצאים על אותו הקו - הTC יהיה זהה לכולם.

ב. לגבי מה שקאבאס שאל - מחשבון פילטרים פסיביים יסגור לך את הבעיה - אני בהמשך אפרט איך אני חישבתי את הערכים - זה ממש פשוט.

אם אתה רוצה לעשות קרוס 18DB הכי פשוט זה להשתמש באלוגריתם של באטרסוורט' כי ערך הסלילים והקבלים נשאר זהה בין LPF לHPF רק הסדר שלהם מתהפך...

ג. איתמר - בדיוק - אני רוצה להנחית את הטוויטרים ללא לשנות את ערך הקבל ולכן LPAD - זה ההפך מהגברה אקטיבית זו הנחתה אקטיבית... :twisted:

אובר קיל מטורף? למגבר הנוכחי כן אבל רצות לי מחשבות בראש על מגבר קלאס D בעל 4 ערוצים שמוציא 225 וואט לערוץ :twisted::twisted::twisted: מעניין אם אתה יורד לסוף דעתי :-D אבל זה לא לשלב הנוכחי של המערכת... יכול להיות גם שאיזה TRU נחמד יספיק לי :)

למגבר שכזה - יכול להיות שאני אצטרך להביא קבלים של 400 וולט... וזה יקר... יקר... אבל כמו שהמציאות מכתיבה - מה שהטוויטר יצרוך אני ממש לא מאמין שיהיה לי צורך בכך.

בקיצור - את החג אני הולך לבלות מחוץ לבית לכן לא יהיה לי זמן לשקוד על לסדר את האלמנטים ולהרכיב אותם ולסדר אותם למקום - אני בטח ובטח שלא אקבע אותם סופית עד אשר אהיה סגור על מידת ההנחתה הרצויה... וצריך להזמין עוד נגדים (לא שבעיה להשיג נגדי חול בארץ אבל אני חושב על נגדים קרמיים בתקן צבאי בעזרתו של הפולני העליון - אבא :-P למרות שהוא אוקראיני-גרמני בכלל והאמא פולניה... כן זה מסביר הרבה :lol:)

וכן... היא אכן... הגיעה ארצה באוניה!

אני פולני :-P

אפרופו - את ההשראה הסופית שלי לפרוייקט הזה קיבלתי תאמינו או לא - מהקרוס של האוטופיה בריליום סט 7 תביטו טוב טוב לתוך הקרוס הזה ואתם תראו 4 מעגלי LPAD אחד אחרי השני - אם אני קורא נכון את התמונה של הקרוס הזה... חשבתם למה הסט הזה כל כך יקר...

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אובר קיל מטורף? למגבר הנוכחי כן אבל רצות לי מחשבות בראש על מגבר קלאס D בעל 4 ערוצים שמוציא 225 וואט לערוץ :twisted::twisted::twisted: מעניין אם אתה יורד לסוף דעתי :-D אבל זה לא לשלב הנוכחי של המערכת...

למגבר שכזה - יכול להיות שאני אצטרך להביא קבלים של 400 וולט... וזה יקר... יקר... אבל כמו שהמציאות מכתיבה - מה שהטוויטר יצרוך אני ממש לא מאמין שיהיה לי צורך בכך.

אה? 400V??? :shock:

מגבר שמוציא 250RMS לערוץ (לצורך העניין הדיוס של זד אודיו) הוא בעל מתח של 28V בטרמינלים של המגבר, משמע גם קבלים של 50V הם אוברקיל כמעט כפול ממה שצריך להיות, אז 400???

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TC = פאזות

אם הוא יחליט לשים כמה קבלים בערכי חיתוך זהים אך בפאזה זונה, הוא יוכל לעשות TC בנקודות קבועות. [30 מעלות 60 מעלות 90 מעלות WHATEVER מעלות]

אבל לא חייבים TC

זה רק הורס את הסאונד.

ואליקו - פאזה זונה??? וואיי וואי שיהיה לך חג שמייייח!

:biggrin2::roflmao::roflmao::roflmao:

איתמר - עד כמה שידוע לי המתח שיוצא לרמקולים הוא בסביבות ה160 וולט AC... אבל אני לא יודע באיזה הספקים מדובר ואיך וכמה ולמה...

ולא - אני מדבר על ה"דרדנוט" החדש של סטפן מהסדרה שיש בה את לוויתן 2... זה מ-פ-ל-צ-ת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במיוחד בשבילך, ישירות מהמניואל של הליוויתן.

ZED.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה - אף פעם לא התייחסתי לזה...

ועכשיו אני קולט שהקבלים שהבאתי הם 250VDC... אכן, אוברקיל אבל בשביל 7 דולר לקבל? מה איכפת לי?

:-D

לא יודע - נראה לי שאני ברגרסיה חשמלית :) בכל מקרה לבניית הקרוס אני די סגור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להבהיר את מטרת השרשיר הזה

המטרה היא לא איך לבנות קרוס פסיבי - זה דבר שמאפס, לוקח הרבה מאוד משחקים וזמן - דורש המון סבלנות והתעסקות ולכן הרוב כולל אותי עוברים לאקטיבי.

הדגש כאן הוא על פעולת ההנחתה - לכל אותם בעלי סטים פסיביים שהטוויטר צורם להם - לא חייבים לעבור לאקטיבי.

מה שקורה זה שבחלק גדול מהסטים הפשוטים היצרן בחר כבר נקודת חיתוך טובה לסט - הבעיה היא כמעט תמיד איכות הרכיבים ופיזור ההספק.

לגבי איכות הרכיבים - אין בעיה - מחליפים רכיבים.

לגבי פיזור ההספק - תוסיפו LPAD בין אם זה לבנות כמה מעגלים פשוטים ולנסות עד שנופלים על המעגל המתאים ובין אם זהLPAD על בסיס פוטנציומטר.

במקרה שלי - אני כבר פחות או יותר יודע מה הסלופים ונקודות החיתוך שאני צריך לסט עקב עבודה אקטיבית קודם לכן - מסיבה זו, ידעתי מראש איזה קרוס אני רוצה לבנות.

במקרה שאין ידע כזה - אני מציע לבנות מערכת אקטיבית בבית על בסיס סאונד בלסטר עם פרוייקט KX וכמה מגברים של מערכות ישנות - להרכיב את הסט בבית ולשחק איתו ולהבין מתי פחות או יותר הכי אהבנו את התוצאות שלו ואז ללכת על כמה גרסאות סופיות לכוון הרכב, או פשוט לדעת מראש שתהיה כאן התעסקות רבה.

אבל לכל אותם אנשים שבסה"כ רוצים לעדן את הטוויטר - אין שום סיבה לעבור להגברה אקטיבית - פשוט תלבישו על הקרוס המקורי LPAD.

------------- לסיכום ------- תנו צ'אנס לקרוס הפסיבי שלכם, כי מה ששמעתי בשני המפגשים האחרונים מסטים פשוטים יחסית או לפחות סטים טובים על קרוס פסיבי - היה מפתיע מאוד.

יאללה - עד שאני ארכיב את הקרוס לצערי יקח קצת זמן, נעדכן אחרי...

והיות ולאימג'ן אין ממש קרוס פסיבי (רק קבל לטוויטר) אני בונה לו קרוס פסיבי ראוי מאפס ומוסיף לו מעגל הנחתה לטוויטר.

השלב הבא בעתיד הרחוק יותר - שלושה חלקים + סאב על מגבר 4 ערוצים בודד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...