Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת פילטר דלק ביונדאי אלנטרה צריך?

לירוי1
שימו לב! השרשור הזה בן 4746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום בבוקר החלפתי את הפילטר דלק ביונדאי אלנטרה שנת 2007

הפילטר ממוקם בתוך המיכל דלק . קצת הסתבכתי בפירוק אז התקשרתי לחבר מכונאי ולדבריו לא צריך להחליף פילטר כל עוד אין בעיות.

אחרי הסבר קצר הצלחתי לפרק ובאמת הפילטר עדין מקורי

השאלה האם המכונאי צודק שלא מחליפים את הפילטר כל תקופה?

כאשר הוצאתי את הפילטר כמובן שבתוך הפילטר נשאר עדין דלק שהפכתי את הפילטר יצא דלק עם חול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בבוקר החלפתי את הפילטר דלק ביונדאי אלנטרה שנת 2007

הפילטר ממוקם בתוך המיכל דלק . קצת הסתבכתי בפירוק אז התקשרתי לחבר מכונאי ולדבריו לא צריך להחליף פילטר כל עוד אין בעיות.

אחרי הסבר קצר הצלחתי לפרק ובאמת הפילטר עדין מקורי

השאלה האם המכונאי צודק שלא מחליפים את הפילטר כל תקופה?

כאשר הוצאתי את הפילטר כמובן שבתוך הפילטר נשאר עדין דלק שהפכתי את הפילטר יצא דלק עם חול

בסגירה תבדוק שהמכסה אוטם טוב, כי הרבה פעמים לאחר הרכבה של משאבות אנשים חוזרים על ריח חריף של דלק בתוך האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהיסטוריה של האוטו לא הוחלף אפעם פילטר. ראיתי לנכון כטיפול מקיף שעשיתי לאוטו להחליף

לאחר ההחלפה הנעתי את האוטו לבדוק נזילות . לא יודע כמה זמן זה לוקח למכונאי מיומן לי זה לקח חצי שעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אחרי נסיעה של שבועים + עדין המחשב מראה לי על צריכה גבוהה של דלק

לפני הטיפול שכלל החלפת פילטרים ושמן ופלגים המחשב היה מראה 14ליטר ל100 ק"מ עכשיו הוא מראה על 13.2 ליטר ל100 ק"מ

ביונדאי נוספת שליש לי המחשב מראה על 11.8 ליטר ל100 ק"מ

מה עוד ניתן לעשות בכדי שצריכת הדלק תרד?

הציעו לי לעשות אינפוזיה? מה עלות של טיפול כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך לעשות אינפוזיה או כול פעולה אחרת מכיוון שהשוואת צריכת דלק בין רכב X ל-Y בהפרש של 1-2 ליטר ל-100 קילומטר היא לא רלוונטית כול עוד לא נעשתה בתנאי מעבדה.

מחשב הרכב מציג לך כנראה צריכת דלק ממוצעת.

מהנתונים שמסרת מתברר שצריכת הדלק השתפרה במעט.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי האלנטרה אבל בגטס מחליפים במוסכי היבואן את מסנן הדלק כל 60K.

אחרי נסיעה של שבועים + עדין המחשב מראה לי על צריכה גבוהה של דלק.

לגבי צריכת הדלק, אני משער שהמחשב באלנטרה מציג צריכה ממוצעת כמו בגטס והוא מתעדכן בקלות כלפי מעלה אך בעצלתיים כלפי מטה. לכן אני מציע שתתחיל לאפס את המחשב בכל תדלוק ותראה אם החישוב ירד.

בדיקה נוספת שאתה יכול לעשות היא לצאת לכביש מהיר ולשייט במישור במהירות של 85 קמ"ש בדיוק. לאפס את המחשב תוך כדי השיוט ולהמשיך לשייט עוד 2-3 ק"מ באותה מהירות. המספר שיופיע על הצג יראה את חישוב הצריכה של המנוע במהירות השיוט הזו והוא צריך להיות נמוך מאוד יחסית לתוצאות שקיבלת עד עכשיו בעיר. אני מעריך שיצא לך שהצריכה היא באזור ה 6 ליטר ל100 ק"מ או אפילו טובה מכך.

אם הצריכה מחוץ לעיר טובה ומתאימה לציפיות, אני מעריך שעם הזמן (ואיפוס אחרי כל תדלוק) המחשב יראה צריכה נמוכה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק:

גם אני החלפתי פעם פילטר דלק והיה בו ליכלוך חום.

מה זה?

(אני שואל משום שאמרת לפותח השירשור סע לשלום, אני מבין שזה לא קריטי?)

לפותח השירשור:

תבצע מדידה עצמית של צריכת הדלק.

תבדוק לחץ אוויר תקין ושווה בצמיגים.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...