Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעידות בנסיעה - סיאט איביזה - דרוש מומחה

chesy
שימו לב! השרשור הזה בן 4829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חבר'ה,

לפני כמה שבועות בערך התחלתי לשים לב שמידי פעם במהלך נסיעה בסל"ד מעל 2000 יש לי רעידות ברכב,

וגם לאחר עצירה ושחרור הברקס אני מרגיש רעידות כשאני נותן טיפה גז.

אני אמנם נוסע על איביזה עם גיר אוטומט (נוחות נהיגה זה לא הצד החזק שלה), אבל רגיש מאוד לתנודות בנסיעה שלי.

החלטתי מיד לקפוץ למוסך ולטפל בבעייה, כי זה אף פעם לא קרה עד עכשיו.

על צ'מפיון אני לא סומך,XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.

אמרתי לעצמי שכאן בפורום, להבנתי, אין אהדה לצ'מפיון, אז החלטתי לתת לבעלי מקצוע אחרים לבדוק שוב את הנושא.

מפה לשם אני לא ארחיב לאן ולמי הלכתי, הסתבר שיש לי בעייה באזור של הפלאגים. הניצוץ של הפלאג לא מגיע לצילינדר,

רואים בפירוש בזמן ההצתה שיש בריחה של ניצוץ של הפלאג איפה שמתחברים ארבעת הכבלים של ההצתה.

אחרי שפירקו את ארבעת הכבלים הישנים התגלתה קורוזיה עמוקה באחד מארבעת הכבלים,

החליפו אותם בחדשים אבל התקלה נמשכה! (וטיפול 10 אלף עשיתי לא מזמן שכלל החלפה של כל הפלאגים בחדשים מקוריים).

אתמול הרכב פשוט נתקע בעלייה והשתנק, נורית מצבר נדלקה, והאוטו סירב להניע.

אני יכול לצרף תמונה של הכבלים אם זה יעזור, אבל בכל מקרה אם יש למישהו רעיון, אני אשמח לשמוע,

ובכל מקרה אני אעלה תמונות אחרי שכל העסק יחזור לעבוד.

אגב, היום בבוקר הרכב חזר להניע מבלי שנגעתי בו, אבל לא נסעתי בו לשומקום.

וגם רציתי לשאול אם יש משהו שאפשר לעשות בשביל לשכך את הרעש של הבלמים קצת?

(ולא אני לא מתכוון לצמיגים שעושים חאראקה על הכביש), החלפתי בלמים חדשים לפני 5 אלף ק"מ (בערך חצי שנה),

וכשאני עוצר במהירויות נמוכות יש כאילו חריקה קטנה כזאת של הבלמים, במיוחד כשהאוטו קר כאילו אני גורר שולחן על הרצפה.

יש שמן שצריך להוסיף שמשכך את הרעש הזה קצת? או משהו?

SEAT Ibiza 2001 Stella, Automatic. :cry: נמכרה בצער רב :cry:

Toyota Yaris Hybrid 2014 Active, Automatic. :-Dהבייבי החדשה :-D

אני לא גזען, אני שונא את כולם במידה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

הרכב אצלך בעל מנוע AEH במקרה והצטברה קורוזיה באחת היציאות

של סליל ההצתה אז בדרך כלל החלפת חוטים בלבד לא תעזור ויתכן שאתה צריך

להחליף גם את סליל ההצתה .

ידוע לך איזה חוטי הצתה התקינו לך ברכב ?

בכל מקרה כדאי גם לחבר סורק ולוודא שאין תקלות קיימות שגורמות לבעיה

כגון חיישן טמפרטורה או חיישן סיבובי מנוע .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון אין לך מושג כמה שהייתי רוצה לקפוץ אליך בשביל רק שתציץ על האוטו, קראתי המון תגובות ממליצות על המוסך שלך.

לצערי אני גר בירושלים ולא מגיע למרכז בזמן הקרוב בכלל.

בנוגע לחיישנים, אני לא חושב שיש בעייה, בגלל שהאוטו היה מתריע אם החום מנוע עולה יתר על המידה (נדלקת נורית חום מנוע ויש צפצוף כמה שאני יודע), וכנ"ל בנוגע לסל"ד שלי, שהוא יציב ולא קופץ בצורה מדאיגה, וגם האוטו מעביר הילוכים בצורה סבירה+ עד כמה שגיר אוטומט של פולקסווגן יודע להעביר הילוכים "בזמן".

בנוגע לסליל ההצתה אני אבדוק, אבל הכינו אותי כבר במוסך למצב שאני אצטרך להחליף מנוע צעדים... עסק קצת יקר, וקראתי את השרשור כאן בפורום בנוגע לבדיקות שצריך לעשות לפני שמחליפים את המנוע צעדים.

יש לך מישהו באזור ירושלים שאתה ממליץ עליו?

אני ממש כבר מתוסכל מהאוטו, כל פעם יש לו תקלה קטנה ומעצבנת אחרת.

פעם זה ההגה שבורח ימינה (עשיתי כיוון פרונט ואיזון גלגלים שפתרו את הבעייה),

פעם זה הרדיו-דיסק שקופץ אקראית ממצב רדיו למצב טייפ (שלא מצאתי לזה פתרון),

פעם זה רעשים מהמאוורר הימני של הרדיאטור (החלפה של המאוורר ויישור של הקורה שעליה הוא יושב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ירושלמי וגם לי יש רכב מקבוצת צ'מפיון , וכדי שאוכל לטפל ברכבי כנדרש אבקש ממך קצת הסברים לגבי כמה

אמירות שלך שלא הבנתי לחלוטין.

אמרת ש :

על צ'מפיון אני לא סומך, גם כי הם גנבים, וגם כי בסניף בירושלים עובדים שם רק ערבים, ועליהם אני במיוחד לא סומך.

לפיכך הלכת , כך אני מבין , למוסך שגם אינו של צ'מפיון, עליהם אתה לא סומך כי הם גנבים , וגם מוסך שאין בו ערבים , שעליהם

אתה במיוחד לא סומך.

אולם, לפי עדותך גם המוסך המופלא הזה כשל מלפתור לך את התקלה. מעניין איך זה קרה לאחר שנזהרת לא לגשת

למוסך של צ'מפיון או למוסך עם ערבים.

מהגיון פשוט (מה שנקרא לוגיקה) אפשר להסיק שאין לסמוך על המוסך הזה . האם משמעות הדבר שגם המוסך הזה הוא של גנבים

או אולי גם לא ניתן במיוחד לסמוך על יהודים ?

אולי אתה חי בדעות קדומות וגזעניות ורצוי שתשתחרר מהן ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אסביר למה אני מתכוון, לא צריך להיות יפה נפש:

גנבים הכוונה שהם גובים מחיר לא הגיוני על כל דבר, הרבה מעל מה שהוא עולה בפועל, מקורי או תחליפי. (למשל 900+ ש"ח על מפתח מקורי לרכב, וגם זה לא בדיוק מקורי אלא שלט בנפרד ומפתח בנפרד)

ולא רוצים לתקן את הבעייה אלא תמיד מחפשים איך להחליף מכלולים מקוריים, כמו עם המערכת סטריאו שלי.

וכל טיפול אצלם יקר פי 2 בערך מהמוסך שבו אני מטפל בה כבר שנה +

ופעם אחרונה שטיפלו ברכב שלי שם זה היה בחור בשם נביל, שהכניס לי את אחד הפלאגים עקום והאוטו היה נכבה באמצע נסיעה עד שעליתי על זה, ומאז אני לא מתקרב לשם אם כאלה כמו נביל הזה עובדים שם.

בנוגע לערבים, אם לא הספיק הניסיון עם נביל בצ'מפיון, יש לי ניסיון רע מאוד במוסכי וואדי ג'וז, שהחליפו לי שם בולמי זעזועים,

ועד שהם מצאו איזה דגם של בולמים יש לי הם פירקו והחליפו אותם 3 פעמים, עד שהזמינו לי את הדגם שלי, בהתחלה הביאו בכלל בולמים של פולו לא זוכר איזה שנה, אח"כ של איביזה אבל הדגמים הישנים של 98', ורק אח"כ מצאו את שלי. ובאתי אליהם עם האוטו שיפרקו בולם אחד ויראו בדיוק מה צריך.

כאחד שעובד במעבדת אלקטרוניקה, אני מכיר את כל החלפים וכל המק"טים של כל מכשיר שאני עובד איתו בע"פ.

אנשים שמתעסקים כל החיים עם רכבים ולא יודעים מה מתאים למה, גורמים לי להרגשה של חוסר מקצוענות, וחאפריות.

אני לא רוצה לשים את החיים שלי בידיים של חאפרים.

בגלל זה אני רוצה לטפל באוטו רק אצל בן אדם שאני מכיר וסומך עליו, כמו כל בן אדם נורמלי.

המוסך שהייתי אצלו תיקן לי בכל הבעיות עד היום, ופתר את כולן במחיר זול בהרבה ממה שהציעו לי בצ'מפיון,

בגלל זה אני בדעה כל-כך רעה עליהם, לא בגלל דעות קדומות אלא "בזכות" העבודה שלהם נטו!

ואם תשים לב למה שכתבתי, אז אתה תראה שרשמתי שהם רוצים להחליף את המנוע צעדים, ורשמתי גם מה הם החליפו עד עכשיו.

קורה שלא מאבחנים את הבעיה, אבל לפחות התיקון החוזר לא יהיה רק על חשבוני כמו שקורה בד"כ בצ'מפיון.

אני מאמין שגם בצ'מפיון היקרה שלך קורה לא פעם אחת שהם לא מאבחנים את הבעייה, ואנשים חוזרים אליהם, בעצם זה קורה אצלם כל הזמן, אפילו ברכבים חדשים, רק מלקרוא את השרשורים על צ'מפיון אני מקבל עצבים.

גורם לי להצטער על זה שבחרתי בסיאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז כמו שהבטחתי, הבעייה נפתרה והנה היא לפניכם.

כמו שאמרו לי, הבעייה אכן הייתה במצערת.

ורק בשביל לסבר את האוזן, אני לא שש אלי קרב להחליף כזה דבר יקר,

קודם כל עשו לי ניקוי מצערת, הדבר עזר ל-5 דקות של נסיעה ואח"כ האוטו חזר לרעוד.

המצערת הישנה שלי נראית כך:

9921263.jpg

הסתבר לי שהבעלים הקודמים שטיפלו בו איך לא במוסך צ'מפיון,

אני לא יודע אם זה מתוך טיפשות או מתוך הזנחה לא שמו לב לחאפריות שלהם.

68882937.jpg

אפשר לראות איך חתכו את הצינור הראשי שיוצא מפילטר האוויר לכיוון המנוע ו"תקעו" בו צינור קטן שהולך לכיוון המנוע.

והנה מבט נוסף על הצינור שהחלפתי:

41472217.jpg

בנוסף שמתי לב כשהמכסה היה פתוח, רעשים של זץ חשמלי מכיוון המנוע.

שמתי לב שיש "בריחת ניצוץ" מהכוהל איפה שמתחברים חוטי ההצתה.

פירקתי את החוטים וגיליתי שריטה עמוקה על גוף הכוהל באחד מחיבורי החוטים.

7595735.jpg

כזכור, החלפתי לא מזמן את חוטי ההצתה, ואחד מהם היה שרוף, ועכשיו גיליתי למה.

ומיד התחברה לי הסיבה שהאוטו נכבה לי באותו יום רביעי גשום וארור.

68264990.jpg

אחרי החלפה של המצערת הכוהל והצינור הנ"ל האוטו חזר לזנק כמו פנתר!

ואפילו צריכת הדלק השתפרה. (משהו שרלוונטי קצת לימנו לא?)

ומה הלקח שלמדנו היום חברים? גם אם קוראים לך צ'מפיון ואתה יבואן רשמי,

זה לאו דווקא אומר שאתה יודע מה אתה עושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין אותך לגמרי לגבי צ'מפיון. אבל לא אוהב את מה שרשמת פה על ערבים. מכונאי רכב יכול להיות תותח בין אם הוא יהודי או ערבי ויכול להיות גרוע בין אם הוא יהודי או ערבי. אבל בוא אני אוסיף עוד משהו לגבי צ'מפיון.

לא מזמן פרסמתי פה הודעה על החלפת טרמוסטט בצ'מפיון. לאחר החלפת הטרמוסטט (מה שמצריך החלפת נוזל קירור גם) הבחור שעבד לי על האוטו פשוט לקח 2 בקבוקים של נוזל קירור ושפך לי לתוך המערכת. במקרה שמתי לב לזה ותקעתי לא את הבקבוק בפנים כדי שיראה שרשום מאחורי הבקבוק שצריך למהול את הנוזל במים.

מיותר לציין שלא היה לו מושג על מה אני מדבר. בקיצור, בסופו של דבר אחרי הרבה כאב ראש העניין סודר.

אז אם בן אדם שעובד במוסך של צ'מפיון ומטפל ככל הנראה בהרבה מכוניות ביום לא יודע שצריך למהול נוזל קירור לפני ההוספה, כנראה שיש להם בעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקס, בנוגע ללאום המכונאים או הגזע או המגדר, אני מעדיף שלא להוסיף כלום.

דיברתי מהניסיון הרע שלי ואולי זה נראה כגזענות, אבל זאת לא הייתה הכוונה שלי,

התכוונתי לחאפרים בכללי, חאפר יכול להיות מוסלמי, יהודי ואפילו גרמני.

פשוט בצ'מפיון ירושלים עובדים רק ערבים, לפחות ממה שאני ראיתי.

לגבי הנוזל קירור אתה צודק לגמרי, אני לא מבין איך אנשים יכולים לקרוא לעצמם מכונאים

כשהם לא יודעים לקרוא הוראות יצרן פשוטות על גבי הבקבוק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...