Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח שאינו על שם בעל הרכב (כותרת ערוכה)

שימו לב! השרשור הזה בן 4866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם הרכב רשום על שמי אבל בעל פוליסת הביטוח על הרכב הוא אבי

(אבא שלי קיבל מחיר יותר טוב לפוליסת ביטוח דרך העבודה שלו בעבר)

האם זה אומר שאין לי ביטוח? או שאני צריך להוסיף את אבא שלי בתור בעל על הרכב??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלך מתייחסת לביטוח החובה או ל"ביטוח מקיף" ?

בכל מקרה תבדוק בפוליסות מי רשאי לנהוג ברכב ובהתאם לכך תדע אם יש לך כיסוי ביטוחי.

בעיקרון אין הכרח שתהיה זהות בין בעל הפוליסה ובין בעל הרכב. אבל חייבים לוודא על מי חל הכיסוי הביטוחי בהתאם לתנאי הפוליסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישכילני ידידי המלומד, האם אני יכול להיות בעלים (ומוטב) של פוליסה שמבטחת רכושו של אדם אחר ?

האם זה לא בניגוד לעקרונות בסיס בתחום הביטוח ?

האם לא התכוונת שאין חובת זהות בין זהות הרשאי לנהוג וזהות בעלי הרכב והפוליסה ?

51 קג"מ :shock::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלך מתייחסת לביטוח החובה או ל"ביטוח מקיף" ?

בכל מקרה תבדוק בפוליסות מי רשאי לנהוג ברכב ובהתאם לכך תדע אם יש לך כיסוי ביטוחי.

בעיקרון אין הכרח שתהיה זהות בין בעל הפוליסה ובין בעל הרכב. אבל חייבים לוודא על מי חל הכיסוי הביטוחי בהתאם לתנאי הפוליסות.

השאלה מתייחסת לביטוח החובה והמקיף..

אז אם אבא שלי הוא בעל הפוליסה ואני בעל הרכב. והפוליסה היא עבור כל נהג.. אין לי בעיה לנהוג??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישכילני ידידי המלומד, האם אני יכול להיות בעלים (ומוטב) של פוליסה שמבטחת רכושו של אדם אחר ?

אתה בעצם אומר שאני לא יכול לנהוג??? השאלה היא די פשוטה.. האם בעל הפוליסה חייב להיות בעל הרכב???

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיקרון הבסיס אליו אתה מתכוון מכונה בשפה המשפטית "זיקת ביטוח". לשאלתך, לא, עיקרון זיקת הביטוח אינו חובה או תנאי מוקדם לביטוח על פי חוק חוזה הביטוח - למרות זאת, לנוכח העיקרון שחובת חברת הביטוח היא לשפות על הנזק שנגרם למבוטח (בעל הפוליסה) ואם נניח הנזק נגרם כביכול למישהו אחר - בעל הרכב אז לכאורה מוחל עיקרון "זיקת הביטוח" בדלת האחורית.

ההגיון העומד בבסיס הדרישה ל"זיקת ביטוח" הוא כדי למנוע מעין הימור או מעשי נוכלות לפיהם פלוני יבחר באקרעי לבטח רכוש של מי שהוא זר לו לחלוטין כדי להרוויח במקרה ואותו הרכוש יינזק...

אם הנך מעוניין לקרוא את כל ההתפלפלויות והפרשנויות לתחולת עיקרו זיקת הביטוח בדין הישראלי אני מתכבד להפנות אותך לספר "ששון - דיני ביטוח" , מהדורה שנייה בהוצאת פרלשטיין- גינוסר שם יש פרק שלם בעניין הזה בעמודים 265-321

בפועל בארץ לנוכח העובדה שחוק חוזה הביטוח אינו מחייב זיקת ביטוח נדרשת "זיקת ביטוח" מינימלית והדברים פורשו בדרך כלל לטובת המבוטחים ו/או בעלי הרכוש שניזוק.

לכן, השבתי שבמקרה של השואל כאשר מדובר באב ובן גם לפי הגישה המחמירה בהחלט מתקיימת דרישת "זיקת הביטוח" בין בעל הפוליסה ובעל הרכב.

ולשואל, כן אתה יכול לנהוג ויש לך ביטוח. אם אתה רוצה להסיר כל ספק, בקש מסוכן הביטוח שיוסיף את השם שלך כבעל הפוליסה יחד עם אביך וכך עדיין תהנה מההנחה של אביך דרך מקום העבודה ולא יהיה שום צל צילו של ספק לגבי זכותך לכיסוי ביטוחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בעצם אומר שאני לא יכול לנהוג??? השאלה היא די פשוטה.. האם בעל הפוליסה חייב להיות בעל הרכב???

תודה

התשובה הפשוטה אם לא הייתי ברור קודם לכן היא לא, בעל הפוליסה לא חייב להיות בעל הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיקרון הבסיס אליו אתה מתכוון מכונה בשפה המשפטית "זיקת ביטוח". לשאלתך, לא, עיקרון זיקת הביטוח אינו חובה או תנאי מוקדם לביטוח על פי חוק חוזה הביטוח - למרות זאת, לנוכח העיקרון שחובת חברת הביטוח היא לשפות על הנזק שנגרם למבוטח (בעל הפוליסה) ואם נניח הנזק נגרם כביכול למישהו אחר - בעל הרכב אז לכאורה מוחל עיקרון "זיקת הביטוח" בדלת האחורית.

ההגיון העומד בבסיס הדרישה ל"זיקת ביטוח" הוא כדי למנוע מעין הימור או מעשי נוכלות לפיהם פלוני יבחר באקרעי לבטח רכוש של מי שהוא זר לו לחלוטין כדי להרוויח במקרה ואותו הרכוש יינזק...

אם הנך מעוניין לקרוא את כל ההתפלפלויות והפרשנויות לתחולת עיקרו זיקת הביטוח בדין הישראלי אני מתכבד להפנות אותך לספר "ששון - דיני ביטוח" , מהדורה שנייה בהוצאת פרלשטיין- גינוסר שם יש פרק שלם בעניין הזה בעמודים 265-321

בפועל בארץ לנוכח העובדה שחוק חוזה הביטוח אינו מחייב זיקת ביטוח נדרשת "זיקת ביטוח" מינימלית והדברים פורשו בדרך כלל לטובת המבוטחים ו/או בעלי הרכוש שניזוק.

לכן, השבתי שבמקרה של השואל כאשר מדובר באב ובן גם לפי הגישה המחמירה בהחלט מתקיימת דרישת "זיקת הביטוח" בין בעל הפוליסה ובעל הרכב.

ולשואל, כן אתה יכול לנהוג ויש לך ביטוח. אם אתה רוצה להסיר כל ספק, בקש מסוכן הביטוח שיוסיף את השם שלך כבעל הפוליסה יחד עם אביך וכך עדיין תהנה מההנחה של אביך דרך מקום העבודה ולא יהיה שום צל צילו של ספק לגבי זכותך לכיסוי ביטוחי.

תודה רבה רבה לך!! עזרת לי מאוד!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה פעמים, כאשר מוכרים את הרכב, הקונה מבקש מהמוכר להשאיר את הביטוח פעיל לכמה ימים.

האם במיקרה כזה הביטוח לא מכסה את הקונה, כי בוצעה העברת הבעלות, ולפי הגדרתך אין "זיקת ביטוח" מינימלית?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי גם במקרה כזה של מכירת הרכב בשל היחסים החוזיים שבין המוכר לקונה יש את אותה זיקת ביטוח מינמלית ואני סבור שחברת הביטוח לא תצליח להתנער מחבותה רק בשל היעדר זיקת ביטוח כביכול.

בכל מקרה איני רואה הצדקה להשאיר את הביטוח לכמה ימים. ניתן לקבל כיסוי ביטוחי תוך יום מקסימום יומיים ואין שום הצדקה להשאיר את הביטוח מעבר לכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובר על כך בעבר בפורום, שברגע שהועברה בעלות הביטוח של המוכר אינו תקף. מה נכון?

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנא קרא שוב את ההסבר שלי על המושג "זיקת ביטוח".

התשובה הפשטנית לשאלה היא שהעברת הבעלות אינה מבטלת את תוקף הביטוח !! בוודאי לא בכמה הימים הראשונים אם זה היה ההסכם בין המוכר לקונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...