Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חימום תת רצפתי מודרני

Ahbarony
שימו לב! השרשור הזה בן 4868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בדירתנו הלא כל כך ישנה בתל אביב היה כזה דבר עם הסקה מרכזית שלא עבד כעשר שנים לפני שנכנסנו. מאז לא יצא לי לשמוע על כך.

לאחרונה נתקלתי בדיבורים שהדבר חזר וקיים. גיגלתי קצת. הבנתי שלא זול אבל משתשלם לתווך ארוך.

יש כאן מישהו שהתנסה בדבר ויודע לשפוך קצת אור על סוגיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו, כששקלנו לרכוש דירה באותה העיר ;-) (אנחנו גרים בה בשכירות) התעניינתי.

היום זה ממש לא עובד כמו פעם, על חנוכיות של שמן או מים חמים, אלא על חשמל. אמרו לי גם שזה לא בעיה להתקין אותו מתחת לפרקט. אבל כאמור - לא רכשנו אז לא ניסינו.

אגב, איפה בעיר אתה גר?

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לספר לך איך זה אצלי בדירה בשוויץ עם אתה מעוניין :lol:

אצלנו זה לא על חשמל, אלא צינורות של הראדיאוטורים חימום אשר עוברים מתחת לפרקט, זה נחמד בחורף, ולפי דעתי אפשר

להסתדדר גם בלעדי זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, איפה בעיר אתה גר?

עברתי לפתח תקוה ב1999 בלי שום צער. הדירה הספציפית הייתה בשדרות דוד המלך.

זה נחמד בחורף, ולפי דעתי אפשר

להסתדדר גם בלעדי זה.

מדוע לדעתך אפשר לוותר?

כמו שאמרתי, אני גיגלתי והבנתי במה מדובר. רציתי חוות דעת של מישהו שמכיר מקרוב.

הדבר החשמלי מפריע לי כי זה חייב לפלוט קרינה אלקטרו-מגנטית. מאחר ומדובר בראש ובראשונה בחדרי שינה שלי ושל ילדים, אני לא משחק עם זה. יש גם על מים שמחוממים בגז. אבל מים זה גם בעיה. בקיצור, לא פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

א. במגדלי רובינשטיין? אפשר לשאול באיזו קומה? ;-)

ב. וכאשר מפעילים רדיאטור, הרי הוא מופעל חשמל, האם שם אין קרינה חשמלית בשל העובדה שהוא קודם מחמם את השמן שבתוך הרדיאטור?

ג. מדוע מים זו בעיה? דליפות אפשריות מהצנרת? העובדה שצריך מתקן מרכזי לכל הבניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) מגדלי רובינשטיין זה בפינת לינקולן ודרך פתח תקוה, עד כמה שידוע לי. בניין רגיל משנות ה70 ליד הכיכר.

ב) נכון מאוד. לכן כיום אני מחמם חללי מגורים במזגן שמרוחק ומאחורי קירות שסופגים את זה. יש כאלה שלא לוחצים ידיים כי יש להם שריטה. קברתי את אבי שמת מסרטן לא מוסבר מדעית. לי דווקא אין ספק. תקראו לזה שריטה.

ג)אכן צנרת עם כל הבעייתיות במקרה של דליפה וגם עלויות התקנה והכנות מאוד יקרות. צריך להנמיך רצפה בהרבה יותר מאשר בשביל שכבה חשמלית. כל זאת לפי הגיון שלי. לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום החימום המודרני יהיה לרוב:

1. חימום חשמלי - הנפוץ ביותר, מתחת לרצפה מרשתים חוט גמיש שהינו מתחמם.

2. חימום מים - נפוץ פחות, צינורות מיים מרושתים תחת הרצפה, מערכת סחרור מים שיכולה להתחמם ע'י חמם חשמלי/גז

בכל מקרה עליות שימוש גבוהות מאוד

בבתים בהםפ מותקנת מערכת בית חכם ישנה אפשרות לשלב את המערכת אוטומטית עם מערכת המיזוג כדי להפחית עליות שימוש

אבל זה בדרך ככל קורה אצל אלו שעלות השימוש לא מפריעה להם :idea:

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) מגדלי רובינשטיין זה בפינת לינקולן ודרך פתח תקוה, עד כמה שידוע לי. בניין רגיל משנות ה70 ליד הכיכר.

ב) נכון מאוד. לכן כיום אני מחמם חללי מגורים במזגן שמרוחק ומאחורי קירות שסופגים את זה. יש כאלה שלא לוחצים ידיים כי יש להם שריטה. קברתי את אבי שמת מסרטן לא מוסבר מדעית. לי דווקא אין ספק. תקראו לזה שריטה.

ג)אכן צנרת עם כל הבעייתיות במקרה של דליפה וגם עלויות התקנה והכנות מאוד יקרות. צריך להנמיך רצפה בהרבה יותר מאשר בשביל שכבה חשמלית. כל זאת לפי הגיון שלי. לא יודע.

א. זה מגדל רובינשטיין או בית רובינשטיין. מגדלי רובינשטיין (ידועים בשמם רק לתל-אביבים) אלה ארבעת הבניינים בקצה דוד המלך, בין ויצו, לצייטלין, ולדוד המלך (בערך מול מגדלי דוד, רק כמובן פחות יוקרתיים).

ב. אשמח אם תוכל להסביר יותר (אפילו בה"פ). האם הכוונה היא נניח להפעיל מזגן בסלון ולא בחדרי השינה? כיצד היית ממליץ (לגישתך) לחמם חדרי ילדים ובית/דירה בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חימום חשמלי מגביהה את הרצפה בפחות מסנטימטר

חברה מוכרת שעושה הינה - ספו דומוטק

http://www.sapo-domotek.co.il/index.asp

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתב gsi16v, ישנם כיום 2 שיטות חימום תת רצפתי נפוצות.

1. סלילים חשמלים - התקנת זולה משמעותית, אבל צריכת החשמל שלהם גבוהה מאוד. (מאות רבות ועד אלפי שקלים בחודש, תלוי בגודל הבית).

2. צנרת מיים - התקנתה יקרה מאוד, אבל צריכת האנרגיה שלה נמוכה משמעותית מסלילי החשמל (ועדיין יקרה משאר שיטות החימום הקונבנציונליות). שימוש בה כדאי בעיקר כשמשתמשים בה גם לחימום בריכת שחייה.

יש לי נסיון עם 2 השיטות, בעיקר בבתים פרטיים גדולים מאוד.

יכול להיות שהעלויות שונות בהסקה מרכזית בבנינים משותפים. אינני יודע.

עריכה: ראיתי עכשיו שgsi16v ציין את ספו-דומוטק. אני מצטרף להמלצה עליהם.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הייתי בירושלים לבקר זוג צעיר ותינוקת שלהם. דירה בבית ליד הולילנד. קור אימים של חורף ירושלמי.

הם יחפים, כולם בטריקו סימלי.

כן, היה להם חימום מים ברצפה.

רק הזהירו אותי לא לדעת בצינור האדום בשרותים - הוא חשוף ולוהט ברמה שאפשר למנגל עליו.

נסה למצוא דירה כזו בירושלים כדי להתרשם ולברר עלויות.

אני מסתדר עם מזגן ורדיאטור.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את זה אצל דודה שלי בנתיבות.

בחורף זה ממש כיף לחזור מהקור שבחוץ להוריד נעליים ולהתחמם על הריצפה :-)

אם אני לא טועה אצלה בבית זה עובד על נפט או גז (יכול להיות?), כי פעמיים בשנה הם ממלאים נפט ולפי מה שאני זוכר זה בשביל החימום תת רצפתי.

אפשר להסתדר גם בלי לדעתי אבל זה בהחלט יכול להיות טוב לירושלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתב gsi16v, ישנם כיום 2 שיטות חימום תת רצפתי נפוצות.

1. סלילים חשמלים - התקנת זולה משמעותית, אבל צריכת החשמל שלהם גבוהה מאוד. (מאות רבות ועד אלפי שקלים בחודש, תלוי בגודל הבית).

2. צנרת מיים - התקנתה יקרה מאוד, אבל צריכת האנרגיה שלה נמוכה משמעותית מסלילי החשמל (ועדיין יקרה משאר שיטות החימום הקונבנציונליות). שימוש בה כדאי בעיקר כשמשתמשים בה גם לחימום בריכת שחייה.

יש לי נסיון עם 2 השיטות, בעיקר בבתים פרטיים גדולים מאוד.

יכול להיות שהעלויות שונות בהסקה מרכזית בבנינים משותפים. אינני יודע.

עריכה: ראיתי עכשיו שgsi16v ציין את ספו-דומוטק. אני מצטרף להמלצה עליהם.

תודה על התגובות המפורטות והמלצות.

אכן, כפי שחשבתי, מערכת מים פחות מתאימה. חשבתי לשים את המערכת רק באגף המגורים. שטח של כ80 מטר נטו.

ראיתי באתר שלהם שהם נתנו את הדעת לעניין הקרינה על ידי כבל דו-גידי מסובב, אני מקווה שגם מסוכך. זה מסתדר לי בהגיון. אבל לא מסתדר לי איך הצריכה שלו תהיה גבוהה יותר מרדיאטור 9-12 צלעות בעל צריכה של 2-2.5 קילו וואט. האומנם?

שאלה נוספת. האם הדבר אפשרי ובטיחותי בחדרי רחצה?

האם ניתן לשים בקר עם שעון הפעלה בכל חדר בנפרד או שהניהול של המערכת מרכזי בהנחה ובשלב ראשון לא יהיה בקר של בית חכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה אידאלי במקומות קרים כמו ירושלים או הצפון הרחוק ומיותר באזורי מרכז הארץ

פעם עשיתי בדיקה למערכת כזאת , זה עובר את ה 50 אלף שקל לבית של 150 מטר

וההתקנה חייבת להיות בשלבי שיפוץ או בנייה או לפני הרכבת פרקט

יכול להיות יותר זול בבניין

הבדיקה שעשיתי הייתה לצינורות מים תת-רצפתיים , מה שלא בדקת היה מה קורה אם צינור מתפוצץ מתחת לרצפה

(למרות שהתשובה די ברורה )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...