Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה DSG רעש מהגיר

Oracle
שימו לב! השרשור הזה בן 4628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סיאט איביזה חדשה עושה רעש בגיר במהירות נמוכה בזמן העברת הילוכים

עשיתי חיפוש פה בפורום ובעוד מקומות יש מאט אנשים שמתלוננים על כך יש האומרים שזה גלגל תנופה? בצ'מפיון אמרו שזה רעש רגיל...אבל הוא הכל חוץ מרגיל לאוטו חדש...רעש מתכתי כזה כאילו ברזלים נוגעים אחד בשני

מצאתי וידאו ביוטיוב של מישהו עם אותה בעיה http://www.youtube.com/watch?v=pzSoTW3-yOU

למישהו יש מידע? עזרה?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 185
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ההסבר הטכני של מוסכי צ'מפיון הוא כזה:

קיים לטענתם חופש מסוים (טבעי ומקורי) במזלגות של הגיר, ולכן כאשר הרכב רועד ורוטט במצבים מסוימים (כביש משובש או באמפרים) ובעיקר במהירויות נסיעה נמוכות, נשמעים רעשי צלצול מתכתיים מכיוון הגיר כמו אלו שאתה מתאר.

גם אצלי זה קיים (FR) וגם בשני רכבים אחרים בהם נהגתי נתקלתי בזה (1600DSG, האחת פרטית והשנייה שכורה).

גם אני לא ממש אהבתי את זה, אבל הם טוענים בכל תוקף שאין מה לעשות ושזהו הרעש הטבעי של סוג הגיר הזה.

אגב - זה אמור להיות זהה גם בגולף ו VAG נוספות לטענתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסרטון שמעתי בעיקר רעשי רוח, אבל הטרטור הזה שהצלחתי לשמוע הוא באמת משהו שאני מכיר גם אצלי (גולף 160) ונורמאלי לחלוטין, מופיע בשילוב 1/2 במהירויות נמוכות ולא בשום הילוך אחר. בד"כ אני בכלל לא שם לב אליו.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי באיביזה ידנית חדשה אני שומע את הרעש הזה,

במעברים בין 1 ל2 ו 2 ל 3, אבל רק כשמעבירים בחוזקה, כלומר בפעולה מאוד מהירה ומשיכה חזקה של הידית מהילוך אחד לשני,

אם אני עושה את זה בצורה עדינה יותר בקושי מצליחים לשמוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום חמישי קיבלתי בשעה טובה קופרה שחורה וחדשה...

לקראת הק"מ ה-400 ברכב שמעתי רעשים מתכתיים במהירות נמוכה בזמן נסיעה על פסי האטה בדיוק כמו שמתואר כאן...

מייד התקשרתי לסוכן המכירות שהפנה אותי למוסך מרכזי של צ'מפיון...

קבעתי תור ליום שלישי...

אז אתם אומרים שזה מיותר שאגיע? זה רעש טבעי?

כי לי הוא נשמע בהחלט לא טבעי לרכב שעל הכביש פחות משבוע...

קופרה.jpg

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבדוק תמיד שווא, שמה מדובר בבעיה או ברעש מסוג אחר.

הרעש המתואר בשילוב הילוכים בגיר ידני אינו רלוונטי לשירשור זה, והרעש שאנו מדברים עליו אכן ייחודי לתיבת ה DSG (לצערינו)

הרעש קיים בכל האיביזות בהן נתקלתי עד כה, פשוט ישנם הרגישים יותר לרעשים (כמוני) וישנם אלה שיגידו לך שהם לא שומעים כלום ושאצלם אין כזה דבר (וכבר נתקלתי בלפחות שניים כאלה, וכן היו להם את אותם רעשים)

אגב - לבעלי שמיעה רגישה יותר שבינינו, הרעש הזה קיים גם בהילוכים ובסיטואציות נוספות, רק שאז כבר הרבה יותר קשה לשמוע אותו.

לידידי בעל הקופרה - אני נתקלתי בתופעה כבר ב 50 הק"מ הראשונים מרגע יציאתי משערי החברה במועד מסירת הרכב! מיותר לציין שזה לא הסב לי נחת, עד עכשיו למעשה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בתופעה כבר ב 50 הק"מ הראשונים מרגע יציאתי משערי החברה במועד מסירת הרכב! מיותר לציין שזה לא הסב לי נחת, עד עכשיו למעשה...

אני לא יודע אם לצערי או לא, אבל גם אני בעל חוש שמיעה מפותח לדברים האלה...

אולי שמעתי אבל בחרתי להתעלם או להגיד לעצמי שזה לא יכול להיות - כי הרי באוטו שרק עכשיו עלה על הכביש לא יכול להיות רעש מוזר...

הבעיה היא, שעכשיו זה כל מה שאני יכול לשמוע... :/

אני אגש למוסך המרכזי ביום שלישי, ואעדכן בשרשור מה אמרו לי שם...

תודה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליבי איתך! גם לי זה מציק מאוד לעתים, אך הם עומדים על כך שאין מה לעשות ושזה תקין ומקורי.

לדעתי מן הראוי היה ליידע את הלקוחות על העניין לפניי הרכישה, מכיוון שבאמת מדובר ברעש מוזר וחריג, וזו גם טענתי היחידה כלפיי היבואן ונציגיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כעובד של סיאט (אחראי על רכבי ההדגמה של המותג והנסיעות מבחן) וגם כבעלים של אלתאה 1.8 TSI אני יכול להגיד כי זה הרעש של הגיר וזאת כי גיר הינו שני גירים ידניים שעובדים כגיר אוטו' ולכן הרעש הנשמע (הילוך ראשון ושני בלבד) הינו הרעש העברת ההילוכים .

נ.ב

חפש בגוגל "DSG" ותראה איך הגיר עובד ואז תבין למה זה נשמע כך.

דדי

דדי,

מאמן נהיגה ספורטיבית ובטוחה - לחיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה תרד שלם בנושא.

נראה שהדעות חלוקות, אך הבעיה בהחלט נפוצה.

שימו לב שיש שם בחור (בעמודים האחרונים) שטוען כי נעשה אצלו ברכב עדכון תוכנה שהשקיט את הגיר באופן משמעותי (אך לא לחלוטין)

מעניין להגיע עם אותו קוד למוסכי החברה ולשאול לגביו.

http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=264620

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כעובד של סיאט (אחראי על רכבי ההדגמה של המותג והנסיעות מבחן)

דדי

דדי, אתה הבחור שנהג על הבוקה לפני חודש בערך כשבאתי לעשות נסיעת מבחן בהרצליה עם נועם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דדי הוא הבחור נסיעות מבחן של סיאט (או כל צמפיון, אין לי מושג).

ברוב שעות היום הוא בחור נחמד. בלילה זה משהו אחר.

לגבי הרעש, ממה שהבנתי לא כולם חווים אותו, לכן, לומר שהרעש הוא נורמלי, זו קצת בעיה, יש מכוניות עם הרעש ויש בלי, זה מעיד כנראה על הסטייה בהרכבה של החלקים/תיבת ההילוכים.

ברולס רויס זה לא היה קורה. לדעתי עדיין אפשר למצוא לזה פתרון. תאורתית, אם יש רעש בנסיעה (לא רק בזמן העברת ההילוכים) הרעש אומר שיש אנרגיה שעוברת לרעש, מה שאומר שתהיה שחיקה גדולה יותר של חלק מסויים.

אם הרעש הוא רק בהעברת ההילוכים, ייתכן שהוא קשר להעברה, בדיוק כמו בתיבה רובוטית אשר גם שם יש רעש של מתכת נוגעת בשנייה בהעברת הילוכים (יש לי פנדה ופונטו). ואז זה נורמלי (תלוי בעוצמת הרעש).

אני את הקופרה שלי אקבל רק בעוד כחודש, ורק אז אדע אם גם אצלי הרעש קיים וכמה נורא הוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...