Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ניתן לעשות משהו כדי לשנות תפקיד בצה"ל?

ilan 206
שימו לב! השרשור הזה בן 4949 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגיוס העדכני שלי הוא ה2/12/10 והתפקיד לו אני מיועד לפי הצבא הדפקט הזה הוא מ"כ טירונים במגל.

עכשיו יש לי כמה שאלות:

1. מה זה בדיוק מגל?

2.האם להיות מ"כ זה תפקיד טוב? (מה שלא ניראה לי)

3.איך אפשר לעבור תפקיד בשקט או שלא לעלות לאוטובוס עד שלא מחליפים לי תפקיד זו הדרך היחידה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה שאשמח אם תענו לי עליה ע"פ נסיון שלכם.

"התפקיד הינו תפקיד פיקודי בדרג זוטר. מפקד כיתת טירונים למשך הכשרתם בטירונות 02 בסיסית.

אתה תוכשר 03 כולל מסלול פרט חוליה, מסלולי הקידוום הינם, קורס חובשים, קורס סמלי מחלקה, קורס קצינים.

כמו כל תפקיד יש לזה יתרונות וחסרונות. בפלוגתי היו מ"מ ומ"כים של מחלקת טירונות אחת ששובצו בבסיסי (קיימת אפשרות

לשרת בבסיסי הדרכה שונים בארץ ולא רק בבסיסי טירונות) והם נהנו מכל רגע כי זה תפקיד שאתה מעצב אותו איך שתרצה

ולא סתם עוד תפקיד. החסרון היחיד לדעתי הוא קבלת חיילים ממורמרים שכן כמות גדולה מהחיילים המגיעים לטירונות 02

אינם בעלי מוטיבציה גדולה לשרות ולכן אתה זה שצריך להתמודד איתם לראשונה אבל שוב כאן נכנסת יכולת הפיקוד שלך."

מישהו בפורום אחר כתב שבעצם אני בתפקיד שלי (מ"כ טירונים במגל) עובר טירונות 03 שאת זה הבנתי אבל כל מה שהוא כתב אחרי זה לא ממש. מה זה פרט חוליה? ומזתומרת מסלולי הקידום הם קורס חובשים, קצינים וכו'? כאילו מהתפקיד לו אני מיועד אני יכול להתקדם ולעבור קורס חובשים, סמלי מחלקה, קצינים? והאם זה טוב?

והיכן נמצא הבסיס של מגל?

תודה למי שיענה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מג"ל זה ראשי תיבות של מערך גיבוי לחימה. אין להם בסיס אחד, הם פרושי בכל בסיסי הטירונים שברחבי הארץ.

מ"כ טירונים, ובמיוחד טירוני 02, זה לא תפקיד "טוב". זה תפקיד קשה, מאתגר, עם יציאות ממש לא מלהיבות. כן, אני יודע שאפשר למצוא צדדים טובים גם לתפקיד הזה, אבל כשמלש"בים כותבים שהם מחפשים תפקיד "טוב" הם לרוב מחפשים תפקיד עם הילה זוהרות או עם יציאות מטורפות, וכאן אין לא את זה ולא את זה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה.

דבר שני מישהו שמכיר את התפקיד (זה שציטטתי אותו למעלה) כתב שאפשר להתקדם לקצונה, מ"מ, מ"פ וכו' שלפי הבנתי אלו תפקידים "טובים", לא מבחינת יציאות אלא מבחינת הדרגה וגובה התפקיד האם זה נכון שאפשר להתחיל כמ"כ טירונים ואחר כך להתקדם לתפקידים גבוהים? ומה צריך בשביל זה במידה ואפשר?

דין- אני ממש לא אוהב את האימרה הזאת כי אם משהו לא מקובל עלי (לדוגמא התפקיד בצה"ל) ולפי מקורות שיש להם גישה אל נתונים של מלשבי"ם יש לי נתונים גבוהים ואני יכול להגיע למקומות גבוהים אז אני לא אסתפק בתפקיד שנתנו לי כשאני יכול יותר.

זה למה אני שואל על התפקיד והאם אפשר לצאת ממנו למוקמות גבוהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן במידה ותמצא מתאים תוכל לצאת לקצונה ואם וכאשר תקבל ארון תוכל להתקדם לתפקידי מ"מ, סמ"פ, מ"פ וכדו'

רק אל תתבלבל כי תפקידים אלה בבסיסי טירונים אינם מקבילים למ"מים ומ"פים לוחמים.

לגבי התפקיד עצמו היה פה נושא לא מזמן על אותו עיקרון

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=287578&highlight=%D7%98%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D

Toyota Yaris TS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרו לי שכדי לשנות תפקיד אני צריך לשלוח מייל למפקד/אחראי על התפקיד הזה בטענה שהתפקיד לא מתאים לנתונים שלי, לרצון והמנילה שלי.

אני יצאתי מביה"ס עם בגרות מלאה שעם מס' היח' שיש לי אני יכול להרכיב קצת יותר משתי תעודות בגרות מלאות, סיימתי בהצטיינות מגמת H.T (שירטוט, מערכות סיב"ם/תיב"ם, פיזיקה,בקרה וכו'...) ועם סיום המגמה קיבלתי תעודה שע"פ הידע שרכשתי במגמה אני יכול לעבוד כהנדסאי. אני הולך להגיד את זה כסיבה רצינית לכך שאני רוצה תפקיד שיתאים לי (אלקטרוניקה, מכשירי בקרה וכו') אז שאלתי היא כזאת:

איזה תפקיד כדאי לי לבקש כדי שיתאים לי לפי מה שכתבתי למעלה (תחום האלקטרוניקה, מערכות בקרה..)?

נ.ב

אני רוצה ממש בימים הקרובים לשלוח את המייל ולסדר את זה כמה שיותר מהר אז אם מישהו יוכל לענות לי מהר זה יעזור לי מאוד.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם באמת יש לך נתוני פתיחה טובים ויכולת טכנית אין סיבה שלא תתקבל ליחידה טכנולוגית.

חפש את מספר הטלפון של איתור חמ"ן, תרים להם טלפון ותשאל אם אתה יכול לקבל הזמנה למיונים לאור הידע הטכני הרב שיש לך. לפעמים זה עובד.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידע כללי, כשאתה מתגייס הסיכויים שלך לשנות משהו יורדים בהרבה,

אל תפחד לא להגיע לצו גיוס שלך, עד שלא תשנה את זה אם זה באמת חשוב לך אל תתגייס,

כי כשאתה מתגייס אתה מתוכנן להחליף חיל X ביחידה Y , ואתה תעבור הכשרה לכך ותשתבץ במקומו

רוב הסיכויים שלא תוכל לשנות כלום מרגע הגיוס. אז עכשיו תתעקש ותשלח מכתבים ותעשה את המאמץ.

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הולך לעשות כל מה שדרוש כדי להחליף תפקיד למשהו שמתאים לי כי בכ"ז אני לא רוצה לסבול 3 שנים ואולי יותר, ואם אצטרך בסופו של דבר לא להגיע ביום הגיוס שלי אז לא אגיע עד שאקבל את מבוקשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה אבל צה"ל מגייס לפי מה שהוא צריך ולא לפי מה שהחייל רוצה, אתה צריך לזכור את זה טוב טוב.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנחש שהפרופיל הרפואי שלך בינוני-גבוה (72 למשל), נכון ?

אם כן, אז אתה צריך להבין שיש הרבה אנשים עם השכלה טכנית גבוהה ופרופיל נמוך שיכולים ללכת ליחידות עורפיות, אבל אנשים עם פרופיל גבוה אין הרבה, ואותם משבצים במקומות שדורשים פרופיל גבוה (זה נקרא מדרג השיבוץ). לכן לצבא עדיף שתהיה מ"כ טירונים, למשל, ולא טכנאי אלקטרוניקה, למרות השכלתך.

אני מכיר מקרים קיצוניים וכמעט אבסורדיים של חיילים בעלי תואר שני במדעי המחשב שלא הגיעו לשום דבר שקשור למחשבים, אלא נהיו חימושניקים או מאבטחי מתקנים למשל.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי פרופיל 97. אני יודע שהצבא משבץ לפי הצרכים שלו ולא לפי מה שאנחנו רוצים, אבל אני לא מעוניין לסבול שלוש שנים בתפקיד שאני לא מוצא בו משו אחד שקשור אליי, אני לא חלמתי להיות מדריך של מישהו בטח ובטח לא של טירונים בעייתיים.

בכ"ז אם מישהו יוכל לענות לי על השאלה העיקרית. למי לפנות בכל הקשור לשינוי תפקיד בצה"ל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כרגע מלש"ב ולא חייל בשירות. מה קיבלת במנילה ?

הגורם אליו אתה צריך לפנות הוא לשכת הגיוס שלך, אתה יכול לבקש להתנדב לאחת מיח' ההתנדבות בהנחה שאין לך סעיפים פוסלים (טייס, שייטת, סיירות, חובלים, צוללות וכד'), או לבקש דחיית גיוס מטעמי כלכלת המשפחה (אם יש לך איך לתמוך בזה) ואז תפספס אולי את מועד הגיוס להכשרת המכ"ים.

עוד אפשרות - תמשיך לי"ג-י"ד ואז יותר סביר שתקבל תפקיד במערך הטכני.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בן יחיד והמפשחה במצב כלכלי טוב ברוך השם, ככה שאני לא יכול לבקש להתנדב לאחת היח' הללו (כבר עברנו את השלב של לקוות שיחתמו לי בשביל לשרת בקרבי).

הסיבה שאני אגיד להם נישארה אותה סיבה כמו שכתבתי למעלה ואני אוסיף ששמעתי שהיציאות שם לא טובות בכלל וזה מקשה על ההורים שלי בגלל שאני בן יחיד.

נ.ב

במנילה קיבלתי דברים כמו: חיל תקשוב(סימנתי 5), חיל האוויר, טכני חיל האוויר, טכני חיל חימוש...

*רק עוד שאלה שלא ממש קשורה קשר"ג זה תפקיד קרבי ואם לא אז איך ניתן להתקבל לשם? יש לי חבר שם ואני לא זוכר שהוא עבר משהו מיוחד כדי להתקבל לשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...