Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר וורטה (VARTA) האם נחשבים איכותים?

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 4967 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המצבר הנוכחי שלי סיים את חייו החג באופן סופי, לפני כשנה הצלחתי לחדש אותו באמצעות המעגל שמרק העלה אך ניסיון שני כבר לא הצליח (בנוסף הוא איבד שוב את כל האלקטרוליט תוך שנה).

אני זקוק למצבר של 90 אמפר/שעה ומצאתי מצבר של וורטה 90 אמפר/שעה (מסדרת Varta Black) אטום ללא צורך בטיפול מתוצרת גרמניה עם 18 חודשי אחריות במחיר של 950 ש"ח ב"איש שטח".

עלו לי מספר שאלות:

-האם מצברי וורטה נחשבים כאיכותים? האם במחיר דומה ניתן להשיג מצבר איכותי יותר?

-האם 18 חודשי אחריות אינם זמן אחריות קצר מדיי עבור מצבר האמור להייות איכותי?

-מה משמעות הנוסח "אטום ללא צורך בטיפול"? האם הכוונה היא "מעט תחזוקה" או "ללא תחזוקה"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ועניינית לשאלתך :-D

וורטה הוא מצבר מעולה.

יש לי נסיון ארוך איתם, אבל מהסדרה הכחולה.

גם בדיסקברי דיזל וגם ברנו סניק במתאר הכי קשה למצבר - נסיעות מקומיות (לא עירוניות, אני גר במושב, אבל מהבית לביה"ס/לחוג/לחברים של הילדים).

בדיסקברי של אישתי היא גם מתעקשת ליסוע עם אורות...

שורדים יפה מאוד.

ממליץ בחום.

בדוק וורטה כחול, הוא יותר איכותי מהשחור.

90 אמפר נשמע לי המון לרכב בנזין מתחילת שנות ה 90, ממליץ לך לבדוק באתר של וורטה העולמי מהו המצבר המתאים לרכבך.

ואיששטח מומלץ מאוד - אחלה שירות.

שי

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק אפשרות לטעינת יתר.

נבדק (כבר לפני שנה) ומתח הטעינה יציב על 13.8 וולט מסל"ד סרק עד הקו האדום.

בדוק וורטה כחול, הוא יותר איכותי מהשחור. היכן ניתן לבדוק?

90 אמפר נשמע לי המון לרכב בנזין מתחילת שנות ה 90, ממליץ לך לבדוק באתר של וורטה העולמי מהו המצבר המתאים לרכבך. 90 אמפר אינו המון לרכב בנזין מסוג מרצדס C240 מסוף שנות ה 90. בספר הרכב מדובר על מצבר של 85 אמפר (דיי מפלצתי בגודלו). מה שמצחיק הוא שברכב של אישתי (אותו דבר) מותקן מצבר של 65 אמפר/שעה (אילתור של הערבי שמכר לנו)

ואיששטח מומלץ מאוד - אחלה שירות. אני מקווה, לא הצלחתי לקבל איזושהם פרטים בסיסים על המצבר והם סוגרים את הבסטה בשעה 14:00.

איילצבי: בדוק היכן מיוצר הוורטה . באתר של איששטח כתוב "מתוצרת גרמניה"
subaru_loyale מהו אופטימה צהוב? היכן משיגים אותו? מידות המצבר שלי הן בס"מ (בערך): גובה=18, רוחב=18, אורך=38

-עוד דבר, בשיחה עם אחת מהחנויות נאמר לי כי מצברי וורטה אינם מיוצרים ב 3 שנים האחרונות בגרמניה אלא בצ'כיה וכי בארץ לא משווקים מצברי וורטה מהסדרה הכחולה. האם נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוורטה הם בין ההכי טובים, אם לא הכי טובים במצברים הרגילים (לא אופטימה צהוב למיניהם, אם כי במחיר המדובר כבר הייתי בודק אם זה מתאים) כמובן שיש כחול ויש אותו דווקא להמון אנשים. סתם בלבלו לך את המוח.

אני קראתי איפהשהוא שהכחול מיוצר למכוניות מודרניות והשחור למכוניות ישנות, אין לי מושג מה ההבדל אבל זה מה שהיה כתוב. אז אם למרצדס שלך יש הזרקה היא נחשבת מודרנית אבל אני בטוח שהיא תעבוד באופן מושלם גם עם השחור...

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלו לי מספר שאלות:

-האם מצברי וורטה נחשבים כאיכותים? האם במחיר דומה ניתן להשיג מצבר איכותי יותר?

-האם 18 חודשי אחריות אינם זמן אחריות קצר מדיי עבור מצבר האמור להייות איכותי?

-מה משמעות הנוסח "אטום ללא צורך בטיפול"? האם הכוונה היא "מעט תחזוקה" או "ללא תחזוקה"?

1. המצברים של וורטה נחשבים איכותיים מאוד, תבדוק במקביל גם מצברים של VOLTA ושל שנ"פ.

2. בהחלט כן, אם איני טועה VOLTA ושנ"פ נותנים אחריות דומה.

3. "אטום ללא צורך בטיפול" - זאת אומרת שלא ניתן לעשות לו שירות כגון הוספת מים מזוקקים, וכמובן שהכוונה היא ללא תחזוקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המצברים של וורטה נחשבים איכותיים מאוד, תבדוק במקביל גם מצברים של VOLTA ושל שנ"פ. כן, אך האם ב 3 שנים האחרונות האיכות נשארה? (המצבר המקורי של מרצדס ברכב שלי היה וורטה והחזיק 8 שנים)

2. בהחלט כן, אם איני טועה VOLTA ושנ"פ נותנים אחריות דומה. שלילי, שנ"פ נותן אחריות של 15 חודשים בלבד

3. "אטום ללא צורך בטיפול" - זאת אומרת שלא ניתן לעשות לו שירות כגון הוספת מים מזוקקים, וכמובן שהכוונה היא ללא תחזוקה. מוזר, חשבתי כי רק מצברים יחודיים מאוד הם ללא תחזוקה בכלל

אני קראתי איפהשהוא שהכחול מיוצר למכוניות מודרניות והשחור למכוניות ישנות, אין לי מושג מה ההבדל אבל זה מה שהיה כתוב.

גם אני קראתי את זה (היה לינק בפורום לאן שהוא לפני מספר חודשים) הטענה היא כי הכחול יכול לספק זרמי התנעה גבוהים יותר המתאימים למכוניות מודרניות מיכוון שברכבים מודרניים ישנם הרבה צרכני הספק אשר אינם מנוטרלים במן ההתנעה (מחשב מנוע, משאבת דלק וכו') אפילו שהרכב שלי חוגג בר מצווה נראה לי כי אצטרך את הכחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקור האבחנה בין הדגם השחור (מתאים למכוניות מיושנות/פשוטות) לבין הכחול (למכוניות מודרניות) הוא האתר העולמי של וורטה, זה מופיע שם מפורשות.

ראה בתיאור המצברים בקישור הזה :

http://www.varta-automotive.com/index.php?id=26

אין לי נסיון עם הסדרה השחורה של וורטה, האתר עצמו מתייחס אליה כנחותה לעומת הכחולה.

כשתי כבר 4 מצברי וורטה מהסדרה הכחולה (לארבעה רכבים נפרדים, אף אחד לא התקלקל עד היום) וברור לי שגם בפעם הבאה זה יהיה וורטה כחול.

מאחר והפרש המחיר בין הכחול לשחור הוא בד"כ זניח, אני לא רואה סיבה להתפשר.

שי

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

צבע מצבר VARTA

מצברי VARTA שחור, כחול וכסף מיוצרים בטכנולוגיה זהה לחלוטין (Calcium+Silver, Power Frame, Double Lid)

אין שום משמעות להעדפה קטגורית לצבע מסוים, יש רק לוודא שהקיבול וזרם ההתנעה מתאימים לרכב המדובר

מיצוב הצבעים באירופה משמש לצורכי שיווק בלבד ואין לו משמעות טכנית אמיתית

רוב המצברים שנימכרים בארץ הם הכחולים מאחר ולהן המיגוון הגדול יותר ולא מסיבות טכניות

מכסה

כל מצברי VARTA סגורים במכסה כפול, המשמעויות:

אין אובדן חומצה, החומצה עוברת צינון וחוזרת למצבר

אין נזק לסביבת המצבר

אין צורך או אפשרות למלא מים

אטום

מצבר אטום הוא מטכנולוגית AGM, וזה רלוונטי לסדרה אחרת של VARTA ואכן גם למצבר אופטימה (גם הוא מיוצר על ידי VARTA).

לא כלכלי להתקין מצבר AGM ברכב רגיל מאחר ועלותו גבוהה יחסית

בניגוד לאמור בשרשור האחריות של מצבר אופטימה הינה של 24 חודשים, אבל במקרים רבים המצבר אכן הגיע ל10 שנים

גרמניה

כל מצברי ורטה מיובאים מגרמניה, רובם גם מיוצרים בגרמניה וחלקם בצכיה ובספרד, טכנולוגיות היצור זהות

פרטים למצבר המדובר

מצבר 90AH ארופאי (מקט VR3-090R-0D1), מחיר מחירון 1676 ₪ כולל מע"מ

אחריות היבואן למנוע בנזין הינה 15 חודש ולמנוע דיזל 12 חודש. האחריות המורחבת של איש שטח (18 חודש) אינה מטעם היבואן

מתאים לרכבי יוקרה ארופאים (מרצדס, אאודי, BMW) ולמסחריות גדולות (בוקסר, דוקאטו, ספרינטר)

במגוון ורטה בארץ יש גם מצבר בצבע כסף 100AH עם זרם חזק במיוחד VR1-100R-0D1, מחירון 1855 ₪ כולל מע"מ.

אני זמין להבהרות נוספות במייל פרטי או בפורום

טלרון מצברים בע"מ, המעיין 7 מודיעין.

טלפון 1-700-700-130

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם העובדה שהמצברי ורטה בשימוש כמצבר מקורי אצל חלק מיצרני רכב מעידה על איכותם... מצד שני, ברנו וניסאן הם לא מראים אמינות ואורך חים גבוה במיוחד אז אולי יש כאן רק עניין של דיל טוב שנסגר בין הספק ליצרן הרכב ולא רק שיקול איכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אני מנכל טלרון מצברים, נציגת VARTA בישראל

טלרון מצברים בע"מ, המעיין 7 מודיעין.

טלפון 1-700-700-130

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם העובדה שהמצברי ורטה בשימוש כמצבר מקורי אצל חלק מיצרני רכב מעידה על איכותם... מצד שני, ברנו וניסאן הם לא מראים אמינות ואורך חים גבוה במיוחד אז אולי יש כאן רק עניין של דיל טוב שנסגר בין הספק ליצרן הרכב ולא רק שיקול איכות.

אין ספק שהיצרנים בוחרים לעצמם את התמורה הטובה ביותר עם העלות הנמוכה ביותר, אך (לדעתי האישית) הבעיה עם מצברים במכוניות חדשות זה התקופה בה המכוניות עומדות בנמלים או באוניות ועד שהרכב מגיע ללקוח הוא מקבל מצבר בין חודשיים-שלושה (במקרה הטוב). מי שמכיר קצת מקרוב את התחום יודע שמצבר שעומד כמה חודשים "ללא עבודה" פשוט מת (או שאורך החיים שלו מתקצר באופן משמעותי מאוד) וזה מה שאנחנו רואים בד"כ. אם נשווה את זה מול מצבר "טרי" בן שבועות בודדים לכל היותר, לדעתי המצבר הטרי יותר ישרוד יותר מהרגע שהותקן על הרכב.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4967 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...