Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה על שיפוצניק ישר (למטרת אבחון) באזור ת"א

bar72
שימו לב! השרשור הזה בן 5029 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש בעיה בקיר של שבין חדר הילדים אצלנו לבין האמבטיה, וחשוב לי לדעת אם מדובר בסתם צבע ישן וזול שצריך לגרד ולהחליף, או שאולי ברטיבות - ואם ברטיבות האם חדשה או ישנה. הנושא חשוב לנו משום שהילד ישן צמוד לקיר הזה.

האם אתם מכירים מישהו שאתם יכולים להמליץ על יושרו ועל עבודתו? (כך או כך, הרי, ניעזר בו)

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע להמליץ לך על בעל מקצוע אבל לבעיה עצמה- תניח את היד על הכתם. לח- יש נזילה, יבש - כנראה שאין נזילה.

אגב אם אתה לא בטוח, אתה תמיד יכול לשפשף קצת ולצבוע. מקסימום זה לא יעזור, לא קרה אסון. הרבה יותר פשוט מלהתעסק עם חוות דעת גבוליות (אם אכן זה יהיה המצב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי יודע לאבחן בין קר לרטוב לרטוב לשעבר, הייתי מאושר :-)

פשוט יש כמה תופעות על הקיר, אבל אני לא רוצה מישהו שישר יגיד לי שצריך להרים רצפה, בלי לדעת ממה זה באמת נובע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שידוע לי יש מכשיר שמראה אם יש נזילות ורטיבויות.

כשקונים בית חדש, יש חברות שאתה מזמין בעלות של כ-1500 ש"ח בערך והם עושים בדיקת ליקויים לבית ברמת הפאנלים (שכולם ישרים ואחידים בגובה), החברות האלה משתמשו באיזה מכשיר קטן בסגנון קורא בר קוד בסופר והמכשיר פשוט מראה איפה יש רטיבות אם בכלל באזור שאליו מכוון המכשיר.

חפש מישהו שיש לו מכשיר כזה ככה שהבדיקה תהיה אמינה יותר ולא ניחושים לפי נגיעה ביד

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר אינסטלטור טוב ואמין.

אבל, אתה מאוד תתקשה להשיג התחייבות(מכל בעל מקצוע) כרגע על המקום של הנזילה.

אין מה לעשות כולם ימליצו לך על צילום טרמי שיגיד איפה הנזילה.

הוא יוכל לבוא אלייך ולבדוק את הקיר אם בכלל יש נזילה או לא.

אבל מניסיון:

1. מה יש בצידו השני של הקיר הרטוב?(הכוונה שלי זה לא לאמבטיה אלא בפועל מה יש, ברז, ניקוז וכדו').

2. האם אתה רואה הבדלים בצבע של הריצפה בחדר השנה? במידה ואכן יש נזילה ישנו סיכוי גבוה מאוד לצבע מעט יותר כהה בבלטות שקרובות למים.

3. באיזה צורה הרטיבות והנפיחות בקיר? האם זה לאורך או לרוחב? עד איזה גובה?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו לא נגלוש למדע בדיוני. מכשירי אולטראסאונד לאיתור נזילות היו בשימוש עוד בשנות ה-70, וגם אם היום יש טכנולוגיות מתקדמות יותר עם מסך צבעוני, רינגטונים ואפליקציה לאייפון, הרי שהעקרון נשאר אותו דבר.

תעשה סבב טלפונים, מצא לך אינסטלטור שיכול לעשות בדיקה ולספק פלט דיגיטלי של התוצאה, והנה הדיאגנוזה שלך. מנקודה זו ואילך, הפעל את הערוצים העומדים לרשותך ומצא בעל מקצוע ישר (או לחילופין, השתמש באותו אחד שעשה את הבדיקה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מניסיון:

1. מה יש בצידו השני של הקיר הרטוב?(הכוונה שלי זה לא לאמבטיה אלא בפועל מה יש, ברז, ניקוז וכדו').

2. האם אתה רואה הבדלים בצבע של הריצפה בחדר השנה? במידה ואכן יש נזילה ישנו סיכוי גבוה מאוד לצבע מעט יותר כהה בבלטות שקרובות למים.

3. באיזה צורה הרטיבות והנפיחות בקיר? האם זה לאורך או לרוחב? עד איזה גובה?

בצד השני אין כלום, לכן אני חושב שאם זו נזילה היא מהרצפה ומטפסת שם.

מצד שני, הקיר מתפורר (מתחיל מלמטה אבל לא בצורה אחידה ולא בכל מקום, ומגיע עד לגובה 30-40 ס"מ) ואני לא רואה חתיכות רטובות נופלות, אלא יבשות.

מצד שלישי יש עליו גם מאין "פריחה" כזו, כמו קשקשים צמודים, לא יודע איך להסביר בדיוק.

בקיצור - לי אין מושג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נקודות שחורות כאלו מוגדרות כפריחה אני אכן חושב שיש לך רטיבות בקיר.

תבדוק באמבטיה מה מצב הרובה, מתי עשו פעם אחרונה?

רובה- החומר שבין המרצפות- לרוב עושים אותו בצבע לבן אם כי הוא יכול להיות בצבעים שונים.

האם יש מקומות שאין בהם רובה? האם הוא סדוק?

כנראה שהמים מחלחלים למטה כשאתם מתקלחים ולכן ישנה רטיבות.

אם תרצה לבדוק זאת בעצמך, תוכל לדרג מהקיר הכל, לשים טיח וצבע.

לא להתקלח שבועיים במקלחת הנ"ל, במידה ולמרות שלא מתקלחים באמבטיה שוב יש רטיבות אז כניראה הבעיה היא בצנרת לברזים או בצינורות הדלוחין.

במידה ולאחר שבועיים הכל יבש, ולאחר מספר פעמים שמתקלחים במקלחת שוב יש רטיבות אז הבעיה היא רובה.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה מתאר תופעה של עלייה קפילרית. הנזילה מתחת לריצוף כנראה, והמים עולים מהיכן שהכי קל להם לצאת = הקירות. בד"כ תראה את זה מעל הפנלים, בקירות פנימיים. אם יש לך ביטוח, שווה להזמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח ("שחר") הוזמן פעם קודמת, עשה חרא של עבודה, וגם זה רק אחרי שהיה פה 3 פעמים והאמין לי שיש לבסוף נזילה (שבזמנו באה לידי ביטוי בתקרה של השכנה מלמטה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה מה תעשה בשלב ראשון תזיז את הילד משם !

עובש ורטיבות יכולים לגרום לבעיות נשימה קשות אצל ילדים,מנסיון אצלי בחדר שינה.

תרחיק את הילד מהקיר ואם אפשר מהחדר עד לפתרון הבעייה.

שום צבא שבעולם לא יעצור אותי מלעשות פרצלציה מהפרצוף של הקונצרטינה הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במיוחד אם הביטוח כבר היה, שווה לך להזמין שוב. תבין, אם אכן מדובר ברטיבות כלואה מתחת לריצוף, ונניח שיש לך מרצפות טרצו בבית, רוב הסיכויים שגם חלק מהריצוף יוכתם ויילך. שפכטל ותיקוני צבע תצטרך לעשות? אם יש נזק אצל השכנים מישהו יצטרך לתקן?

ההשתתפות העצמית היא סביבות ה 380 ש"ח. שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך שיפוצניק או איסטלטור על מנת לקבל דיאגנוזה.

תעשה מה שקוביק הציע לך, קצת רובה באמבטיה בקיר שנושק לחדר.

תשפשף קצת את הקיר ותצבע בצבע לבן תוך יום יומיים אם הצבע משנה את צבעו ומקבל כתמים זה רטוב ויש ככל הנראה נזילה עדיף להזמין את שחר ולשלם השתתפות עצמית על מנת שיפתחו ויגלו את הבעיה.

הדבר הבעייתי איתם שהם עושים תיקון מקומי, קרה לי לא פעם שהם תיקנו נקודתי, בעל הדירה ביקש שלא יסגרו ואני תיקנתי את שאר הצינור.

לפעמים לאתר את הבעיה יכול לעלות יותר מהתיקון לכן תן להם לשבור את הראש בעלות של השתתפות עצמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סומך על שחר. נקודה.

הזמנתי היום בחרו עם המכשיר התרמי, וראינו שאין צינורות נוזלים. יש אכן בעיות של אטימה אבל הן מצריכות כנראה טיפול מסיבי יותר ממה שבעל הבית מוכן להשקיע.

בינתיים, אני רוצה לקלף/לגרד את החלק בקיר שהיה "נגוע" ולצבעו מחדש.

מכירים צבע מומלץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...