Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נכנסתי באין כניסה עם רכב צבאי, כמה שאלות.

Ivgeni
שימו לב! השרשור הזה בן 5039 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חבר'ה.

היום קרה לי מקרה דיי מבאס.

נסעתי עם איסוזו דימקס בצריפין, לכיוון הבסיס מזון שם, מכיוון שער יפו.

פעם ראשונה שנסעתי שם. הכביש הוא דו סיטרי עם פסי האטה, כשעל פסי ההאטה מסומנים חצים לכיון הנסיעה.

כיוון שזו הפעם הראשונה שלי באותו המקום, (לא בצריפין, אלא בכביש הספציפי הזה, לכיוון הבסיס מזון),

נסעתי לי לאט (!) וחיפשתי את הבסיס, בזמן שעברתי שער של בסיס אחד, קראתי לי מה שרשום על השאר וכו', כל התיאור של הבסיס רשום שם :lol:

בכל אופן, זה לא היה הבסיס שחיפשתי אז המשכתי לי הלאה, ואז שמתי לב שיש שני תמרורים אין כניסה משני צידי הכביש.

ניכנסתי לבסיס הבא כדי לפרסס ואז עצרו אותי מ.צ בטענה שעברתי באין כניסה.

מסתבר שבאמת עשיתי את זה. אבל! את התמרור שהיה מימיני הסתיר עמוד חשמל מעץ. בעוד שמשמאלי הייתי כל כך מרוכז בעוד כל מיני תמרורים שהיו שם ובשלטים של הבסיס שלא שמתי לב אליו.

מה גם שהכביש המשיך להיות אותו כביש עם שני נתיבים, והרכבים מולי נסעו בנתיב השמאלי בלבד. לא היו רכבים בנתיב הימני (שלי) שאולי עוד היו גורמים לי להבין שמשהו לא בסדר.

בכל מיקרה, שללו לי את הרישיון הצבאי ל20 ימים, ועכשיו אני מצפה לבית דין צבאי.

מישהו יכול להסביר לי מה יהיה בבית הדין הזה? מה העונש שאני צפוי לקבל שם? ומה העונש שמקבלים על זה באזרחות?

תודה.

*מצורפת תמונה להמחשה.

untitled.JPG

I :inlove: MY Mitsubishi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באזרחות מקבלים על זה 6 נקודות וקנס של 500 או 750 שקל, לא זוכר במדויק.

בית דין צבאי לא נותן בד"כ קנסות.

מהיכרות עם המערכת אני מאמין שאו שיזמינו אותך למשפט בבסיס משטרה צבאית כלשהו ושם יפסלו לך את הרישיון הצבאי לחודש-חודשיים, או שישלחו את הדו"ח ליחידה שלך ותישפט ע"י המפקד שלך.

העניין עם בתי דין צבאיים זה שיש עליהם עומס רב, אם באמת ירצו לשפוט אותך דווקא בבית דין יש סיכוי טוב שהמשפט הזה יתעכב גם שנה ויותר ובסוף יהיה לא רלוונטי.

Seat Leon 1.4TSI, Manual

--

Will Vag-Com For Food

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם ראשונה שנסעתי שם.

כיוון שזו הפעם הראשונה שלי באותו המקום, (לא בצריפין, אלא בכביש הספציפי הזה, לכיוון הבסיס מזון),

נסעתי לי לאט

ואז שמתי לב שיש שני תמרורים אין כניסה משני צידי הכביש.

את התמרור שהיה מימיני הסתיר עמוד חשמל מעץ.

בעוד שמשמאלי הייתי כל כך מרוכז בעוד כל מיני תמרורים שהיו שם ובשלטים של הבסיס שלא שמתי לב אליו.

.

אני לא יודעת כמה זמן יחש לך רשיון נהיגה ומה הנסיון שלך בנהיגה, אך עצם העובדה שהגעת לכביש שאינך מכיר אינה משנה את העובדה של חוקי התנועה.

כתבת שנסעת לאט "ואז שמתי לב שיש שני תמרורי אין כניסה משני הצדדים", זאת אומרת הבחנת בתמרורים אך בכל זאת המשכת ישר בנסיעה.

ממליצה לך לעבוד על ראיה מרחבית, להסתכל קדימה ולצפות את הנסיעה, זה שהסתכלת רק לימינך בנסיון למצא שילוט הכוונה גרם לך לאבד 50% משדה הראיה שלך כי לא התיחסת בכלל למה שמתרחש משמאלך.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליטל לדעתי הוא התכוון שהוא עבר בלי לשים לב את צמד התמרורים הראשון , וכשראה את השני נכנס לבסיס משמאל כדי לפרסס, ואז עצרו אותו ואמרו לו שהוא עבר לפני זה כבר תמרורי אין כניסה, שאותם לטענתו לא ראה.

ראי תרשים .

מנסיון מכיוון שבבסיסי צה" למי ששם את התמרורים הם נגדים ולא אנשי תחבורה , התמרורים מוםיעם לא פעם במקומות מוזרים מאוד מפתיעים מאוד והרבה פעמים גם הזויים מאוד .

כמו למשל באחד מבסיסי הדרום היה ש"ג ליציאה בלבד של רקמים , עקב עבודות תשתית מצידו החיצוי סגרו את השער לזמן ארוך ( לפחות שבועיים ) העיניין הוא שתמרורי אין כניסה היו מוצבים לכיוון השער , ככה שמי שמגיע עד השער ומגלה שהוא סגור מסתובב כדי לחזור ואז הוא מגלה שני תמרורי אין כניסה לפניו ....

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי חוקי התנועה, לכל תמרור אמור להיות אישור מוועדה שזו תפקידה ואם אני לא טועה, גם אישור של המשטרה/רשות מקומית.

תבדוק איך זה בבסיסי הצבא - אם החוק תופס גם שם ואין את האישור הנ"ל - הדו"ח לא תקף.

נתקלתי בהרבה סימונים הזויים כאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ceyal, אין לי זמן ללכת ולבדוק את זה, העורך דין הצבאי כבר יתעסק עם זה בעוד כשנה בערך :x

אבהיר את עצמי מעט, הדרך היא דו סטרית, והיא ממשיכה להיות עם שני נתיבים אבל מישום מה הופכת לחד סיטרית. אין שום לוגיקה בזה.

חוץ מיזה, שהתמרורים מוצבים בצורה מטומטת כי אני יכול להגיע לבסיס אחד, אבל כדי להגיע לשאר שבהמשך, אני צריך לפרסס ולעשות סיבוב.

נהגת שודים, לא קראת את מה שכתבתי בצומת לב, וזה טיפה מעליב.

רישיון יש לי כמעט 4 שנים אבל הניסיון על הכביש דיי רב. אני נהג זהיר ואין לי עבירות ביכלל למעט זאת.

את הדוח קיבלתי ביום רביעי בערך ב11 וחצי. מיום שלישי, ב5 בבוקר ועד אותה שעה, עברתי כ700 ק"מ ברכב.

(לנהג ישראלי ממוצע כמה זמן יקח לעבור מרחק כזה? 12 ימים בערך?)

בכל אופן הייתי עייף, לא הקרתי את הדרך והייתי עסוק בלחפש אחר השלטים של הבסיס. מה גם שהכביש מאפשר מעבר של שני רכבים, זה לא שנכנסתי לכביש צר שבקושי קורקינט יעבור שם, והייתי יכול להוריד מישהו בתאונה חזיתית.

מימין אגב, התמרור מבצבץ לו מאחורי עמוד ומשמאל כניראה השיכו לי את הדעת שלושת השלטים ושני התמרורים שפונים אלי עם הגב.

השלט הכי שמאלי, מושך את צומת ליבו של הנהג, כי רשום שם משהו בסגנון "נהג שים לב ...."

*הוספתי תמונות להמחשה.

בכל מיקרה, לא באתי להצדיק את עצמי. בסך הכל רציתי לדעת מה העונש על זה באזרחות ומה אני צפוי לקבל בבית דין צבאי (אם יש למישהו מוסג לגבי זה).

בקשר להמלצה של לעבוד על הראייה המרחבית שלי, אני חושב שאוותר עליה הפעם, תודה.

תודה לכולם על התגובות!

1.JPG

2.JPG

I :inlove: MY Mitsubishi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערות בכחול ותיקנתי לך את שגיאות הכתיב ( לא להעלב אלא כדי ללמוד )

ceyal, אין לי זמן ללכת ולבדוק את זה, העורך דין הצבאי כבר יתעסק עם זה בעוד כשנה בערך :x

קצין משטרה פיקודי הוא הסמכות להצבת תמרורים במחנות הצבא

אבהיר את עצמי מעט, הדרך היא דו סטרית, והיא ממשיכה להיות עם שני נתיבים אבל מישום משום מה הופכת לחד סיטרית. אין שום לוגיקה בזה.

מסכים איתך שאולי אין לוגיקה אבל עדיין הם שם

חוץ מיזה מזה, שהתמרורים מוצבים בצורה מטומטת מטומטמת כי אני יכול להגיע לבסיס אחד, אבל כדי להגיע לשאר שבהמשך, אני צריך לפרסס ולעשות סיבוב.

נהגת שודים, לא קראת את מה שכתבתי בצומת בתשומת לב, וזה טיפה מעליב. היא בסך הכל רוצה לטובתך ולא להעליב

רישיון יש לי כמעט 4 שנים אבל הניסיון על הכביש דיי די רב. אני נהג זהיר ואין לי עבירות ביכלל בכלל למעט זאת.

את הדוח קיבלתי ביום רביעי בערך ב11 וחצי. מיום שלישי, ב5 בבוקר ועד אותה שעה, עברתי כ700 ק"מ ברכב.

(לנהג ישראלי ממוצע כמה זמן יקח לעבור מרחק כזה? 12 ימים בערך?)

בכל אופן הייתי עייף, לא הקרתי הכרתי את הדרך והייתי עסוק בלחפש בחיפוש אחר השלטים של הבסיס. מה גם שהכביש מאפשר מעבר של שני רכבים, זה לא שנכנסתי לכביש צר שבקושי קורקינט יעבור שם, והייתי יכול להוריד מישהו בתאונה חזיתית.

מימין אגב, התמרור מבצבץ לו מאחורי עמוד ומשמאל כניראה השיכו הסיחו לי את הדעת שלושת השלטים ושני התמרורים שפונים אלי עם הגב.

השלט הכי שמאלי, מושך את צומת תשומת ליבו של הנהג, כי רשום שם משהו בסגנון "נהג שים לב ...."

*הוספתי תמונות להמחשה.

בכל מיקרה, לא באתי להצדיק את עצמי. בסך הכל רציתי לדעת מה העונש על זה באזרחות ומה אני צפוי לקבל בבית דין צבאי (אם יש למישהו מוסג מושג לגבי זה).

בקשר להמלצה של לעבוד על הראייה המרחבית שלי, אני חושב שאוותר עליה הפעם, תודה.

תודה לכולם על התגובות!

יבגני בוקר טוב

בכל אופן הייתי עייף כאן שורש הבעיה.

היום זה שלט מחר עלולה לקרות תאונה

אני מודע ללחץ שיש על הנהגים בצבא אבל עדיף לנוח 15-30 דקות מאשר לסכן ולהסתכן .

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לא להשתמש בתרוץ של העייפות ...

טוב לא ייצא לך מזה.

לגבי התימרור , אתה כנהג ולא רק נוהג , חשוב שתלמד שתמרורים צריך לחפש מרחוק , כל צומת שאתה מתקרב אליה כבר מרחוק תחפש איזה תמרורים יש שם .

אם היית רואה את האין כניסה השמאלי , היית מוצא גם את הימני .

לגבי העונש , תלוי בקצין שישפוט אותך, בדרך כלל העונש לא משפיע על הרשיון האזרחי.

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור לך לנהוג עייף, יש פקודהמאוד ברורה בצבא בנושא הזה.

4 שעות נהיגה , חצי שעה מנוחה ,עוד ארבע שעות נהיגה , שעה מנוחה , עוד ארבע שעות , 7 שעות שינה .

בזמן מנוחה אסור לדרוש ממך כלום,לא להעמיס,לא לפרוק,לא כלום .

שב תשתה משהו תנמנם , תעשן סיגריה ( עזוב זה לא בריא) , תתחיל עם פקידות , מה שבא לך , אבל תהייה עירני לעוד 4 שעות נהיגה .

לא מסוגל לעבוד על הגה 4 שעות ? אל תהייה נהג .

לא נתנו לך לנוח ? קבילה .

אסור לך לנהוג עייף , אני רוצה להראות את המפקד שישלח אותך לנסיעה למרות שתגיד לו " אני מת מעייפות אני אסיים בתעלה".

ושוב אם אתה עייף כל היום,או אחרי זמן מועט של נהיגה אל תהייה נהג.

אם תגיד בבית דין שהיית עייף ולא דיווחת את זה למפקד , תקבל גם נהיגה ברשלנות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור לך לנהוג עייף, יש פקודהמאוד ברורה בצבא בנושא הזה.

4 שעות נהיגה , חצי שעה מנוחה ,עוד ארבע שעות נהיגה , שעה מנוחה , עוד ארבע שעות , 7 שעות שינה .

בזמן מנוחה אסור לדרוש ממך כלום,לא להעמיס,לא לפרוק,לא כלום .

שב תשתה משהו תנמנם , תעשן סיגריה ( עזוב זה לא בריא) , תתחיל עם פקידות , מה שבא לך , אבל תהייה עירני לעוד 4 שעות נהיגה .

לא מסוגל לעבוד על הגה 4 שעות ? אל תהייה נהג .

לא נתנו לך לנוח ? קבילה .

אסור לך לנהוג עייף , אני רוצה להראות את המפקד שישלח אותך לנסיעה למרות שתגיד לו " אני מת מעייפות אני אסיים בתעלה".

ושוב אם אתה עייף כל היום,או אחרי זמן מועט של נהיגה אל תהייה נהג.

אם תגיד בבית דין שהיית עייף ולא דיווחת את זה למפקד , תקבל גם נהיגה ברשלנות .

תיקון קטן מה שכתבת לגביי שעות עבודה ומנוחה זה לגביי נהגי משא כבד, וזה ארבע שעות עבבודה עם חצי שעה מנוחה , עוד ארבע שעות נהיגה שעתיים מנוחה ולאחר עוד ארבע שעות נהיגה שבע שעות שינה.

לפותח השרשור תקבל מניסיון שלילה של כמה חודשים ולא יותר מזה.

גולף GTI כי חיים פעם אחת:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נהג משא , ובכל קורס ורענון שעשיתי בצבא זה הנוהל שנאמר .

(אגב אתה בהחלט צודק ,אחרי הארבע שעות השניות זה שעתיים מנוחה,כנראה שאני צריך רענון במילואים הקרובים )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שלא ישנתי מספיק, גם לא נתנו לי לעשות עצירות. וזה לא שלא ביקשתי...

אם היה קורה לך או לרכב משהו בגלל חוסר שינה ועייפות מיותר לציין את מי היו מאשימים נכון?

עם כל הכבוד לצהל (ואין שום צניות במה שכתבתי), לעיתים המטלות שצריך לבצע בזמן קצר חורגות מנהלים כתובים שנכתבו כדי למנוע אסונות.

תנסה בדרכים "דיפלומטיות" לעמוד ולקבל את הזכויות שמגיעות לך (שעות שינה ומנוחה), ואם יש בעיה של נהגים וחוסר בכח אדם זה לא אומר שמשתמשים בחיילים שיש ו"סוחטים" אותם עד תום.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5039 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...