Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה יאריס 2001, מנוע כבה בכל מס' דקות - נא עזרתכם

barend
שימו לב! השרשור הזה בן 5069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אשתי נסעה הבוקר עם היאריס המשפחתית כאשר לפתע כבה המנוע. היא הצליחה להתניע ולנסוע עוד 2 דק' עד לעצירה הבאה וחוזר חלילה עד שאיכשהו הצליחה להגיע למוסך. במהלך ה'נסיעה' דלקו 2 נרות אזהרה (מעין ברז ונורית ניהול מנוע. אגב, התקשרתי מיד למוסך ותיארתי את הבעיה והנורות הדולקות, והם אמרו שאפשר להמשיך לנסוע עד למוסך ואין תורך לגרור).

הרכב נסע עד כה 200K ק"מ ללא שום בעיות, טופלה כמו שעון במוסכים המורשים בלבד וננהגה תמיד בעדינות רבה (ע"י אמי ורעייתי). במוסך הודיעו לי שעקב עומס גבוה רק מחר יתפנו לבדוק את הרכב אך ציינו בפניי שהמנוע התחמם במהלך פעולה בסרק.

מה להערכתכם יכולה להיות הבעיה? צמד המילים 'ראש מנוע' מחריד אותי עד מאוד...

יצוין שמעולם לא היה חסר נוזל ברדיאטור, כמו-כן מעולם לא השתמשו במי ברז אלא רק בנוזל קירור ייעודי מהמוסך המורשה של טויוטה.

עזרה/ייעוץ תתקבל בברכה ובתודה רבה!!

Barend

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי האישית (בלבד)-אם נוצר מצב שהמנוע התחמם והמשיכו לנסוע ברכב תוך כדי ההתראות,אז יש סיכוי לראש מנוע.בד"כ כשנדלקת נורית החום זה כבר מצב "נדפקתי" שקרה כבר נזק. אני חושב שמומלץ שיבדקו קודי שגיאה במערכת המחשב של הרכב, ייתכן והבעיה היא באחד החיישנים שכשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכולה להיות אפשרות שאכן יש נזק בראש מנוע .גם אם הרכב טופל במוסך מורשה ומעולם לא מילאו מי ברז

אם במהלך נסיעה מתפוצץ צינור מים והמנוע ירתח והמנורה תידלק יש לעצור במידי ולא להמשיך לנסוע ובטח לא כאשר מנורה אדומה דולקת.

יש לבדוק שלב ראשון את מקור נזילת המים ולבדוק באופן יסודי אם נגרם נזק לאטם ראש מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים,

התקשרו מהמוסך, אמרו שהם בודקים את הרכב עכשיו 'תחת לחץ', שלא היו כלל מים ברדיאטור ושהם בודקים את העניין.

היתכן והמנוע התחמם למרות שלא נראו אדי חום ממכסה המנוע?

תודה רבה לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

דיברתי עם הבחור מהמוסך; הוא ביקש את אישורי להחליף את הרדיאטור, תרמוסטט ואטמים למיניהם. שאלתי אותו אם זה יפתור את הבעיה (בכל זאת, מדובר בכשלושת אלפים ש"ח) והוא אמר 'בוא נקווה לטוב'. לשאלתי אם ראש המנוע לא נפגע לא הייתה לו תשובה.

כעצתו, אני מקווה לטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה לי קצת מוזר שמחליפים פתאום את כל הצנרת.האם היתה לו תשובה חיובית לנזילה?

אם המים נעלמו מהרדיאטור זה יכול להיות גם בגלל ההתחממות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה לי קצת מוזר שמחליפים פתאום את כל הצנרת.האם היתה לו תשובה חיובית לנזילה?

אם המים נעלמו מהרדיאטור זה יכול להיות גם בגלל ההתחממות..

בוקר טוב מתן,

הוא אכן ציין שהמים התאדו בשל ההתחממות. הם אינם יודעים מה היה הגורם להתחממות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

barend שלום,

לפי התיאור שמסרת למטה-נדלקו לך 2 נורות:מעין ברז,ונורית ניהול מנוע.

ייתכן שהיה כשל באחד החיישנים או ביחידת ניהול המנוע בעצמה.כשל כזה יכול לגרום ליחידת ניהול המנוע לא לקרוא נתונים מהחיישן ואז לא להפעיל את המאווררים לקירור המנוע-דבר שיכול לגרום להתחממות.

שים לב לעוד דבר-תקן אותי אם אני טועה,אך לא דיווחת שנורת החום ברכב דלקה!דבר זה אומר דרשני.מדוע לא בוצע ניטור טמפרטורה של המנוע?אם המנוע היה חם היית אמור לקבל אזהרת חום ולא אזהרה על יחידת ניהול המנוע ונורית הברז.

האם חיברו סורק לתקלות כדי לקרוא האם היה כשל בחיישן?לדעתי זה הדבר הראשון שצריך לעשות.

דרוש קודם כל חיבור של סורק תקלות.זה עולה כמה מאות שקלים-ויכול לחסוך לך אפילו אלפי שקלים,במידה ורק חיישן הטמפרטורה הלך.במידת וזו יחידת ניהול המנוע (ECU),הסכום יכול לעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתן שלום,

אתה צודק - נורית חום המנוע לא דלקה (וביאריס, כפי שוודאי ידוע לך, אין מחוון לחום המנוע). עלות התיקון, כולל טיפול 200.000, כ-5.000 ש"ח.

מה אתה ממליץ לי לעשות?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מוסכניק,אז קח בערבון מוגבל :wink:

לדעתי,לפני בדיקת נזילה במערכת הקירור או מאווררים,אמור למוסכניק לא להתחיל את החלפת הצנרת.

דרוש לחבר סורק תקלות ולבדוק קודי שגיאה.מה יקרה אם התקלה חוזרת מיד אחרי שהוחלפה המערכת?בזבזת 3000 ש"ח לחינם ולא פתרת את הבעיה.

אם ורק אם חיפוש בקודי השגיאה לא מראה כשל בחיישן ו/או כשל ביחידת ניהול המנוע,צריך לבדוק מתי מאווררים נכנסים לפעולה,אם בכלל.ייתכן ויש כשל באחד המאווררים.

צנרת זה נראה לי פתרון אחרון בהחלט.זה יכול לפתוח פתח לתקלות חדשות.

*עדכון: רשמת בעצמך שהרכב התחמם תוך כדי פעולה בסרק,דהיינו-המאווררים לא הופעלו כדי לקרר את הרכב. עדיין נשמע לי כמו חיישן טמפרטורה או יחידת ניהול מנוע.

באיזה מוסך אתה מטפל?שלח לי בה"פ אם אתה לא מעוניין לרשום על גבי הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...