Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון/החלפת סרן אחורי בסוזוקי סוויפט 2007

Yoav_G
שימו לב! השרשור הזה בן 2636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

מצורפת סריקה של דוח גיאומטרית המתלים כפי שקיבלתי אותה מ-Computest (זו לא התייעצות לפני קנייה משום שקניתי כבר את המכונית). לקחתי את האוטו למוסך התחייה בחולון שם נאמר לי כי יש צורך בהחלפת סרן אחורי. הסטייה בסרן האחורי (כפי שהמוכר ציין בפניי) נגרמה כתוצאה מתאונה - אך אין נזק נראה לעין לגלגל וכן בוצעו תיקוני פח וכו'. ברצוני להיוועץ בכם לגבי כמה דברים:

1. במוסך נאמר לי שעדיף להחליף לסרן מפירוק. האם זה כדאי או שניתן להסתפק בשיפוץ הסרן הקיים והמוסך רק ממליץ לחומרה?(עד כמה שאפשר לענות על השאלה בהינתן תוצאות הבדיקה)

2. הייתי מאוד מרוצה מהיחס במוסך, אך האם יש מוסכים נוספים שהייתם ממליצים לי לקבל מהם הצעות מחיר בנוגע להחלפה/שיפוץ של סרן אחורי?

3. עד כמה שאפשר למי שיש ניסיון עם החלפת סרן, כמה בד"כ עולה העבודה במוסך?(אני מניח שמחיר הסרן משתנה מדגם לדגם)

4. מה המשמעויות לנסוע עם האוטו במצבו הנוכחי למעט השחיקה המוגברת של הצמיגים? האם יש סיכוי לנזק למערכות אחרות למעט הסרן עצמו?

אשמח על כל תגובה ותודה רבה,

יואב.

דוח_גיאומטריה_של_המתלים.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת סרן אחורי בפונטו 95 עלתה לי 600 ש"ח כולל מע"מ לפני שבועים. המון עבודה, ולמיטב הבנתי העבודה תהיה זהה גם אצלך.

בנוסף, הוחלפה משאבת בלם אחת, ומילוי נוזל בלמים בעוד 100 ש"ח.

seat leon 1.8 20v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

לאחר קריאה בפורום החלטתי ללכת ל-"מעבדה לרכב" על מנת לקבל חוו"ד נוספת לגבי האפשרויות העומדות בפני.

עם ההגעה התקבלתי בסבר פנים יפות (וזה ה-understaement של המאה) ע"י עידן.

לאחר בירור קצר הסתבר שיש נטייה חמורה בגלגל הימני אחורי, אך בניגוד למוסך התחיה, נאמר לי כי ניתן לתקן ללא החלפת סרן אחורי במחיר סביר ביותר וגם ללא גרימת נזק למיסב כך שלא אצטרך לקנות מיסב גלגל חדש. כמובן שהסכמתי מייד.

לאחר שתי דקות נתגלתה הבעיה. מישהו הוסיף שיימס לאחד החיבורים של הגלגל (מצטער על העגה הלא מקצועית) כך שהוא נטה כפי שהוא נטה ועל פניו נראה כאילו ניסה "לביים" תקלה וזאת כנראה בקשר לתאונה שהאוטו עבר עם הבעלים הקודמים וניסיון של איזה חאפר לגרוף כסף על חשבון הביטוח (זו רק השערה בלתי מובססת שלי).

הורדת השיימס כמעט ופתרה את הבעיה לגמרי ורק תיקון קל יחסית נעשה לעומת מה שהתוכננתי אליו, וגם הוא נעשה במהירות ובמקצועיות.

אחר מכן, בוצע מרכוז של ההגה ביוזמת המוסך שכן אני הדיוט גמור בדברים האלה, אך כעת אני מרגיש את ההבדל. אם קודם לכן הרכב נסע טוב, עכשיו הוא נוסע מעולה.

למען האמת, הייתי בהלם. המקצוענות, היושר, הגישה והמחיר ההוגן שם את "המעבדה לרכב" בליגה בפני עצמה ולי רק נותר להתחרט שהם גם לא מתעסקים בנושאים נוספים במכונאות רכב, כי הייתי מפקיד את רכבי בידיהם בעיניים עצומות.

התכוננתי למכה כספית לא קלה וכבר השלמתי עם זה. למרות זאת לא נוצלתי. הבעיה תוקנה במקצוענות והוצאתי כעשירית ממה שהתכוונתי להוציא ובנוסף ניתנה לי אחריות על התיקון. אין מאושר ממני :).

לכן, לכל בעיה הקשורה לתחומי העיסוק של המוסך, בלי למצמץ לכו לשם!

יואב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 שנים מאוחר יותר...

הסתת 5 חולון אלא אם כן משהו השתנה.

עידן הוא בן אדם מקסים ומיוחד!

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...