Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוף סוף נפתרה הבעיה-B4 נכבית ברמזורים ומוסר השכל

zvir
שימו לב! השרשור הזה בן 5081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי B4 מונעת גז (306000 ק"מ) ידנית. שנת 2000

בשנתיים האחרונות היתה תופעה של כיבוי המנוע כאשר הוא קר, במיוחד בעצירות כמו רמזורים.

ניסיתי את כל הכיוונים

ניקוי אינפוזיה--זה בדרך כלל מכוני ניקוי מזרקים המליצו לי. היה שיפור קל אבל אחרי כמה ימים זה חזר.

ניקוי מנוע צעדים

בדיקת והחלפת כבלי הצתה

התופעה הייתה הן בגז והן בבנזין, והיתה יותר בקיץ ולא בחורף.

ביצעתי שתי דיאגנוסטיקות במוסך המרכזי ללא תוצאות, (גם לא היה קוד תקלה) .

בדיאגנוסטיקה השניה סובארו המליצו לי לעבור לפלאגים אחרים של NGK שלדעתם מתאימים יותר לגז.

קניתי אותם בסובארו (40 שקל לכל פלאג). אין שום שיפור.

במחלקת הגז בסובארו יש מכונאי בשם מאליק. לאחר שקניתי את הפלגים עברתי אצלו. והוא אמר לי . לי נראה שזה שסתומים. לקח מכשיר דיאגנוסטיקה נייד ואמר: יש נתון של MAP שהוא גבוה . אומנם זה לכאורה בטווח המותר, אבל תעשה כיוון שסתומים.

נכנסתי במקביל לאינטרנט , ואכן תופעה זו ידועה בסובארו , והרבה אתרים מציינים זאת.

החלטתי שאני עושה זאת לבד. ביקשתי בפורום נתוני כיוון שסתומים, וקיבלתי אותם בעזרתו של EREZ WOLF חבר הפורום.

יחד עם הבן שלי פרקנו את מה שהיה צריך, ואתמול אח"צ בשעתיים וחצי כיוונו שסתומים. קניתי גם שני אטמי מכסה שסתומים מקורייים של סובארו.

סך הכל הגישה נוחה , ואם אתה עובד לפי ספר התיקונים זה ממש הולך מהר.

הנענו את הרכב.. והכל נפתר. הסל"ד יציב , אין נפילה.

נדהמתו לראות ששסתומי הפליטה היו סגורים לגמרי וגם שסתומי היניקה היו במרווח שונה. כשהתקנתי את מערכת הגז , סובארו אמרו לי שבדקו שהשסתומים בסדר. האם פרקו את הכל ומדדו שסתום שסתום? אלוהים יודע. אני עשיתי זאת מאד מדוייק בדיוק לפי הוראות יצרן.

מוסר השכל. לא להשבר. להשתדל לחפש תקלה דומה כאן בפורום, לחפש באינטרנט , ללכת לכמה מקומות שמתמחים בסובארו (רוב המקומות כולל מכונים ידועים שנכתב עליהם כאן בפורום מחברים מוניטור וכמובן שאין תקלה) גם התאכזבתי מהמוסך המרכזי שסרב לעשות בדיקה דינמית עם מוניטור תוך כדי נסיעה. המכונאי של הגז בסובארו שאיתר את כיוון התקלה אסור לו לעשות דיאגנוסטיקה כי הוא שייך לגז. ממש הסתדרות. אבל הוא היה היחידי שהיה איכפת לו. למרות שהוא לא טיפל בתקלה, ביקש שאתקשר אליו אחרי שלושה ימים ואדווח לו מה קורה. ואז הוא אמר: לך תכוון שסתומים.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי. מנוע ה 2 ליטר של סובארו ידוע בתוך מנוע שיכול לעשות גם 600000 ק"מ, כמובן עם שמנים ופילטרים מעולים.

הרכב שלי ידני ולא אוטומטי.

הדגם הזה היה במשטרת התנועה ובמשטרה הצבאית ועשה מאות אלפי קילומטרים.

שלי פרטית מהיד הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ניתן להעריך מתי צריך שיפוץ שסתומים? האם יש דרך לתחזק את זה? (שמעתי שיש משמנות שסתומים לרכבי גז?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך פורום סובארו וורקוהוליק ישראל ופורומים של בעלי סובארו לגאסי ופורסטר בחו"ל.

זה נקרא FSM

ארז וולף גם עזר לי ושלח לי את העמודים הרלוונטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ניתן להעריך מתי צריך שיפוץ שסתומים? האם יש דרך לתחזק את זה? (שמעתי שיש משמנות שסתומים לרכבי גז?)

לא ניתן להעריך. נוזל שימון אולי יעזור, כדאי להתייעץ עם מומחי התקנות גז של סובארו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...