Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עילה לתביעה על פי חוזה הרכב.

kobic9
שימו לב! השרשור הזה בן 5069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אשמח לקבל את עזרתכם, הסיפור מעט ארוך, אך זה מאוד חשוב לי.

היום קניתי טרנספורטר שנת 2000.

מרגע הבדיקה של הרכב, המוכר הזדהה כבעל הרכב, המוכר הראה לי את הרישיון והמספר רישוי תואם את הרכב, אבל השם של בעל הרכב אינו תואם, אני הייתי בטוח שמדובר ברכב של אביו ולכן זה לא מופיע על שמו.

הוא אמר לי אצל מי הוא טיפל, הרמתי עליו צילצול והוא אכן אישר שהאדם הזה טיפל ברכב הנ"ל אצלו, וגם הבעלים הקודמים של הרכב טיפלו אצלו.

היום רציתי לקנות את הרכב, המוכר הציג תעודת יפוי כוח + ת.ז של המוכר, כשראיתי שזה לא "עסק משפחתי" שאלתי אותו של מי הרכב?

הוא אמר שזה רכב של חבר שלו, והוא קנה מחבר שלו את הרכב לפני שנתיים שלוש ובגלל שהוא לא רצה שהרכב תעבור יד הם השאירו על שם הבעלים הקודמים.

לאחר שיחה ממושכת ביקשתי לראות את המוכר, הוא טען שזה לא אפשרי כרגע אז אני לא רציתי לקנות את הרכב.

לבסוף הוא הרים טלפון לבעלים, שאמר שהוא לא יכול להגיע כי הוא בעבודה.

אני נסעתי אליו, דיברתי איתו והוא אכן הבעלים, והם העבירו אחד לשני את הרכב, כמו כן הוא הסכים לחתום על החוזה המצורף.

חזרתי לעשות העברת בעלות על הרכב עם המוכר(לא בעל הרכב), המוכר אמר שהוא לוקח את המכשיר DVD המותקן הרכב, וירכיב לי רדיו דיסק אחר.

כמו כן- הוא התחייב ברגע הבדיקה שהוא יטפל במזגן האחורי שיעבוד, ושאני יפנה למי שסידר לו ברמלה והוא ידאג לתיקון של זה.

המוכר פירק את הDVD, ולא הביא לי מכשיר אחר, כשאמרתי לו על כך, הוא אמר שהוא לא הביא, אז הודעתי לו שהוא מוריד לי מינימום 600 ש"ח על רדיו דיסק. הוא הינהן במבט מעט מזלזל.

לאחר העברת הבעלות הוא רצה את הכסף.

אני שילמתי לו, אבל הורדתי 600 ש"ח על הרדיו דיסק, ואז התחילה מריבה קצרה שבסופה הוא אמר שהוא יבוא ויתן לי את המכשיר והוא נסע, הבעיה היא- מרוב עצבים הוא נסע ואני שכחתי לקחת ממנו את המפתח הנוסף של הרכב.

אחריי מספר דקות התקשרתי אליו ואמרתי לו שהוא לא הביא לי את המפתח הנוסף ושאלתי היכן הוא נמצא על מנת שאלך לקחת את המפתח.

הוא אמר שהמפתח בבית שלו ושל אימא שלו, ושהוא יהיה שם בערב ויבוא יביא לי את המפתח ואת הרדיו דיסק ויקח את שאר הכסף.

יש לציין שהחתמתי גם את המוכר על החוזה, ועל סעיף מיוחד שבו נכתב כך:

"הרכב נקנה בתיווכו של XXXX מספר ת.ז XXXXXXXXX ועל אחריותו לטפל במזגן האחורי על מנת שיעבוד"

מה שמפחיד אותי זה שבגלל שהעיניין נגמר בצורה לא יפה, הוא לא יתן לי את המפתח. האם זוהי עילה לביטול החוזה רכב?

לא אכפת לי כרגע על 600 ש"ח אני רוצה את המפתח.

האם אני יכול ללכת לכל מקום שבו מתקנים מזגנים ולתקן את המזגן האחורי ברכב? ואז לשלוח לו את הקבלה ולקבל את התשלום עבורה התיקון? מה קורה במידה והוא מסרב זוהי עילה מספיקה לביטול החוזה?

יש לציין שבחוזה נשארו 2 סעיפים פתוחים:

סעיף מספר 5- על מחיר הרכב- לא הוכנס המחיר בגלל שרציתי להוריד לו את הסכום על המערכת.

סעיף מספר 10- על פיצוי במידה והחוזה מופר- כי מרוב עצבים זה ברח לי כבר.

החוזה נמצא אצלי, אין למוכר/בעל הרכב העתק.

צילמתי את הת.ז של המוכר ושל בעל הרכב-> הם לא השכילו לעשות זאת לת.ז שלי.

האם הגיוני שבמידה והוא מסרב להביא לי את הרכב לרשום בסעיף בפיצוי את המחיר של הרכב ולתבוע את המוכר/בעל הרכב?

אני רוצה לדעת מה לעשות הערב במידה והוא לא מביא לי את המפתח.

נ.ב- אין למוכר שמץ של מושג איפה אני גר.

תודה על העזרה.

חוזה רכב.doc

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רותם את העגלה לפני הסוסים. למרות שספק אם תצאו חברים בתום המכירה, תן למוכר הזדמנות לבצע את מה שהתחייב

בחוזה. אם לא יעשה כן, תחזור לעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הוא לא עונה לטלפונים שלי.

הוא לא מראה על "רוח ידידותית".

אין לי כוח לריב עם אף אחד, תמיד דיברתי איתו בצורה הכי יפה ומסודרת ועוד הרגשתי כל פעם שאני לא בסדר.

כמה רעש הוא עשה בגלל שביקשתי שבעל הרכב יגיע, האם זאת לא בקשה לגיטימית? מזה התחיל כל הריב.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקן את כל הליקויים ותבע אותו בתביעות קטנות. העובדה שהורדת לו 600 ש"ח מהחשבון מבלי שזה יצויין בחוזה יבוא דווקא לרעתך במשפט.

עילה לביטול העיסקה זה ממש לא לעניין לפי דעתי.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך, בשלב בו הייתי מגלה שהוא לא בעל הרכב למרות שהציג עצמו ככזה, הייתי מסיים את ההתקשרות. בדיעבד, תתעלם, תנסה להמשיך להיות נחמד ולגמור עם זה. שום תביעה גם אם תזכה, לא שקולה לסיום בפשרה. כמו שאתה מתאר את כל האירוע, אתה לגמרי צודק. אבל עזוב צדק, נסה לתת למוכר הזדמנות וסיים את העיניין.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון:

המוכר רוצה להביא לי את המפתח הנוסף אבל "אין לו זמן"(האמת שאני מאמין לכך, משום שהוא גם לא בא איתי לבדיקה בגלל חוסר בזמן, הוא השאיר אצלי את הרכב והלך לעבודה).

שכחתי לציין שלקחתי לו את הטפסים של הביטווח+ כמה דברים קטנים כמו השלט של הDVD שהוא פירק עד שהוא יביא לי את המפתח הנוסף.

הוא התקשר שהוא רוצה את הביטוח על מנת לבטל את הביטוח, אני אמרתי שברגע שהוא יבוא ויביא מפתח+רדיו הוא יקבל הכל.

עכשיו למשהו חשוב מאוד:

המוכר אמר שהרכב היה בבעלות פרטית, היום הייתי במשרד הרישוי על מנת לשנות את הרכב למשא אחוד, על הדרך בדקתי בעלים קודמים ומסתבר שזה של חברת בזק.

מה ניתן לעשות? אני רוצה לקבל ממנו את ההפרש על ההפחתה של רכב בזק.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המוכר או בא כוחו לא מסרו לך שהרכב בעברו היה רכב חברה, הרי מדובר על הפרה מהותית של הגילוי הנאות, מה עוד שיש אובדן ערך גדול לרכב אשר היה בעברו רכב חברה מול רכב פרטי.

בקש לבטל את העסקה , ובאם לא , רק בית משפט יושיע.

לפעמים גם מכתב "הפחדה" מעורך דין יספיק..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי עכשיו ליד 2.

המודעה עדיין מפורסמת, איך אני יכול להוציא לינק למודעה של הרכב הנ"ל בלבד?

עשיתי צילום מסך למודעה+ התמונה שרואים בה ברור את מספר הרכב.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עידכון:

המוכר התקשר אליי עכשיו, הוא רוצה לבוא לקחת את הטפסים של הביטוח שלו.

אמרתי לו שיביא את המפתח ואז נראה.

מה אני יעשה?

את הכסף על הרדיו הוא לא יקבל, אבל אני רוצה לתבוע אותו על כך שהוא שיקר ואמר שהרכב פרטי ובפועל הוא של חברת בזק(ואם הייתי יודע זאת לפני אני לא חושב שהייתי קונה את הרכב, לפחות לא במחיר הזה).

האם להקליט אותו?

מה לומר לו?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...