Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסיפים לנו רעל למים בחסות המדינה

TheOne23
שימו לב! השרשור הזה בן 5078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בישראל קיים חוק שמחייב את ספקי המים בארץ להכניס פסולת רעילה של מפעלי כימיקלים למים: חוק ה"הפלרה" .

באותה שנה בה הופרטה "כימיקלים לישראל", קידם משרד האוצר גם חקיקת תקנה שמחייבת את ספקי המים בישראל להכניס למי השתיה של תושבי ישראל את החומרים המסרטנים של מפעלי "כימיקלים לישראל".

חוק זה מגן על האחים עוף-מצונזר ושאר בעלי מפעלים מזהמים מתביעות משפטיות: בכך שהחומרים הנמצאים בפסולת המפעלים מגיעים אלינו דרך המים ובאישור משרד הבריאות, קשה להוכיח שהמחלות נגרמות כתוצאה מהזיהום מהמפעלים ולתבוע את המזהמים.

מי עומד מאחורי זה? האחים עוף-מצונזר* האחראים לכ 60% מזיהום האויר התעשייתי בישראל, נהנים מהגנה משפטית הודות לקומבינה הזו- המקשה להוכיח מהו מקור הזיהום הגורם לחולי. כמו כן, תוך הפנית חיצי הביקורת כלפי המדינה ומשרד הבריאות, בעלי אינטרסים (אותם אחים, שהינם במקרה בעלי חברת אספקת מים מותפלים הגדולה בארץ "הנדסת התפלה") יכולים לקדם את תהליך הפרטת שירות אספקת המים. הניסיון בעולם מראה כי הפרטת המים הובילה לעליה בזיהום המים, להפחתת השקיפות, לעלית מחירים ולניתוקי מים לשכבות החלשות.

חומצה פלואורוסיליצית (שפכים מסוכנים) מוספת למים במה שקרוי הפלרה, לא פלואור.

אלפי מומחים (כולל חתן פרס נובל), ומאות מחקרים מתריעים על סכנות חמורות לבריאות וחוסר התועלת של גישה זו, אך משרד הבריאות מתעקש להתעלם ומוסיף למים את מה שלמעשה מתקבל מסינון הארובות של מפעל פוספטים.

הורגלנו לקשור פלואור עם בריאות; אך אין זה כך כשבולעים אותו. זהו רעל מסוכן, ובייחוד החומצה שמוספת ע''י הפלרה.

זה לא חומר נקי כברפואת שיניים, אלא תוצר לוואי תעשייתי, שבאופן הזוי אך מתוכנן היטב הפך לפתרון קסם ליצרני פוספטים איך להפטר בזול ממה שבעבר נדרשו להטמין באתר לסילוק פסולת.

רשויות נוקטות בשיטת הדילול-כ''פתרון''-לזיהום, וכך הופך גופנו - אתר לסילוק פסולת.

כ-6500 טון של חומר רעיל מוחדרים למוביל הארצי כל שנה - רק בישראל ובאירלנד יש חקיקה כלל-ארצית שכזו. במרבית מדינות העולם ההפלרה הופסקה כליל לפני שנים, בהצטבר מידע מדעי אודות הסכנות. ולמרות זאת- לתושביהן יש שיניים לא פחות בריאות מבמדינות שמפלירות, ולעיתים- אף יותר.

הפלרה מחדירה אל גופנו זיהום רעיל (ארסן, עופרת, כספית, קדמיום) בתואנה של בריאות אך ללא שום מחקר תומך. להיפך, עוד ועוד מחקרים מצביעים על קשר בין פלואוריד ומחלות גוף שונות, סרטן והורדת האינטיליגנציה של ילדים.

מקורות:

׳×׳©׳•׳‘׳•׳× ׳ž׳*׳•׳ž׳§׳•׳× ׳œ׳*׳™׳™׳¨ ׳”׳¢׳ž׳“׳” ׳©׳œ ׳ž׳©׳¨׳“ ׳”׳‘׳¨׳™׳�׳•׳× ׳‘׳*׳•׳’׳¢ ׳œ׳”׳₪׳œ׳¨׳” | ׳₪׳¨׳•׳™׳§׳˜ ׳�׳ž׳× ׳�׳—׳¨׳× - תשובות מנומקות לנייר העמדה של משרד הבריאות בנוגע להפלרה

איך משנים - למה באמת "מפלירים" ומי מרוויח מזה?

http://sadovsky.co.il/?artID=49 - רעל בחסות המדינה

Fluoride Health Effects Database- FLUORIDE HEALTH EFFECTS DATABASE

׳¢׳¦׳•׳ž׳” - ׳œ׳”׳₪׳¡׳™׳§ ׳�׳× ׳”׳₪׳œ׳¨׳× ׳ž׳™-׳”׳©׳×׳™׳™׳” - להפסיק את הפלרת מי-השתייה

Nalgonda.org - Serving the people of Nalgonda District

*צנזרתי את האחים עוף-מצונזר מסיבות מובנות...

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שותה מים מהברז כבר איזה שנתיים אם לא יותר.

טוב לדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שנושא הפלואור שנוי במחלוקת,

אבל רק תסביר לי דבר אחד: איך פלואור במים

מכניס לך לגוף כספית, ארסן, עופרת וקדמיום?

הדבר היחיד שחסר לנו הוא עצומה למניעת השימוש במונוקסיד המימן.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חומצה פלואורוסיליצית (שפכים מסוכנים) מוספת למים במה שקרוי הפלרה, לא פלואור.

שים לב למה שהוא כתב.

אני הבנתי שמדובר בחומרים שונים שמבלבלים בינהם.

או שלא הבנתי נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת נסחפת.

מקורות מחדירה פלואור למים בישובים של 5000 נפש ומעלה.

כמו כל דבר יש פלוס ויש מינוס. טוב לשיניים, רע לבריחת סידן.

אני בגישה שאם זה בא מכי"ל (=אחים עופר) טוב, זה לא.

דרך אגב, ראיתי שמשווקים מים של אקווה נובה שהם לפי התווית "מי בארות מאיזור השרון" מטופלים. יפה לראות שהמים מכילים פלואור. סביר להניח שהחברה האלה פשוט ממלאים את המים מהברז (בישוב של מעל 5000 נפשות.)

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הפלואור חייבים לחבר למשהו אחר כדי שהוא יהיה מסיס במים -

חיבור עם נתרן מספק סודיום פלואוריד,

ולחלופין, אפשר להשתמש בחומצה פלואורוסיליצית.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fluorosilicic_acid

עד כמה שאני מבין, הוויכוח הוא על השימוש בחומצה,

אבל עדיין לא הצלחתי להבין מה הקשר בין הפלרת מים לבין כספית, ארסן, קדמיום ועופרת.

עריכה:

טוב, השחתתי קלות את זה זמני, וממה שאני מצליח להבין, הטענה העיקרית שמובאת כאן

היא שמלבד אותה חומצה נוספים למים כל מיני חומרים אחרים, מסוכנים ואף רדיואקטיבים.

הטענה נובעת כנראה מההנחה שכל תוצר לוואי שהוא בתעשייה

בהכרח יכיל שאריות של מתכות כבדות ו/או חלקיקים רדיואקטיביים.

בקיצור, נותר להוכיח האם בעת הוספת החומצה נוספים חומרים אחרים למים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בעקרון אם אני משרת באחד מבסיסי הדרום ושותה רק מים מהברז, כדאי לי להפסיק עם זה כמה שיותר מהר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנה האחרונה הפסיקה כי"ל לספק חומצה פלואורוסיליצית למקורות.

גם כאשר החומצה סופקה, היא עמדה בתקני איכות ועמידה במפרטי מזהמים, שמגבילים מתכות כבדות לריכוז של ppm בודדים, אין ולא היו בחומצה חומרים רדיואקטיביים.

אם החומצה הייתה מסוכנת לבריאות, אז גם הקולה מסוכנת, כיוון שחומצה פלואורוסיליצית היא תוצר לוואי של הכנת חומצה זרחתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלח לי אבל אתה לא יודע מה שאתה מדבר.

קודם כל הנדסת התפלה (IDE) מייצרת מתקני התפלה בכל העולם וממש לא הספקית הגדולה בארץ כי המתקנים בארץ במקרה הכי טוב נמצאים בבעלותה רק ב 30%.

הוספת הפלואור בנגזרותיו השונות לא קשורה לשאר החומרים שציינת.

לגבי כל מי שחושב שמים מינרליים עדיפים אז הוא טועה טעות מרה. מדובר במים שמגיעים בדיוק מאותם הקידוחים של מקורות אבל לא עוברים הכלרה אלא רק סינון מכאני. מהרגע שהם נארזו אין עליהם יותר שום בקרה (וגם לפני האריזה הבקרה היא ברובה פנימית).

כאדם שחי את תעשיית המים ומכיר אותה טוב מאוד אני שותה רק מי ברז.

למען הסר ספק, אני לא יצרן מים ולא מתפרנס ממכירת מים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ונגיד סן בנדטו, שעד כמה שאני יודע מגיעים מאיטליה, הם לא מים טובים יותר ממה שיש בארץ?(הטעם שלהם ממש טוב ושונה מכל השאר, אולי רק מי עדן קרוב)

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלח לי אבל אתה לא יודע מה שאתה מדבר.

קודם כל הנדסת התפלה (IDE) מייצרת מתקני התפלה בכל העולם וממש לא הספקית הגדולה בארץ כי המתקנים בארץ במקרה הכי טוב נמצאים בבעלותה רק ב 30%.

הוספת הפלואור בנגזרותיו השונות לא קשורה לשאר החומרים שציינת.

לגבי כל מי שחושב שמים מינרליים עדיפים אז הוא טועה טעות מרה. מדובר במים שמגיעים בדיוק מאותם הקידוחים של מקורות אבל לא עוברים הכלרה אלא רק סינון מכאני. מהרגע שהם נארזו אין עליהם יותר שום בקרה (וגם לפני האריזה הבקרה היא ברובה פנימית).

כאדם שחי את תעשיית המים ומכיר אותה טוב מאוד אני שותה רק מי ברז.

למען הסר ספק, אני לא יצרן מים ולא מתפרנס ממכירת מים.

עם כל הכבוד, אני חושב שבתור מהנדס המתקן שאחראי על ייצור חומצה זרחתית, וכתוצאה מכך, על ייצור החומצה הפלואורוסיליצית במפעלי רותם אמפרט, שהיה איש קשר עם מקורות בנושא אספקת חומצה להפלרה, יש לי קצת מושג על מה אני מדבר בקשר לחומרים הנמצאים בחומצה והאנליזות שהיא עוברת לפי מכירה.

מכירת חומצה פלואורוסיליצית מרותם אמפרט למקורות הופסקה בהוראת מנכ"ל כי"ל, בדיוק בגלל ביקורות כאלה. הנזק התדמיתי שנוצר לא שווה את הכמה מאות אלפים בשנה שהמכירה מניבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צוק, מה הידע שלך לגבי כמה PPM מכל חומר מותר במי שתייה?

מה הידע שלך לגבי מתי סוגרים קידוח לשתייה?

אתה מכיר את תקנות איכות מי השתייה בארץ ובעולם?

אני יושב בועדות תקינה בנושא מים ואבזרי מים וחי את התחום כבר יותר מ 20 שנים ולידע כללי, המים בישראל מוגנים בתקנות מהמחמירות בעולם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות ה- ppm מוכתבת ע"י מקורות.

החומצה שנשלחה עמדה בכל המפרטים שנדרשו ע"י מקורות. אין לי ידע על קידוחי מים, כיוון שלא עסקתי בזה. עסקתי בנושא החומצה הפלואורוסיליצית שנמכרה למקורות. אם מנה ספציפית לא עמדה בתקן היא נשלחה חזרה אלינו ללא שום חיוב כספי.

כל מנה שהוכנה על ידינו נשמרה במיכל יעודי לתעשיית המזון לפי דרישות מקורות ועברה תהליכי ניקוי נוספים.

אני לא טוען שכי"ל היא מלאך, אבל במקרה זה הדרישות הוכתבו ע"י מקורות (אין לי מושג אם רמות הסף הונמכו בגלל קשרים של משפחת עופר), והחברה עמדה בכולן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צוק, רק עכשיו שמתי לב שאנו מתוכחים למרות ששנינו מאותו הצד. תגובתי הראשונה היתה לפותח השרשור ולא אליך אז מתנצל על חחוסר ההבנה (רק עכשיו שמתי לב שלא אתה פתחת את השרשור).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...