Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שחור זו בעיה?

rpz79
שימו לב! השרשור הזה בן 5050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חבר'ה

רציתי לדעת אילו בעיות (מכל הבחינות) יכולות לצוץ (אם בכלל) כאשר רוכשים רכב בצבע שחור ?

נצא מכלל הנחה שהרכב חדש או מה-5 שנים האחרונות ומעלה.

אבא שלי כל הזמן טחן לנו את הראש שהצבע הזה דוהה מהר משאר הצבעים והרכב מתחמם מהר יותר מרכב בצבע אחר.

אולי זה תפס לשנים עברו השאלה היא אם זה תופס גם לגבי היום ?

תודה אנשים

8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הבעיה היחידה שאני רואה בצבע שחור הוא בזמן שאתה ניכנס לרכב אחרי שהוא עמד הרבה זמן בשמש, אני מאמין שהוא יותר חם בכמה וכמה מעלות יותר משאר הרכבים. מזגן חזק שמותקן היום ברכבים החדשים פותר את הבעיה בכמה דקות.

בקשר לדהית הצבע יש לי אוטו בצבע תכלת וכעבור 12 שנה גם הוא מראה סימנים של דהיה בגג, אז זה לא רק בשחור וזה אחרי הרבה זמן, תהיה בטוח.

מה שבטוח שחור לרוב הרבה יותר יפה משאר הצבעים (אפור,זהב ,לבן,) אבל זה כבר עניין של טעם.

מיצובישי לנסר 09 שחורה 143 כ"ס

פיאט בראבו 98 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החום באמת משמעותי, לסובלים מחום זה שיקול לכל דבר.

מעבר לזה רואים על הצבע הזה כל פיפס קטן

-פולו 16V 6N שנת 2000, -סקודה אוקטביה  2015, גולף 2018,  סופרב 2020

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צבע כהה מושך חום נקודה. תלך בשמש עם חולצה שחורה או עם חולצה לבנה, תרגיש בהבדל - העיקרון הוא אותו עיקרון.

אני לראשונה בחיי ממש לפני חודש הזמנתי רכב שחור, אם לא הייתה לי חנייה מקורה לא הייתי חושב על זה - זה התאבדות בקיץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החסרון הגדול של הצבע השחור הוא שהוא מבליט שריטות עמוקות יותר, שחודרות את הצבע. הגוון הלבן שלהן מבליט את הניגוד בצבע, וזה מציק בעין. מעבר לכך, הוא חם קצת יותר - אבל זאת לא פונקציה בעידן המזגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שהוא יותר חם בכמה וכמה מעלות יותר משאר הרכבים.

לסובלים מחום זה שיקול לכל דבר.

זה התאבדות בקיץ.

הטמפ' ברכב שחור לא שונה מאשר ברכב לבן.

אתם טועים.

הפח עצמו כלפי חוץ אולי יהיה חם יותר.

בפנים הרכב הטמפ' נגרמת מאפקט החממה של הזגוגיות. השפעת צבע הפח על הטמפ' בתוך הרכב היא זניחה.

הטמפ' בקיץ, בתוך רכב שעמד מספר שעות בשמש, מגיעה בקרוב ל-70 מעלות צלזיוס. גם אם הרכב שחור, וגם אם הוא לבן.

חפשו בפורום.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן ההבדלים בטמפ' פנים הרכב בין שחור ולבן מאוד זניח,תאמין לי שלא תרגיש את ההבדל.

כאשר האוויר ברכב מגיע בקיץ ל60-70 מעלות, 5 מעלות לפה ולשם לא ישנו כלום בהרגשה שלך.

ממש לא סיבה לפסול רכב שחור.

החיסרון מבחינתי ברכב שחור הוא שעל רכב שחור רואים כל חתיכת לכלוך הכי קטנה.

לא הייתי ממליץ לפדנטים של נקיון רכב להחזיק רכב שחור,את האבק הכי קטן רואים בכמויות.

בבעלותי רכב שחור-חציל מטלי.

Renault Clio TCe 120 EDC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר, השפעת הצבע מזערית, ואם כבר, צבע אדום מחמם מעט יותר (בהפרש זניח).

שחור זה בעיה משום שכל פיפס יבלוט שם יותר - שריטות ואבק.

הבעיה הכי גדולה היא ניקוי/פוליש אגרסיביים מדי (זה יקרה),

שגורמים לשפשופים מאוד בולטים בצבע הזה, בניגוד לצבעים אחרים.

אפשר לקרוא באחד השרשורים של הדיטיילר ממיאמי על הבעייתיות של הצבע הזה.

אאל"ט גם בפורום אספנות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבית יש לנו רכב שחור ותאמין לי שאם אתה לא פדאנט רציני בכל מה שקשור לצבע הרכב, אתה תצטער מאוד על שקנית שחור.

כל שריטה קטנה, אבק ושאר מזיקים פשוט בולטים מקילומטרים.

חוץ מזה שאם תשאל אותי, לרוב הרכבים בכלל לא יפה שחור (הוא פשוט "בולע" את הקימורים של הרכב).

-מצורפת הדגמה של עיתון "אוטו" על ההבדלים בשמש בין כמה צבעים, באותו יום ובאותן שעות. לכל הסקפטים.

כתבה Auto עמוד 3.jpg

כתבה Auto עמוד 2.jpg

כתבה Auto עמוד 1.jpg

Insane things comes from insanely people.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטמפ' ברכב שחור לא שונה מאשר ברכב לבן.

אתם טועים.

הפח עצמו כלפי חוץ אולי יהיה חם יותר.

בפנים הרכב הטמפ' נגרמת מאפקט החממה של הזגוגיות. השפעת צבע הפח על הטמפ' בתוך הרכב היא זניחה.

הטמפ' בקיץ, בתוך רכב שעמד מספר שעות בשמש, מגיעה בקרוב ל-70 מעלות צלזיוס. גם אם הרכב שחור, וגם אם הוא לבן.

חפשו בפורום.

מסכים איתך..זה פיסיקה בסיסית. אחרי כמה שעות. אין חשיבות לצבע כי יש את המתכת שקולטת את החום .

קראתי על זה מאמר בזמנו, ששמו רכבים בצבעים שונים תחת השמש, וההפרש היה של 2-3 מעלות בלבד אחרי חצי שעה. וכמעט ולא נמדד הפרשים אחרי 3 שעות. אגב, רכב בצבע אפור/כסף בחצי שעה הראשונה הכי פחות מתחמם

לדעתי..שחור זה צבע יפה לרכב מעבר לעובדה שיש להקפיד על ניקיון והצטרבות אבק וליכלוך הרבה יותר מרכב בצבע בהיר

ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד בעל רכב שחור חדש אני יכול להגיד לך שכול שריטה,כל ליכלוך ונק' אבק ועוד רואים...וזה כואב בלב אם האוטו חשוב לך.

הרכב אצלי כבר קרוב ל4 חודשים והוא הספיק לקבל המון המון שריטות קטנות ומעצבנות (ואני פדנט בנוגע לניקיון ומראה הרכב שלי ובכללי שמירה עליו).

אבל שוב,אין כמו שחור.

ומה זה השטויות האלו שלמי שיש אוטו שחור יסבול בקיץ?

סתם בולשיט,אין השפעה כזאת רצינית הבדל של מעלה-שתיים לא ישנה את המצב הבריאותי שלך.

בנוסף אתה מוזמן לחפש בגוגל את הניסוי שעשו במכסחי המיתוסים בנוגע לצבע שחור ולבן על רכבים ועל ההשפעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ישנם 2 בעיות עיקריות בצבע שחור:

*שריטות-כל שריטה קטנה רואים טוב על צבע שחור,וגם לכלוך.

*חום-בקיץ האוטו ממש רותח.

לגבי דהיית הצבע,מי שקונה שחור צריך לעשות לו וואקס לדעתי לפחות פעם בחודש,אין סיבה שהצבע ידהה,אני רואה דווקא בסעיף הזה יתרון מבחינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי חום, כמו שאמר רז, מה שמשנה זה כמות וזווית החלונות. בנוסף, גם צבע הריפוד משפיע.

לצורך העניין, ברובר 25 שחורה עם ריפוד בהיר היה לי פחות חם מאשר מזדה לנטיס F כסופה עם ריפוד כהה.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ישנם 2 בעיות עיקריות בצבע שחור:

*שריטות-כל שריטה קטנה רואים טוב על צבע שחור,וגם לכלוך.

*חום-בקיץ האוטו ממש רותח.

לגבי דהיית הצבע,מי שקונה שחור צריך לעשות לו וואקס לדעתי לפחות פעם בחודש,אין סיבה שהצבע ידהה,אני רואה דווקא בסעיף הזה יתרון מבחינתי.

שתי הבעיות שציינת ממש לא ייחודיות לרכב שחור.

יש לנו בבית שלושה רכבים - אחד שחור, אחד לבן ואחד אדום. צר לי לאכזב אותך, אבל את השריטות רואים טוב גם ברכב האדום. אולי ברכב הלבן הן קצת פחות בולטות, אבל גם שם הם נראות. אם כבר, לשחור יש יתרון על פני צבעים אחרים (למשל צבעים מטאליים) כי אפשר לעשות בו פוליש אגרסיבי יותר מבלי לפגוע בצבע.

גם לגבי הטמפרטורה - כל שלושת הרכבים רותחים ביום קיץ חם. מה שיקבע, בסופו של דבר, אם יהיה חם או לא ברכב זה לא הצבע של הפח אלא עוצמת המזגן.

ולגבי ניקיון? נכון, סימני ייבוש נוכחים מאוד על רכב שחור. נסיעה על שביל מאובק במהלך טיול תשאיר אחריה רכב שנראה רע. אבל לא צריך להגזים, האבק עיוור צבעים ומתישב יפה מאוד גם על הרכב הלבן. פדנט שמחפש את הלכלוך ימצא אותו גם על רכב לבן. את הרכב השחור אנחנו מכניסים פעם בשבוע לשטיפה במכונה וביינתים אין טענות.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*לא אמרתי ששריטות על אדום לא רואים טוב,אדום ידוע גם הוא בצבע מאוד בעייתי,אולי אפילו יותר משחור.

אני חושב שהדיון מתרכז בעיקר בין שחור ללבן,לא בדקתי את הסטיסטיקה אבל אני בטוח שרוב המכוניות בארץ הם לבנות,ובמקום השני אפור,ולכן ברכבים לבנים רואים את השריטות פחות ברור מרכב שחור.

*זה נכון וקראתי את הדיון,אבל תחשוב שאתה ביום סידורים או אצל אנשים רבים כחלק מן יום רגיל,אתה נוסע באוטו אחרי עם מזגן,האוטו כבר קר,אתה יורד לסידורים חצי שעה וחוזר,ברכב שחור האוטו יהיה חם יותר שתחזור לרכב.

*זה לא רק נסיעות על שבילים מאובקים,רואים אבק שמצטבר עם הזמן(בישראל אפילו תוך 3 ימים) יותר טוב על שחור מלבן.

אתמול היה אובך,לך תסתכל על רכב שחור או אפילו כחול/אדום ועל רכב לבן ותראה איזה רכב נראה נקי יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...