Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות קשה, לחתום קבע/ללמוד, ומה ללמוד?

kobic9
שימו לב! השרשור הזה בן 5134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

(זה הולך להיות ת'רד קצת ארוך)

אני חייל, בן 20 שעתיד להשתחרר עוד מספר חודשים מהצבא, אני משרת באוגדת עזה, לא בתור לוחם אלא בתור תומך בתפקיד מודיעיני חשוב מאוד, היציאות שלי הם 10-4 ואפטר/2 אפטרים.

התחילו גישושים מצד המפקד שלי שאני יחתום קבע, אפילו השבוע שאמרתי לו שאני לא יודע הוא מאוד התעצבן והתבאס(המפקד שלי ואני חברים טובים, אין בינינו דיסטנס וכדומה).

הבעיה שלי שאין לי מושג מה לעשות, מצד מסויים אני כן רוצה לחתום קבע כי ישלמו לי משכורת טובה שאני לא יוכל לקבל בחוץ.

מצד שני, כל החברים משתחרים, ועד עכשיו הרגשתי שאני מעט "מוזנח", לא הוציאו אותי לפיקוד, למרות שאני ממלא את מקום המפקד שלי כל פעם שהוא לא נמצא, ובינתיים זכיתי ללא מעט שבחים. ומנגד מוציאים אנשים שחצי בסיס שואל אותי למה הם יצאו ואתה לא? תמיד חשבתי שבמחזור הבא אני יצא ומאז עברו כבר שלושה מחזורים, התירוץ של הבסיס הוא "ברגע שאתה תילך לא יהיה מי שיחזיק את המחלקה על הרגליים, אתה מנהל הכל ובילעדייך יהיה קשה, אנחנו לא יכולים לשחרר אותך ל8 חודשים" כמובן שגם לא נותנים לי לצאת לקצונה.

בכל אופן אני לא חושב על קבע וקריירה צבאית אלא רק בישביל התמורה שאני נותן למדינה וגם הכסף.

מצד שני, אני מאוד רוצה לצאת וללמוד, אבל אני לא יודע מה ללמוד.

תמיד אהבתי לפתוח מכשירים חשמליים ולסדר אותם, או לפרק אותם ולנסות לבנות דברים שונים, לכן חשבתי ללמוד לתואר "הנדסאי אלקטרוניקה" אבל הנדסאי זה עבודה שחורה וזה לא משתלם ועדיף ללמוד לתור "מהנדס", שלפי הבנתי אני לא יכול ללמוד אותו(אין לי פיזיקה וכדומה) וזה פחות "עבודה בשטח" ויותר תיכנון(שזה פחות מעניין אותי).

חשבתי אולי ללמוד לתואר "הנסדאי מכונות" ולהתעסק ולתקן כל מיני מכונות שהולכות לעולמם, גם בזה אין טעם בתור תואר "הנדסאי" אלא רק "מהנדס" ושוב זה לא הכי מעניין אותי.

אני מאוד אוהב להתעסק ברכב וללמוד עליו, לכן חשבתי אולי ללמוד משהו בתחום הרכב, אבל אני יוכל לעבוד במוסך/לפתוח מוסך(וזה מפחיד אותי, אני רואה מוסכים שמאוד מצליחים ומנגד אני רואה חבר של המשפחה שעד לא מזמן היה מנהל עבודה במוסך ובגלל הידע והיכולת שלו הוא עזב את העבודה ופתח לעצמו מוסך ובכלל לא הולך לו), ואני לא יודע אם זה מה שאני רוצה.

תמיד יש לי שיגעון כולשהו ואני יושב לומד אותו ובסוף זורק אותו(פעם התעניינתי בבעיות אינסטלציה ולכן עבדתי אצל אינסטלטור ולמדתי כך את העבודה, כנ"ל לגבי חשמל ביניין ושיפוצים, הבעיה היא שאני יודע את העבודה אבל לא בשמות המקצועיים, לדוג'- בנקודות החשמל יש את החוט הצהוב-ירוק, אני יודע לחבר את החוטים כל אחד למקום המתאים בשקע/תקע, ואני יודע שהצהוב ירוק מתחבר לאמצע אבל אני לא ידעתי עד לא מזמן שהוא נקרא "הארקה", אני גם יודע שלא מחברים אותו במנורות אבל אני לא יודע למה). לכן אני מפחד שאחריי שאני יתעסק קצת ברכב אני יתעניין במשהו אחר ואז ביזבזתי כסף וזמן על הלימודים.

אין לי ציונים/תעודת בגרות על מנת ללמוד לתור מהנדס ולפי מה שהבנתי זה גם לא מה שאני מחפש, אם אני יהיה הנדסאי וילך ללמוד במכללה(אין לי ציונים מתאימים, ראו תמונה של תעודת הבגרות) יש 10 מועמדים אחרים שלמדו בטכניון.

בנוסף לכל זה אני בטח חייב פסיכומטרי נכון? אני ממש מת מפחד מזה, אף פעם לא הייתי מצטיין בלימודים, אני מעט היפראקטיבי ולא מסוגל לשבת ללמוד, המתמטיקה שלי לא משהו, כנ"ל גם האנגלית והלשון. לא נגעתי באנגלית כבר 3 שנים לפחות והמצב בכי רע! הציונים שלי בבגרות זה רק בגלל שב2 שאלונים הלך לי טוב ובשאלון השלישי "עזרו" לי.

מה אתם חושבים שכדאי לעשות? חשבתי אולי לשלב בין הדברים: קבע+לצאת לאפטרים על מנת ללמוד, אב איך אני יכול ללמוד בלי פסיכומטרי? ומה אני ילך ללמוד? והאם זה אפשרי בכלל? אני פשוט מבולבל.

אשמח לקבל את עצתכם כי יש פה לא מעט מהנדסים/הנדסאים וכמובן מוסכניקים.:wink:

תעודת הבגרות מצורפת:

http://www.upit.ws/picture.php?file=df4f482e047af.bmp

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היי kobic9,

התשובה לשאלה "מה לעשות?", טמונה בתשובה שלך לשאלה "איפה אני רוצה להיות בעוד 5 שנים?".. האם אתה רוצה להיות עצמאי/שכיר? האם אתה רוצה להרוויח 4,000/8,000/12,000? האם אתה רוצה להינות מהשנים הקרובות או שאתה רולה להשקיע אותם בעבודה קשה/לימודים?

סוף השירות הסדיר זאת נקודת הזמן שהכל פתוח לפניך ואתה תהיה בדיוק מה שתרמה להיות (כמובן, בתנאי שגם תלך בדרך לשם).

איפשהו יש לי תחושה שיש לך "חרדה" קלה מנושא הלימודים על סמך הישגי העבר שלך. לעניות דעתי אין קשר בין ההישגים בתיכון ללימודים בגיל 22+. סדר העדיפויות שונה, ההבנה של משמעות הלימודים שונה והרצון להצליח שונה.

מרבית המכשולים שאתה מציין, הינם אצלך בראש (זה בסדר, אצל כולנו זה ככה).

היפראקטיבי? יש שיטות טיפול משלימות/ריטלין.

לא יודע אנגלית? סע לחצי שנה לחו"ל לעבוד, תחזור עם אנגלית שוטפת.

פסיכומטרי קשה? קח קורס איכותי, תשקיע בו את הנשמה ותשיג את הציון שאתה צריך.

חשוב להבין שאתה לא חייב ללמוד. זה בהחלט לא לכל אחד להשקיע 3/4 שנים קשות (והם אכן קשות) כאשר יש אלטרנטיבות עדיפות. אם יש לך כשרונות שיכולים לבוא לידי ביטוי בתחומים שאינם דורשים השכלה- לך על זה. אם אין לך- תשקול לימודים.

במקרה שאתה מגיע למסקנה שלימודים זה הכיוון, אל תוותר לעצמך. לך על הטוב ביותר. אני בטוח שאתה לא רוצה לקרוע את התחת 4 שנים במכללת "שקר כלשהו" ולגלות שאין לך שום תעסוקה עם הנייר שקיבלת משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה ללמוד, תראה אני לא ילד משוגע שמסתובב ברחובות וכדומה.

פשוט לא תמיד יש לי כוח לזה, אני יותר אוהב להתעסק בעבודה מאשר לשבת וללמוד תיאורטית.

ללמוד לתואר מהנדס אני לא יכול כי לא למדתי שום דבר בתיכון שיכול לעזור לי ללמוד זאת.

השאלה היא האם ניתן לשלב גם לימודים וגם קבע ביחד? ובנוסף לזה האם אני חייב לעשות פסיכומטרי? או שאני יכול ל"ברוח" מהפסיכומטרי?

הייתי רוצה לקבל פרטים מהחברים בפורום מה עושים בכל מקצוע, הנדסאי אלקטרוניקה, הנדסאי מכונות ואני מבין שבתחום הרכב האופציה היחידה שלי היא רק לפתוח מוסך/לעבוד במוסך(נכון? כמה הכנסה זה מביא לי?)

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקצועות היחידים שלומדים בתיכון ובאמת שימושיים בלימודי ההנדסה הם אנגלית, מתמטיקה ופיזיקה. שלושתם, רצוי, ברמה של 5 יח"ל. כל השאר משמשים בעיקר כתפאורה לחישוב הסכם (שהוא ציון הקבלה שלך לאוניברסיטה או למכללה).

אפשר לשלב לימודים עם שירות בקבע. יש כל מיני תוכניות כאלו בשירות קבע, בחלקן הצבא אפילו מממן חלק מעלות הלימודים בתמורה לחתימה על מסלול שירות ארוך יחסית. בחלק אחר חותמים שנה בקבע על כל שנת לימודים. בקיצור, זה אפשרי, אבל כמובן שזה תלוי בתפקיד שלך, ביציאות שלך, ברצונם של המפקדים שלך ובתקנים שיש ביחידה שלך.

אתה לא חייב לעשות פסיכומטרי, כמעט תמיד יש מסלולים עוקפים לאלו שרק שומעים את המילה ומקבלים רעידות בלתי מוסברות בקמיצה. לא תמיד זה כדאי מבחינת זמן או כסף, אבל זה כבר עניין אישי.

אני לא מכיר את אופי העבודה של הנדסאי מכונות, אבל בעוונותי אני כן מכיר את עבודתו של הנדסאי האלקטרוניקה. בגדול, זה לא תואר מומלץ היות ומדובר בתעודה שהיא בעיקר שם מפוצץ עם מעט מאוד אופק. יש המון נושאים בהם מתעסק הנדסאי האלקטרוניקה, החל מתיקונים של מכשירים סלולריים במעבדות של החברות הגדולות ועד לתפקידי תמיכה בפיתוח בחברות הייטק.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה צביקה.

מה זאת אומרת "שם מפוצץ עם מעט מאוד אופק"?

תוכל לפרט בבקשה על המסלולים העוקפים לפסיכומטרי?

אצלנו ביחידה לא יתנו לי לצאת ללימודים על חשבון היחידה, אלא מה שאני כן יוכל לקבל מהם זה 2 אפטרים בשבוע על מנת לצאת ללמוד במרכז.

השאלה אם זה מתאים מבחינת הלימוד? אני באמת יכול להספיק לעשות עם זה משהו?

ברגע שיש לי תואר של הנדסאי/משהו אחר, בעצם הפסיכומטרי לא משנה בכלל?

בישביל מה אני כן יצטרך את הפסיכומטרי?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם האוניברסיטה הפתוחה?

גם תוכל לשלב עבודה עם לימודים, גם אתה לא צריך פסיכומטרי ולהשלים בגרויות וגם יש להם כל מיני מסלולי הנדסה (לא בטוח בקשר למכונות/אלקטרוניקה, אבל לדעתי גם זה מוצע שם).

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באו"פ אין הרבה תארים בהנדסה. רק הנדסת תוכנה ותעשייה וניהול.

1. מה זאת אומרת "שם מפוצץ עם מעט מאוד אופק"?

2. תוכל לפרט בבקשה על המסלולים העוקפים לפסיכומטרי?

3. אצלנו ביחידה לא יתנו לי לצאת ללימודים על חשבון היחידה, אלא מה שאני כן יוכל לקבל מהם זה 2 אפטרים בשבוע על מנת לצאת ללמוד במרכז.

השאלה אם זה מתאים מבחינת הלימוד? אני באמת יכול להספיק לעשות עם זה משהו?

4. ברגע שיש לי תואר של הנדסאי/משהו אחר, בעצם הפסיכומטרי לא משנה בכלל?

5. בישביל מה אני כן יצטרך את הפסיכומטרי?

הרבה שאלות. אני אנסה לענות כמיטב יכולתי וידיעתי.

1. בעבר, תואר הנדסאי אלקטרוניקה היה פותח הרבה דלתות. הרבה אנשים טובים ומוכשרים הלכו ללמוד הנדסאי אלקטרוניקה והצליחו להתברג יפה מאוד בתעשייה. היום המצב שונה, יש זילות של התואר. היום תוכל למצוא הנדסאים שנלחמים על עבודה שלפני 10 שנים אפילו טכנאי מתחיל לא היה מעוניין להתסכל עליה. אני משער שהתופעה תלך ותחמיר בעתיד.

2. כן, אם תפרט מה אתה רוצה ללמוד ואיפה.

אתה יכול לעשות תואר באוניברסיטה הפתוחה, שם לא צריך בגרות או פסיכומטרי.

אתה יכול לנסות להתקבל למכללה שלא דורשת פסיכומטרי.

אתה יכול לנסות להשלים לתואר הנדסאי ואז להתקבל למכללה שמאפשרת להנדסאים להתחיל תואר בהנדסה ללא פסיכומטרי.

בקיצור, יש הרבה אופציות. כשתיהיה יותר סגור על עצמך יהיה אפשר לכוון אותך טוב יותר אבל האפשרות קיימת כמעט תמיד. בתכלס, אתה עושה מעכבר הר. הפסיכומטרי לא באמת כזה נורא, יחסית למה שמצפה לך בהמשך הלימודים :wink:

3. שוב, זה תלוי בך. אם אופי התפקיד שלך הוא כזה שלא מאפשר לך זמן פנוי וכל הזמן שתוכל להשקיע בלימודים מסתכם בשני אפטרים בשבוע, כנראה שלא תוכל להספיק הרבה. אם מעבר לזה יש לך זמן פנוי בבסיס לשבת וללמוד אז יש אפשרות.

אתה צריך גם להתחשב במקום השירות ומקום הלימודים. אם אתה משרת בנהריה ולומד במכללת אשקלון אז כל האפטר שלך ישרף על נסיעה הלוך וחזור. מצד שני, אם אתה משרת בנתיבות, לומד במכללת ספיר ויש לך רכב פרטי צמוד, כנראה שתספיק לעשות משהו.

כמובן שנוסף על הכל תזדקק לעזרה של המפקדים שלך כי בנוסף לשני האפטרים האלו יש גם תקופות מבחנים ארוכות בהן תיהיה קבור מתחת לערימה של ספרים ואם הם לא יתחשבו בך אתה תאכל הרבה חצץ.

4. זה לא מדויק. אם יש לך תעודת הנדסאי חשמל ואתה רוצה ללמוד גיאוגרפיה או יהדות אז התעודה לא תעזור לך.

אם יש לך תעודת הנדסאי חשמל ואתה רוצה ללמוד לתואר מהנדס חשמל, אז תוכל למצוא כמה מכללות שיקבלו אותך ללא פסיכומטרי.

5. בשביל להתקבל למוסד להשכלה גבוהה בדרך הישירה ובלי קומבינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mr_Shankly- תודה על העצה, אבל האם האוניברסיטה הפתוחה זה לא "מקום מעפן" ללימודים? זה לא נחשב למקום של "טיפשים"?

כמו כן אין לי צורך להשלים בגרויות, התעודת בגרות שלי היא עם יותר יחידות לימוד ממה שצריך, וההמוצע הוא לא רע(90) אבל אין בתעודת בגרות שלי שום דבר שקשור להנדסה וכדומה, וזאת הבעיה שלי.

צביקה- תודה רבה! אם כך הפסיכומטרי זה יותר "תנאי קבלה לאוניברסיטה", ובמכללות לא דורשים זאת אבל זה מתבטא במחיר גבוה יותר נכון?

תוכל לפרט לי מעט על תפקיד "מהנדס אלקטרוניקה"?

אני גם חשבתי על "ממכלת ספיר" בגלל שאני משרת באוגדת עזה, ככה שזה רבע שעה נסיעה לשם, אבל האם זה לא נחשב בתור מכללת "בלאי"?(ויסלחו לי כל תושבי האיזור) אני מכיר אנשים שלמדו בשדרות בתיכון ולא ממש שמים עליהם כשהם באים למרכז לחפש עבודות.

מה שגם מפחיד אותי זה שבקלות אני יכול להפסיד את הסימסטר בגלל "עופרת יצוקה 2" וכדומה. מה עושים במצב כזה?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mr_Shankly- תודה על העצה, אבל האם האוניברסיטה הפתוחה זה לא "מקום מעפן" ללימודים? זה לא נחשב למקום של "טיפשים"?

אתחיל מהסיפא של שאלתך: האו"פ ממש לא נחשב מקום "של טיפשים", להיפך - הרמה שם מאוד גבוהה (כמה קורסים שעשיתי היו אפילו ברמה יותר גבוהה אפילו מהטכניון, וגם הרבה מכללות/אוניברסיטאות משתמשות בספרים של האו"פ) וזאת על-מנת לסנן את אלו שלא מתאימים ללימודים אקדמיים.

לפי מה שהבנתי - יש מקומות עבודה שאפילו מעריכים יותר מועמד לעבודה שסיים תואר באו"פ בגלל שלא קל לסיים שם תואר.

בקשר ל"מקום מעפן" - כמו שבטח הבנת, אני לומד שם (הנדסת תעשייה וניהול) ולומר לך את האמת - אם לא הייתי עובד במשרה מלאה 5 ימים בשבוע (+שעות נוספות) לא הייתי הולך ללמוד שם, אבל אין לי ברירה - בינתיים אני מחזיק מעמד לא רע (טפו טפו).

אם יש לך משמעת עצמית חזקה, נכונות ללמוד ובגרות כדי להבין שרק אתה "השוטר" של עצמך במוסד הלימודי הנ"ל- אז זה יתאים לך.

אחרת, באמת חבל על הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באו"פ קשה ויש שיגידו קשה מידי. אין מסגרת אז צריך להיות גם רציני מאוד וגם עם הרבה רצון ויכולת ללמוד לבד. עשיתי כמה קורסים שם כשהייתי חייל, היה קשה מאוד, עכשיו כשאני בטכניון אותם קורסים נראים הרבה יותר קלים (מן הסתם) אבל חלק מזה זו העובדה שאני נמצא בטכניון באווירת לימודים כל היום, באו"פ אין את זה.

כל קרב הוא קרב אוכל כשאתה קניבל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה- תודה רבה! אם כך הפסיכומטרי זה יותר "תנאי קבלה לאוניברסיטה", ובמכללות לא דורשים זאת אבל זה מתבטא במחיר גבוה יותר נכון?

תוכל לפרט לי מעט על תפקיד "מהנדס אלקטרוניקה"?

אני גם חשבתי על "ממכלת ספיר" בגלל שאני משרת באוגדת עזה, ככה שזה רבע שעה נסיעה לשם, אבל האם זה לא נחשב בתור מכללת "בלאי"?(ויסלחו לי כל תושבי האיזור) אני מכיר אנשים שלמדו בשדרות בתיכון ולא ממש שמים עליהם כשהם באים למרכז לחפש עבודות.

מה שגם מפחיד אותי זה שבקלות אני יכול להפסיד את הסימסטר בגלל "עופרת יצוקה 2" וכדומה. מה עושים במצב כזה?

חלק מהמכללות דורשות פסיכומטרי וחלק לא. תלוי באיזו מכללה ואיזה תחום אתה מעוניין ללמוד.

שכר הלימוד בחלק מהמכללות זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות. זה תלוי אם מדובר במכללה פרטית או במכללה שמסובסדת ע"י המדינה. במכון הטכנולוגי של חולון, למשל, משלמים שכ"ל אוניברסיטאי. במכללה למנהל ברשל"צ משלמים בערך פי 3.5.

מהנדס אלקטרוניקה עוסק בתכנון ופיתוח של מגוון מכשירים אלקטרונים, החל מתכנון של רכיבים ברמת המוליך (Chip Design), דרך תכנון של מכלולים ברמת המעגל (Board Design), תכנון של ועד לתכנון של המכשיר כולו. כמובן שבין לבין נמצאים עוד אין-ספור תהליכים בהם מתעסק מהנדס האלקטרוניקה, בינהם בדיקות למינהן, פרוטוקולי תקשורת חוטית ואל חוטית ועוד ועוד. מדובר בתחום מאוד מאוד רחב וגדול.

ספיר נמצאת תחת המטריה של אוניברסיטת בן-גוריון, כך שאי אפשר להגיד שמדובר במכללה "בלאי". בכלל, כל הנושא של דירוג מוסדות הלימוד בעייתי כי איך מדד בעזרתו אפשר לדרג את מקומות הלימוד. כל אחד יספר לך משהו אחר על סמך ניסיונו והכרותו עם בוגרי המוסד.

מה עושים במקרה של מבצע צבאי או מלחמה? שאלה טובה.

פיתרון אחד הוא להשתחרר מהצבא, למרות שגם זה לא תמיד פותר את הבעיה. בתור דוגמא אתה יכול להסתכל על מה שקרה לסטודנטים בב"ש לפני שנה.

פיתרון שני הוא לקחת סיכון ולקוות במקרה הצורך יתחשבו בך בצבא ובמוסד הלימודים. אני יודע מניסיון של חברים שלומדים ומשרתים בקבע שבדרך כלל איכשהו מצליחים להסתדר.

כדי לקחת את הניסוי המחשבתי שלך צעד אחד קדימה כדאי שתתחיל לבדוק את אתרי האינטרנט של המכללות באזור אשקלון-נתיבות. בדוק איזה מסלולי לימוד יש בכל אחת מהמכללות, מה הדרישות, מה שכר הלימוד, האם יש להם מסלולי לימוד שמתאימים לאיש קבע (כלומר לימודי ערב פעמיים בשבוע + ימי שישי) ומה דרישות הקבלה למסלולים שמעניינים אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי חבל על המאמץ שלך, אם אתה רוצה ללמוד משהו פרקטי שתרוויח ממנו כסף טוב, תפנה לכיוון של מקצוע חופשי, כמו חשמלאי רכב\בניין , מכונאי , וכד',

אני יכול לומר לך מניסיון שעבודות שיפוצים וחשמלאות וכל התחום הזה של בניין הוא מאוד מאוד רווחי, אנשים שאין להם השכלה כמעט אחרי 10 שנים יושבים על ווילות שהמהנדסים בחיים לא חלמו עליהם , אז ככה שאם אתה לא רוצה להתחיל להשקיע שנה מכינה, 4 שנים (בתקווה ) בשביל לסיים תואר ראשון, שנה סטאז' ואחרי זה לחפש עבודה בחוץ אז מה שכתבתי לך מתאים לך פיקס.

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mr_Shankly - אני מתנצל, לא התכוונתי לפגוע חס וחלילה, פשוט לפי לא מעט תגובות של אנשים ששאלתי אותם לגבי האוניברסיטה הפתוחה(שנמצאת 10 דקות מהבית שלי בכפר סבא) כולם אמרו לי שאין לאנשים מה לחפש שם וכדומה, אני חושב שלי אישית זה לא מתאים בגלל שרוב הניסיונות שלי לשבת ללמוד לבד בחדר הסתכמו בהוצאת מברגים ופירוק המכשיר החשמלי הקרוב.

צביקה- אם כך אז המהנדס אינו מבצע כמעט כל פעולה בעבודה המעשית נכון? הוא יותר יושב ומסרטט לעצמו נכון? אני אישית אהבתי לראות בת'רד המקביל על תהליך היצור של הלוח האלקטרוני, כזה דבר אני ישמח לעשות, אבל לשבת ולתכנן אותו אני חושב שזה לא בישבילי, קשה לי לשבת כל הזמן אני צריך להתעסק עם משהו.

לגבי מלחמה/מבצע צבאי:

אני לא חושב שבתור בן אדם אני באמת אבקש להשתחרר מהלחימה, בסופו של יום אני חותם קבע על מנת לתרום למדינה, ואני נמצא בתפקיד שבו אני נמצא רק משום שאני בחרתי בו למרות שיש לי אישורים שבמידה ואני רוצה לעזוב את המקום ולשרת קרוב לבית אני אוכל לעשות זאת.

אני לא חושב שבזמן מלחמה מישהו לא ירצה להירתם למשימה, אני אישית יוכל לומר לך שבזמן מלחמה אני עובד 24/7 למרות שאני דתי עבדתי בשבתות וגם ביצעתי מבצעים בשבתות וחגים.

להשתחרר מהצבא לא ניראת לי אופציה, מה שכן זה שבמידה ואני ילך ללמוד במכללת ספיר, במידה ותפרוץ מלחמה/מבצע צבאי לצערינו הם גם יהיו בטווח ולכן אני מאמין שהם גם לא ילמדו נכון?

אגב אשמח אם תסביר לי מה קרה עם הסטודנטים ב"עופרת יצוקה".

ESTK- זה האמת גם מה שאימא שלי אמרה לי, תלמד אולי משהו שקשור לרכב אם זה מה שאתה אוהב, אבל אז האופציות שלי הם ללמוד מכונאות רכב ולפתוח מוסך נכון? הבעיה היא שאני רואה בכפר סבא כל כך הרבה מוסכים, ויש מתוכם כל כך הרבה כאלו שיושבים רגל על רגל בגלל חוסר עבודה שזה מפחיד.

מה בידיוק עושים בחשמל רכב?

מכונאי?

יש לך עוד רעיונות?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mr_Shankly - אני מתנצל, לא התכוונתי לפגוע חס וחלילה, פשוט לפי לא מעט תגובות של אנשים ששאלתי אותם לגבי האוניברסיטה הפתוחה(שנמצאת 10 דקות מהבית שלי בכפר סבא) כולם אמרו לי שאין לאנשים מה לחפש שם וכדומה, אני חושב שלי אישית זה לא מתאים בגלל שרוב הניסיונות שלי לשבת ללמוד לבד בחדר הסתכמו בהוצאת מברגים ופירוק המכשיר החשמלי הקרוב.

זה בסדר, אין צורך להתנצל. לא לקחתי את זה אישית :-)

אגב, גם לי היו סטיגמות על האו"פ לפני שהתחלתי ללמוד ורק אחרי שהתחלתי ללמוד שם הבנתי את מעלותיו וחסרונותיו של המוסד הזה (וזה לא שאין לו חסרונות..). כמו שציינתי - גם היום אם היה מקום אחר שמצי לימודי ערב בתואר שאני עושה - הייתי הולך אליו ולא לאו"פ, אבל זה המצב הקיים וצריך להסתדר עם מה שיש :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...