Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הליסינג עולה 2700 שקל נטו לאנשים שכותבים בלי סימני פיסוק ?

momoman
שימו לב! השרשור הזה בן 5224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לבדוק אם החישוב שלי נכון?

האם הליסינג באמת עולה לי 2700 שקל נטו לחודש?

אם אני לא אקח ליסינג אז אני אקבל עוד 3000 ש"ח למשכורת

שזה בעצם בערך 1800 נטו

שווי שימוש החל מינואר יהיה בערך 2300 ש"ח

שזה עוד 900 ש"ח

סה"כ 2700 ש"ח לחודש

טעיתי בחישוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לבדוק אם החישוב שלי נכון?

האם הליסינג באמת עולה לי 2700 שקל נטו לחודש?

אם אני לא אקח ליסינג אז אני אקבל עוד 3000 ש"ח למשכורת

שזה בעצם בערך 1800 נטו

שווי שימוש החל מינואר יהיה בערך 2300 ש"ח

שזה עוד 900 ש"ח

סה"כ 2700 ש"ח לחודש

טעיתי בחישוב?

לא טעית בחישוב - רק הפסקת מוקדם מדי.

אם לא תקח רכב תשלם דלק - 1000-1500 ש"ח לחודש

אם תקנה רכב מה עם אובדן ערך? 1000 ש"ח בחודש

ביטוח טסט טיפולים מעל 500 ש"ח בחודש

כבר הגענו ל 2500-3000 ש"ח נטו מבלי לחשב עלויות נוספות (ריבית, אובדן ימי עבודה על טיפולים ותיקונים)

אז אוטו זה דבר יקר, ואם תחזיק רכב בן עד 3 שנים במקום רכב ליסינג - לא ממש תחסוך בכסף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישוב שלך לא כולל את ההפרשות הסוציאליות שנפגעות לך (פנסיה ו/או ביטוח מנהלים, קה"ש וכו') אם אתה לוקח רכב ליסינג ממקום העבודה, ויכולים להסתכם בעוד כ-500ש"ח לחודש.

לגבי הכדאיות - תלוי כמה אתה נוסע בחודש. עם אתה נוסע יותר מ-25K ק"מ סביר להניח שיהיה כדאי לך להישאר עם הליסינג. אם אתה נוסע הרבה פחות (15K~) סביר להניח שיהיה כדאי לך לעבור למכונית פרטית (מבחינה כלכלית בלבד).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טעית בחישוב - רק הפסקת מוקדם מדי.

אם לא תקח רכב תשלם דלק - 1000-1500 ש"ח לחודש

אם תקנה רכב מה עם אובדן ערך? 1000 ש"ח בחודש

ביטוח טסט טיפולים מעל 500 ש"ח בחודש

כבר הגענו ל 2500-3000 ש"ח נטו מבלי לחשב עלויות נוספות (ריבית, אובדן ימי עבודה על טיפולים ותיקונים)

אז אוטו זה דבר יקר, ואם תחזיק רכב בן עד 3 שנים במקום רכב ליסינג - לא ממש תחסוך בכסף...

לא חייב לרכוש רכב חדש ולספוג ירידת ערך של 1000 ש"ח בחודש אם תקנה רכב שהוא כבר שנתיים על הכביש והנסועה השנתית שלך היא כ 15.000 ק"מ בשנה שזה אומר כ 800 ש"ח בחודש עבור דלק. 500 עבור ביטוחים ואגרת רישוי .580 ירידת ערך(משוער).200 ש"ח בחודש תחזוקה שוטפת.הגענו ל 2080 ש"ח.

תעשה כבר את החישוב אם זה משתלם לך.אין מדובר בהפרש עצום אלא אם אתה גומע הרבה ק"מ בשנה.

אגב אם תרד עוד קצת בשנתון לרכב שנת 2005 העלויות(בפרט הירידת ערך) יקטנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייב לרכוש רכב חדש ולספוג ירידת ערך של 1000 ש"ח בחודש אם תקנה רכב שהוא כבר שנתיים על הכביש והנסועה השנתית שלך היא כ 15.000 ק"מ בשנה שזה אומר כ 800 ש"ח בחודש עבור דלק. 500 עבור ביטוחים ואגרת רישוי .580 ירידת ערך(משוער).200 ש"ח בחודש תחזוקה שוטפת.הגענו ל 2080 ש"ח.

תעשה כבר את החישוב אם זה משתלם לך.אין מדובר בהפרש עצום אלא אם אתה גומע הרבה ק"מ בשנה.

אגב אם תרד עוד קצת בשנתון לרכב שנת 2005 העלויות(בפרט הירידת ערך) יקטנו.

אתה חייב להשוות רכב ליסינג לפרטי דומה לו. רכב ליסינג יהיה רכב חדש בן עד 3 שנים - תשווה את זה לדומה. ואל תשכח שלרכב ישן יותר יש גם יותר הוצאות טיפול, ימי מוסך וכו... שלא לדבר שה 580 ש"ח ירידת ערך נראה לא מציאותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב להשוות רכב ליסינג לפרטי דומה לו. .

לא חייב להשוות לכלום!

אם מישהוא בכלל שואל כזאת שאלה, בד"כ זה כי הוא מנסה לצמצם את ההוצאות שלו (או לחילופין להגדיל את ההכנסה נטו שלו), וע"י הדוגמא של רכב פרטי שהוא קצת יותר מיושן אפשר בהחלט לחסוך כסף.

לדעתי גם מדד הנסועה של בעל הרכב לא צריך להלקח בחשבון כי גם את הנתון הזה אפשר לצמצם משמשעותית (במידת הצורך כמובן), מה שקובע הוא המרחק מהבית למקום העבודה.

אבל בחברה הישראלית ששנתון הרכב הוא מדד להצלחה, גם כשמהבנק מתקשרים אליך פעמיים ביום, מרבית האנשים לוקחים בשמחה את המזדה 3 מהעבודה תוך כדי מחשבה ש"אז מה, אם לא יהיה מספיק כסף, נבטל לילד את החוגים ולנופש במילא לא יצאנו כבר שנים".

עזבו את המכוניות הנוצצות בכבישים, אם אתם רוצים לדעת מה קורה מאחורי מרבית המכוניות האלה, תתחילו לראות "משפחה חורגת" (לא אוהב את אלון גל אבל מדהים לגלות איך אנשים חיים במדינה הזאת).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בחברה הישראלית ששנתון הרכב הוא מדד להצלחה...

אתה צודק, יש בישראל איזה דחף לא לברור להתחדש ביוקר, ורצוי עם 1.6 אוטו'.

למה זוג ללא ילדים, ואפילו עם ילד אחד, צריך יותר מסופר מיני, ולשלם על זה בשווי שימוש, עלות אחזקה וכו'?

במה מאזדה חדשה יותר שימושית ממאזדה בת 4?

הצורך להחליף מכוניות "סתם" הוא באמת לא ברור...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור שואל כמה עולה לו הליסינג ואתם רצים כבר לעשות לו השוואות

בין כדאיות ליסינג ורכב פרטי.

לשאלתך, זה החישוב. באם ה 3000 ש"ח נכנסים לך חזרה למשכורת הבסיס

אתה צריך לקחת את ההטבות הסוציאליות שאתה מקבל(פנסיה/ביטוח מנהלים/גמל, קרן

השתלמות, ופיצויים).

אני למשל ויתרתי על הליסינג וקיבלתי 3500 ש"ח, אבל בתור סעיף אחזקת רכב

ולא חזרה למשכורת הבסיס.

החישוב המדוייק צריך להיות לפי המס השולי שלך, וכן לפי אחוזי ביטוח לאומי ובריאות

שאתה משלם.

לדוגמא, אם המס השולי שלך 35%, וביטוח לאומי וביטוח בריאות הם 5% כל אחד,

אז תעשה 3000*0.55= 1650(מה שיישאר לך אם תקבל מהמעסיק את תמורת הליסינג)

ועוד 2300*0.45=1035(סה"כ המיסים המשולמים כיום על הטבת הליסינג)

סה"כ 2685 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקילומטראג' (שנקרא בעיברית צחה נסועה) בהחלט קובע אבל צריך להתייחס לנסועה המינימלית ההכרחית ולא לנסועה הנוכחית כי כשעלות הנסיעה שלך היא 0 ש"ח ל1 ק"מ, אתה נוסעה הרבה יותר ממה שאתה צריך.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...