Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה בהתנעה - מאזדה 3

Caeser
שימו לב! השרשור הזה בן 5256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לחברי הפורום, שלום!

היום כשבאתי להתניע את הרכב, קרה דבר מוזר. כל החיישנים בדשבורד נדלקו, המחוגים של כל השעונים קפצו למעלה ולא נשמע אפילו רמז לעבודת הסטרטר. ניסיתי פעם שניה להתניע, קרה אותו דבר אבל הסטרטר נשמע לשבריר שניה. בפעם שלישית הסטרטר נשמע קצת יותר. תאמת כבר ויתרתי, אבל בניסיון הרביעי לאחר כמה דקות הצלחתי להניע.

הדבר הראשון שעלה לי בראש זה - מצבר. האוטו עמד יומיים ללא תנועה וזה המצבר הראשון של האוטו, בן ארבע שנים וחודשיים. יש מישהו שמכיר את התופעה הזאת של קפיצת כל המחוגים והדלקת כל החיישנים מניסיון אישי?

אודה לתשובתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עניתה לשאלתך בעצמך

כנראה המצבר מת , לפעמים המצברים לא מראים לך סמני התעייפות וקורסים בבת אחת

תתחיל בדבר הכי פשוט , תנסה עם מצבר אחר ובדרך תבדוק אלטרנטור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, כנראה זאת לא סיבה מספיק טובה בשביל שאני אקנה מצבר חדש בכמה מאות טובות של שקלים.

ואם יתברר שהבעיה כלל לא קשורה למצבר?

אגב, איזה מצבר מתאים למאזדה 3 1600, חיפשתי בספר רכב אבל לא מצאתי שם את הנתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחילה בדוק שהנעלי הכבלים מהודקים היטב למצבר.

בדוק טעינה בעזרת רב מודד, צריך להיות בסרק ללא עומס כ14.2V .

כשהמצבר חלש אז בניסיון ההתנעה הוא כאילו מתנתק ואז הכל מתאפס השעון,רדיו וכו.

השעונים משתגעים כאשר המצבר חלש ובעת ניסיון ההתנעה המתח יורד באופן משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אמרתי תקנה מצבר חדש

אמרתי תנסה עם מצבר אחר של (חבר ,דוד קרוב משפה), למה אתה עושה מזה עניין

וכמו שאמרו אם יש לך רב מודד תבדוק את הטעינה אם היא בסדר

מצבר לאוטו שלך זה לא מצבר של מטוס (אם יש משהוא כזה) 55 אמביר יעשה את העבודה שלו. איזי מותג זה מה הכיס מוכן להוציא!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי והחיבורים למצבר מהודקים היטב.

לצערי אין לי רב מודד, אבל אם כבר אני מצליח להניע בסופו של דבר אז המצבר יטען יחסית מהר, לא?

אז מה אפשר לגלות במדידה כזאת? סביר להניח שהוא אכן יראה לי 14.2 וולט. הקטע אם המצבר אכן הולך למות אז הוא לא ישמור את הטעינה נניח אחרי לילה, אז למדוד את המתח לפני התנעה?

ל- far cry, אין לי ממי להוריד מצבר. :|

אמנם מאזדה 3 היא לא מטוס כמו שאתה גילית לי, אבל מצבר 55 אמפר היה לי לפי הוראות

יצרן בפיאט אונו 1100 סמ"ק. במשפחתית 1600 כנראה הוא אמור להיות יותר חזק, בגלל זה

ביקשתי שיענה מישהו שבקיע בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה תדע מה משמעות 55 או 65 או לא משנה מה אמפיר

תדע שזה לא קובע

אצלי באוקטביה יש מצבר 65אמפר וזה מנוע דיזל עם משאבת הזרקה לחץ גבוה המצבר די ויותר מדי

לא משנה

קודם כל תמצא הבעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה תדע מה משמעות 55 או 65 או לא משנה מה אמפיר

תדע שזה לא קובע

בזמנו באונו, אבא שלי קנה מצבר חלש יותר, אם אני לא טועה הוא היה 45 אמפר.

המצבר החלש החזיק מעמד שלוש שנים, כאשר המקורי 55 אמפר החזיק מעמד 5 שנים.

זה שנקנה אחרי המצבר החלש, נקנה כבר עפ"י ההוראות של היצרן (55 אמפר) וחזיק מעמד 7 שנים!

נראה לי שזה די ברור, מצבר שהוא חלש בשביל מערכת החשמל ברכב מתעמץ יותר ומת מהר יותר.

בחתימה כתבת:

Mazda 3 Sport Comfort 1.6 (105hp) 2006

איך הגעת לזה?

תראה, זה לא בגלל שאני משוכנע שזה רכב ספורטיבי, פשוט ככה הדגם 5 דלתות של מאזדה 3 נקרה.

אל תשאל אותי למה ומה ההיגיון מאחורי זה, לא אני קבעתי את השם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור תנסה להניע עם קבלים מרכב אחר, אם הצלחת להניע כנראה שהבעיה היא במצבר ואתה כבר יודע מה לעשות.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שזאת בדיוק השאלה השניה שלי. :roll:

מה לעשות? :oops: אני מתכוון שבאונו פשוט הייתי מנתק מצבר ישר, מחבר חדש ונוסע לשלום.

אבל פה במאזדה יש מחשב וכל מיני דברים שלא הייתי רוצה לאפס. הבנתי שהוא זוכר את צורת

הנהיגה, תחנות רדיו וכד'. איך אני יכול להחליף מצבר באופן עצמאי בלי לאפס את כל הזכרון של המחשב?

להחליף מצבר כאשר האוטו מונע? או שזה לא משנה?

תודה לעוזרים! :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכח מקום שבו קונים מצבר יש שירות שבו מחליפים את המצבר עם מצבר גיבוי כך ששום דבר לא מתאפס.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שאני אקנה מצבר חדש, אני כמובן אבקש שיבצעו את ההחלפה עם מצבר גיבוי.

אבל סתם לידע כללי ולכל מקרה שהוא, אם אני מחליף לבד, יש דרך להימנע מאיפוס המערכת?

שוב תודה על הסובלנות. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תירא זה אפשרי לעשות את ההחלפה כאשר הרכב מונע,

אבל אני לא יודע אם נגרם נזק כלשהו בדרך הזאת...

אני יודע שבבאגי שלי ז"ל היתי עושה קומבינה עם מצבר כשהרכב היה מונע ולא היה בעייה בחשמל ובכלום.. היא הייתה הזרקה 8)

אז היה גם מחשב..

VW Passat V6 2.8 L 4Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תירא זה אפשרי לעשות את ההחלפה כאשר הרכב מונע,

אבל אני לא יודע אם נגרם נזק כלשהו בדרך הזאת...

אני יודע שבבאגי שלי ז"ל היתי עושה קומבינה עם מצבר כשהרכב היה מונע ולא היה בעייה בחשמל ובכלום.. היא הייתה הזרקה 8)

אז היה גם מחשב..

תזהר לבצע את הכתוב בתגובה זו!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...