Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת בקרת שיוט - פיג'ו 307

mindbomb
שימו לב! השרשור הזה בן 5304 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

במזל טוב קניתי אתמול פז'ו 307 מנוע 2000, שנת 2006 (אחרי מתיחת פנים) במצב חדש, מעט ק"מ ,ללא תקלות, עם בדיקה נקיה.

ברצוני לדעת אם ניתן להתקין בקרת שיוט (קרוז קונטרול) מקורית לרכב בעלות סבירה? אם כן - איפה מומלץ, איך ועלויות?

אגב - נתקלתי באתר בריטי המוכר מערכות קרוז קונטרול המתאימות לסיטרואן/פז'ו (אך לא של יצרן הרכב) אבל זה ידרוש התקנה שאני מעדיף לא להתעסק איתה, והעלות באזור 450 פאונד (יקר מידי) לפני התקנה ומשלוח.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים מודרנים עם מצערת אלקטרונית, בקרת המהירות היא פונקציה של מחשב בקרת המנוע וכדי לשדרג תאלץ להחליף יחידת בקרה ולהתקין מתגים על גלגל ההגה. יתכן שיהיה צורך בהחלפת צמות חשמל או ביצוע שינוי לחווט החשמלי ועוד רכיבים.

אולי יש אפשרות בעלות פחותה, לצרוב תוכנה של מחשב עם בקרת שיוט ואז יהיה צורך לטפל רק במתגים ובחווט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב בעל מצערת אלקטרונית לא ניתן להתקין קיט לבקרת שיוט כי אי אפשר להתחבר למצערת כדי לשלוט עליה.

ברכב ישן יותר עם מצערת רגילה אפשר להתקין קיט, בצע חיפוש ב EBAY למחירים כי לי אין מושג כמה קיט כזה עולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל, אני חושב שאתה טועה. דווקא ברכבים החדשים יותר, האופציה (במחשב) להתקנת בקרת שיוט קיימת ולעיתים היא אף פשוט מבוטלת בדגמים הפשוטים/המגיעים לארץ.

אגב - ב-307 לא מדובר על שליטה עם כפתורים מגלגל ההגה אלא על מנוף בצד שמאל.

אתה מוזמן לראות חומר על זה כאן:

http://www.conrad-anderson.co.uk/cruisecontrols/Peugeot-Citroen-stalkcommandmodule.htm

אני פשוט מתעניין לגבי מערכת מקורית, ובתקציב נמוך יותר (ואפשרות להתקנה מקצועית בארץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקום המתגים ברכב לא משנה, אין לך את זה ברכב ותאלץ להתקין, השאלה אם יש לך את ההכנה הדרושה לבית מתגים.

בקרת שיוט היא חלק מותכנת המחשב, יכול להיות שתוכנה קיימת וכל שידרש ממך הוא רק להתקין מתג מקורי, אך אני מסופק.

מעיון בקישור שלך כתוב כי נדרש בנוסף מודול אלק' שמתחבר לצמת יחידת הבקרה, כך שלא מדובר על שימוש בבקרת המהירות המקורית של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה לי שיש כאן צורך במודול שנקרא com2000 מתאים שזו היחידה של מתגי האורות והמגבים בפיזו סיטרואן.

זו למעשה יחידה שכוללת במתקן אחד שנימצא מאחורי ההגה את המתגים הללו עם בקרה אלקטרונית.

יחידת מתגי בקרת השיוט ברכבים של PSA בהם היא מותקנת היא למעשה חלק מה com2000 שיש בהם בעוד ברכבים בהם אין בקרת שיוט מותקן COM 2000 שונה שאין בו את יחידת המתגים הזו.

אני לא בטוח שניתן להרכיב את יחידת המתגים של בקרת השיוט על COM2000 שבא בלי זה.

אני לא בטוח שהרכבת com2000 שיש בו את יחידת המתגים של בקרת השיוט ברכב שיש בו com2000 שאין בו את יחידת המתגים הזו תיתן את הפונקציונאליות הזו. יכול להיות שזה גם ענין של תוכנה במחשב הרכב.

אגב, כל החלפה של com2000 דורשת עדכון במחשב הרכב.

כדאי שתתיעץ בחברה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חל איסור מוחלט מצד היבואן על התקנת בקרת שיוט לרכבים שלא באו עם המערכת כמקורית - מנסיון!!!

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלטבשי:

כן קיבלתי תגובה זהה לשלך באחד מהמוסכים המורשים באזור המרכז, אבל תגובה שונה בתכלית (תבוא, נבדוק תוכנה במחשב, נבדוק מקטים ומחירים) במוסך מורשה אחר (מעדיף כרגע בלי שמות).

אעדכן כשאבקר אצלהם.

אשמח לשמוע עוד דעות/הצעות ממומחי/בעלי פיז'ו

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תמצא מוסך שמוכן להתקין - עדכן אותי איפה זה - אני מתקין אחריך

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תמצא מוסך שמוכן להתקין - עדכן אותי איפה זה - אני מתקין אחריך

למה אסור?מאיפה לקחתה את זה.

ברכבי טויוטה 2007 ומלה.יש חיוט ת מחשב מעודכן כבר רק מוסיפים כפתורים ומחליפים יוניט בלם.וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם מתוך סקרנות , מה הצורך שלך בבקרת שיוט,

לי אישית זה נראה החלק הכי מיותר שיכול להיות בארץ,

(מלא אם זה היה בקרת שיוט אקטיבית כמו בוולו ,מרצדס, במוו.., שיודעת גם לשמור מרחק ולעצור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה פעם לנהוג ברכב שמצוייד בבקרת שיוט (אפילו כזאת פשוטה, לא אדפטיבית) וחזור לעדכן אותנו ברשמיך.

אני יודע שברכב הבא שלי תהיה בקרת שיוט.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל המזלזלים בחשיבות בקרת שיוט:

אני נוסע כל יום נסיעה בינעירונית בכביש 4, נגד כיוון הפקקים - כך שאני מקבל כביש פנוי, למשך 20-30 דקות נסיעה, מלא במכמונות מהירות. לא פשוט לשמור על 110 עם מנוע 2L של הפיז'ו. כל ליטוף של הדוושה אני מגלה שאני ב-130. מה גם שאני סובל מכאבי ברכיים נוראיים והאפשרות לתת לרגל לנוח עושה לי טוב.

בקרוב עם המכמונות הדיגיטליות של המשטרע אני אהיה בלי רשיון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5304 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...