Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט HIGH END CAR PC - מתחילים להריח את הסוף..

שימו לב! השרשור הזה בן 5303 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

קודם כל, מגיע לי מזל טוב. מעתה ואילך תאמרו: עוה"ד נימיקיפוד !! :roflmao:

ולעניינינו, העדכונים !, רק אתמול הושלמה סאגת הדרייברים של ה XONAR HDAV - ידעתי מראש שאני נכנס לפלונטר עם הדרייברים ועם התמיכה ב ASIO, ב CONSOLE וב AUDIOMULCH - סרט שלא מהעולם הזה, אך עם הרבה עזרה של החברה הטובים שלMP3CAR ועם הרבה רצון וסבלנות - בניתי בהדרכתם (מסתבר שאני מהראשונים עם HDAV ברכב..) דרייבר WDM קאסטום ל ASIO4ALL. יצא טוב.. ועובד עם WINAMP ועם FOOBAR עם מיליון פילטרים וללא תקיעות או שימוש מוגזם במעבד בינתיים. נשמע פגז. בנסיבות שתוארו כאן, רכשתי ידע רב מאוד ב ASIO בכלל וב XONAR, CONSOLE ו AUDIOMULCH בפרט, כך שמי שצריך עזרה יכול להרגיש חופשי ולשאול את MASTER ASIO (בעל כורחו..).י

החלטתי לנטוש את CENTRAFUSE על אף שמאוד חיבבתי אותה ולו בגלל שהיא לא תומכת טוב בכרטיס ה HQCT שגם עם RR לא עובד מושלם אבל עדיין טוב יותר. כנראה שאני אצטרך עזרה ממישהו בשביל לקנפג את ה RR כמו שצריך כי מבחינתי היא קצת יותר מסובכת וכבר אין לי ראש לזה - בעיקרון אני צריך סקין יפה ויזואלית וטוב פונקציונאלית, הטמעה של IGO / DESTINATOR ודיבורית BT. יש מתנדבים ?

נאלצתי לבנות מארז עץ חדש וגבוה יותר מהקודם מאחר והאפשרות ל RISER של PCI-E לא עבדה כמו שצריך ומכיוון שיש שתי כרטיסים שמתחממים טוב טוב. המארז החדש בגובה סופי של 15 ס"מ ובמידות אורךXרוחב של הלוח אם בדיוק. המארז כולל את כל האביזרים בתוכו (כולל ה HQCT וה M4) - תמונות יגיעו בהמשך (לאחר שיפורק, יכוסה בלבד ויורכב מכסה הפרספקס.

מבחינת FLAC - יש כבר יותר מ 210 ג'יגה כך שאני בקרוב אצטרך למצוא פיתרון לכונן נוסף (ייתכן שייעשה שימוש בכונן חיצוני נייד מאחר ויש על הלוח E-SATA)

המסך עובד נפלא, ה CD גם.

עכשיו אני שוקל לבנות את כל פלטת המגברים מחדש כך שהמארז יישב באמצע בנוח כשהוא מוטבע בתוכה כך שבפועל הוא יבלוט רק כ 7-8 ס"מ מהפלטה החוצה. גם כאן, מי שבא לו לעזור ולשכנע אותי לעשות את הפרוייקט המתיש הזה פעם שניה, שירגיש חופשי..

דבר נוסף, מאחר וה HQCT מורכב במארז וקיים חיבור לאנטנה של הרכב, אני מתחבט בשאלה האם למשוך מאריך מחיבור האנטנה המקורי של הרכב ? (המחשב יישב בתא המטען), האם לחבר מפצל קרוב יותר לאנטנת הרכב ולמשוך כבל נוסף למחשב ? (שנמצאת בחלקו האחורי של הרכב), או לחילופין, לקנות מדבקת אנטנה מאוטו-דיפו ב 50 ש"ח (אנטנת FM מבוססת חשמל שמודבקת לחלון - במקרה שלי תודבק לחלון תא המטען..)

אה, וקניתי סופסוף מגבר חדש למידים. STEG QA 220.2X משהו קטן. הסיבה לעוצמתו הגבוהה היא שאני לוקח בחשבון שימוש במידים בהתנגדות 8 אוהם (אולי USHER 8945P)

עד כאן העדכון.

בברכה, חגי.

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אוקיי, אני משער שמגיעה לך תודה על העדכון הזה, אבל כאחד שעדיין לא ממש בעניינים של CARPC ורוב מה שרשמת נשמע לו כמו צרור קללות מוזרות באנגלית אשמח אם תיתן מילון ביאורים קצר.

תודה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביאורים:

XONAR - ככלל, הוא כרטיס קול המיועד לקולנוע ביתי הטוב ביותר שניתן להשיג היום כ RETAIL בארץ. (יש אחרים, טובים גם, אבל לא ביבוא סדיר.) יש גם כרטיסים אולפניים, סמי מקצועיים כמו ה M-AUDIO 410 וה CREATIVE 1820M ש"עשיתי" עליהם סיבוב, הסאונד שלהם שונה, הפראאוט יותר גבוה אבל בגדול, הם אכן מיועדים ומתוכננים לספק איכות הקלטה טובה. (אכן גורל צדק, ה XONAR לחלוטין טוב משתיהם לשימושים שלנו..)

במקרה שלי, מדובר ב HDAV DELUXE גרסא מאוחרת, שבאמצעות שני כרטיסים פיזיים מציעה 8 יציאות אנלוגיות (RCA) , מעבדי BURR BROWN 1796, אות לרעש 122DB ואפשרות להחלפת OPAMPS (הדבר הבא באודיו בכלל וברכב בפרט..PUSH PULL ) שמשמעה מודיפיקציה של אופי הגברת הסיגנל ברמת הכרטיס לפני יציאתו למגברים החיצוניים (העלות שולית, ויש OPAMPים עם סאונד יותר "מנורתי", יותר מדוייק, פאנצ'י, רדום - תלוי בטעם)

ASIO4ALL - דרייבר אוניברסלי ש"מתלבש" על הדרייבר המקורי (והבעייתי במקרה שלי) ומספק שליטה טוב יותר בכרטיס עם פחות השהייה (LATENCY) ומקבץ לתוכו את השליטה בכל אמצעי האודיו במחשב - משמע, אני רואה מולי את כל הכניסות והיציאות של כרטיס ה ON BOARD ואת של ה XONAR וגם של VAC (יוסבר בהמשך..) במקביל. מופיעים לי כרגע איזה 18 יציאות ו 10 כניסות במקביל.

CONSOLE - תוכנה שמשמשת בסיס להרצת פלאגינים מסוג VST (יוסבר בהמשך) - התוכנה מאפשרת בנייתה והגדרתה של מפה ויזואלית שמתארת את דרכו ופיצולו של סיגנל המוזיקה ברחבי המחשב - מהיציאה דרך ה WINAMP ודרך כל פלאגין (פילטרים שונים כדוגמת אקולייזר, קרוסאובר, פאזות, דיליי, RTA, ועוד) ועד יציאתו של הסיגנל המעובד דרך כל אחת ואחת מיציאות ה RCA של הכרטיס.

AUDIOMULCH - תוכנה דומה ל CONSOLE, לדעתי היא פחות אינטואיטיבית.

VST PLUGIN - בעיקרון סוגים שונים של פילטרים (קרוסאובר, דיליי..) שרצים בתוך תוכנת מסגרת שמריצה VST (כמו CUBASE ועוד..) במקור הם משמשים בתעשיית המוזיקה והאולפנים.

פספסתי משהו ?

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר ברור, תודה.

1. כמה עולה ה XONAR הזה? למה לא רכשת כרטיס מחו"ל? רשמת שיש לו 8 יציאות RCA, כלומר ניתן לעבוד איתו 4WAY אקטיבי?

2. הקונסול שלך זה בעצם מקביל ל kx project? אותו הרעיון? משם אתה שולט על כל העסק?

3. מה הקטע הזה של ה asio? נתקלתי בו, קראתי הסברים ולא הבנתי מה הרעיון שלו :?.

4. למה צריך עוד תוכנה להרצת פלאגינים? הווינאמפ לא יודע לעשות את זה לבד?

5. ואחרון, אתה יכול לצרף תמונת מסך של הלוח בקרה של הקונסול? אני מעוניין לדעת עד כמה העסק אינטואטיבי.

חן חן,

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ה XONAR עלה לי 1100 ש"ח בארץ. +- במחיר חו"ל (אין מכס גם ככה על מיחשוב רק מע"מ).

2. הרעיון דומה ל KX רק שהפלאגינים למיניהם הם ממש כמו תוכנות קטנות ונפרדות שניתן להריץ כל אחת כמה וכמה פעמים. אאל"ט ה KX נבנה בהתבסס על תוכנות ASIO אולפניות שהם מאוד דומות לקונסול. עוד הבדל הוא שהתוכנות הן גראפיות ויותר קלות וכיפייות לשליטה.

הנה תמונה מ CONSOLE כשהיא מריצה פלאגין אחד לשמונה ערוצים (החלון עם כל הכפתורים למיניהם הוא בעצם הפלאגין..) אני, לצורך העניין מריץ כרגע 13 פלאגינים במקביל:

6567d1205007788-using-convolver-universally-htpc-presentation1.jpg

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פייי, המסך הזה נראה ממש לא מזמין :wink:

תודה על שיתוף המידע!

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 + 4. ה ASIO הוא פורמט מקובל לשליטה על כרטיסי אודיו באופן מקצועי ע"י תוכנות למוזיקאים ולכן כמעט כל הכרטיסים תומכים בו ומגיעים עם דרייברים ל ASIO (בגדול גם ה HDAV תומך ב ASIO רק שכמו הפרצוף שלהם..)

ה ASIO4ALL הוא כאמור דרייבר אוניברסלי ששולט על כל כרטיסי הקול במחשב. למה צריך אותו ? למה לא ישירות מ WINAMP ? הנה התשובה:

אם תשלח מוזיקה ישירות מהווינאמפ אתה תשמע מוזיקה בפול ריינג' רק בשתי הערוצים הקדמיים (לכל היותר תוכל לחתוך אותה ואותה בלבד ו/או להעתיק את הערוצים כסטריאו לכל הערותים הנוספים). כאן נכנסת לתמונה תוכנה חינמית שנקראת VIRTUAL AUDIO CABLE שנתמכת ב ASIO ותוכנה ההשמעה (הווינאמפ במקרה שלנו) רואה אותה ככרטיס קול. מששלחנו את המוזיקה מווינאמפ לכרטיס הקול הוירטואלי ומאחר שה ASIO4ALL רואה את כל הכרטיסים במקביל (גם את הוירטואלי..) הוא משתמש בוירטואלי כאות כניסה, מעביר את האות סדרה ארוכה של פלאגינים ואז שולח את האות לשמונת הערוצים האמיתיים.

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מזל-טוב על סיום הלימודים וקבלת התואר - נראה לי שכולם פספסו את זה או שפשוט יש סלידה גדולה מעורכי דין :-P, יש לי הרבה כאלה במשפחה אז אני כבר יודע שסה"כ בבסיסנו, אנחנו אנשים טובים.

כמה שאלות -

א. מה היציבות של כל ההגדרות האלו?

האם נתקלת בבאגים? האם נתקלת בהתנגשויות שיכולות להתבטא באובדן הגדרות שיגרום נזק לרכיבים כמו אובדן הגדרות של חיתוך לטוויטר.

האם ניתן לשלוט בכל פונקציה ופונקציה בצורה בטוחה וקלה ממסך מגע קטן?

ב. האם נוצר מצב שבו יש לך כפל הגדרות, כפל יציאות או מצב שאתה לא יודע בבירור איזה אות נכנסת אתה מוציא דרך איזו יציאה?

סה"כ נראה פרוייקט יוצא מן הכלל ורואים שהשקעת המון.

אני בחרתי ללכת בכוון אחר - גם כאן דרוש לפטופ אבל כשאני חושב על זה - בכל מקרה דרושה התערבות של מחשב :wink:

ממש נהדר ומרשים לראות ת'רדים כאלה בפורום.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביאורים:

במקרה שלי, מדובר ב HDAV DELUXE גרסא מאוחרת, שבאמצעות שני כרטיסים פיזיים מציעה 8 יציאות אנלוגיות (RCA) , מעבדי BURR BROWN 1796, אות לרעש 122DB ואפשרות להחלפת OPAMPS (הדבר הבא באודיו בכלל וברכב בפרט..PUSH PULL ) שמשמעה מודיפיקציה של אופי הגברת הסיגנל ברמת הכרטיס לפני יציאתו למגברים החיצוניים (העלות שולית, ויש OPAMPים עם סאונד יותר "מנורתי", יותר מדוייק, פאנצ'י, רדום - תלוי בטעם)

אני לא מבין דבר בCARPC ומותיר זאת למומחים בנושא.

אבל יש מעבדים יותר טובים מזה של בר-בראון, ובנוסף האופציה להחלפת OPAMPS היא לא משהו שהוא "הדבר הבא",יש מספיק חברות שמייצרות מתאמים להחלפת OP-AMP דואלי (8 רגליים), והרכיבים הללו של בר-בראון עולים פרוטות.

בנוסף, אם כבר שדרוגי OP-AMPS אז יש גם מתאמי BROWNDOG שמאפשרים החלפה של OP-AMPS סינגל(4 רגליים בטור) ולא דואלים(8 רגליים) שהם בעצם הרבה יותר איכותיים.

לדוגמא:

173-01.jpg

ויש גם כאלו כפולים:

free_pcb_can_convert_single_op-amp._opa627_637_to_2604pcb._300.jpg

וחוצמזה, באיזה הקשר אתה מדבר על PUSH-PULL? על המגברי שרת?

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללאנוס פורס - עד עתה, מהרגע שכל הדרייברים "התיישבו" במקומם, לא הייתה כל בעיה וגם אין סיבה שתהיה. המחשב כלל לא מכיר את כרטיס הקול באופן פורמאלי, אלא, רק את הכרטיס הוירטואלי, שכאמור, הסיגנל ממנו יכול להגיע ליציאות הפיזיות רק באמצעות הקונסול. אני לא רואה סיבה כלשהי לבעיות יציבות. עם זאת, מצחיק שאתה שואל, כי עם הדרייברים המקוריים הייתה בעיה רצינית ומפחידה של CROSSTALK בין הערוצים.

למפלצת הירוקה - אני כלל לא מסכים איתך לעניין ה OPAMPS. אין שום קשר בין היותם DUAL CHANNEL או SINGLE CHANNEL לבין איכותם של ה OPAMPS אלא, רק לצורת הבניה ו/או איכות הההרכבה של הציוד ויש גם מבחר רב הרבה יותר של OPAMPS חד ערוציים (ומשכך נוצר שוק למתאמי BROWNDOG).

יש לי כבר ניסיון לא קטן עם ה OPAMPS - יש לי חמישה סטים שונים של OPAMPS ובינתיים אני הכי מתחבר ל LME49720 שהוא כביכול דומה מאוד לזה המקורי של הערוצים הקדמיים ב HDAV. אני מכיר את כל הסימולים השונים ורק לידיעתך OPAMPים באריזת מתכת (SM) יהיו טובים יותר מ OPAMPים בתצורת DIP 8 בכל יום בשבוע (גם אם הם אותו OPAMP בדיוק, יש הבדל מוחשי בסאונד.

הרעיון ב HDAV הוא שהוא מגיע מראש עם סוקטים להחלפה של OPAMPים בלי להלחים כאלה בבית..

אגב, יש לי גם OPAMP אחד מסוג DISCRETE (ועוד אחד בדרך..) שהוא ברמה אחרת מכולם, אך עם זאת לא מתאים לאפליקציה שלי וכנראה שבסוף הוא יחובר ל XONAR STX שיגיע בעתיד לסטאפ הביתי שלי.

זה OPAMP !!! :

spd_2008100211803_b.jpg

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב לעו"ד הפעור.. רוצה לקפוץ להתמחות?:-D

כפי שניר ציין בתחילת דבריו, מבחינה מקצועית/טכנית נמתין לגורו ולצוות התמיכה המורחב של תת-הפורום CF_CarPC..

אבל סחטיין. נראה שהושקעה מחשבה ולמידה בנושא. כל הכבוד.

אני ממתין בהחלט להתרשם מהתוצאה הסופית וקצת לשחק עם זה.

אז תתחדש ותהנה.

נ.ב.

אדי, אתה צודק לחלוטין בקשר לסלידה מעורכי דין ו.... מוסכניקים..

אני מכיר אישית מישהו בעל קונוטציות חזקות מאד לשני התחומים יחדיו..:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללאנוס פורס - עד עתה, מהרגע שכל הדרייברים "התיישבו" במקומם, לא הייתה כל בעיה וגם אין סיבה שתהיה. המחשב כלל לא מכיר את כרטיס הקול באופן פורמאלי, אלא, רק את הכרטיס הוירטואלי, שכאמור, הסיגנל ממנו יכול להגיע ליציאות הפיזיות רק באמצעות הקונסול. אני לא רואה סיבה כלשהי לבעיות יציבות. עם זאת, מצחיק שאתה שואל, כי עם הדרייברים המקוריים הייתה בעיה רצינית ומפחידה של CROSSTALK בין הערוצים.

למפלצת הירוקה - אני כלל לא מסכים איתך לעניין ה OPAMPS. אין שום קשר בין היותם DUAL CHANNEL או SINGLE CHANNEL לבין איכותם של ה OPAMPS אלא, רק לצורת הבניה ו/או איכות הההרכבה של הציוד ויש גם מבחר רב הרבה יותר של OPAMPS חד ערוציים (ומשכך נוצר שוק למתאמי BROWNDOG).

יש לי כבר ניסיון לא קטן עם ה OPAMPS - יש לי חמישה סטים שונים של OPAMPS ובינתיים אני הכי מתחבר ל LME49720 שהוא כביכול דומה מאוד לזה המקורי של הערוצים הקדמיים ב HDAV. אני מכיר את כל הסימולים השונים ורק לידיעתך OPAMPים באריזת מתכת (SM) יהיו טובים יותר מ OPAMPים בתצורת DIP 8 בכל יום בשבוע (גם אם הם אותו OPAMP בדיוק, יש הבדל מוחשי בסאונד.

הרעיון ב HDAV הוא שהוא מגיע מראש עם סוקטים להחלפה של OPAMPים בלי להלחים כאלה בבית..

אגב, יש לי גם OPAMP אחד מסוג DISCRETE (ועוד אחד בדרך..) שהוא ברמה אחרת מכולם, אך עם זאת לא מתאים לאפליקציה שלי וכנראה שבסוף הוא יחובר ל XONAR STX שיגיע בעתיד לסטאפ הביתי שלי.

זה OPAMP !!! :

spd_2008100211803_b.jpg

זה שיש לך נסיון עם 5 OP-AMPS לא קובע שהדואל יותר טוב מהסינגל וההיפך.

עם כל הכבוד, מי שקבע את זה במקרה של בר-בראון זה הם עצמם.

העניין הוא שזה פחות נפוץ כי זה דורש בנייה של מעגל כפול שכמובן משמעו עלות נוספת, שאף אחד לא רוצה לשלם כי התוצאה בדואלי איכותית מספיק ברמה כזאת בכלל לא חשים בהבדל.

עוד עניין הוא בכלל העובדה שהדברים הללו זניחים וברוב המקרים ההבדל בשמע יהיה כתוצאה ממכלול שלם של העיבוד ולא החלפה בין OP-AMP כזה או אחר.

ואם אתה חושב שתבדיל רק על החלפה בין OP-AMPS של בר-בראון מול JRC(NJR)J אתה מדמיין.

בנוסף, הדיסקריט זה די קשקוש וודו אודיופילי מצוי שאנשים מחליפים ו"חושבים" שהם מקבלים איזהשהוא שינוי.

האמן לי שלא גילית את אמריקה מחדש:).

הנושא ידוע שנים..

זה של BURSON לדוגמא:

Burson%20Opamp%202009-1.jpg

גם זה:

BursonS.jpg

וגם זה\:

Burson%20v2_sml.jpg

וזה רק מיצרן אחד..

חושב שזה משפיע במשהו? תהנה, הכי כיף זה לשלם על דברים זניחים..

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה רצף של קללות :-P

וצביקה תמיד ידעתי שאם אני אעשה אצלך טיפול לרכב זה עוד יגמר בזה שאתה תתבע אותי :-D

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא התכוונתי לפתח ויכוח בנושא OPAMP אבל אם מה שאתה אומר זה שאין הבדל בין אחד לשני אז אתה טועה ובגדול.

יש הבדל והוא לא קטן בכלל וזה בהתבסס רק על ה 5 סטים שאני מחזיק. אבל למה אני ? יש עדויות נוספות ושוק מטורף לרכיבים הללו. בבקשה הנה ת'רד "קטן" רק על הנושא הזה:

http://www.head-fi.org/forums/f46/xonar-essence-stx-q-tweaking-impressions-thread-421890/

אתה בטוח שאין הבדל ?

אני מזמין אותך לשמוע בעצמך את ההבדלים. הם שמיעים בוודאות ברמה של אוזניות של 100 ש"ח..

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5303 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...