Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין Subaro B4 ל Mazda 6

T25
שימו לב! השרשור הזה בן 5533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברצוני לקנות רכב מקבוצה 4/5 , אני מחפש רכב אמין עם ביצועים טובים ושיהיה כיף לנהוג בו.

בהתחלה התלבטתי בין :

1. Subaro B4 2.0

2. Mazda 6 2.5 Primium

3. Toyta Avensis 2.0

לארח ביקור במספר סוכנויות אני מתלבט הבין שני רכבים :

1. Subaru B4 2.0 באיבזור ספורט,סן רוף,כל התוספות, GPS מובנה ועוד במחיר 155 אלף לאחר הנחה .

2. Mazda 6 2.5 Primium מאובזרת עם סן רוף,סלון עור, פנסי Xenon ו GPS במחיר של 190 אלף.

אני מאוד אוהב את סובארו אבל הדגם זה הינו דגם יחסית ישן ואין במלאי 2.5 כמו שרציתי למרות זאת יש הנעה AWD ורכב מאובזר מאוד ומחיר די סביר.

מצד שני יש את המזדה שהינו דגם חדש עם מנוע 2.5 וסלון עור אך המחיר די גבוהה .

התקציב שלי הינו עד 200 אלף אך משום מה אני נוטע לכיוון הסובארו .

מה דעתכם והמלצתכם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נוטה סלובארו בגלל שאתה מקבל כמעט את אותו הדבר כמו במאזדה רק בהרבה יותר פחות כסף.

הסובארו אכן דגם כבר ישן ולא מודרני ואפשר לראות את זה בתא הנוסעים. תקח בחשבון את הדלק בסובארו כי הB4 רכב צמא מאוד. לא כל כך עדיף גם לקנות עכשיו B4 כי עוד מעט יש דגם חדש, מה שיכול להביא לירידה קשה במחירון הרכב.

ולהמ לא הונדה אקורד? אם יש לך תקציב עד 200K, אפשר לקחת את הדגם הבסיסי ב170K, ולהוסיף לו עוד כמה תוספות.

בכל מקרה, זוהי התלבטות מאוד קשה, אבל במקרה הזה הB4 לוקחת רק בגלל המחיר.

אגב, במונדאו אתה תקבל הרבה יותר, גם אבזור וגם בכלל יותר גודל ומרווח באותו המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בנושאים לפי הפונקציות האלה אני חושב שהמונדאו מובילה, היא מאוד נוחה ומרווחת, התנהגות טובה, הגה בעל משקל טוב ומדוייק (שנדיר למצוא ברכבים מסוג זה), עיצוב נאה, אחיזה לא רעה, מאובזרת ואיכותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע יש שתי מובילות בקבוצה הזאת - פורד מונדיאו וסקודה סופרב. המונדיאו יותר שלמה - יותר נוחה, מתנהגת, בטוחה באותה מידה. הסופרב יותר מרווחת מאחור (אבל גם המונדיאו מרווחת מאוד) ויותר מאובזרת (אבל גם למונדיאו לא חסר אבזור).

B4, טובה ככל שתהיה, היא מיושנת ומרגישה ככה באופן מאוד משמעותי ביחס לשתי אלו. מאזדה 6 פשוט פחות טובה בכמעט כל קנה מידה.

בצע נסיעת מבחן על שתיהן ותבחר.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

B4, טובה ככל שתהיה, היא מיושנת ומרגישה ככה באופן מאוד משמעותי ביחס לשתי אלו. מאזדה 6 פשוט פחות טובה בכמעט כל קנה מידה.

רואים שלא נסעת על אחת.

ברשותי מאזדה 6 פרימיום 2.5 דגם 2008 170 כ''ס

הרכב מצוין, ביזנס קלאס במיטבו. סלון עור, סאן רוף וכל הצעצועים בפנים (בקרת אקלים מפוצלת וכו'). ביצועים סבירים בהחלט למנוע אטמוספרי. אין מה לצפות לפלאים ממנוע ללא טורבו, אך ההאצות חזקות והתנהגות מצוינת. מתלה מכויל בקשיחות ובדקתי את הרכב בנחשונים. צעצוע אמיתי למנהל.

B4 אינו מספק את אותה הסחורה, גם בגלל שהמנוע פחות חזק (איך אפשר להשוות שני רכבים בעלי מנועים בעלי נפח שונה?) וגם כי אין בקרת יציבות. הנעה כפולה מספקת הרבה אחיזה והנאה, אך היא מפסידה למאזדה היותר מאוזנת ויותר חזקה בהרבה. (1-2 שניות יותר מהר ל-100 זה הרבה).

אם יש לך עוד שאלות - שאל (רק על תשאל על צריכת הדלק, לא התענינתי אף פעם).

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תגיד לי במה נסעתי ובמה לא, ולא אמרתי שה-6 לא טובה. (חשבתי שיש לך אימפרזה ומזדה 3 בכלל). רק אמרתי שהיא פחות טובה בכמעט כל אלמנט - איכות תא נוסעים, מרווח פנים, אבזור לא יותר טוב, בטיחות מוכחת בניסוי ריסוק, נוחות נסיעה, שקט, דינאמיות והיגוי.

ולא, בפעם האלף, B4 לא מספקת יותר אחיזה והנאה ממכונית עם הנעה קדמית.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תגיד לי במה נסעתי ובמה לא, ולא אמרתי שה-6 לא טובה. (חשבתי שיש לך אימפרזה ומזדה 3 בכלל).

זה פרטיות, יש לי צי של העסק של 15 רכבים.

רק אמרתי שהיא פחות טובה בכמעט כל אלמנט - איכות תא נוסעים, מרווח פנים, אבזור לא יותר טוב, בטיחות מוכחת בניסוי ריסוק, נוחות נסיעה, שקט, דינאמיות והיגוי.

דינאמיות? היא יותר חזקה, היא יותר מהירה.... מה עוד? :shock:

אולי אתה משווה למאזדה 2.0 בעלת 147 כ''ס, פה באמת הדינאמיות פחות או יותר זהה.

בקטלוג של היבואן לא מצוין זמן האצה ל-100, אני מעריך אותו על פי ההרגשה פחות מ-10 שניות. ו-B4? בטח לא פחות מ-11.

ולא, בפעם האלף, B4 לא מספקת יותר אחיזה והנאה ממכונית עם הנעה קדמית.

רוני

הנאה? - על פי טעם.

אחיזה? - עניתי לך בשרשור ה"הוא".

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזדה 6 2.5 פרימיום תספק את הסחורה כראוי רק מה?

שחדש מהחברה לא כדי לך לקנות חפש 1 מציאה יד 2 והמחיר ישתלם לך גם עקב ירידות ערך הרכבים במחירון וגם חבל על 190 אלף ש"ח ששעה לאחר שיצאה מהחברה אולי שווה 170 אלף ש"ח נקודה ואף כמה למחשבה...

מקווה שתגיע להחלטה שאתה רוצה ולא אחרים יכווינו אותך ואף יתחילו להתווכח.

המשך שבוע טוב

:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דינאמיות? היא יותר חזקה, היא יותר מהירה.... מה עוד? :shock:

אולי אתה משווה למאזדה 2.0 בעלת 147 כ''ס, פה באמת הדינאמיות פחות או יותר זהה.

בקטלוג של היבואן לא מצוין זמן האצה ל-100, אני מעריך אותו על פי ההרגשה פחות מ-10 שניות. ו-B4? בטח לא פחות מ-11.

הנאה? - על פי טעם.

אחיזה? - עניתי לך בשרשור ה"הוא".

דינאמיות - הכוונה ליכולת דינמית. הבדלי הכוח לא כאלו משמעותיים.

הנאה - נכון, תלוי מה אתה מגדיר הנאה מנהיגה.

אחיזה - לא יודע אם ענית ומה ענית, אבל ל-B4 אין יתרון באחיזה על פני מונדיאו רק בגלל שהיא בעלת הנעה כפולה. גם ל-6, כמובן.

פורד לא בא בחשבון - פשוט לא אוהב אותו ...

לצורך השוואה נוחה יותר בואו נשווה בין מזדה 6 2.0 ו סובארו B4 2.0

האם נסעת, ישבת או ראית את המונדיאו החדשה?

ונניח שכן (נסעת) - האם ניסית את הסופרב?

בין ה-6 ל-B4 זה עניין של טעם. ה-6 מרגישה קצת מודרנית יותר, אבל הסובארו יותר "מעניינת" (זה ניסיון לתמצת את העניין, כי אין לי כוח כרגע לפרט במה שדובר כבר עשרות פעמים בפורום).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החסרון הבולט של המונדאו הוא משקל - האוטו פשוט כבד מדי והמנוע חלש עליה.

ההגה (החשמלי) ב6 החדשה קל מדי, מנותק, ולא ממש מדויק.

הB4 למרות שהיא מיושנת היא עדיין נחשבת בין הטובות בקבוצה, וההגה שלה עדיין הידראולי ומתקשר, מצרך די נדיר בימנו.

המנוע יותר גמיש מזה של ה6, אבל החיסרון הבולט הוא תיבת 4 הילוכים, לעומת 5 הילוכים של ה6, מה שעושה אותה ליותר זריזה במקצת.

אגב, אם אני לא טועה, אפשר להזמין את הB4 עם תיבה ידנית (אם זה רלוונטי בשבילך בכלל).

CoupéF7R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסופארב החדשה עם מנוע 1.8 TSI היא מכונית הרבה יותר טובה ומתקדמת. גם מנוע טורבו חזק,גמיש וחסכוני יחסית .

תיבת הילוכים מתקדמת בשנות אור משאר המתחרות, וזאת הודות לפולקסווגן.

אז נכון שהרבה אנשים חשובים שסקודה זה מותג מאד סולידי ומשעמם, על טעם ועל ריח אין להתווכח. לכן זה לפי שיקולך האישי.

מה גם שהיא נכנסת לתקציב שלך בקלות אז כדאי לך לשקול זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהבנתי הקלושה :roll:

הממליצים על רכבים אחרים ולא מאזדה 6 - אין להם בכלל רכב דומה , או בקבוצת המחיר הזו :lol:

נסיון של נסיעה או סיבוב בלבד .

הממליצים על ה 6 - קנו את הרכב , בד"כ אחרי שבצעו נסיעות מבחן , גם על שאר הדגמים בקבוצת המחיר .

אז - גש לבצע נסיעת מבחן - או מצא חבר , שכן , והתרשם לבד מהרכבים - כי כאן לא תקבל תשובה מוחלטת .

אני קראתי , בדקתי התלבטתי - ובסוף כמו שאר הלא חכמים במדינה , קניתי את ה החדשה - וטוב לי .

Clipboard_08_a.jpg

שלושת הרכבים הללו , ללא בעיות מיוחדות , מרווחות ונעימות לנהיגה - אבל -

הרעיון בקבוצת רכבים זו ומעלה , הוא הכייף האישי שכל אחד מקבל מהרכב .

יש המחפשים דנמיות , אחרים פוזה וסלון .

חישוב עלויות אחזקה ביטוח ומכירה עתידית - רק אתה קובע - לך להתרשם וקבל החלטה

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...