Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מברגה שתגרום לי להרגיש כמו גבר

Pavi
שימו לב! השרשור הזה בן 5224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה אצבעות הפסנתרן העדינות שלי מתמודדות עם כמות גדולה של הברגה ידנית - מצב לא מקובל. קראתי די הרבה על מברגות אבל רמת הטסטסטורון הנמוכה בגוף שלי לא מאפשרת לקיחת החלטה. המחיר צריך להיות סביר אבל הכוונה היא להשקיע במשהו מאוד איכותי. לא בסקאלה העליונה (18V של מקיטה) אבל בהחלט בכיוון המיד-היי אנד (מקסימום 1500 ש"ח וגם זה די הרבה). הדרישות שלי:

א) הברגות "מדיום דיוטי" כגון הברגה ישירות לתוך עץ, הברגה לדיבל בקיר, וכו'. לא רוצה שהמברגה תתאמץ במצבים האלה - אני שונא לעבוד עם כלים לא מתאימים

ב) הברגה מ-א-ו-ד עדינה כמו רכיבי מחשב - נדרש קלאץ' מאוד עדין

ג) קידוחים עדינים (משלים את הפטישון שברשותי) - לעיתים נדירות

בגדול אני בעיקר אשתמש בה להברגות עדינות אבל חשוב לי שכשאצטרך להבריג דברים בכוח, היא תוכל להתמודד עם זה. שאלות:

- האם מברגות אימפקט (כגון ה- 6980 של מקיטה) יכולות להיות מספיק עדינות גם לעבודה עם הברגה של רכיבים אלקטרוניים? האם ניתן לבטל את פעולת האימפקט? תלוי בדגם?

- מה המשמעות של בטריית lithium ion? ראיתי שזה די מקפיץ את המחיר

- בדף הזה אני רואה שמברגת ה- 9.6V של מקיטה יקרה יותר מה- 12V של מקיטה. למה?

עצות וכו' יתקבלו בברכה

I always get confused between the sound of a Sopwith Camel, and the sound of a malodorous runt wasting everybody's time

http://www.pavius.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תכל'ס עבור הדרישות שלך אתה צריך משהו כמו זה: 6270DWAE

מה שכן, כ"כ התעצבנתי עליו שהוא לא עונה אז שאלתי אותו אם הוא רוצה למצו# לי אז הוא ענה שהוא נעלב והוא לא מדבר איתי יותר, הזכיר לי את אישתי :lol:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. העניין הוא שראיתי שנתון המומנט של מברגות האימפקט גבוהה פי כמה מהמקבילה הרגילה. לדוגמא, המברגה שהצעת (12V) בעלת 25 נ\מ בעוד של- 6980 (גם 12V, רק אימפקט) יש 125 נ\מ. זה סתמי או שבאמת האימפקט חזקה פי חמש?

בתגובה ל- STAS, אני מחפש אך ורק bosch או makita (אני זונת מותגים).

I always get confused between the sound of a Sopwith Camel, and the sound of a malodorous runt wasting everybody's time

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להברגות עדינות אל תיגע באימפקט.

קח לך מברגה מהסדרה הירוקה של בוש 12V, דיי והותר לכל צרכיך- חזקה מספיק לנגרות וקדיחות, הדק רגיש מספיק להברגה עדינה, ובורר מהירויות יעיל.

המחיר בסביבות ה-370 ש"ח במקרה הרע.

הפשרה הטובה ביותר שאפשר לבקש.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עם המקיטה היא חזקה מאוד והיתרון שלה הוא שהיא קלה לנשיאה, מברגה מעולה, מה שכן לגבי הברגות עדינות אני לא בטוח, אם אתה מתכוון לברגים כמו במארזי מחשב ויש לך יד עדינה אז היא הבחירה הנכונה, מה שכן גם הסוללה שלה בעלת חיים ארוכים, מצויינת מומלצת בחום לאחר שימוש של יור מ5 שנים היא עושה את העבודה מעולה.

"החיים הם מה שקורה לך בזמן שאתה עסוק בלתכנן תוכניות אחרות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מברגה מטאבו כזו

http://www.kaveret.biz/catalog.php?id=1221

(שאגב נקנתה משומשת בשוקעתיק ב-30 ש"ח ורק חידשתי לה את הסוללה) שמצויידת בשני הילוכים. במהירות הגבוהה המברגה מסוגלת לקדוח אפילו בקיר ב-8 מ"מ. במהירות הנמוכה יש שליטה טובה על המהירות והמומנט שלה מאפשר להבריג כל בורג שאני מסוגל להבריג ביד. חוסך המון עבודה! ה"אימפקט" שלה הוא גימיק חסר משמעות - המנוע מופעל ומופסק לסרוגין. לא שימושי לכלום (אולי לכביש רטוב?). ממליץ. אין לי מושג כמה עולה חדשה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה לך מברגה פשוטה של 100 ש"ח להרגות העדינות ולשאר קנה לך משהו רציני כמו אימפאקט.

הברגות במחשב באמת שלא דורשות כוח וכל מברגה סינית זולה תעשה את העבודה בשנים הבאות.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי די ברור שהברגות במחשב לא צריכות כח , הן צריכות עדינות , 2 מצבים אמיתיים ודרך טובה לכוון מומנט.

לי יש את הדגם 12V של מקיטה שניתן פה (או ה9.6 , באמת שאני כבר לא זוכר) וזאת מברגה מדהימה פשוט.

הייתי מתרחק מהאיפקט אם אתה רוצה לעבוד על דברים עדינים כמו שעתיד אמר ומניסיון די ענף איתה - היא עושה בקלות את כל הדברים שאמרת (דיבל לקיר , רכיבים עדינים , קדיחה בעץ בקלות) וכל מה שהיא לא עושה - מיועד למקדחה עם אימפקט.

כל הבעלי מקצוע שהתייעצתי איתם בזמנו הסכימו פה אחד שהמקיטה האלו עדיפות משמעותית מהסדרה הירוקה של בוש ושהסידרה הכחולה לא שווה את ההפרש כי במחיר שלה לרוב מגיעים לדגם חזק יותר של מקיטה.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הבעלי מקצוע שהתייעצתי איתם בזמנו הסכימו פה אחד שהמקיטה האלו עדיפות משמעותית מהסדרה הירוקה של בוש ושהסידרה הכחולה לא שווה את ההפרש כי במחיר שלה לרוב מגיעים לדגם חזק יותר של מקיטה.

ליביו

מחזק... הסידרה הכחולה של בוש שווה לת#ת. בערך כמו הירוקה, רק עולה פי שתיים ויותר.

ללדיקו יש אנשי שיווק טובים בגלל זה רואים את המותג הזה הרבה. לא בגלל שהוא כזה איכותי.

אני חושב שמברגה של יונדאי תהיה הרבה יותר טובה מבוש שעולה פי 3-4. אני אסביר.

לאבא שלי היתה תמיד מברגה איכותית, זה התחיל מהבושים הישנות (שעד היום עובדת אצלי) - שני הילוכים ירוקה.

אחרי זה עבר למקיטה וגם מטבו.

המטאבו אצל אחי, המקיטה ניגנבה מהמחסן.

באחת הפעמים אבא שלי היה צריך מברגה, ניכנס לאחת מחנויות ה DIY קנה יונדאי ב100 ש"ח. כבר שנתיים שהמברגה הזו עובדת ועובדת קשה.

נכון, היא לא "איכותית" כמו המטאבו. אבל אני יכול להגיד בביטחה שהיא בהרבה יותר טובה מהבוש הכחולה שלי (שהפסיקה לעבוד שבוע אחרי גמר האחריות! ולא היו לה חיים יותר מידי קשים).

בקיצור, אם אתה לא בעל מקצוע, קנה כזו מברגה, אתה לא צריך יותר מזה, וכשהיא תשבוק חיים, לא תתבעס, פשוט שים את הבטריות במחזור, ואת המברגה תרום לאיזה גן ילדים.

והכי חשוב, לא לקנות בוש! :lol:

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלח לי , אבל אלה שטויות.

הכלים של בוש, כולל המברגה, עובדים קשה מאוד אצל בעלי מקצוע מכל התחומים, אז לבוא ולקרוא להם זבל בגלל שהמברגה שלך שבקה חיים - זה לא רציני.

המברגות של יונדאי הן צעצועים מצחיקים. אחרי שחיסלתי 3 מהן תוך חודשים ספורים, פתחתי שתיים כדי לראות איפה הבעייה.

1. יש לדבר הזה מנוע של מכונית צעצוע, מה שלא מאפשר מומנט נורמלי.

2. הסוללות הן Nicd, מה שמבטיח חיסול מהיר יחסית (אפקט זיכרון וכו'). לא סתם הסוללות הללו יצאו משימוש איפה שבאמת צריך סוללות טובות - טלפונים סלולריים. בהתאם, זמן העבודה שלהן קצר וגם זמן הטעינה ארוך.

3. החיבורים בין התאים בסוללה נעשים בצורה רשלנית (וחסכנית), מה שמבטיח נתק בסוללה לעיתים קרובות מאוד.

בקיצור - זה אולי טוב לשימוש פעם בכמה שבועות, אבל ברגע שאתה באמת מתחיל לעבוד - המברגה מתה.

אני עובד כבר שנה עם מברגת האימפקט הקטנה של בוש:

26485861c.gif

אני אפילו לא משווה אותה למברגות הסיניות, אלא למברגות אחרות שיצא לי לעבוד איתן (בוש ישנות, מקיטה, מטאבו, טושיבה, ריובי) - עולם אחר.

קודם כל, הכח וזמן העבודה של המברגה הקטנה הזו הוא מדהים ביחס לגודל שלה. בשנה שחלפה מאז שקניתי אותה היא עבדה בערך בסדר גודל של בעל מקצוע (כמעט יומיומי, ובעבודה מאומצת), ולא מראה אפילו סימן לגמגום.

הגודל הקומפקטי מאוד שלה מאפשר גם עבודה במקומות שאף מברגה אחרת לא מגיעה, והיא גם לא מעייפת את היד עקב משקל נמוך של המברגה.

עם זה - אני חושב שלפותח השרשור היא לא מתאימה, מהסיבות שהוזכרו, ועקב עלותה הגבוהה עבור המשתמש החובב.

אם באמת בא להשקיע, אז המברגה האחות, ללא אימפקט - עשוייה להתאים, וזאת כיוון שיש לה קלאץ' שמאפשר גם התעסקות עם הברגות עדינות.

לחילופין, אפשר לקנות איזו מברגה שבא לך עבור עבודות קשות יחסית, ומברגה קטנה למחשבים וכו'. כאן דווקא לא הייתי מתעסק עם המוצרים של בוש (יש את הIXO הירוקה, לדעתי לא שווה את הכסף), אלא דווקא על הסט החמוד הזה של מקיטה, שנותן לך גם בערך כל ביט אפשרי, כולל שטוח,פיליפס, אלן, בוקסות וכו' (אמנם לא מקצועיים, אבל מספיקים ועוד איך לבית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

ToMeR, redbaron: אני יודע שכלכלית יתכן שעדיף לקנות זול ולהחליף אבל אני לא אוהב את זה. אפילו כשאני עובד עם מברג או קאטר אני נהנה להחזיק משהו איכותי בידיים.

לפי הבנתי כרגע (אחרי שקראתי מה זה אפקט זכרון) נראה לי שיש יתרון ממשי בדבר.

מה שאני לא כ"כ מבין ממה ששמר וליביו אמרו זה איפה מברגת אימפקט מתחילה (כלומר מה הרמה הכי עדינה שהיא יכולה להגיע) ואיפה מברגה רגילה נגמרת (כלומר מה הרמה הכי מאסיבית שהיא יכולה להגיע). כנראה שעדיף באמת לפצל - אימפקט למאסיבי (אפילו ה"מדיום דיוטי" כמו הברגות לתוך עץ וכו') ומברגה עם קלאץ' לעבודה מאוד עדינה.

שמר - יש את המברגה שהצעת בבאנדל עם המברגה שהצעת:

http://www.polack.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=800&catId=16

הבעיה זה שמברגת האימפקט היא ללא קלאץ' - נראה לי מתכון לאסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באמת מבצע שווה ביותר, חבל שלא היה כשקניתי את המברגה שלי :-(

מברגת אימפקט עובדת כמו פטישון (בוכנה שדופקת), לכן קלאץ' הוא חסר משמעות. היא יכולה לעבוד אפילו עם הברגות מאוד עדינות, אבל ברגע שתיצור לחץ מסיבה כלשהי (סוף ההברגה למשל) - היא עשוייה לשבור את הבורג עם האום ו(אם מדובר במעגלים אלקטרוניים למשל)גם את המעגל.

לטעמי - אם אתה לא עובד בעבודות ממש מאסיביות (אני קניתי אותה לצורך בניית קירות גבס, משטחי DECK (שיוצרים עומס גדול על המברגה מכיוון שמדובר על בורג ארוך לתןך עץ, דבר שיוצר התנגדות רצופה אם אתה לא קודח חור מוביל) חיבורי ברזלים ועוד) - האימפקט הוא לא ממש חיוני. מצד שני - זה באמת אחלה מחיר, רק וודא שכ"א מהמברגות מגיעות לפחות עם סוללה אחת (הסוללות זהות, כך שניתן להחליף) ומטען.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...