Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה סדרתית בציפוי קורה A - לכל בעלי הפביות/רומסטרים

menir1
שימו לב! השרשור הזה בן 5664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום במהלך נסיעה הביתה מאילת, שמעתי רעש מוזר מכיוון קורה A הימנית. כשעצרתי לבדוק את מקור הרעש, הבחנתי שהגומי אשר תומך בתחתית כיסוי הפלסטיק השחור, המעטר את קורות A, יצא מהמקום. כמו כן החלק התחתון של כיסוי הפלסטיק הנ"ל רופף מעט. בחיפוש באתר briskoda, הבנתי שבבריטניה הבעיה ידועה והוצע TSB (כמדומני, Technical Service Bulletin) רשמי של סקודה להחלפת הגומי הפגום בחדש. מכיוון שלא מדובר בתקלה בטיחותית (Recall), אין לינק של המידע הרשמי של התקלה.

מצורף לינק לאתר briskoda עם תמונה של הגומי הפגום.

http://briskoda.net/fabia-ii/pillar-trim-recall/118744/2/

מחר אני אסע למרכזי כדי לברר אם הם מכירים את הבעיה.

האם מישהו מבעלי הפביות/רומסטרים נתקל בבעיה הנ"ל?

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

העיניין ידוע, במרכזי מכירים את התופעה, וכן, עוד בעלי פאביות נתקלו בדבר הזה.

מה שצריך הוא להחליף את כל הפלסטיק השחור כי כנראה הגומייה הזו דבוקה אליו ולא ניתנת להחלפה לבד.

המידע נמסר באדיבות אוראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הבוקר במרכזי, ויועץ השרות אכן מכיר את התופעה אך לטענתו, אין מה להחליף והגומי לא קריטי. הקיצר עשה הכל (ודי הצליח...) להעיף אותי לכל הרוחות.

האם למישהו החליפו את כיסוי הפלסטיק המדובר?

אודה לקבלת פרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת "לא קריטי"?

הגומייה הזו מנקזת מי גשמים החוצה ולא לתוך הכנף! הרכב שלך באחריות, דרוש את החלפת קישוט הקורה או הגומי בלבד.

הסתכלתי ברכב שלי ואכן ראיתי את הגומי הזה, הוא בינתיים במקומו (לא חוכמה, שבוע וחצי על הכביש), אבל אם זה היה קורה לי היו מחליפים לי במיידית, אחרת לא הייתי זז משם.

כמה זמן הרכב אצלך וכמה ק"מ הוא עבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה,

כול עוד הרכב באחריות צ'מפיון יתקנו לכם כול תקלה וכול נזק קיים.

TSB הינו הנחייה טכנית המיועדת לאנשי המקצוע במוסך ולא מחייבת את הייבואן להזמין את בעלי הרכבים לתיקון התקלה.

יש לעיין ב-TSB על איזה רכבים חלה ההוראה הטכנית (מספרי שילדה).

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן הרכב אצלך וכמה ק"מ הוא עבר?

הרכב עלה לכביש ב-23/09 הוא יוצר בסוף מרץ או תחילת אפריל (הגיע לארץ ב-24/04).

לטענת ה"יועץ" הגומיה הנ"ל לא אמורה לנקז מי גשמים אלא היא מהווה "מקבילה של הפלסטיק המשמש לשימור מרווחים בין אריחים"!?

למיטב הבנתי הגומי הנ"ל מודבק בנקודה אחת או שתיים, כך שנסיעה במהירות בין-עירונית צפוייה ל"שחרר" אותו. ייתכן והרכב שלך שיוצר כנראה באוגוסט/ספטמבר, כבר הגיע עם הכיסויים המשופרים.

היום (שישי) המוסך עובד במתכונת חלקית - ה"יועץ" ועוד כ-4 מכונאים. כך שלא נראה לי שהיה לי עם מי לדבר. נראה לי שאני אמתין לטיפול הראשון, ואז אדרוש להחליף לי את שני כיסויי הפלסטיק. אם הם ינסו שוב ל"נפנף" אותי, אז אאיים בפניה ישירה ליצרן.

מרק,

מכיוון שמדובר ב-TSB, הוא לא מופיע בפרסום רשמי של סקודה (בשונה מ-RECALL), לכן אני לא ראיתי את ה-TSB אלא אני מסתמך על אתר briskoda שה-TSB הנ"ל אכן קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא חושב שהגומי יגרום לחדירת מים לאנשהו ואולי יגרום לקצת יותר רעשי רוח בנסיעה, אך מדובר בפגם אסטטי ולא ברור לי מדוע נציג המוסך נמנע מלחליף את החלק, יתכן כי הוא יודע שהתופעה תחזור ובכל זאת, תתעקש על החלפת החלק ורצוי במוסך אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלי עלה לכביש בתחילת החודש, ועושה רושם שהוא עמד כמה חודשים בשמש במגרש, לפי זה שהדשבורד לא ממש מבריק. בשטיפה הראשונה ארסס לו ספריי שיבריק אותו. הסיכוי שהוא הגיע עם הכיסויים המשופרים אפסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי בשטיפה ראשונה שמתי לב שהוא רופף טיפה, סביר להניח שזה מה שגורם לרעש המיותר מכיוון הקורה.

אני מקווה שיצא משהו מסודר בנושא במקום להתנגח איתם.

עוד דבר מענין שדיברו עליו בשירשור זה נושא השריקה כשהחולנות מאחורה פתוחים, ואני חשבתי שאני משוגע.

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10- יופי עדיין נשאר קצת שכל

like a G-L-O-V-E

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום (שישי) המוסך עובד במתכונת חלקית - ה"יועץ" ועוד כ-4 מכונאים. כך שלא נראה לי שהיה לי עם מי לדבר. נראה לי שאני אמתין לטיפול הראשון, ואז אדרוש להחליף לי את שני כיסויי הפלסטיק. אם הם ינסו שוב ל"נפנף" אותי, אז אאיים בפניה ישירה ליצרן.

.

אין עם מי לדבר? אין לך מה לדבר בכלל עם היועץ שרות בעניין הזה.

אתה הולך לפקידה מתאר לה את הבעיה, היא רושמת את כל הפרטים במחשב, אתה משאיר לה מפתחות של הרכב עם הקוד והולך להמשך סדר היום שלך.

גם אם זה לא סוג של קריאה כזאת או אחרת, אחריות יש ואתה לא צריך לתת לאף אחד במוסך דין וחשבון איך כמה ולמה. אתה פשוט מציב להם עובדה שאתה רוצה לתקן את זה, אם ירצו תשלום שיפנו ליצרן ויבקשו את התשלום ממנו זה הכל, בזה הסתיימה השיחה שלך עם המוסך.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי בשטיפה ראשונה שמתי לב שהוא רופף טיפה, סביר להניח שזה מה שגורם לרעש המיותר מכיוון הקורה.

אני מקווה שיצא משהו מסודר בנושא במקום להתנגח איתם.

עוד דבר מענין שדיברו עליו בשירשור זה נושא השריקה כשהחולנות מאחורה פתוחים, ואני חשבתי שאני משוגע.

כמעט בכל רכב יש רעש רוח בלתי נסבל כאשר החלונות האחוריים פתוחים בנסיעה מהירה, אין לך על מה להתלונן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלי עלה לכביש בתחילת החודש, ועושה רושם שהוא עמד כמה חודשים בשמש במגרש,

אתה יכול לדעת בערך את תאריך הייצור של המכונית ע"י הסתכלות על הצמיגים. ליד הסימול DOT מצויין מספר השבוע והשנה. קח מספר שבועות קדימה וזה בערך תאריך הרכבת המכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט בכל רכב יש רעש רוח בלתי נסבל כאשר החלונות האחוריים פתוחים בנסיעה מהירה, אין לך על מה להתלונן.

אני לא מדבר על רעש רוח אני מדבר על שריקה וזה בנסיעה של 30-60 קמ"ש בתוך העיר.

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10- יופי עדיין נשאר קצת שכל

like a G-L-O-V-E

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...