Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם נכון שהחלפת שמן גיר אחרי שלא הוחלף הרבה זמן יכולה לגרום לקריסתו?

aa123
שימו לב! השרשור הזה בן 5703 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חיפוש,היה נותן לך את התשובה.

קרו כאן מקרים שבהם החלפת שמן גיר לתיבות מסויימות (כאשר שמן הגיר היה בצבע שחור) גרמו לנזק במקום לתועלת.

יש דיון על כך בשרשור הזה למשל:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=176797&highlight=%D7%AA%D7%A7%D7%9C%D7%94+%D7%91%D7%92%D7%99%D7%A8+%D7%9C%D7%90%D7%97%D7%A8+%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA+%D7%A9%D7%9E%D7%9F+%D7%92%D7%99%D7%A8

כמובן שיש עוד כמו זה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=79821&highlight=%D7%AA%D7%A7%D7%9C%D7%94+%D7%91%D7%92%D7%99%D7%A8+%D7%9C%D7%90%D7%97%D7%A8+%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA+%D7%A9%D7%9E%D7%9F+%D7%92%D7%99%D7%A8

יש עוד הרבה חפש תחת הערך:תקלה בגיר לאחר החלפת שמן גיר.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעיקרון זה קשקוש.

האם החלפת שמן מנוע במנוע,תהרוס אותו?

ישנם כמה חריגים,העיקר במכוניות שגמעו מאות אלפים של ק"מ,והכל תלוי.

אם ברצונך להחליף שמן,בדוק קודם המצלות יצרן לגבי העניין,רוב היצרנים כמובן ממליצים להחליף.

באם לא תמצא אתה יכול לפנות למוסך שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מס' חודשים, חבר שלי החליף שמן גיר במאזדה 323 F, נפח 1800 שנת 96, יד ראשונה.

הרכב עשה רק 150K ק"מ, וזאת היתה הפעם הראשונה שהחליף.

אין שום בעיה עם הגיר. אם זאת אינדיקציה תחליטו אתם.

דוד.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, קראתי והחכמתי. לפי דבריו של בני ל., לדוג', מכונאי שהחליף שמן גיר ישן 'צריך להרוג אותו'. (בשפה הציורית של בני :lol:)

יש עילה לתבוע את המוסך מורשה שהחליף לי שמן גיר? הגיר הלך בדיוק שבועיים אחרי שבוצעה ההחלפה. הרכב (הונדה סיוויק) עבר 140K ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשמחה!

הרכב נקנה עם 140K. בבדיקה במכון רשמו את הכסת"ח הרגיל (דפיקות/נקישות וכו'). הכנסתי את הרכב ליישור קו גדול במוסך מורשה הונדה. בין השאר הוחלף שמן גיר והוחלף המחזיר שמן בין המנוע לגיר (הגיר פורק והורכב). אחרי שבועיים הלך הגיר (הילוך רביעי ורוורס לא משתלבים) ובוצע שיפוץ (בעלות של כ-4500 ש"ח) שבינתיים מחזיק יפה.

הגירים בהונדה אמינים. נקודה.

יש קבלות על השיפוץ, וקבלות על החלפת השמן שבועיים לפני. השאלה היחידה היא איך אני מוכיח שבאמת שמן הגיר ברכב לא הוחלף הרבה זמן. (הרכב בשנים האחרונות לא טופל במוסך מורשה). בכל אופן - למה המכונאי (אגב, מדובר במנהל המוסך) לא בדק את היסטוריית ההחלפות שמן לפני שהחליף שמן?). האם יש כאן התרשלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם הוא לא היה מחליף שמן גיר בטיפול שעשה לך, והגיר היה "הולך", היית מכניס הודעה על רשלנות מצידו על אי החלפת שמן גיר...

מזל רע. לא יותר. אגב, את תיקון הגיר הייתי עושה במכון גירים ולא במוסך מורשה.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכל רשום בהיסטוריה של הרכב, בטח ובטח אם הרכב לא טופל כל חייו במוסכי הרשת (וגם לא רשמת איזה מודל הרכב).

140K קמ לגיר אוטומטי זה לא רע, הונדות עושות הרבה יותר מזה (בד"כ) בלי לשפץ את הגיר, אבל תמיד יש מקרים יוצאים מן הכלל (כמו זה).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

דוגמא: לאחי היתה קורטינה 1600 אוטומטית לפני הרבה הרבה שנים.

זה היה עוד בשנות הא 80 והקורטינה היתה מודל 75.

יום אחד בא אלי אחי התאום וביקש שאחליף שמן גיר ברכב שעה הסברתי לאחי שלא מומלץ מהסיבה שהסברתי כאן בשרשור הקודם ואחי לא הסכים איתי. התעקש על החלפת שמן לקח את האוטו נסע למכון גירים אוטו' בתל- אביב.

במכון אמרי אין בעיה העלו את הרכב לליפת החליפו שמן גיר ומסנן ובזה תם ולא נישלם הסיפור!

מניע את הרכב אחרי ההחלפה והופה הופה איזה פלא זובי הרכב מת לא נוסע הגיר מחליק לגמרי!!!

בעל המכון מבלי להתרגש מסביר לאחי שדברים כאלה עלולים לקרות אין מה לעשות צריך לשפץ את הגיר!!!

לא עזר לאחי כלום ושילם על שיפוץ גיר מלא.

בהמשך אחי יספר את השתלשלות הארועים אים וולו שמכר לפני מיספר שנים.

חברה מכונאות רכב זה לא רק ידע זה גם נסיון.

אני אישית לא ממליץ להחליף שמן גיר אוטומטי אלה אם הוחלף בתדירות נכונה כלומר כול שלוש שנים או 45000 ק"מ

אם לקוח מתעקש שאני אחליף שמן גיר אני מחתים אותו על מיסמך שפותר אותי מאחריות אם ילך הגיר כתוצע מהחלפת השמן.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5703 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...