Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורית גיר אוטומטי ברנו מגאן

Renaultrap
שימו לב! השרשור הזה בן 5743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה התחילה להידלק נורית הגיר אוטומטי ברנו מגאן שלי (שנת יצור- 2000- 160000 ק"מ) עם ההנעה (אך לא בשעת נסיעה).

הנורית נכבית והאוטו מניע רק לאחר מספר נסיונות, אם כי הבעיה לא מופיעה באופן קבוע. יש לי גם תחושה שהגיר לא מעביר הילוכים בזמן, ובדיקה במוסך מורשה רנו נמצא כי יש צורך להחליף חיישן מהירות ומתג רב תפקודי (?). עלי לציין שבדיקה קודמת הראתה כי אין בעיות אלקטרוניקה, אם כי זו התבצעה במוסך שאינו מורשה רנו ואיני יודע את טיבו.

ברצוני להתייעץ בקשר למספר נקודות:

א. האם האבחון מתאים לבעיות שציינתי?

ב. איך יתכן שבדיקה ממוחשבת במוסך אחר לא עלתה על הבעיה?

ג. האם יש טעם ללכת למוסך מורשה רנו עם רכב בגיל הזה, או לחפש הצעה זולה יותר במוסך אחר?

ד. מה צריכה להיות (בערך) עלות החלקים + עבודה?

ה. ...איך אפשר להיפטר מרנו מגאן מהר ובאופן חוקי (כמובן)...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ הבעייה היא בחיישן לחץ שמן , מומלץ לבדוק במוסך שיש לו סורק מתקדם .

הבדיקה שעלתה על הבעיות שצייניתי היתה במוסך רנו/ניסאן- לא קרסו, אבל מוסך מורשה יבואן גדול ומודרני. עדיין, אשתי לקחה את האוטו למוסך, ולפי הכתבה שהתפרסמה בידיעות בשבוע שעבר זה יכול להשפיע על תוצאות ה"בדיקה" :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה התחילה להידלק נורית הגיר אוטומטי ברנו מגאן שלי (שנת יצור- 2000- 160000 ק"מ) עם ההנעה (אך לא בשעת נסיעה).

הנורית נכבית והאוטו מניע רק לאחר מספר נסיונות, אם כי הבעיה לא מופיעה באופן קבוע. יש לי גם תחושה שהגיר לא מעביר הילוכים בזמן, ובדיקה במוסך מורשה רנו נמצא כי יש צורך להחליף חיישן מהירות ומתג רב תפקודי (?). עלי לציין שבדיקה קודמת הראתה כי אין בעיות אלקטרוניקה, אם כי זו התבצעה במוסך שאינו מורשה רנו ואיני יודע את טיבו.

ברצוני להתייעץ בקשר למספר נקודות:

א. האם האבחון מתאים לבעיות שציינתי? בהחלט יכול להיות, אבל קשה לענות בביטחון ללא התחברות לסורק (רק דרך מסך של מחשב ביתי)

ב. איך יתכן שבדיקה ממוחשבת במוסך אחר לא עלתה על הבעיה? יכול להיות שבמוסך אחר לא היה סורק תקלות שמתאים לרנו.

ג. האם יש טעם ללכת למוסך מורשה רנו עם רכב בגיל הזה, או לחפש הצעה זולה יותר במוסך אחר? יש לך אפשרות ללכת למכונ גירים אוטומטיים אמין. תכתוב מאיפה אתה בארץ כדי שיוכלו להמליץ לך על מכון כזה.

ד. מה צריכה להיות (בערך) עלות החלקים + עבודה? אם זה רק החיישן - בסביבות 2000 ש"ח. במכון הגירים אולי פחות מזה.

ה. ...איך אפשר להיפטר מרנו מגאן מהר ובאופן חוקי (כמובן)...?

למכור

אם אחרי כל תקלה תמכור את הרכב, יכול להיות שתצטרך להחליף רכבים כל חצי שנה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מאוד פשוטה- כשאתה מנסה להניע את הרכב, יש רעש של סטרטר ?

אם לא, ונידלקת לך נורית הגיר האוטומטי ביחד עם סיבוב המפתח למצב START, פירוש הדבר, שמחשב הגיר חושב, שידית ההילוכים לא בN או P ומנטרל את הסטרתר עקב כך.

נסה להניע ב N ולא ב P, תראה אם משחק בידית ההילוכים משפיע בדרך כלשהיא, אולי הכיוון שלי נכון.

האם "מתג רפ תפקודי" הוא מתג מצב בורר הילוכים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה. אני גר בחיפה, ואודה על הפניה למוסך/מכון מתאים ואמין.

אגב, האם התעלמות מהנורה (היא לא נדלקת במהלך נסיעה, ונכבית בנסיון התנעה שני!) עלולה לגרום לנזק לגיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מאוד פשוטה- כשאתה מנסה להניע את הרכב, יש רעש של סטרטר ?

אם לא, ונידלקת לך נורית הגיר האוטומטי ביחד עם סיבוב המפתח למצב START, פירוש הדבר, שמחשב הגיר חושב, שידית ההילוכים לא בN או P ומנטרל את הסטרתר עקב כך.

נסה להניע ב N ולא ב P, תראה אם משחק בידית ההילוכים משפיע בדרך כלשהיא, אולי הכיוון שלי נכון.

האם "מתג רפ תפקודי" הוא מתג מצב בורר הילוכים ?

אני תמיד מנסה להניע ממצב P, והעניין הוא שנסיון שני להניע מ-P מניע ממילא אז אם אנסה שוב מ-N לא אדע אם זו הבעיה. ככל שאני זוכר אכן אין רעש של סטרטר כשזה קורה.

באשר למתג- אין לי מושג מהו מעבר למה שהיה כתוב בפירוט הליקויים בבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה להניע פעם אחת על ההתחלה ממצב N.

כמו כן, תנסע להניע ממצב D, תראה את אותה התופעה בדיוק.

אני אנסה.

בקשר לשאלתי הקודמת, אם הבעיה היא אכן זו שאתה מכוון אליה (זיהוי מצב ידית ההילוכים ע"י מחשב הגיר) אז לא יתכן נזק לגיר אם אתעלם מהנורית, נכון? בנסיעה (מצב D) הנורה לא נדלקה מעולם, ולכן לא ייתכן שהגיר "טועה" בזיהוי המצב בשעת נסיעה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה להניע פעם אחת על ההתחלה ממצב N.

כמו כן, תנסע להניע ממצב D, תראה את אותה התופעה בדיוק.

על D ? אי אפשר להניע רכב אוטומטי כאשר הידית על D נסה ותיווכח !!

אפשר להניע גיר אוטומטי רק בפארקינג או בניוטרל.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור לי לחלוטין.

אני אבהיר את הכוונה שלי :

פותח השירשור אומר, שבזמן שהוא מנסה להניע ב P, אין לו רעש של סטרטר, ונידלקת נורית של הגיר.

במכוניות האלו, כשמנסים להניע עם בורר הילוכים במצב שונה מ P ו N, זה מה שקורה. המחשב מדליק נורית גיר, כדי להודיע לנהג, שהוא עושה משהוא שגוי.

הצעתי לו לנסות להניע על D, על מנת שיראה את הנורית נדלקת. הרכב כמובן לא יניע.

יש לו תקלה בחיישן בורר גיר וכשהבורר ב P, מחשב גיר "חושב" שהבורר נמצא על משהוא אחר.

מקווה שעכשיו אני ברור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת- אם הבעיה היא אכן בכיוון שאתם מצביעים עליות האם המחשב עלול "לטעות" באמצע הנסיעה, ו"לחשוב" שהידית במצב אחר מ-D תוך כדי נסיעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"האם המחשב עלול "לטעות" באמצע הנסיעה, ו"לחשוב" שהידית במצב אחר מ-D תוך כדי נסיעה?"

התשובה היא לא, אל תפחיד את עצמך. :-P

"ה. ...איך אפשר להיפטר מרנו מגאן מהר ובאופן חוקי (כמובן)...?"

להוריד את המחיר משמעותי.

דוד.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבי רנו קיים מונה שסופר כמה זמן עבר מהחלפת שמן הגיר הקודמת.

כשמגיע הזמן להחליף שמן - הנורית נדלקת. זו אופציה אחת.

אופציה שניה היא מתג רב תפקודי - כפי שאבחנו במוסך - וזוהי אופציה בהחלט סבירה.

זוהי אחת המחלות ברכבים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...