Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בנוגע לביטוח של נהג צעיר + חדש.

TalMetro
שימו לב! השרשור הזה בן 5823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה שלי היא כזאת :

- אבא שלי בעל רכב מהעבודה שרשום על שם הבוס שלו , על הרכב ישנו רק ביטוח צד ג'.

אם שוטר עוצר אותי נוהג על רכב זה ,מה ההשלכות ?

נ.ב חיפשתי בפורום לגבי הנושא ולא מצאתי את התשובה במדויק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום השלכות השוטר לא יודע איזה ביטוח והאם יש לך ביטוח לנהג חדש.

השאלה הנשאלת מה יקרה אם חס וחלילה תהיה מעורב שארוע כלשהו שמצריך את הביטוח,אז כבר זה סיפור אחר כי רוב הסיכויים אין כיסוי לא בחובה ולא בצד ג' לנה חדש+צעיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח לא מצאת שום דבר בחיפוש? כי בדיוק לפני יומיים עלתה שאלה דומה להחריד.

שוטר בודק מה שהוא רוצה לבדוק. אם ירצה לבדוק את עומק החריצים בצמיגים הוא יבדוק גם את זה.

אבל לשאלתך, מה שמשנה לשוטר שמבצע בדיקת רישיונות זה קיומה של פוליסת ביטוח חובה לרכב (מעבר לרישיונות רכב ונהיגה, כמובן). אף אחד לא יבדוק מי משלם את הפוליסה, מהם התנאים המגבילים את הפוליסה והאם הבוס יודע שהבן של העובד נוהג ללא רשות ברכב.

הבעיה שלך תיהיה במקרה של חלילה תאונה. מעבר לעובדה שתצטרכו להסביר לבוס למה נהג ברכב מישהו שאינו מורשה לעשות זאת, תצטרכו להתמודד עם העובדה שחברת הביטוח תנסה להתנער מתשלום כספי הביטוח.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח לא מצאת שום דבר בחיפוש? כי בדיוק לפני יומיים עלתה שאלה דומה להחריד.

שוטר בודק מה שהוא רוצה לבדוק. אם ירצה לבדוק את עומק החריצים בצמיגים הוא יבדוק גם את זה.

אבל לשאלתך, מה שמשנה לשוטר שמבצע בדיקת רישיונות זה קיומה של פוליסת ביטוח חובה לרכב (מעבר לרישיונות רכב ונהיגה, כמובן). אף אחד לא יבדוק מי משלם את הפוליסה, מהם התנאים המגבילים את הפוליסה והאם הבוס יודע שהבן של העובד נוהג ללא רשות ברכב.

הבעיה שלך תיהיה במקרה של חלילה תאונה. מעבר לעובדה שתצטרכו להסביר לבוס למה נהג ברכב מישהו שאינו מורשה לעשות זאת, תצטרכו להתמודד עם העובדה שחברת הביטוח תנסה להתנער מתשלום כספי הביטוח.

הבנתי את ההשלכות במקרה שיש תאונה ואני מודע לכך וגם לא נוהג באוטו בינתיים.

אך עדיין לא הבנתי האם בדיקה שיגרתית של שוטר יכולה לגרום לי נזק כמו : שלילת רשיון , קנס וכדומה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך ביטוח חובה בתוקף מבחינת השוטר זה בסדר.

יותר חשוב זה מה שנאמר קודם, ולי נראה שאתה מפחד מהשוטר ולא מהעובדה שחברת הביטוח מחריגה נהג צעיר/חדש והבוס במפורש לא מרשה.

במקרה שתהיה מעורב חלילה בתאונה ותפגע באיזו מרצדס או BMW, חברת הביטוח לא תכסה אגורה, לא לטובת תיקון המרצדס, ולא לטובת תיקון הרכב שלכם. מי שישלם את כל הנזק עד הפרוטה האחרונה - יהיה אבא שלך.

במקרה של פגיעת גוף - אולי חברת הביטוח תפצה את הנפגע ואולי לא - האולי הזה יוכרע בבית-משפט, אחרי שאבא שלך יבזבז הרבה כסף אצל עו"ד שאולי יעזרו ואולי לא.

אם אתה אוהב להמר, ישנם בתי-קזינו חוקיים במקומות אחרים בעולם.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך ביטוח חובה בתוקף מבחינת השוטר זה בסדר.

יותר חשוב זה מה שנאמר קודם, ולי נראה שאתה מפחד מהשוטר ולא מהעובדה שחברת הביטוח מחריגה נהג צעיר/חדש והבוס במפורש לא מרשה.

במקרה שתהיה מעורב חלילה בתאונה ותפגע באיזו מרצדס או BMW, חברת הביטוח לא תכסה אגורה, לא לטובת תיקון המרצדס, ולא לטובת תיקון הרכב שלכם. מי שישלם את כל הנזק עד הפרוטה האחרונה - יהיה אבא שלך.

במקרה של פגיעת גוף - אולי חברת הביטוח תפצה את הנפגע ואולי לא - האולי הזה יוכרע בבית-משפט, אחרי שאבא שלך יבזבז הרבה כסף אצל עו"ד שאולי יעזרו ואולי לא.

אם אתה אוהב להמר, ישנם בתי-קזינו חוקיים במקומות אחרים בעולם.

.

כבר ציינתי שאני לא נוהג באוטו !

אני שוקל לעשות לו ביטוח כדי כן לנהוג בינתייים.

ביטוח צד ג' זה לא מספיק מבחינת שוטר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחינת השוטר קיום הביטוח חובה,הטופס המשולם מספק מסוף משטרתי אינו מחובר לחברות הביטוח ואין הוא יכול לדעת לגבי הגבלות בהנה ואחרות בביטוח חובה.

כנ"ל הוא גם לא יכול לדעת אם יש לך מקיף/צד ג' וזה גם לא מעניין אותו כי לא מדובר בביטוח שחובה לעשות אותו,לך בתור הנהג ממולץ שיהיה אבל במבחינת החוק אין חובה ואתה יכול לנסוע עם ביטוח חובה בלבד למרות שלא ממולץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול לעשות לו ביטוח.

כבר יש לו ביטוח, והוא כנראה לא מכסה אותך.

עוד לא יצא לי לראות רכב עבודה שמתיר לנהגים חדשים וצעירים לנהוג בו.

כדי לנהוג ברכב אתה צריך שביטוח החובה יכסה אותך קודם כל.

אם הוא לא מכסה אותך זוהי עבירה על החוק, ואם תתפס במצב הזה

כנראה שהרכב יוחרם ואתה תקבל קנס ושלילה, ולאבא שלך יהיה הרבה אי נעימות מהעבודה.

כמו שכבר נאמר, שוטר יכול לבדוק כל מה שבא לו,

אבל בדר"כ בודקים רשיון נהיגה, רשיון רכב וביטוח חובה.

זה מה שאתה צריך מבחינת החוק כדי לנהוג ברכב.

אם יש לך את כל זה, מבחינת השוטר והחוק זה מספיק.

אבל חלילה תעשה תאונה ויהיה נזק ברכוש או באדם, אבא שלך יצטרך

לשלם את כל ההוצאות מכיסו האישי, וחבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לנהוג ברכב אתה צריך שביטוח החובה יכסה אותך קודם כל.

אם הוא לא מכסה אותך זוהי עבירה על החוק, ואם תתפס במצב הזה

אתה טועה.

היתה החלטה של המפקח על הביטוח שקובעת כי כל ביטוח חובה מכסה כל נהג, כל עוד לא מדובר בנהיגה שבדרך קבע.

במקרה של נהיגה בדרך קבע יש להודיע לחברת הביטוח ולרכוש פוליסת ביטוח חובה מתאימה.

נכון, יש כאן בעיה רצינית במקרה של חלילה תאונה. נראה אותך נלחם עם עורכי הדין של חברות הביטוח על זכאותך לפיצויים, זה לא אמור להיות כיף גדול.

מצד שני, במקרה של מפגש עם שוטר לא צריכה להיות שום בעיה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל קצת סדר, כי נראה לי שלא כל-כך הבנת את סוגי הביטוחים:

ביטוח חובה - ביטוח שחובה לעשותו על פי חוק - ביטוח זה מכסה פגיעות גוף בלבד.

ביטוח צד ג' - במקרה שהרסת מרצדס, חברת הביטוח תשלם את הנזק למרצדס, אבל לא לרכב שלך. במקרה זה גם אין לך כיסוי נגד גניבה/שריפה/שיטפון וכד'.

ביטוח מקיף - במקרה של תאונה שאתה אשם בה - חברת הביטוח תתקן גם את המרצדס, גם את הרכב שלך. במקרה זה יש לך גם כיסוי נגד גניבה/שריפה/שיטפון וכד' (אם כי כיום ניתן לרכוש גם מקיף חלקי, למשל ללא גניבה).

את השוטר מעניין רק ביטוח חובה.

לחדד את דברי צביקה - נכון שמותר, אבל במקרה תאונה חברת הביטוח תתנער ותגרור אותכם להחלטת בית-משפט, ואתם אלה שתצטרכו להוכיח שאתה לא נוהג קבוע, כאשר הפרשנות למונח קבוע היא רחבת יריעה. מה שבטוח שבכל מקרה תשלמו הרבה לעו"ד במשפט נגד הביטוח שיכול להמשך זמן רב.

הבנתי שאתה לא נוהג קבוע - אנחנו מדברים על מצבים תאורטיים, אילו נהגת.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי. תודה רבה

הייתי צריך את הנושא הזה בגלל ויכוח עם אבא שלי שטוען שברגע ששוטר עוצר אותי על המכונית אני מקבל שלילה על כך שאני נוהג בלי ביטוח נהג צעיר + חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...