Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בקשר לביטוח מיצובישי סופר לנסר

mikispike
שימו לב! השרשור הזה בן 5825 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה להבין סיפרו לי שאם נגיד אני נוהג על אוטו של חבר ומישטרה עוצרת אותי ומבקשת ביטוח אני צריך רק להראות להם ביטוח על הרכב לא ביטוח על עצמי אז זה אומר שאני יכול לנהוג על איזה רכב שבא לי העיקר שיהיה לו ביטוח על האוטו עצמו בלי קשר אליי?

VOLVO S60 2.4

HU: alpine 9855 .AMP JBL 1004 . SPK:MORAL PULSE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בעצם אמור להראות ביטוח חובה של בעל הרכב, לביטוח זה יש סעיפים שרשומים מקדימה ומאחורה ובעצם לפי סעיפים אלה אפשר להבין אם לך מותר לנהוג או לא.

לדגומא ביטוח חובה שלא מכסה נהג חדש ,במיקרה שאתה נהג חדש אז אתה לא רשאי לנהוג עם הביטוח הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם על האוטו שאני נוהג יש ביטוח חובה וביטוח של נהג חדש אבל האוטו לא שלי אלא של חבר מותר לי לנהוג בו?

VOLVO S60 2.4

HU: alpine 9855 .AMP JBL 1004 . SPK:MORAL PULSE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה להסביר את זה עוד פעם.

מבחינת השוטר שעוצר אותך בכביש, כל עוד לרכב יש ביטוח חובה כלשהוא - הכל בסדר.

לא משנה אם יש לך ביטוח חובה רק לנהגים מעל גיל 39 עם זקן ועיניים ירוקות ואתה בכלל בן 19 עם שפם ועיניים חומות. מבחינת השוטר החביב הכל בסדר.

כל הנושא של נהג חדש או הגבלת גיל תקף רק לנהגים שנוהגים ברכב כבדרך קבע. מכיוון שהשוטר לא יודע (וגם לא רוצה לדעת) האם אתה נהג קבוע על הרכב, לא יהיו לך בעיות.

מצד שני, במקרה של חלילה תאונה כדאי לדעת שחברת הביטוח תנסה כנראה להתנער מהאחריות הביטוחית שלה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחדד את דברי צביקה.

מבחינת הביטוח, הם יעשו הכל להוכיח שאתה היית נוהג ברכב הזה כבדרך קבע בעוד שאתה תנסה להוכיח שאתה לא נוהג בדרך קבע ולכן לכאורה אמור להיות מכוסה.

כדי להציג את הבעיתיות של בדרך קבע, אתן לך את הדוגמה הבאה:

חייל מגיע פעם בחודש לחופשה ונוהג ברכב של ההורים. בכל פעם שהוא מגיע לחופשה (כלומר 12 פעם בשנה) נוהג ברכב - בקרות מקרה ביטוח, חברת הביטוח תטען שזה דרך קבע (ולהבנתי יש מן ההגיון בטענה זאת).

לעומת זאת אם תפסת טרמפ ובמהלך הנסיעה הנהג חש עייף וביקש שתחליף אותו, נראה הגיוני שלא נהגת ברכב כבדרך קבע.

וכדי להוכיח לחברת הביטוח שאתה צודק והם טועים, תצטרך לתבוע את חברת הביטוח ולשכנע את השופט שלפניו יגיע הענין להכרעה שאתה צודק והביטוח טועה. עד שיחלפו מספר שנים, בינתיים הנפגע מהתאונה, בין שזה הנהג עצמו, בין שמדובר בהולך רגל, יפשוט את עורו של הנהג, כך שלמעשה אתה תנהל קרב מול שתי חזיתות ותצטייד בהרבה כסף לעו"ד. הכאב ראש הזה, לא שווה את החיסכון הכספי של תוספת לביטוח.

אתה מודאג מהמשטרה במקום לדאוג לעצמך.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5825 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...