Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

car pc סיום פרוייקט + תמונות

שימו לב! השרשור הזה בן 5801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב חברים וחברות יקרים אני שמח להודיע שסיימתי (כמעט ? :)) את פרוייקט הCAR-PC,

אוקי אז ככה אני אנסה לפרט גם מחירים פחות או יותר ממה שזכור לי אם זה יעזור למישהו, על הכיפאק,

רכיבים :

מסך מגע של חברת lilliput דגם 629GL דגם שנת 2008 עם תאורת לד אחורית, עלה לי 900 שקל בארה"ב (כלל משלוח בתוך ארה"ב לארץ הביא את זה תייר חוזר)

ספק מיוחד לרכב שממיר DC - DC, לוקח מתח שבין 9 וולט ל18 וולט ונותן יציאות סטנדרטיות למחשב (ללא צורך בממיר מתח ל220) עלה לי פחות מ500 שקל בארה"ב לארץ זה הגיע באותה צורה כמו המסך

לוח אם של חברת ג'יגה בייט דגם GA-M61SME-S2L

מעבד של חברת AMD מדגם BE2350,

זיכרון RAM של חברת קינגסטון - DDR2 מהירות 667, בנפח 1 ג'יגה

דיסק קשיח - 160 ג'יגה של ווסטרן דיגיטאל 2.5 אינץ' (כונן של מחשב נייד),

כרטיס רשת אלחוטי USB של חברת אדימקס

קירור למעבד - Zalman CNPS7500-AlCu

קירור למארז - 2 מאווררים של 12 סנטימטר גם של חברת זלמן

כל חלקי המחשב עלו לי באיזור ה1700 שקל, וכוללים אחריות של בין 3 שנים לכל החיים (דבר שיתברר חכם מאוד בהמשך :))

החלקים האלו נקנו בנפרד ולכן התמחור בהתאם :

כרטיס קול - קריאטיב audigy2 ZS - קיבלתי מחבר בחינם, עלות כמה מאות שקלים בודדים (300 בערך)

דונגל USB לרדיו - של radioshark - עלה לי 2 דולר בEBAY, ועוד כמעט 20 דולר משלוח לארץ

:)

דונגל BT - של חברת בלקין לא עלה לי שקל, קיבלתי אותו פעם מתנה בקניה של אחד הPDAים שלי, עולה באיזור ה90 שקלים

מקלט GPS - של חברת רויילטק דגם BT2001 נדמה לי עלה לי 400 שקל לפני המון זמן (נרכש בזמנו כדי לעבוד עם PDA)

כבלים ומתאמים (כבל VGA ארוך, מאריכי USB ועוד כל מיני מתאמים וכבלים שצריך לצורך הפרוייקט) הערכה גסה באיזור ה400

עם דגש חשוב על כך שיכולתי לצמצם את זה בדיעבד, אבל מה שנקנה ולא שומש עדיין נקנה

שלט רחוק - נרכש ב240 שקלים וקנפג לשלוט בכל התוכנה כולה בצורה מושלמת

מארז בנייה עצמית לחלוטין מ0, לא עלה לי כסף בניתי לבד מחומרים שהיו אצלי זרוקים

עד פה מבחינת חלקים, וחומרה לפרוייקט (כמובן יש לקחת בחשבון שלא פירטתי את הכבלים והמתאמים כי אני לא זוכר הכל אבל יש שם סוגי כבלים שונים, פיוזים בתי פיוזים מתאמים של מחשב מתאמים של אודיו וכל מיני שיט שכאלו)

מבחינת תוכנה : המחשב מריץ WIN-XP-PRO שבהתחלה העלתי גירסה עם מודינג (משקל מופחת) אבל אחרי שהבנתי שהמחשב ממש חזק ואין לו בעיה בכלל אז שמתי XP PRO רגיל לחלוטין,

לאחר שעולה המחשב נטענת תוכנה בשם roadrunner שהיא תוכנת קוד בתוח לניהול המדיה ברכב, הסקין של התוכנה עבר כמה שעות של עבודה שלי, שיניתי את העיצוב מעט הזזתי את הכפתורים, הוספתי תמיכה בעברית, עיצבתי מקלדת עברית וכמובן הוספתי אותי וכו' וכו', היה לא מעט עבודה אבל כרגע הסקין יהודי כשר

הניווט יכול להתבצע (כרגע זה לא חוקי ולכן אני לא משתמש בזה:lol:) ע"י דסטינטור 7 שעבר אי אילו שינויים וכרגע יודע עברית ברמת שפת אם (כתיבה, דיבור, תצוגה - הכל) וכלל מפות כחול לבן מעודכנות עד אמצע 2007 (שזה למעשה המפות הכי עדכניות בשוק הישראלי)

רדיו, MP3, סרטים, WEB, שליטה על הטלפון הסלולארי, שליטה על כל התוכנות שיש לי במחשב כלל דיאגנוסטיקה לרכב ובקיצור הכל הכל מתבצע בתוך הממשק של התוכנה ואין צורך לצאת ממנו לסביבת "ווינדוס" רגילה (למרות שקיימת כמובן האפשרות)

ההתקנה התבצעה בצורה הבאה : המחשב נכנס כולו לתוך החלל שבתוך הגלגל ספייר (שימו לב, הגלגל לא הוצא החוצה הוא שם, המחשב בתוכו), המסך נשתל בדש בורד (יש עוד כמה נגיעות קוסמטיות בדרך) יש מרכזיית USB אחת בין המושבים יפה ואלגנטית, יש אחת נוספת בתוך תא הכפפות שמרכזת מספר אביזרים,

מקלט השלט שתול בתוך כפתור דמה והשלט הרחוק מקונפג לשלוט בכל האופציות של התוכנה, ממש כל האופציות,

למעשה זהו, כל שאר הדברים ניסתרים לחלוטין ולא נראים לעין,

את הדונגל FM חיברתי בצורה ניסתרת מקדימה ובניתי לו מתאם לאנטנה של הרכב, האנטנה המקורית והתוצאות לא רעות בכלל

דבר שחשוב לי לציין, מומלץ מאוד לרכוש רכיבים עם אחריות, במהלך ההתקנה של הפרוייקט השתמשתי במעגל השהייה מיוחד שאמור לקצוב זמן, בגלל בעיה כלשהי במעגל נוצר מצב שהריליי קופץ בין ON לOFF בלי הפסקה בקצב מסחרר, הדבר גרם לשריפה של הלוח אם + דיסק קשיח (שני אלו הוחלפו באחריות בלי בעיה ובלי וויכוחים, אבל זה יכלה גם להסתכם בנזק של כמעט אלפיה אם לא היה אחריות,) בהתחלה חשבתי שזה לא המעגל יוצר את הבעיה, אז חיברתי את המעגל הזה ברכב עם איזה מחשב פנטיום 3 ישן שהיה לי ולא אכפת לי שישרף לניסיון, ואכן גם הלוח אם הזה נשרף, מיותר לציין שאחרי ניתוק המעגל לא נשרפו יותר רכיבים, ככה שהדגש הוא בהחלט לא על המעגל ולמה הוא שרף אלא הדגש הוא על "זה פרוייקט מיוחד עם דרישות מיוחדות וכתוצאה מזה לפעמים יש גם תקלות - כדאי להיות מוכן להן"

המחשב יכול לכלול עוד דברים רבים במידה וארגיש בהם צורך (מצלמת רוורס וכו') אך כרגע אין לי צורך בזה ולכן אני גם לא מתעסק עם זה, זהו סך הכל אם יש שאלות אני אשמח לענות, ונעבור לתמונות : (אחת מהנקודות הכי בעיתיות במחשב לרכב זה השמש על המסך, אם תסיירו בפורומים בחול תראו שרוב דיי ענק של האנשים מצלם את הפרוייקט דווקא בלילה-מבחינתי זה לא חוכמה בלילה שאין שמש והשתקפויות הריי שגם מסך זול יוציא תמונה טובה ולכן כדי להוכיח את טיב המסך החנתי את הרכב מול השמש (המסך והדש מקבלים שמש ישירה !) והתמונה פשוט מעולה, אתם רק יכולים לנחש איך זה נראה בלילה באמת, אם ירצו אנשים אני אעלה תמונות גם בלילה,

קצת תמונות של המארז (וכן אני יודע שהוא מכוער, אבל זה ממש לא משנה - הוא נסתר לחלוטין כמו שתראו בתמונות ההתקנה מה שמוביל לנקודה שלמי אכפת איך הוא נראה אם הוא עושה את העבודה פיקס), אני מצרף תמונות של המארז, של המסך והספק לפני ההתקנה, וכמובן של ההתקנה, תהנו

P1010001.JPG

P1010007.JPG

P1010010.JPG

P1010011.JPG

P1010021.JPG

P1010023.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 129
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דבר ראשון, נראת עבודה רצינית וטובה, הממשק נראה טוב גם אחרי התוספת של העברית (העבודה מול התוכנה בתחום הזה של המודינג קשה?) .

אני חושב שלא התייחסת לכך בתרדים קודמים אבל השאלה שלי מה לגבי הסאונד? איפה נעשים החיתוכים וכיצד? אם דרך הPC והכרטיס, האם אפשר לקבל תמונות מסך על כך?

בשיפוצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עתיד תתחדש.

:-)

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, נראת עבודה רצינית וטובה, הממשק נראה טוב גם אחרי התוספת של העברית (העבודה מול התוכנה בתחום הזה של המודינג קשה?) .

אני חושב שלא התייחסת לכך בתרדים קודמים אבל השאלה שלי מה לגבי הסאונד? איפה נעשים החיתוכים וכיצד? אם דרך הPC והכרטיס, האם אפשר לקבל תמונות מסך על כך?

החיתוכים נעשים דרך הPC ע"י דרייברים שנקראים KX-DRIVER ויעודיים לAUDIGY ZS

כרגע מה שהDSP עושה זה :

קרוס אובר מלא (עם גמישות חיתוך ברמת הרץ בודד) לערוץ ימין בנפרד ערוץ שמאל בנפרד וסאב בנפרד (אני עובד עם סאב + קומפ') יש טיים קורקשיין, ערוץ ימין שמאל וסאב, יש אקולייזר גרפי 10 ערוצים - ימין שמאל וסאב, וזהו למעשה, אני יכול להוסיף כל מה שבא לי כמובן אבל אין לי צורך ביותר מזה

תמונה של הקרוס שלי אין לי אבל צריך לשבת מול זה תמונה לא תגיד לך הרבה, סתם שתהיה לך פרספקטיבה אז הינה :

בקשר לעבודה מול הממשק היא לא קשה מידי יש סקין אדיטור דיי נוח אבל איך שלא יהיה זה הרבה עבודה לשבת ולערוך קודם גרפית ולאחר מכן פונקציונאלית

תודה ליטל !

kx_dsp.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה טוב תתחדש :)

יצאה לך הוצאה לא כזאת גדולה והתוצאות נראות טובות

אהבתי את השימוש בkx שנותן גמישות אדירה ( אני משתמש בו בבית )

מה עם obd2 יש תכנונים או שהאוטו לא תומך? ( ד"א זה היה הדבר העיקרי שבגללו אני פרשתי מהפרוייקט שלי חח :) )

HeadUnit : Car-Pc | Processor : JBL MS-8 | Front Stage : Woofer - Mpyre 65M , Mid - Dayton RS100-4 , Tweeter - Tang-Band Ceramic 25-1719S | Subwoofer : Hertz HX250D | Amplifiers : A/D/S PQ10 , Hifonics Olympus XI , SPL AB03445 | Wiring : KnuKonceptz , Sommer , Neutrik |

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש OBD 2, יש תוכנת VAG-COM שהכנסתי אותה שתהיה בילט אין בתוך הממשק ניהול ויש לי כבל, יש דיאגנוסטיקה מלאה לחלוטין הכל כלל הכל, סריקת תקלות צפיה און ליין בחיישנים שונים וכו'

בעקרון יש אפשרות עד 5 ערוצים, זאת אומרת שאתה יכול לעשות בי מאפינג, טרי אמפיג, פור אמפינג, וגם פייב-אמפינג

בלי שום בעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבל את היתלהובית מהעניין בנוסף לזה שכל הכבוד לך על העבודה המושלמת ומקווה שרק תהנה מההשקעה.

אפשר לינק לתוכנה כי כל מה שמצאתי היה שהזאב רץ אחרי הציפור ?

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעיקרון, אתה שולט על הכל מהמסך כמו במחשב רגיל?

יש לך שירים נגיד בהארד דיסק, אם אתה רוצה לעדכן/להוסיף סרט, איך מבצעים זאת?

ממש יפה ובטח כייף שאין את הבלגן של מכשירי GPS, דיסקים וכל אלה, אה?

תהנה וכל הכבוד!

Kia Sportage, 2014 

Mazda 3,  2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל נשלט מהמסך, אתה מוסיף את השירים \ תקיית שירים לתוך תקיית אם קבועה מראש התוכנה יודעת לעדכן את המאגר שלה כל ריסטרט של התוכנה, ולמעשה יודעת לסנן לפי אלבומים אמנים סגנון וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...