Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

JL 500\1 או רוקפורד 800.2

roeiav
שימו לב! השרשור הזה בן 5954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגברים הישנים של רוקפורד חזקים ואיכותיים מאוד .

JL מוערכים יתר על המידה , גם בתור חברה וגם טיב המוצרים שלהם . אם יש לך אופציה לבחור לך על הרוקפורד .

לא לקח את התרופות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

JL ללא ספק אם אין לך מנוע של גנרטור למגבר, כדי להוציא מהרוקפורד את מה שהוא יכול חייבים המון חשמל, לא אהבתי את הBD למיניהם ולא את המגבר הספציפי, רעש והרבה

הJL הוא מיוצב ועובד במתח נע בין 11 ל 14

הספק של הJL מאפשר לו לעבוד תמיד בהספק של 500 RMS בכל התנגדות

לא מתחמם , קרוס מדוייק, פילטר, נשמע מעולה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אכן הרוקפורד שועבים דיי הרבה מתח אבל בגדר המותר ולא מוגזם.

לדעתי הבחירה קשה מאוד יש לך כאן 2 מגברים חזקים ואיכותיים שאפשר להוציא מהם הרבה

הרוקפורד מעורך כ אנטריידט והוא סוס עבודה אמיתי כמו כול מגבר קלאסי שלהם ואני מדבר מניסיון עם הDB .

הJL מגבר מעולה שיציב בכול המצבים 4 2 1 שזו אופציה דיי חשוב עם אתה מעוניין להישאר עם מגבר לזמן מה.

אם הרוקפוד זול יותר אני הייתי לוקח אותו מתוך ניסיון מצויין עם המגברים שלהם אבל באותו מחיר יש לך את הJL הייתי מנסה משהו חדש שגם מצויין.

לסיכום אצלי היה משחק המחיר לתמורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגברים הישנים של רוקפורד חזקים ואיכותיים מאוד .

JL מוערכים יתר על המידה , גם בתור חברה וגם טיב המוצרים שלהם . אם יש לך אופציה לבחור לך על הרוקפורד .

ממש ממש ממש לא....

אין מצב שהטענה הזו נכונה בכול מה שקשור למגברים ולסאבים שלהם - חד משמעית.

לפי דעתי, מה שלא מותיר ספק בכלל בשאלה של מה לבחור זה היציבות של ה- 1/500 בכול התנגדות וצריכת המתח הנמוכה (יחסית) מהרוקפורד.

אין ספק שהמגברים רוקפורד מפלצתיים ולגמרי אנדר-רייטד כמו שנאמר כאן - אבל מונובלוק לא מחליפים כול כמה חודשים.

בשבילי ה- 1/500 הוא סוג של פנטזיה (שתתגשם בקרוב מאוד) - אז אולי אני משוחד ואולי לא כי אני אוהב כמעט כול מה שקשור ב- JL, אבל אני יודע מה טוב בשבילי.

לכן גם אני מוסיף את ה- +1 להמלצה על ה- 1/500.

Chevrolet Silverado 2500HD - 2015 - LTZ

TW: Morel Supremo Piccolo | MID: Morel CDM 880 | MIDBASS: ScanSpeak Silver

SUB-WOOFERS: 2X JL Audio 10TW3 - Original Under The Seat StealthBox

TW Amp: Genesis Stereo 100 | MID+MIDBASS Amp: JL Audio 450/4 | Monoblock: JL Audio 500/1 | DSP: Helix Pro MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

" חד משמעית " אתה מאמין שאין סאב בעולם שטוב יותר מ W7 ב 500 דולר ? כמה מהם אתה מכיר ? וכמה אנשים בעולם מכירים את הסאבים של JL ? אז איך אתה יכול לקנות משהו שאתה לא מודע לקיומו ? ( CDT AUDIO , DD , FI , RE ועוד ועוד ) גם זמינות החלקים הוא פקטור כי JL אפשר להשיג בכל חור .

לא מבין אז איך " לדעתך " הופך ל " ממש ממש ממש ממש ממש לא " .

ועם החתימה שלך רואים כמה שאתה מבוסס :) אבל זה בסדר .

JL מוערכים יתר על המידה , כמובן הם טובים , אבל הם יקרנים , יש אופציות טובות יותר מ W7 אם משווים דולר לדולר , אבל בגלל שאנשים לא מודעים אליהם הם מעדיפים ללכת אחרי ההייפ של JL , שרוחבים על גל ה " אני חברה איכותית " , מגבר קלאס D של 250 RMS שעולה 250 דולר ? לא תודה , באותו הכסף אתה יכול להכפיל את ה RMS עם חברות טובות לא פחות דוגמאת ALPINE .

שוב :) : הם כן , אבל מבחינה כספית בהשוואה לאחרים ? לא יודע , ז"א ממש ממש ממש ממש לא .

לא לקח את התרופות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DIFORCE תגיד על ד"ף שמעת ? מאימתי משווים מגבר של JL למגבר קלאס D אחר ? איזה מגבר קלאס D מתקרב לד"פ של JL ? רק מגברי קלאס A/B . אני לא מת על הסאבים שלהם , אבל המגברים שלהם הם מעולים . צריך לחפש הרבה כדי למצוא מגבר עם יותר ד"פ במחיר הזה , שאינו קלאס A/B

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

damping factor :)

אתה יכול לקרוא על DF פה :

http://www.trueaudio.com/post_013.htm

" Many audio engineers are of the opinion that an amplifier damping factor of 10 or greater is adequate. Those sky high damping factors seen on the spec sheets of some amps are frequently just inventions of the marketing department and are irrelevant to actual system performance. "

http://www.bcae1.com

פה אתה גם יכול לקרוא על Damping factor .

" For virtually every amplifier made, the damping factor is easily high enough to prevent audible changes in the output signal. Some people say a DF (Damping Factor) of 200 is the minimum acceptable DF. Others say it's 100. there are even those that say a DF of 50 is OK. I've tried inserting a series resistor with speakers and could hear no audible difference at a DF of 50 "

והתגובות האלה נמשכות מאתר לאתר באלפי אתרים ופורומים , רק פה אנשים מתעקשים להאמין שזהו ערך חשוב , כשאנשים ומהנדסים עושים מבחנים מגיעים למסקנה שהאוזן האנושית פשוט לא מסוגלת להבדיל , רק ערך נמוך של כ 25 שומעים קצת הבדל , ערך של 10 ושומעים הבדל בכל רמקול , 50 ולא שומעים כבר הבדל בין ערך גבוה בהרבה יותר . שוב אני לא אומר שזה חסר משמעות לחלוטין , אבל לכל מגבר סיני זול יש לפחות מעל 100 , אל תיקח את המילה שלי , תקרא ... תריץ חיפוש על זה .

זהו מיתוס מפגר ותוצאה של שיווק מצויין , תיאורטית שווה משהו , מעשית שווה לתחת . אם אתה חושב שאתה צריך DF של 500 ויותר שיהיה לך לבריאות , חברות כמו Alpine ו Genesis אפילו לא מפרסמות את הנתון החסר חשיבות הזה .

לא לקח את התרופות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הבנת בדברים שאני כתבתי שהסאבים ו/או המגברים של JL הם הטובים בעולם?!?

הדבר היחידי שהתכוונתי אליו (ואולי צריך להסביר זאת ברמה של בדידים) זה שמה שאתה טוען הוא לגמרי לא נכון, בטח ובטח שאתה מביא טענה כזו, בשורה בודדת, מבלי לציין שום עובדה או להביא איזושהי הוכחה או תימוכין לטענה שלך - שמטרתה היא בעצם לייעץ לפותח השירשור מה לעשות.

החבור מתלבט בין שתי מגברים - האחד של רוקפורד והשני של JL - בשביל מה לחפור עכשיו במותגים אחרים שטובים יותר או טובים פחות או להתחיל לעשות השוואות של דולר לדולר.

לדעתך JL יקרנים ולדעתי לא. אני מסוג האנשים שמוכן לשלם עבור התמורה שאני מקבל - ואני יודע שאני יקבל אותה, ובצורה שאני הכי מצפה לה כשאני משלם על דבר שכזה.

העניין של התימחור הוא נושא אחר בכלל - אבל לטעון בצורה כ"כ נחרצת ש: "JL מוערכים יתר על המידה , גם בתור חברה וגם טיב המוצרים שלהם " - מאיפה לעזאזל הבאת את זה!?!

Chevrolet Silverado 2500HD - 2015 - LTZ

TW: Morel Supremo Piccolo | MID: Morel CDM 880 | MIDBASS: ScanSpeak Silver

SUB-WOOFERS: 2X JL Audio 10TW3 - Original Under The Seat StealthBox

TW Amp: Genesis Stereo 100 | MID+MIDBASS Amp: JL Audio 450/4 | Monoblock: JL Audio 500/1 | DSP: Helix Pro MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בניגוד להרבה אנשים פה , עושה שיעורי בית . כי אני תכל"ס רוצה לדעת מה נכון ומה לא , במקום לבלבל את השכל ולהגיד דברים שאני חושב ושמעתי מחובבנים אחרים .

http://forum.ecoustics.com/bbs/messages/4/9233.html

http://forums.audioholics.com/forums/showthread.php?t=29868&page=2

http://www.caraudio.com/forum/showthread.php?t=20

פה מישהו שאל שאלה , איזה חברות מוצרים לדעתכם מוערכים יתר על המידה , חצי מהם ענו JL עם הסברים כמו שאתה אוהב .

http://forums.bimmerforums.com/forum/archive/index.php/t-440132.html

ויש עוד דיבורים על זה בפורומים גדולים כמו של dynaudio .

בשורה התחתונה , אם היה לך כוח לקרוא או לא , הרבה אנשים מסכימים שהם יקרנים ומוערכים יתר על המידה , אנשים שבאים ממקום שיש כל כך הרבה יצרנים של מוצרים מעולים כמו ZED AUDIO שהם כנראה יודעים על מה הם מדברים , יצרנים שאנחנו לא שמענו עליהם , כי עובדה שחצי מדינה רק יודעת מה זה פיוניר .

" JL's are good subs, but they are certainly not God's gift to car audio. People think that the W7 is the last word in subwoofers; it's not, and especially not for the price. "

" You want sick, mind-blowing subs? Try a Dayton RS-HO, Dayton Titanic MkIII, Peerless XXLS, Alumapro anything, Adire Brahma, Soundsplinter, or TC Sounds TC2+."

" 12W7 retails for what, $500-$600? There is no way that that sub is 4-6 times better than any of the subs I mentioned in any way, regardless of the fact that it is 4-6 times the price."

זה בנוגע לסאבים שלהם, גם המגברים שלהם עם כל ההייפ מסביב ל DAMPING FACTOR , וגם בתור חברה .

JL מוערכת יתר על המידה מאז 1999 , והיא רוכבת על גל הפופולריות , עם מוצרים בסדר במחיר של מוצרים מעולים משווקים אחרים , מה שפאנלים של PIONEER עושים בארץ , עם כל התמחור שלהם וההייפ ככה שכל ערס חושב שפיוניר דולפינים זה מטורף , ככה עושים JL בעולם , זה הכל תמחור , וכולים יודעים את זה .

כמובן אם אתם בכוח רוצים להאמין שהיא חברה מצויינת אני בטוח שלא אכפת לאף אחד לקנות מונובלוק 250 RMS ב 250 דולר רק בשביל "ראש שקט " .

לא לקח את התרופות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי יש לי את אחד הסאבים המומלצים דצרפת XXLS והוא אף פעם לא נשמע טוב יותר , היו לי כמה וכמה וכמה מגברים והJL250.1 הוא הטוב ביותר, היציב ביותר, הנקי ביותר, המדוייק, עד היום

חוץ מכמה פטנטים בקלאס AB וD שהוא כולל על מנת לא לעוות צליל, הוא גם יעיל בניהול חשמל

אני מדבר עם ניסיון עם המגבר, ואתה?

נ.ב

אף אחד לא מדבר פה על סאבים חוץ ממך, מדובר בנושא הזה במגברים

נ.נ.ב

אמרת שאתה בשונה מאחרים לא מסתמך על חובבנים, אבל אתה חושב שבפורומים שציטטת מדובר במשהו אחר מחובבנים (שפשוט מדברים באנגלית)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ת'אמת אני חושב שפה נמצאים חלק מהחובבנים שהולכים עם הראש בקיר בכל הזדמנות :) כמובן שאני לא מכליל את כל הפורום .

אני בטוח שה W7 שיכול לקבל בערך 800 RMS ישמע טוב יותר ל 90 אחוז מהאוכלוסיה ביחס לסאב של 250 RMS , או שזה 200 בכלל ... שבכלל לא הסגנון הכבד והעמוק של ה W7 אלה זריז וקליל , היי ... גם אני הייתי מעדיף את ה W7 , בוא לא נזכיר את העובדה גם שהוא עולה יותר מפי 2 ממנו גם .

הנקודה היא אם אתה חושב שבקטגורית הזריזות והדיוק , ה W7 זריז ומדוייק פי 2 ממנו ? ;)

גם אני לא מדבר על סאבים , אני מדבר על החברה JL ומביא דוגמא מהמוצרים שלה , שתסביר את הטענה שלי בקשר לטיב JL כחברה , או שזה כל כך קשה להבין ? שבא לידי ביטוי גם במגברים שלה .

אני לא מבין למה אני צריך " ניסיון " עם מגבר אם אני יכול לקרוא .

אני בטוח שהוא " מדוייק " יותר בתור מגבר , ונקי יותר וחכם יותר וחזק יותר ומהיר יותר , בטח הכל בזכות ה damping factor ...

אני בטוח גם שב 250 דולר אני יכול לקנות מונובלוק של 800 RMS של אלפיין אני אהיה מסופק יותר מ קלאס D עם 250 עלובים , שעולה אותו הדבר .

אז אני בטוח שהוא היה כל כך הרבה יותר טוב מכל המגברים האחרים שהם 250 RMS אצליך , כמובן שיש הרבה כאלה שעולים בארץ 3000 שקל , וכמובן שזאת עיסקה משתלמת , אני חושב שבשביל להוכיח לעצמך שזאת כן הייתה עסקה משתלמת , זה כבר דיי פסיכולוגי , אני יודע שגם אני הייתי בבאסה אם הייתי מנסה להכריח את עצמי להאמין שהמגבר שקניתי עכשיו ב 3000 שקל הוא מדוייק יותר ונקי יותר , גם אם בסופו של היום הוא 250 RMS . ואם אני יכול להשיג את אותו האפקט ע"י פשוט הוספת RMS ... במקום להסתמך על הטכנולוגיות ועל המוניטין של JL שה 250 שלה זה ה 1000 של אחרים , כי הם " נקיים " יותר וחדים יותר כמובן :)

לא לקח את התרופות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, קשה לי להבין את ההודעה שלך אבל בכל זראת אני אנסה לענות

"אני לא מבין למה אני צריך " ניסיון " עם מגבר אם אני יכול לקרוא ."- כי אם תנסה את המגבר בעצמך לא תצטרך לשער השערות, אלא מתוך עובדות, כמה מוצרים של JL בכלל יצא לך לשמוע או להיות בעלים שלהם? שאתה אומר שזאת חברה לא טובה

הבעיה היא שתקנה מונו קלאס D של 800 לא תקבל באמת 800 גם בגלל ניפוח נתונים וגם בגלל שמערכת חשמל ממוצעת לא תעמוד בזה, וחוץ מזה כדאי לך לבדוק באיזה מתח נתנו את הנתון (14.4? או יותר) ואז עדיף שתמדוד עם רב מודד את המתח בזמן עבודה ברכב

את הדוגמא עם הסאב לא הבנתי וזה לא ממש קשור לנושא, הXXLS והW7 זה סגנון אחר לגמרי

אני לא יודע בכמה אתה קונה את המגברים שלך (בעצם אני כן כי מכרתי לך מגבר שלי ) אבל את המונו שלי קניתי בקצת פחות ממה שאתה שילמת על המגבר שקנית ממני - אז עכשיו אתה עדיין חושב שאני צריך להצדיק קנייה יקרה :-P (אה וקיבלתי גם קבל 1 FARAD) אם כבר אתה נכנס לי לכיס

אז כן הם יותר נקיים, הם מספקים בדיוק את העוצמה הרשומה עליהם, יציבים, לא נכנסים לפרוטקשן, וגם בעוצמה מלאה לא מאבדים כוח בזכות הספק, אז מה לעשות זה שווה קצת כסף

ולא אמרתי מילה על דמפינג פקטור, אני לא קונה מגברים לפי הנתון הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרא , אתה לא מסכים איתי שזה לא רלוונטי בכמה אתה ספציפית קונה מוצר ? אם הערך האמיתי שלו הוא אחר ?

אני לא אומר שהם חרא של מגברים , אבל עושים מהם אלוהים והם ממש לא , לא בסכום הזה .

אני בטוח שאם אני אחטט יותר , אני אמצא גם משהו על המגברים שלהם .

אם אתה אומר לי שהוא ככה וככה , אז בעצם אני אמור לבדוק לבד ? כי אז אני לא יאלץ לשער השערות ? מה אני לא יכול להאמין לך וזהו כי אתה כבר בדקת ?

אני בטוח שהוא מגבר מצויין , אבל המחיר שלו לא מוצדק .

אותו דבר כמו שאני אקשיב לך , מישהו שבדק , אנשים אחרים גם בדקו ולא חושבים כמוך .

הם מספקים בדיוק את העוצמה , הרוקפורד מספק יותר עוצמה מהמוצהר , זה אומר משהו ? המינימום שהם יכולים לעשות זה לעמוד בהספקים שלהם עם המחיר הזה ...

לא לקח את התרופות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...