Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחליפה ראויה לקליאו ספורט בתקציב נדיב בהחלט

NMP
שימו לב! השרשור הזה בן 5944 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא תהליך פשוט אבל לאחרונה אני יותר ויותר חושב על החלפת הקליאו ספורט (שברשותי כשנתיים וחצי).

למה ? קצת בקטע של גיוון ושינוי (ואי-אפשר להגיד שאני לא מנצל את הרכב כראוי :twisted:) וקצת בקטע של שדרוג ועליה בשנתון עם קצת יותר שקט (זאת גם באופן כללי הגישה שלי של התקדמות לרכב חדש או קרוב לזה כל שנתיים-שלוש).

אז מה הדרישות ?

קודם כל כמובן, השאיפה היא לרכב שלא ייפול מהקליאו בהתנהגות/fun/כח/ספורטיביות (כן, אני יודע, הגדרה כוללנית וקשה בהתחשב בהיצע הדל ולכן יכול להיות שידרשו פשרות).

תת-סעיף מיוחד שמור לתחרותיות הרכב בג'ימקאנות וכד' (מה לעשות, גם שיקול).

העניין השני הוא שאני מדבר בעקרון על רכב חדש או יד שניה מיוחד. מה זה מיוחד ? מיוחד זה אומר שבשביל להכניס עוד כמה אופציות מעניינות שלא נכנסות בתקציב לחדש או שלא קיימות בארץ כרכב חדש אני מוכן לשקול אם מדובר ברכב מאוד שמור שאני יכול לוודא או אפילו להכיר. זה גם בדיוק היה המצב עם הקליאו שלי, רציתי חדש אבל מאחר והפסיקו להביא אותה הלכתי לאופציה של רכב סופר שמור שאני מכיר טוב (חבר של אח שלי) שעדיין באחריות. אז כזה דבר תופס 8).

אני מבין שזה קצת נדיר ובעייתי ואני גם לא מתכוון לחפש בשוק היד שניה בדיוק מהסיבה הזאת אבל אני לא שולל ולכן אני רוצה לשמוע רעיונות וכמובן אקסמפלרים ספציפיים.

אז מה האופציות שיש לי כמו שאני רואה את זה ? (ופה אתם נקראים לעזור)

קודם כל תקציב, אני מוכן כלכלית למחיר של hot-hatch רצינית שזה אומר בימינו 200-250 אלף שקל :-(.

כן, כלכלית אני אולי מוכן אבל נפשית קצת קשה לי עדיין להשלים עם זה :?.

אז בלי סדר מיוחד:

1. הונדה סיוויק Type-R

- יצא לי לעשות עליה סיבוב מבחן בערד ולמרות זמנים וביצועים דומים לקליאו שלי קצת התאכזבתי מהתחושות. קצת מצועצע ופלייסטיישני. תחושה ראשונית לפחות.

2. גולף GTI (רגיל או DSG)

3. סיאט ליאון קופרה

- לגבי הגולף והליאון אני מפחד שהן קצת כבדות ופחות תזזיתיות ביחס לקליאו. רלוונטי מאוד עבור ג'ימקאנות.

4. מיאטה NC

אני מכניס את המיאטה כי מקומה כאן אבל לי אישית יש קצת בעיה עם הרכב הזה. רודסטר לא מדבר אליי, הפרקטיות הגבולית (או לא קיימת) של האוטו מפריעה לי ואני חושש שהכח החסר גם יפריע לי. מצד שני, אין ספק שהרכב וההנעה האחורית שלו מאוד מושכים אותי.

5. הבטחות קרסו - רנו קליאו ספורט ומגאן ספורט החדשות...

חבל מאוד אבל כאן דווקא נמצאת המועדפת עליי. המגאן R26 עם כל התשבוחות שהיא מקבלת בחו"ל מאוד מושכת אותי רק חבל שעל קרסו אי-אפשר ממש לבנות. ההבטחה האחרונה הייתה לינואר ולמרות שהמועד כבר קרוב, הגעה של אחד הדגמים לא נראית באופק :roll:.

EVO- STI

עכשיו כשמדברים על הוצאה של קרוב ל-250 אלף שקל על הוט-האצ', אי-אפשר שלא לחשוב "רגע, זה כבר ממש קרוב לנינג'ות"...

כנראה שעבורן הכנסתי את הסעיף של "יד שניה מיוחד" :-).

עדיין, נראה לי שהקרבה במחיר היא מטעה. עלויות האחזקה של הרכבים האלה הן לגמרי בסקאלה אחרת (דלק, ביטוחים, טיפולים/צמיגים בנהיגה מאומצת ותחרותית) ואני קצת בספק עד כמה אני מוכן להחזקה של רכב כזה.

בכל מקרה אני מתכוון במקביל לבדוק לעומק את נושא העלויות במועדון STI. אם יש למישהו פה מידע טוב בנושא, אני אשמח.

עוד כמה דברים שכרגע לא ממש נראים לי:

WRX - לא ממש עושה לי את זה. לא נראה לי כמו קפיצה ראויה מהקליאו ואם כבר אני הולך לכיוון הזה (ששונה מהמשיכה הטבעית שלי להוט-האצ') אז עד הסוף לנינג'ות.

מיני קופר S - לא התעמקתי אבל נראה לי יקר מדי וסופר לא פרקטי.

S2000 - מעניין אבל המחירים של הונדה ובנוסף כל הטיעונים שציינתי במיאטה נגד רודסטר.

מה אני רוצה מכם ?

הצעות נוספות לרכבים שאולי פספסתי.

דעות ומידע מעניין לגבי הרכבים המדוברים בהתחשב בדרישות שלי.

הפניות למבחני דרכים ובעיקר השוואות בין הרכבים האלה (הליאון מול הגולף מול ה-CTR מול המגאן והקליאו).

בבקשה, מידע מבוסס, בלי ססמאות ובלי להגרר לוויכוחים מיותרים כטבעם של שרשורים כאלה.

תודה,

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

http://www.vag-club.com/forum75-heb/forum_posts.asp?TID=10517&PN=1

היא יכולה להיות מאוד טובה לג'ימקאנות,יש קיט טורבו ל300כ"ס להביא לרכב הזה, שהיה עם בוסט מאוד מאוד זמין,למרות שגם עכשיו יש לו באיזור 230-240כ"ס עם זמינות מטורפת.

וישאר לך הרבה כסף עודף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בו נהיה ברוטאלים: לא מייצרים יותר רכבים תזזיתיים במחיר ועלויות אחזקה סבירות. אני במקומך הייתי הולך על מיאטה ובמקסימום משפר ביצועים אם זה נורא יפריע. הנעה אחורית זה עולם אחר שמוסיף הרבה עניין.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן :-(.

הנעה אחורית תוסיף הרבה עניין ולכן המיאטה נשקלת למרות שיש לי הרבה בעיות אחרות איתה.

גם כשקניתי את הקליאו עברה המחשבה הזאת והתלבטתי קצת ביניהן אבל ההכרעה הייתה די קלה.

FULL BOOST, תודה אבל אני לא מחפש לקנות רכב פרוייקט. אני מדבר בעיקר על רכב חדש או מקסימום יד שניה בן שנתיים-שלוש סטנדרטי+- וגם זה רק עבור מקרים מיוחדים של רכב שהפסיקו למכור עכשיו (כמו שהקליאו הייתה בזמנו) או שהתקציב של חדש גבוה מדי כמו במקרה של EVO.

בעקרון אני מעדיף חדש.

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנינג'ות למינהן הם המחליפות הראויות ביותר לדעתי לעליית מדרגה , אבל מעבר למחיר הקנייה צריך לשקול חזק את העלייה הגדולה במחיר האחזקה . כמו כן אני לא יודע כמה אתה בנאדם מאופק ,אני בכל זאת חושב שאם הייתי בעלים של אחת מהמכוניות האלה לא הייתי מצליח להשאר אדיש כשהדרך להתחזק או להסתובב טוב יותר "כל כך פשוטה" ולאט לאט מגיעים להוצאות יותר ויותר רציניות.

מעבר לזה כפי שאני רואה את זה התמורה הכי טובה לכסף כששוקלים בנוסף את עניין החזות ואת עניין האחזקה השוטפת הייתי יושב ומחפש טוב טוב S2000 שמורה.

מיאטה ,לדעתי יפה וחובבי רכב כל כך אוהבים אותה אבל הבעיה הגדולה ביותר היא מחסור בכח (במידה ואתה מתכוון להשאיר אותה אטמוספרית) כמו שאני רואה את זה שוב פעם.. אתה מחפש להתקדם.

את שאר המכוניות אני לא ממש מכיר וכמו כן הן גם לא כל כך "עושות לי את זה".

172 סוסים כבר לא מספיקים אז קנינו הונדה מצוננת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

alfa 147 GTA

זה באמת עניין של טעם אישי

אבל אני הייתי הולך על אחת כזאת

היא מהנה לנהיגה ומיוחדת(יש ממש ספורות כאלה בארץ)

ואם אתה רוצה ממש ללכת עם זה אקסטרים אתה יכול לנסות להביא 147 GTA של autodelta

ככה בישביל לעשות חשק

ומה שאתה בוחר

שיהיה לך בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, עם תוספת כסף קטנה מצדך:

http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?AreaID=&ModelID=25&SubModelID=1030&FromYear=&UntilYear=&Hand=&Auto=&fromPrice=&untilPrice=&Info=

הנעה אחורית, הרבה כח (בניגוד למיאטה), וגם יבואן שמכיר ברכבים שלו. לגבי מחירים וידע טכני תצטרך לבדוק.

עד כמה היא תהיה טובה בג'ימקאנות אני לא בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, עם תוספת כסף קטנה מצדך:

http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?AreaID=&ModelID=25&SubModelID=1030&FromYear=&UntilYear=&Hand=&Auto=&fromPrice=&untilPrice=&Info=

הנעה אחורית, הרבה כח (בניגוד למיאטה), וגם יבואן שמכיר ברכבים שלו. לגבי מחירים וידע טכני תצטרך לבדוק.

עד כמה היא תהיה טובה בג'ימקאנות אני לא בטוח.

מעניין מה יהיה כרוך באחזקה של רכב כזה ומה כמות החלפים שמסתובבים עבור הרכב הזה ,אני לא בטוח שזה שהיבואן יכיר ברכב זה מספיק . קח לדוג' את מחירי החלפים בקליאו שאגב מיובאת ע"י אותו היבואן ולא ממש נדירה...

וגם באותה נשימה צריך לחשוב על מחיר ביטוח של רכב שלא מיובא באופן סדיר.

על גבי הנייר זאת נראת האופציה המעניינת ביותר, במעשי אני בכל זאת הייתי שוקל טוב טוב קנייה של רכב כזה

172 סוסים כבר לא מספיקים אז קנינו הונדה מצוננת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-350Z שזיו הציג פה באמת יכלה להוות עליית מדרגה משמעותית אך מחירי האחזקה שלה יקרים מאוד עקב העדר חלפים כאלה

ואחרים בארץ. אני לא זוכר מה נסגר עם בעלי הרכב הנ"ל בעבר שניסו לאשר את כך שרכבם יוכר ע"י קרסו ויטופל כמו שצריך.

אבל בשורה התחתונה- רכב מדהים שעולה על כל צפייה ודימיון!

תראה ניר,

רכישת STI או EVO משנים 2005-2007 ישאירו בכיסך סכומי כסף נאים לאחזקת הרכב, לפחות בשנה-שנתיים הראשונות.

מחירן סביר להניח, יהיה נמוך יותר מהסכום שהצגת כאן, ורוב הרכבים שתמצא יהיו עדיין במהלך תקופת האחריות שלהן או זמן קצר

לאחר שנגמרה תקופת האחריות ולכן טופלו כראוי.

מה גם שמי שרכש רכבים כאלה מהיבואן הוא בדר"כ (ואני מדגיש את ה-בדר"כ) אדם בעל ממון שמבין בתחום הרכב והחזיק אותו

וטיפל בו בצורה מתאימה, מסודרת והולמת.

גם כאן זהו שיקול רציני מאוד.

אם עדיין חפץ ליבך בהוט-טאצ' בכל זאת (בשביל זה נפתח הנושא הזה :wink:),

תשקול לחיוב את המיני קופר S. אפילו כחדשה מהחברה. FUN מטורף וחווית נהיגה תהיה לך על בטוח! גם ההגדשה של הרכב

שתתין לך כוח בסל"ד נמוך תוסיף מאוד להנראה שלך מהרכב. על איכות הייצור וצורתו המדהימה אין מה לדבר כלל.

עלויות האחזקה הגבוהות והדמיון לקליאו, הם המניעים היחידים שיכולים לעצור בעדך.

הסיאט לאון CUPRA החדשה תתאים לך יותר מהגולף GTI לדעתי.

אומנם חוויות הנהיגה על-פי רוב המאמרים והכתבות שקראתי גדולות יותר בגולף, אך הכוח שהתווסף ב-CUPRA בנוסף לכל

שתמיד תוכל לשדרג את מערכת המתלים יכולים לתת לך הרבה יותר מגולף.

אם המחיר מרתיע אותך, GTI ידנית חדשה בעלת 3 דלתות (בתוספת צ'יפ אם תחפוץ בעתיד) יכולה להוות גם כאופציה טובה

(אני מצטער שזה נשמע ככה "יכולה להוות גם כאופציה טובה", אך ביחס לשאר המכוניות שמוצגות כאן זאת דעתי. אני בכל אופן

הייתי מת שתהיה לי "רק" גולף GTI דנדשה).

הגענו עכשיו לבחירה שלי.

אני לא יודע עד כמה הרכב הזה יהיה פרקטתי לך ועד כמה אתה באמת חפץ בו משאר הרכבים שהוצגו כאן, אבל המיאטה NC (כמובן בגרסה הידנית) היא הרכב שהכי מצדיק את היחס תמורה-מחיר שאפשר לרכוש כיום כרכב חדש מהחברה.

אין כוח מטורף, אך 160 כוחות סוס ממנוע 2 ליטר ביחד עם הנע(א)ה אחורית ומשקל מינימאלי (בטופ-גיר הראו שאפילו הפחיתו

ממשקל המראה הקידמית כדי לחסוך במשקל) מהווים חוויה מדהימה לנהג.

תג המחיר אינו בשמיים וישאיר לך מספיק כסף בצד. גם האמינות ועלויות האחזקה של הרכב לא יהיו יקרות עד שמיים (מאזדה בכל זאת :wink:).

עוד לא הגענו לכך שהרכב הוא גם קבריולט וגם נראה מדהים. לא רואה אפשרות שאתה יורד מרכב כזה לאחר שנהגת בו ללא חיוך.

פשוט לא רואה מצב כזה.

המינוס היחידי (וזה גם תלוי במי מדובר. לי בכל אופן זה לא היה מפריע) - הוא שהרכב בעל 2 מקומות.

בכל אופן, אני מאחל לך בהצלחה בבחירת הכלה לעתיד

ומחכה לעידכונים,

טל

בעבר: יאריס TS , פולו GTI , לאון 4 20VT , קליאו ספורט MK1.

היום​: טסים לחו"ל כדי "לנהוג" מדי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

alfa 147 GTA

זה באמת עניין של טעם אישי

אבל אני הייתי הולך על אחת כזאת

היא מהנה לנהיגה ומיוחדת(יש ממש ספורות כאלה בארץ)

ואם אתה רוצה ממש ללכת עם זה אקסטרים אתה יכול לנסות להביא 147 GTA של autodelta

ככה בישביל לעשות חשק

ומה שאתה בוחר

שיהיה לך בהצלחה

לנסות להביא? מה זה פרי שקונים בשוק שקשה להשיג אותו לא בעונה?

הוא יכול גם "לנסות להביא" אסטון מרטין, אחלה של אופציה. :?

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסות להביא? מה זה פרי שקונים בשוק שקשה להשיג אותו לא בעונה?

הוא יכול גם "לנסות להביא" אסטון מרטין, אחלה של אופציה. :?

מה הלחץ?

למה לתקוף ישר?

אמרתי אתה יוכול לנסות כי לי אין מושג מה התהליך ואם אפשר בכלל ואני בטח לא רוצה להתעות אותו סתם

הוא ביקש רעיונות את נתתי לו אחד לא יותר מיזה

בן אדם

פעם הבאה תעצור תספור עד 10 ותבדוק אם התגובה שלך בכלל קשורה לנושא של פותח השירשור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי ביד2 מיני קופר S למכירה, אחלה אופציה, אומרים רק דברים טובים על ההתנהגות שלה, והיא חזקה, מנוע 1.6 עם טורבו, אפשר לשפר, והיא גם תהיה קוטלת בג'ימקאנות.

לאון קופרה, לדעתי אתה צריך להשיג נסיעת מבחן עליה ולראות איך אתה מתחבר, מבחינת שקל לכ"ס זה דיל טוב, והאוטו מהיר מאוד, אני לא בטוח שמעבר מהקליאו ללאון יהיה קל, בטוח הגב שלך יאמר ישתבח שמך, ולא תתרסק על כל באמפר בכביש, אבל מבחינת לתקוף סיבובים ושהאוטו יתן את ההרגשה שהקליאו נותנת אני לא חושב שכך יהיה עם הלאון.

קח נסיעת מבחן על הקופרה תראה איך אתה מתחבר לאוטו.

בעניין המיני, לדעתי עסקה מצוינת ומעבר אליה מהקליאו יהיה הרבה יותר קל מהקליאו ללאון,

http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?AreaID=&ModelID=7&SubModelID=67&FromYear=&UntilYear=&Hand=&Auto=0&fromPrice=&untilPrice=&Info=

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5944 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...