Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התרשמות אישית מרפידות בלם של חברת REMSA.

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 5879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברת REMSA הינה יצרנית חלקי מע' בלמים לתעשיית הרכב והיא בעלת 9 נקודות יצור בעולם ברחבי אירופה ואמריקה בהתאם לדרישות השוק הגוברות והולכות.

לראשונה נתקלתי במגוון רפידות הבלמים של חברת REMSA במקום עבודתי הקודם. משיחות עם אנשים (בעלי מוסכים, מוסכניקים פרטיים וכד' הרוכשים כמויות גדולות מאוד של סחורה מהמותג הנ"ל) המסקנות היו ברורות: 99% מהם היו מרוצים לגמרי מהמוצר – פרט לאחוז בודד שנשאר נאמן לרפידות של BENDIX או VALEO ‘ בעיקר בגלל סיבה אחת: אורך חיים גדול מאוד (יחסית).

ראיתי כי איכות המוצר טובה וחיפשתי אינפורמציה באינטרנט.

אתר הבית (http://www.remsa.com) מציע מגוון מצומצם אך יעיל של שפות לבחירה.

בתוך האתר ניתן לראות כי ההשקעה היא מרובה ולא חסכו כאן לרגע בפרטים הטכניים.

קטלוג המוצרים שלהם הוא הטוב ביותר שנתקלתי בו אי פעם;

היצע הדגמים של יצרני הרכבים מגוון ומדוייק להחריד וכולל את כל הפרטים הרלוונטיים. מה שמעיד על השקעה יתרה היא האופציה לראות שירטוט מפורט של כל רפידה ורפידה, כולל הגדלה ומידותיה במילימטרים – פשוט מדהים.

בהמשך לכך ראיתי כי על כל הרפידות המיובאות ארצה מצויין כי מדובר בסידרה pro-tecno 3.0 התומכת בתקן R-90 אותו יזם האיחוד האירופאי;

התקן אומר שרפידות הבלם הללו צריכות לעבור מספר מבחנים ולעמוד במספר סטנדרטים חדשים ע"מ לקבל אישור רשמי.

פרטים נוספים על תקן R-90, כאן.

לאחר ביקורות חיוביות על המוצר מלא מעט אנשים התחלתי להשתמש ברפידות אלו במסגרת עבודות פרטיות. את הרפידות הללו התקנתי כבר על ZX וולקן 1.9, פונטו ספייס אוטומטית, נבחרת הצרפתיות הקטנות המשתמשת באותן הדיסקים והרפידות עברו גם אצלי... (קרי: סיטרואן ZX 1400, פג'ו 205 1400, פג'ו 106 XS שנת 98 1400) ולאחרונה גם על 2 הרכבים הפרטיים בבית (שלי ושל אימי) - בכולן התוצאות היו מעולות.

במסגרת החלפת הבלמים (שהתחילה ברכב שלי הפרטי – ועברה לרכב האוטומטי רק בגלל התוצאות שהסבו הרפידות ברכב שלי) ניתן היה לחוש הבדל דרמטי מאוד בתחושת הבלימה ועוצמת הבלימה – שם שתי נקודות אלו הן נקודות תורפה רציניות הידועות לכל.

ברכב שלי היה סט רפידות מקוריות של היצרן – וברכב השני היה סט רפידות תחליפי. בשני המקרים הנ"ל, חד משמעית, מעולם לא היתה עוצמת בלימה טובה.

ברכב שלי הוחלפו הצלחות (דיסקים) וברכב השני נחרטו – ולמרות זאת בשניהם התקבלה תוצאה מעולה ושיפור מדהים בתחושת הבלימה ועוצמת הבלימה (ומי שהתנסה ידע להבחין היטב באיזה רכב יש "נשיכה" והאטה חזקה ואיכותית מהבלמים- ובאיזה רכבים אתה מרגיש לחיצה ותחושה של קרש – והרכב רק מאט, לא עוצר).

כמובן שהתרשמותי האישית ממספר ניסיונות על מגוון רכבים אינה מעידה על 100% מכלל האוכלוסיה/מכוניות. בטוח שיש גם כאלה שפחות מרוצים אבל מניסיוני האישי, במיוחד על מכוניות עם בעיות של תחושה ועוצמת בלימה כמו הגרנד לאונה, התוצאות פשוט מעולות.

ניתן לסכם ולומר שלאחר ניסיון עם הנ"ל, בלמים חזקים יותר עם תחושה טובה יותר נותנים ה-ר-ב-ה יותר בטחון בנהיגה, גם ביום יום ועל אחת כמה וכמה בזמנים שאתה לבד באוטו, לבד על הכביש – ובא לך להוציא קצת מרץ ;-):wink:

איציק

Dscf0060.jpg

Dscf0052.jpg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההמלצה איציק, אבל ....תכלס... כשנרצה לקנות...

למי ניגש?

כמה נשלם?

ספר לנו קצת על הבירוקרטיה 8)8)

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההמלצה איציק, אבל ....תכלס... כשנרצה לקנות...

למי ניגש?

כמה נשלם?

ספר לנו קצת על הבירוקרטיה 8)8)

רון.

קודם כל, רצוי לציין שהרפידות שמתאימות לכל משפחת ה 1400 של PSA שציינתי קודם לכן, קרי: ZX, 106, 306*, 205, SAXO מתאימות גם לרנו קליאו/אנרג'י דור ראשון (לא ידוע לי מה יש בקליאו B).

(* ב 306 אחרי המתיחת פנים ב 1998 יש דיסקים שונים ולכן אינני בטוח ב 100% שזה מתאים גם להן).

עקרונית, אם מדובר ברנו 5 שלך (ובדגמים הישנים של רנו בפרט) - עדיף לפרק ולקחת דוגמא.

המחירים נעים בין 40 שח ל 150-200 שח (בעיקר למסחריות). רוב המכוניות הפרטיות נעות בין 40 ל 120 שח.

עלות סט רפידות כזה (כמו זה שצויין מעלה, מתאים לקליאו ומשפחת PSA עם מנוע 1400) הינו כ-45 שח (ארבעים וחמש שקלים חדשים - זו לא טעות) וניתן להשיגן ב 99% מהחנויות לחלקי חילוף הפזורות ברחבי הארץ.

למי שיש בעיה בהשגת הנ"ל יכול לפנות אליי.

המחירים שאפשר להשיג בחלק מהחנויות שווים לכל כיס - ולפעמים לא כדאי להתקרב למוסכים מורשים עקב הגזלה שמתבצעת שם בחלק מהדברים.

ממש היום היה אצלי במקרה חבר פורום עם פג'ו XX6 מנוע 1.4 שיצא ב"נזק" של 300 שח (כולל עבודה) על ברקסים קדמיים קומפלט (זוג צלחות חדשות + סט רפידות)...במוסכי הרשת זה עולה לפחות 50% יותר.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי פעם.

בחודש פברואר שמתי כאלה רפידות בפולו שלי (יחד עם צלחות חדשות)

והבלימה יוצאת מן הכלל. אני מרוצה , למרות שבהתחלה חששתי ללכת על

סט רפידות שלא מומלץ ע"י היצרן.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להוסיף על דבריו של חאפר-משנה ( AKA איציק ) ... !

אני משתמש כרגע ברפידות הנ"ל על הרכב שלי , הוחלפו לפני כ 4000-3000 ק"מ , ומספקות אחלה של תמורה ביחס לסכום הזעום אותו שילמתי עבורן ( 50 ש"ח אצל הפרסי ).

"...You CanT Make a Hoe a House Wife"

Dr. Dre , 2001

דוד גודלי , תעשה לי ילד פג !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרפידות כרגע בהרצה, אני אתן דיווח בסוף ההרצה לגביי הבדל בתחושה.

כרגע יש לי הרגשה שהרכב יותר נושך למרות שאני משתמש ממש בעדינות בבלמים.

עוד שבוע בערך תקבלו דיווח מלא על ההבדל.

לאחר בירור,

צלחות החזיקו 100K ורפידות הוחלפו (BENEDIX) במוסך מורשה בזמנו (60K).

הרמן.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה חמה לכל המעוניינים להכנס לאתר החברה (http://www.remsa.com כפי שאיציק פירסם).

האתר מושקע ביותר, כולל מידע ומק"טים של כל הרפידות, הדיסקים והתופים של החברה. ניתן ומומלץ לברר את המק"ט של החלק שאתם צריכים לפני שניגשים לחנות.

P.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנחנו כבר בנושא ,האם הרפידות יתאימו לבאלנו ואיזה רפידות מומלצות בשבילה...?

תודה..

יש רפידות גם לבאלנו.

בבאלנו יש הבדלים בברקסים: עד מודל 97 (דור ראשון) וממודל 98 ואילך (בוצע שדרוג קטן ולכן יש הבדלים ברפידות).

חשוב לציין בפני המוכר איזה מודל הרכב שלך.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לקלקל את האידיליה, אבל הרכבה של רפידות "רמסה" בתמא, הניבה תוצאות מאכזבות עד כדי כך, שהן הוחלפו כבר לאחר שבועיים (ואלף ק"מ, כדי שלא תאמרו שהן לא "הורצו" כראוי) לטובת רפידות מקוריות.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנחנו כבר בנושא ,האם הרפידות יתאימו לבאלנו ואיזה רפידות מומלצות בשבילה...?

תודה..

יש רפידות גם לבאלנו.

בבאלנו יש הבדלים בברקסים: עד מודל 97 (דור ראשון) וממודל 98 ואילך (בוצע שדרוג קטן ולכן יש הבדלים ברפידות).

חשוב לציין בפני המוכר איזה מודל הרכב שלך.

איציק

במוסך ממליצים רק על מקורי,שמחירם בערך 400 ש"ח..מה תמליצו ללכת על חברה מומלצת או מקורי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לקלקל את האידיליה, אבל הרכבה של רפידות "רמסה" בתמא, הניבה תוצאות מאכזבות עד כדי כך, שהן הוחלפו כבר לאחר שבועיים (ואלף ק"מ, כדי שלא תאמרו שהן לא "הורצו" כראוי) לטובת רפידות מקוריות.

שי

התמא שלך זה משהו מיוחד, צריכה רק מקורי.

בכל שאר הרכבים שהרפידות הללו הותקנו, מניסיוני על כמה וכמה כלי רכב, הושגו תוצאות מרשימות תוך מתן דגש על תחושה ואיכות בלימה.

איך זה שאצלך הכל קורה בד"כ ההפך, רק השד יודע... :wink::roll::)

עריכה:

נ.ב.

לא קילקלת לנו את ה"אידיליה" שי, אני זוכר את התגובה שלך ממרץ 2003 - רק שהייתי מאוד מופתע שלקח לך המון זמן להגיב לשירשור....נרדמת בשמירה שיק'ה ? :wink:

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמא שלך זה משהו מיוחד, צריכה רק מקורי.

בכל שאר הרכבים שהרפידות הללו הותקנו, מניסיוני על כמה וכמה כלי רכב, הושגו תוצאות מרשימות תוך מתן דגש על תחושה ואיכות בלימה.

איך זה שאצלך הכל קורה בד"כ ההפך, רק השד יודע... :wink::roll::)

עריכה:

נ.ב.

לא קילקלת לנו את ה"אידיליה" שי, אני זוכר את התגובה שלך ממרץ 2003 - רק שהייתי מאוד מופתע שלקח לך המון זמן להגיב לשירשור....נרדמת בשמירה שיק'ה ? :wink:

איציק

אכן, זיכרון של פיל :lol:

גם המקוריות לא מבריקות, אבל עדיין יותר טובות מהרמסה.

רק בשבילך, אני ארכיב את הרמסות כשהרפידות הנוכחיות יסיימו את חייהן.

המטרה העיקרית של התגובה היא לא בכדי ללכלך על רמסה חלילה, אלא כדי להכניס את העניין לפרופורציות. אנשים עוד יצאו מכאן בתחושה שרפידות רמסה מעניקות תועלת של סט קאליפרים שש-בוכנות מתוצרת "ברמבו" :twisted:

אין בכל לומר דבר על איכות הרפידות של רמסה. יתכן בהחלט שהן טובות משאר הרפידות החליפיות (אני בספק, אבל עדיין יתכן), אבל עדיין הרפידות המקוריות של לנצ'יה עשויות מחומר איכותי יותר (לא סתם הן עולות כמעט 400 ש"ח - כמו רפידות של באלנו :!::wink: ).

ואגב, אשמח לקבל ממך תגובה לשרשור שפתחתי ("מצתים ומאווררים")

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרה העיקרית של התגובה היא לא בכדי ללכלך על רמסה חלילה, אלא כדי להכניס את העניין לפרופורציות. אנשים עוד יצאו מכאן בתחושה שרפידות רמסה מעניקות תועלת של סט קאליפרים שש-בוכנות מתוצרת "ברמבו" :twisted:

אין בכל לומר דבר על איכות הרפידות של רמסה. יתכן בהחלט שהן טובות משאר הרפידות החליפיות (אני בספק, אבל עדיין יתכן), אבל עדיין הרפידות המקוריות של לנצ'יה עשויות מחומר איכותי יותר (לא סתם הן עולות כמעט 400 ש"ח - כמו רפידות של באלנו :!::wink: ).

לחלוטין מסכים עם דברי שי :!:

במחירים הללו שווה לנסות אבל לא לצפות לאיכות יוצאת דופן כגון רפידות omp,ferodo

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...