Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה להסב פיאט בראבו מנוע 1400 12V למנוע 1600 16V

אור .ס.
שימו לב! השרשור הזה בן 6059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, פיאט בראבו שנת 98 גיר רגיל, האוטו עם מנוע מת, רינגים גמורים כנראה, לא מניע בכלל, נסע 160K ק"מ, המנוע הקיים כאמור נפח 1400 12V.

רציתי לדעת האם אני יכול להחליף את המנוע למנוע 1600 16V בצורה חוקית עם אישורים והכל ?

מה אני צריך להחליף מלבד מנוע ? גיר, או שזה בלוק זהה חיצונית ? תושבות ? ציריות ?

אודה על מידע מורחב בנושא, בתקווה שבכלל ניתן לאשר דברים כאלו ללא יותר מידי פרוצידורות מסביב.

תודה, אור.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר פשוט וזול זה למכור את מכוניתך ולקנות אחרת עם מנוע 1.6 מקורי.

לצורכי שדרוג המנוע במכוניתך צריך להחליף גם את תחבת ההילוכים (גיר), מצמד (קלאץ'), מחשב נהול מנוע,

מתנע (סטרטר), אלטרנטור, צמת חוטי מנוע, לבצע שינויים בצמת חשמל בתא המנוע ועוד.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי,למרות מה שרפי כתב לך,לא תוכל למכור את הרכב במצב שלו (דרך אגב לא ברור לי איך בדיוק מנוע של פיאט מת ב-160K והיו לנו כאלה במשפחה -3 פיאט אונו ולא היו צרות כאלו ).

האפשרות הטובה בשבילך היא להביא מנוע מיבוא ותקן את הרכב כי,אם אתה רוצה למכור יורידו לך לפחות את מחיר המנוע,כאשר אם אתה מתקן יש לך ראש שקט ללא מעט זמן.

לצערי,היתה לי אותה דילמה בקיץ של המלחמה,בגלל כשל במשאבת השמן התפוצץ לי המנוע והייתי חייב להחליף.

בדקתי אפשרויות למכור ואנשים,ששמעו ממני שהמנוע חייב בהחלפה,הציעו מחירים שקרובים לריצפה והגיעו עד חצי מערך הרכב.

לדעתי,יש כאן גם שיקול כלכלי וגם כיוון שאתה מעוניין ברכב דומה אני לא הייתי קונה אחר-אתה לא יכול לדעת מה יהיה מצבו כאשר את שלך אתה מכיר היטב ויכול להיות שהחלפת /שיפוץ מנוע יעזרו לך וישרתו את רכבך לכמה שנים.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, גם לי לא ברור איך מנוע של פיאט מת ב159 אלף ק"מ, אבל גם לא ממש אכפת לי איך הוא מת, אני קניתי את הרכב ככה, במחיר מאוד שערורייתי, לפני שאני הולך לסדר אותו רציתי לדעת מה האופציות.

עכשיו ככה:

מאיפה אני יכול להביא מנוע מיבוא/פירוק ? אצל בכר ב"ש אין, כבר בדקתי.

אני פשוט רוצה לדעת אם יותר כדאי להביא מנוע מיבוא או פירוק, או ללכת לעשות אובראול למנוע הנוכחי.

אגב, לפי דברי המוכר האוטו היה מעשן לבן חזק מאוד נסע על דבש ובסוף הפסיק לנסוע, כלומר רינגים לאגרים, אני אישית משתגע איך זה קורה אחרי 160 אלף ק"מ בפיאט כי יש לי במשפחה גם טמפרה 1600 שנסע 299 על אותו מנוע אותו ראש עד שנפרץ האטם ועשינו ראש והאוטו ממשיך לנסוע.

בקיצר ולעניין: אודה על מקומות לרכישת מנוע 1400, אני לא הולך לשים את התחתונים שלי על האוטו רק רוצה להביא אותו למצב נוסע בצורה תקינה ואיכותית שיהיה נעים לנסיעה.

תודה, אור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי, עוד חלופות ? ב4000 ש"ח אני עושה אובראול קומפלט (כולל בוכנות כולל החריטות)

האם זה עדיף על מנוע מיבוא או מה ?

אני לא יודע מה לעשות.

מקס, נשבע בפניך מול כל הפורום, לא למסחר, הרכב בא במקום הברלינגו שנגנב, ישופץ קצת וישמש אותי לנסיעה יומיומית רגילה רגועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפוץ מנוע כללי -אובאול עולה בד"כ הרבה יותר מ-4000 ש"ח.

לפני שתתחיל תבדוק רק שבלוק המנוע /ראש לא אכולים אז הצרה גדולה וצריך להביא מנוע.

אבל, אם הכל כשורה לאחר פירוק הראש ותשיג במחיר הזה, לך על זה ,רק קח בחשבון שיש סיכון מסויים ולא תמיד האובראול תופס.

בנוסף אובראול למנוע בנוכחי יחסוך לך את כל הפרוצדורה המגעילה של משרד הרישוי ועמדה מס' 1 וטרטורים מיותרים.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי, עוד חלופות ? ב4000 ש"ח אני עושה אובראול קומפלט (כולל בוכנות כולל החריטות)

האם זה עדיף על מנוע מיבוא או מה ?

אני לא יודע מה לעשות.

מקס, נשבע בפניך מול כל הפורום, לא למסחר, הרכב בא במקום הברלינגו שנגנב, ישופץ קצת וישמש אותי לנסיעה יומיומית רגילה רגועה.

בהצלחה.

בספק אם מייבוא,כנראה מפירוק לדעתי.

4000 ש"ח לאוברול איכותי זה עדיף על ייבוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, לגבי האובראול מי שרוצה הרחבות שיחפש קצת את המילה שיפוץ מנוע אובראול או כל דבר אחר שמתקשר לזה בצירוף השם שלי ויבין לבד כבר.

המצב נכון לעכשיו: האוט מנסה להניע אנחנו חוששים שהטיימינג לא במקום למרות שהוא לא קרוע.

אני נוסע עכשיו לרכב ומתחיל להוריד ראש כדי לראות מה גורם לבעיה אם זה רינגים או גומיות שסתומים או טיימינג או אלוהים יודע מה קרה שם בכלל.

בכל מקרה אני אשמח על עוד מידע לגבי מנועים, מקסים קשה להאמין לגבי פירוק כי זה די נדיר גם מיבוא קצת קשה להשיג, אני מקווה לפתור את הדברים במה שפחות בלאגן וכמה שיותר טוב.

אגב, נאמר לי שלא כדאי לעשות אובראול אם הצלינדר חרוט בגלל הרינגים הדפוקים, מה לגבי הדבר ?

לגבי עמדה 1: מתו הימים האלו, עכשיו מאשרים מנועים במכוני הרישוי, סביר להניח שמי שצריך יש לו גם קומבינות והכל בסדר שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, הבטחתי לעדכן אז בבקשה:

המנוע נפתח, ותראו מה התגלה מתחת, כן כן ככה זה היה, "לא נגענו"

הרכב הועבר למוסך של שרון (שהיה פעם שותף בNGS, היום הוא פתח מוסך אחר, "שיא מוטורס" בפלד 6 חולון, ליד "עידן הגז")

רכשתי מנוע מאזולאי, המנוע כבר במוסך, החלקים לטיפול גם כן במוסך, אני מחכה לראות את האוטו על הכביש כבר.

מנוע מת1.JPG

מנוע מת2.JPG

מנוע מת3.JPG

מנוע מת 4.JPG

מנוע מת5.JPG

מנוע מת6.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...