Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב אספנות לנהג חדש כמפלט לתעריף ביטוח דרקוני

erez59
שימו לב! השרשור הזה בן 6034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר ההלם הראשוני שנפל עלי כשהתברר לי שעלי לשלם 6300 ש"ח ביטוח מקיף לסובארו 98 החבוטה שברשותי עבור בני שהוציא רשיון בשעה טובה, התחלתי לחשוב איך אני יכול לצמצם את הנזק הכספי הלא מבוטל מבחינתי ולקזז עלויות. הרעיון לרכוש רכב אספנות אמין, חזק, מצוי וזול הצית את דמיוני, אך מאחר ואני לא מכיר את כל האספקטים של יתרונות/חסרונות החלטתי להפנות את התלבטויותי לפורום מכובד זה בתקווה שתוכלו להאיר את עיני. הרכב שאני רואה בו פוטנציאל הינו וולוו 244 שנת 76 שמחירו כ 5000 ש"ח.

תודה מראש למגיבים.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בדרך כלל לא מבטחים רכב אספנות במקיף.

הוולוו אמין אבל צורך המון דלק (להוריי היתה אחת כזאת בדיוק).

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אינך אוהב את בנך, רכוש לו את הוולוו ותוכל לחסוך כסף רב.

מנגד, אם בטיחותו חשובה לך - דאג שינהג במכונית המודרנית והבטוחה ביותר שניתן.

נהג חדש זקוק לכל עזרה ומרווח ביטחון שיוכל לקבל, ומכונית אספנות - "אפילו" וולוו -

לא תספק את רמת ההגנה שמעניקה מכונית מודרנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אינך אוהב את בנך, רכוש לו את הוולוו ותוכל לחסוך כסף רב.

מנגד, אם בטיחותו חשובה לך - דאג שינהג במכונית המודרנית והבטוחה ביותר שניתן.

נהג חדש זקוק לכל עזרה ומרווח ביטחון שיוכל לקבל, ומכונית אספנות - "אפילו" וולוו -

לא תספק את רמת ההגנה שמעניקה מכונית מודרנית.

יתרה מזאת הוולוו מסוכנת לנהג המתחיל, במיוחד לקראת בוא הגשמים, קח בחשבון הוצאות נילוות לתחזוקה שותפת ויציאה מהבית לצורך חילוץ הצאצא בכל התקעות ויהיו כאלה, ועכשיו חשוב שוב...כריות אוויר או כריות צוואר?-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובנוסף, אל תשכח שאמנם תחסוך בעלויות טסט וביטוח חובה, אבל מכיון שאין ארוחות חינם, רכב אספנות לא רשאי לנסוע בימי חול בין השעות 7-9 בבוקר.

בקיצור - קח את כל הסיבות והתשובות שכבר קיבלת, ותראה שרכב אספנות הוא פתרון שגוי מאד לצימצום עלויות לרכב יום-יומי לנהג חדש.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרה מזאת הוולוו מסוכנת לנהג המתחיל, במיוחד לקראת בוא הגשמים, קח בחשבון הוצאות נילוות לתחזוקה שותפת ויציאה מהבית לצורך חילוץ הצאצא בכל התקעות ויהיו כאלה, ועכשיו חשוב שוב...כריות אוויר או כריות צוואר?-רן

וולבו לא נתקעת אם היא מטופלת כהלכה !

עדי גולדנברג 13399

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם נוסיף למשוואה את העובדות:

א. הורה מלווה למשך שלושת חודשי החורף.

ב. רכב כבד ומסיבי יחסית לפחנועים המלוכסנים שמתרוצצים על הכבישים.

ג. ביטוח חובה + נהג חדש + גרירה + אגרת רישוי = 1500 ש"ח.

ד. הרכב ישמש לשעות אחר הצהריים (ילד-אחרי הלימודים, הורה-אחרי העבודה) ובסופי שבוע לצורך רכישת נסיון ותרגול.

האם אז השיקול הופך להגיוני יותר?

(דרך אגב, אני די תמה לתגובות של "חילוץ הצאצא בכל התקעות " מבעלי רכבי אספנות, הרי זה חלק מהחוויה של להיות בעליו הגאה של רכב אספנות לא-כן?)

חוץ- מיזה, זה יתן לי כרטיס כניסה למועדון החמש...

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפוא הבאת לנו את המחיר המפוקפק הזה?

קצת עובדות מהשטח.

רכשתי לבני, נהג צעיר וחדש, רכב מסוג ניסאן אלמרה 2002, יד 1 במצב נפלא וכיום לאחר מעל שנה- אין שום בעייה. אמנם המשככים נוקשים מעט אך זו בעייה גם ברכב "דנדש" של ניסאן.

עלויות בפועל: ביטוח מקיף=3488 ש"ח בדיוק מלפני חדשיים, צריכת דלק 12.5 ק"מ לליטר שזה די סביר ביותר למנוע 1800 סמ"ק. מנוע TWINCAM שלא יפגר אחר רוב הרכבים. מה עוד צריך הבן שלך?

מדהים ששיקולים מוטעים, כלכליים ותחבורתיים, מושכים אותך לרכב אספנות.

כנראה כמו השכן שלי, שקנה איזו גרוטאה על 4 ולא רוצה לשים עליה שקל ומקווה שערכה יעלה עם השנים אבל אמרתי לו שהדבר היחידי שיעלה אצל הרכב זה אחוז החלודה!

אתה רוצה לעשות "ביזנס" שיעלה לך זול ורכב אספנות זה לא ביזנס.

מצידי, תקנה לבנך מה שאתה רוצה רק אל תבלבל לנו במוח עם רכב האספנות שתקנה בשקל וחצי ייתקע כל פעם ותחלום לעבור איתו טסט.

Big-Block - I mean a realy Big, the Bigest

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עומד באותה דילמה אבל אצלי שני נהגים צעירים, וברשוי כבר יש את הוולוו שכה טיפחתי, תוספת הביטוח על הרכב העיקרי המשפחתי (RANX 2006) עומדת על למעלה מ-3000 שקל על המקיף הקיים (כולל תוספת על החובה),אכן הוולוו היא אופציה שמספקת בטיחות אך בהכירי את צורת הנהיגה של הצעירים, ואת העובדה המתסכלת (מבחינת הצעירים)שהוולוו 144 כבדה ואיטית יחסית, צפויים תקלות למכביר ובלאי מואץ של מערכות כמו גיר ומנוע, כמו כן אני נתקל בסלידה מוחלטת שלהם לנהוג ב"גוש הפח " הזה.

בתוספת הסכום הביטוחי ניתן לבטח רכב (פיגו 205, פולו ) בן 10 לבטחו בביטוח צד שלישי, אעשה נסיון למכור את הוולוו (בצער) .

אגב ניתן לרכוש מכוניות אספנות כמו וולוו במחירים מגוחכים אבל עלויות התיקונים יביאו את העיסקה ללא כדאית, עדיף לשלם יותר ולרכוש רכב שכבר טופל למשעי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם בוחרים להתעלם מהעובדה החשובה ביותר. אולי תחסכו כסף, אולי הוולוו האמינה לא תתקלקל לעולם.

אבל וולוו בת 30 ויותר איננה מכונית בטוחה. לא בזמן נהיגה יומיומית, ולא חס וחלילה במקרה תאונה.

תתנתקו מתדמית הבטיחות, ותבינו שמכונית בת 30 - מכל יצרנית, כולל וולוו - היא מכונית מסוכנת לנהג חדש!

כל טיעון מעבר לכך הוא כלכלי בלבד, כך שאם אתם מרגישים בנוח להתפשר על בטיחות (וכן, וולוו תהיה פחות

בטוחה מסובארו, רנו או פיאט מודרניות) בגלל שאתם רוצים לחסוך כסף - אל תסתתרו מאחורי שום טיעון אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם השטות על "פח עבה" היא..שטות. כי הפחנועים המלוכסנים בנויים בכוונה כדי לספוג את האנרגיה לפני שהיא באה לנהג. לכן הקריסה שלהם דווקא בטוחה יותר.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפוא הבאת לנו את המחיר המפוקפק הזה?

קצת עובדות מהשטח.

רכשתי לבני, נהג צעיר וחדש, רכב מסוג ניסאן אלמרה 2002, יד 1 במצב נפלא וכיום לאחר מעל שנה- אין שום בעייה. אמנם המשככים נוקשים מעט אך זו בעייה גם ברכב "דנדש" של ניסאן.

עלויות בפועל: ביטוח מקיף=3488 ש"ח בדיוק מלפני חדשיים, צריכת דלק 12.5 ק"מ לליטר שזה די סביר ביותר למנוע 1800 סמ"ק. מנוע TWINCAM שלא יפגר אחר רוב הרכבים. מה עוד צריך הבן שלך?

מדהים ששיקולים מוטעים, כלכליים ותחבורתיים, מושכים אותך לרכב אספנות.

כנראה כמו השכן שלי, שקנה איזו גרוטאה על 4 ולא רוצה לשים עליה שקל ומקווה שערכה יעלה עם השנים אבל אמרתי לו שהדבר היחידי שיעלה אצל הרכב זה אחוז החלודה!

אתה רוצה לעשות "ביזנס" שיעלה לך זול ורכב אספנות זה לא ביזנס.

מצידי, תקנה לבנך מה שאתה רוצה רק אל תבלבל לנו במוח עם רכב האספנות שתקנה בשקל וחצי ייתקע כל פעם ותחלום לעבור איתו טסט.

שמע, ג'וי,נמחק על ידי בני, מנהל הפורום לא כתבתי את מה שכתבתי כדי לבלבל לך את המוח נמחק על ידי בני גם לא פיברקתי מחירים כדי להצדיק את המחשבה שלי לרכוש רכב אספנות כדי לעשות "ביזנס" כהגדרתך. העלתי בעיה שצצה, מסתבר, אצל לא מעט משפחות שמחזיקות שני רכבים פרטיים שנמצאים בשימוש ההורים, ושצריכים להחליט על איזה רכב להוסיף את "הנהג הצעיר". ההחלטה לקנות רכב אספנות כרכב שלישי היא לא נטולת חשיבה. כבן אדם שאוהב את רכבי ואת ילדי ודואג להחזיק את הרכבים במצב בטיחותי ללא פשרות אני נוטה להניח שהחזקת רכב האספנות במצב תקין לחלוטין יעלה לי הרבה פחות או לפחות פחות מ 3488 ש"ח במקרה שלך או 6300 ש"ח במקרה שלי לשנה ויכניס אותי בגאווה למועדון מכובד שלך ולניסן אלמרה שלך יקח לפחות 24 שנה להגיע לשם.

דבר נוסף, ג'וי, נמחק על ידי בני אני נהנה להכנס למכוני רשוי עם הרכבים שלי, ולסחוט מבטי קנאה איך האאודי GT 88 שלי עוברת טסט בשלוש דקות. אתה חושב שעם המשככים 2002 הנוקשים שלך גם אתה תעבור טסט?

לא צריך להיות כל כך כועס על מי שדעתו שונה משלך, ג'וי, (...) תבקש סליחה מהשכן עם הגרוטאה החלודה שלו, אני מניח שבסגנון הבוטה שלך פגעת גם ברגשותיו.

שיהיה לך יום טוב, ג'וי.

ארז שים לב: בפורום אספנות נהוג לכתוב אחרת. אני מזהיר אותך שאם תמשיך להתבטא בצורה כזאת, תאלץ למצוא במות אחרות. ראה הוזהרת!, בני, מנהל הפורום.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם בוחרים להתעלם מהעובדה החשובה ביותר. אולי תחסכו כסף, אולי הוולוו האמינה לא תתקלקל לעולם.

אבל וולוו בת 30 ויותר איננה מכונית בטוחה. לא בזמן נהיגה יומיומית, ולא חס וחלילה במקרה תאונה.

תתנתקו מתדמית הבטיחות, ותבינו שמכונית בת 30 - מכל יצרנית, כולל וולוו - היא מכונית מסוכנת לנהג חדש!

כל טיעון מעבר לכך הוא כלכלי בלבד, כך שאם אתם מרגישים בנוח להתפשר על בטיחות (וכן, וולוו תהיה פחות

בטוחה מסובארו, רנו או פיאט מודרניות) בגלל שאתם רוצים לחסוך כסף - אל תסתתרו מאחורי שום טיעון אחר.

מצטער רועי, לי אין נציגות בפולין וכן רועי, גם שיקול כלכלי הוא לא דבר שצריך לזלזל בו. לכל מטבע יש שני צדדים וכל שיקול מסתיים בסופו בכסף. גם הרכב שלך לא מספיק בטוח אם תשווה אותו להאמר או לנגמ"ש. אז מה, אם אתה לא קונה לילד שלך האמר או נגמ"ש אתה לא אוהב אותו?, מה כולכם נולדתם מיליונרים שקונים רק 500 כוכבי ריסוק ו 80 כריות אויר?

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מר ארז

אני מניח שרשמת ג'וי בכוונה מספר פעמים, למרות שאתה יודע ששמו ג'ו.

יתכן שזה במטרה לפגוע בו, (ראה הערתך בסוגריים מס' פעמים), ייתכן שאתה נפגעת קודם ממנו.

אך הגדולה היא לסלוח, מחול, ולא להמשיך להתגרות.

שאלת שאלה בפורום, חכה לתשובות עינייניות.

'סתם ירידה' על חבר זה או אחר אינה ראויה.

לילה טוב

אבי.

המקום הנכון:

מפגש השרון - מפגש בלתי תלוי לרכבי אספנות - בארומה שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער רועי, לי אין נציגות בפולין וכן רועי, גם שיקול כלכלי הוא לא דבר שצריך לזלזל בו. לכל מטבע יש שני צדדים וכל שיקול מסתיים בסופו בכסף. גם הרכב שלך לא מספיק בטוח אם תשווה אותו להאמר או לנגמ"ש. אז מה, אם אתה לא קונה לילד שלך האמר או נגמ"ש אתה לא אוהב אותו?, מה כולכם נולדתם מיליונרים שקונים רק 500 כוכבי ריסוק ו 80 כריות אויר?

צר לי, אך מסתבר שזה בזבוז זמן לענות לך, ושניחנת בפה לא קטן.

קנה לבנך וולוו אספנות לתפארת, ושיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...