Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך חדש - מה דעתכם על המחירים?

tkamin
שימו לב! השרשור הזה בן 6042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום! (לפחות אלו שכבר ערים בשעה כזאת :wink:)

אתמול זכיתי לבקר מוסך חדש אחרי שהתיאשתי מהמחירים (וחוסר המלצות) על אלו שנמצאים קרוב אלי בצומת שילת. לא אפרסם בינתיים את פרטי המוסך כדי שלא יאשימו אותי בפרסום, אבל כן אגיד שהייתי מאוד מרוצה מהשירות, מרמת המקצועיות ומהעובדה שעמדתי ליד הרכב כל הזמן, וענו על כל השאלות (הדביליות) שלי...

אז ככה - הרכב נכנס לטיפול 10K, בדיקה כללית ובדיקת בלמים כאשר היה ברור לי שהמצב הכללי לא משהו מכיוון שהרכב לא עלה על ליפט כבר לפחות חצי שנה...

בבדיקה נמצאה גומיה לש ציריה בצד נהג קרועה בגלל אומגה (מן חתיכת מתכת על הציריה) שנשברה חלקית ופשוט כיסחה את הגומיה. למרבה המזל הדבר נתפס בזמן שכן הציריה והפעמון עוד היו מגורזים היטב ולא הרעישו...

כמו כן עוד כמה דברים קטנים לשים לב לפעם הבא זה הרצועות אביזרים שמתישנות וכן אחת מהגומיות הפנימיות שכבר מראה סימני עייפות, אבל אלו עדיין בסדר ולא היה צורך להחליפם.

בבדיקת בלמים קדמיים היו תקינים, אבל באחוריים מסתבר כי מישהו החליף רק צד אחד מבחינת משאבה וסנדל ושם המצב יחסית בסדר, ואילו בצד השני משאבה כבר במצב לא טוב וכן הדרם והסנדל...

בכל מקרה ע"פ האיש יש להחליף את שני הצדדים קומפלט (משאבה, שיפוץ דרם, סנדל...)

ועכשיו למחירים:

טיפול 10K כולל פילטרים, שמן 20-50 (פרסטון), פילטר דלק, פלאגים(NGK) ונוזל שמשות :) - 340 ש"ח.

החלפת גומיה חיצונית + אומגה - חלקים משהו כמו 70 ש"ח - ועבודה עוד כ-100 ש"ח.

סה"כ יצא 500 ש"ח אחרי מע"מ. בבהחלט יותר טוב מהמחירים שהציעו לי באיזור שילת (400+ לפני מע"מ רק לטיפול).

מה דעתכם?

כמו כן להחלפת בלמים אחוריים קומפלט כבר לא זוכר את הפירוט בדיוק אבל משאבות חדשות, סנדלים, ושיפוץ דרמים 500 ש"ח כולל מע"מ (כולל עבודה כמובן).

אגב לדבריו יש הבדל משמעותי במחיר בין שיפוץ דרמים (בערך 70 ש"ח לאחד) לבין חדשים (משהו כמו 180 ש"ח לאחד).

האם המחיר המוצע טוב/סביר/גבוה?

מצטער על ההודעה הארוכה (מאוד) אני פשוט די מבסוט מהמקום אז רציתי לחלוק את רשמיי איתכם...

תודה ויום טוב לכולכם,

צביקה

...Carpe Diem

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מרוצה ? כתוב את שמו וכתובתו של המוסך.

לא יחשדו בך במאום, הרי ככה פועלים כוחות השוק. אדם ממליץ לחברו היכן לקבל שירות ומהיכן להדיר את רגליו.

שבת שלום,

אורן

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבתי פרטי המוסך מכיוון שראיתי איך עשו כאן "עליהום" על הבחור שכתב על ניקוי פנסים (והביא תמונות מדהימות כהוכחה...)

כנראה אכתוב בשרשור באוף-טופיק אבל אם זה לא כאן רוב האנשים לא רואים את זה...

בכל מקרה מה דעתכם על הטיפול/מחירים?

...Carpe Diem

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לצורך הענין מחירים שהציעו לי במוסכים כלליים אחרים באיזור לטיפול 10K:

400,450 - לפני מעמ לא כולל בדיקת בלמים.

400 - לפני מעמ לא כולל פלאגים ובדיקת ברקסים.

מוסך אחד הגדיל להציע לי ב-550 ש"ח בלבד...

...Carpe Diem

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עברת על רשימת כל הבדיקות, העבודות וההחלפות (מדובר בכמה עשרות סעיפים) שיש לעשות במסגרת הטיפול, וראית שכולן אכן נעשו כמו שצריך? כי אם לא, אז השוואת המחירים חסרת כל משמעות. יש מוסך אחד שיקח 200 ש"ח על הח' חלקים ולא יסתכל על כלום, ומוסך שני שיבצע את כל הבדיקות ויקח 600 ש"ח. חודש לאחר שתצא מהמוסך הראשון יתפוצץ לך צינור מים שהיה ישן וסדוק וילך לך מנוע, שאותו תצטרך להח' בעלות של 5000 ש"ח.

אז הטיפול באיזה מוסך יותר משתלם?

אגב, אני מהמר שסתם החלפת מצתים. הרבה הרבה לפני שהוראת היצרן ומצבם הצדיקו את זה.

חלקים מקוריים? זבל סיני תחליפי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים נראים סבירים, השירות נשמע טוב. נוכחות הלקוח ליד המכונאי בעת

ביצוע העבודה הוא נכס יקר, שאין להמעיט בחשיבותו. על פניו זה נראה מצויין.

רק דבר אחד הפריע לי: "אומגות"? "דרמים"? מה, תופי בלם זה כבר לא מילה?

כשאני שומע מילים כאלה, אני נוטה לפקפק באמינות המוסך. כמובן שזה לא מעיד

על כך שהם רמאים, אבל כל שימוש במילה "של מוסכניקים" מתפרשת אצלי כניסיון

לבלבל ולהטעות את הלקוח.

משום מה זה תמיד מזכיר לי את המשפט על הרדיאטור שנפל לתוך הקרבורטור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבתי פרטי המוסך מכיוון שראיתי איך עשו כאן "עליהום" על הבחור שכתב על ניקוי פנסים

זה היה בגלל הוותק (או יותר נכון, אי הוותק שלו - בתגובות לנושאים אחרים).

להבדיל ממך :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק דבר אחד הפריע לי: "אומגות"? "דרמים"? מה, תופי בלם זה כבר לא מילה?

כשאני שומע מילים כאלה, אני נוטה לפקפק באמינות המוסך. כמובן שזה לא מעיד

על כך שהם רמאים, אבל כל שימוש במילה "של מוסכניקים" מתפרשת אצלי כניסיון

לבלבל ולהטעות את הלקוח.

משום מה זה תמיד מזכיר לי את המשפט על הרדיאטור שנפל לתוך הקרבורטור...

אתה סתם נתפס לקטנות, ברור שהדיבור של צוות המוסך זולג גם ללקוח, אמנם חבל שכך, אבל זו לא מעידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(סליחה על התגובה המאוחרת - בעיות במחשב...)

האם יש דרך אחרת לקרוא לאומגה בשמה? (פשוט חבק מתכת בצורת האות אומגה...) כנ"ל דרמים - תופים. תיכף תתלונן על השימוש במילה "ברקסים" ולא בלמים... :D

בכל מקרה אכן מדובר סתם ב"שפה" מסוימת. ממש לא משהו שהעיד בפני על חוסר במקצועיות או על ניסיון לחפור ללקוח במילים שהוא לא מבין... להיפך - במה שהפגנתי עילגות הסבירו לי עד שהבנתי היטב במה מדובר.

לחנן - אכן כל הבדיקות נעשו ומעבר להם. כפי שציינתי רכב חדש מקבל בדיקה יסודית קומפלט עם טופס המפרט את כל החולות שנתגלו במהלך הבדיקה. למרות שדבר כזה מזמין עיבור של הלקוח והמצאת אלף ואחד ליקויים אמרו לי בדיוק מה לא בסדר, במה יש לטפל, ומה אפשר לדחות - מה שרק מעיד על אמינות שכן יש כמה דברים שיש לטפל בהם עוד, אך לא בדחיפות ולא ניסו לדחוף אותי לתקן אותם...

לגבי החלפת מצתים - אני נהנה להחליף כל מה שאפשר לפני הזמן - למה לא? בכל מקרה לא יכול להזיק (גם פילטר דלק הוחלף לפני הזמן ואני מתכנן להחליף גם נוזל קירור למרות שלא עבר שנתיים -הזמן שנקבע ע"י היצרן לדבר)

לגבי חלקים - תחליפיים באיכות טובה. אין ממש משהו באונו שיש צורך במקורי (אולי נוזל קירור אבל גם זה שנוי במחלוקת).

פלאגים של NGK ומסנן שמן עם פילטר אל חזור, נראה לי בסיסי למדי ומספיק.

...Carpe Diem

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...