Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדיסק קשיח קרס - רעיונות לפעולות תיקון?

danniel
שימו לב! השרשור הזה בן 6048 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הדיסק קרס בשיבה טובה, כמובן שלפי שהגיבוי השנתי בוצע :-(. (אל תטיפו לי מוסר, אשתי עושה את העבודה טוב יותר מכל אחד מכם...:twisted:)

להלן הפרטים הטכניים:

מערכת הפעלה XP professional שתי מחיצות C ו D מערכת ההפעלה נמצאת על C ולא עולה.

הפעלת RECOVERY ופקודת CHKDSK ואני מקבל אחרי שעה הודעה שאין אפשרות להשלים את הפעולה מכוון שכנראה יש פגם שאינו ניתן לשחזור. מחיצה D תקינה אך המידע שם אינו חיוני כלל.

לפני שאני מוציא הון על מעבדה או מקבל גט מאשתי על איבוד חומר יקר רגשית, אני פונה על מומחי החומרה/תוכנה שגולשים בפורום. מה לעשות? יש אפשרות לשחזר את המידע ממחיצה C ללא עזרים חיצוניים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התהליך קצת ארוך אך יכול לעזור.

קודם כל, בעזרת מחשב אחר, גבה את המידע מדיסק D.

כעת החזר את הדיסק למחשב ופרמט אותו.

תתקין תוכנת שיחזור ממש חזקה על כונן D ותנסה לשחזר.

לרוב זה עובד (אצלי עבד מצויין, פרט לקובץ אחד או שניים). אם עדיין יתן לך אות שגיאה, אז סימן שהפגיע בדיסק היא פיזית מהמברשות בפנים. במקרה זה עליך להחליט כמה שווה לך המידע, בכל חנות מחשבים איכותית יוכלו לבצעה שחזור מלא לאחר פירוק הדיסק לגורמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי דניאל,

הורד מהקישור קבצים ליצירת דיסקט איתחול ל-XP מחלון DOS, כלומר כול מה שצריך בכדי לאתחל את המחשב נמצא על דיסקט 3.5" עם אפשרות גישה למחיצות מפורמטות FAT או NTFS.

במידה ותוכל לגשת למחיצות מתוך הדיסקט תוכל גם להעתיק קבצים לדיסק אחר או לדיסקט.

http://www.bootdisk.com/

האם אתה מקבל הודעת שגיאה מסויימת בזמן אתחול המחשב ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להכין דיסק של הפצה לייב של לינוקס (UBUNTU לדוגמא) ולראות אם הוא מצליח לגשת לדיסק.

במידה שלא, והמידע חשוב (כספית) לפרק מהמחשב , לשים בשקית אלקטרוסטטית ולהתחיל לחפש מעבדה לשחזור שמתעסקת עם הדברים האלו (חשוב - מעבדה ולא איזה טכנאי "חאפר")

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים.

מרק יש לי דיסק WINDOWS ואני מגיע לקונסולת RC. את המחיצה C הוא מזהה כ-unknown. נסיתי להתקין win על מחיצה D שנמצאה תקינה ולנסות לבצע אחזור קבצים, אך המערכת מבקשת ממני לבצע פירמוט ל-C ולכן אני תקוע כי איני רוצה לפרמט את C.

להכין דיסק של הפצה לייב של לינוקס (UBUNTU לדוגמא) ולראות אם הוא מצליח לגשת לדיסק.

אנא הסבר יותר לעומק מה כוונתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי דניאל,

כנס ללוח הבקרה -- כלי ניהול -- ניהול מחשב -- ניהול דיסקים.

האם אתה ראוה את המחיצה ?

גש לתפריט העליון ובחר ACTION--RESCAN DISK.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיתרון נוסף.

1. בצע אתחול מתוך ה- CD‏ הנושא את התווית Windows XP‏ ומתוך תפריט ההתקנה בחר באפשרות R‏. הערה: על מנת לאתחל את המחשב מתוך דיסק ההתקנה, עליך להגדיר ב- Bios‏ עליה מכונן התקליטורים.
  2. בחר במספר ההתקנה, ברוב המקרים המספר שיופיע יהיה 1, ולחץ Enter‏.
  3. במידה והוגדרה סיסמה עבור Administrator‏, הקלד אותה כעת, באם לא, פשוט לחץ Enter‏.
  4. הקלד את הפקודה Fixboot‏

נסה גם את הפיתרון בקישור:

http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/314503#top

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון, הרבה קשיחים לא תקינים עובדים מצויין (כלומר ניתן לגשת למידע ללא בעיה) אם מחברים אותך דרך מתאם IDE ל USB

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים.

מרק יש לי דיסק WINDOWS ואני מגיע לקונסולת RC. את המחיצה C הוא מזהה כ-unknown. נסיתי להתקין win על מחיצה D שנמצאה תקינה ולנסות לבצע אחזור קבצים, אך המערכת מבקשת ממני לבצע פירמוט ל-C ולכן אני תקוע כי איני רוצה לפרמט את C.

אנא הסבר יותר לעומק מה כוונתך.

אם המידע מ-א-ו-ד רגיש ואתה מוכן לשלם כסף אז כל "משחק" עם הדיסק מקטין את הסיכוי שמעבדה תשחזר אותו, כל ההתקנות והשחזורים כותבים לדיסק והיות והדיסק "קרס" אתה דורס חומר יקר....

אז אם מאוד חשוב לך פרק אותו בלי שום דיחוי ומשחק נוסף ופנה למעבדה רצינית בתחום

אם בכל זאת בא לך לנסות....זה שהמחיצה שלך מופיעה כלא מוכרת זה אומר שהווין לא יכול לגשת אליה כמובן, תוכנה כמו פרטישן מג'יק תוכל להפוך אותה לNTFS בלי לפגוע בתוכן שלה ואז לWIN יהיה סיכוי לראות מה שבפנים....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון, הרבה קשיחים לא תקינים עובדים מצויין (כלומר ניתן לגשת למידע ללא בעיה) אם מחברים אותך דרך מתאם IDE ל USB

מניסיון הדבר אכן עובד והציל לי את המידע כאשר ה-H.D התחיל להיתקע.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך 2 אפשרויות

1. כמו שצינו - פרק את הדיסק וחבר אותו כ USB חיצוני או בצורה רגילה כפנימי למחשב אחר תקין.

הפעל את חלונות במחשב השני - בזמן העליה - 99 אחוז שחלונות תזהה פגם בדיסק ותציע לך לתקן.

אם תצליח - מה טוב.

אם לא

2. חפש תוכנה בשם .Acronis® Disk Director Suite 10.0

יש שם אופציה של PARTITION RECOVERY. שברוב המקרים מצליחה להתגבר על תקלות כאלו.

אם 2 אלו לא עזרו - וחשוב לציין שלא נכתב שום מידע לדיסק - והחומר שלך מספיק חשוב, קח את הדיסק לטיקטק.

http://www.tictac.co.il/

נחשבים לבין הטובים - אבל כך גם המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לי דיסק קשיח שעשיתי לו פרטישן ובאמצע המחשב קרס ועכשיו הקשיח הזה מפוצל כמו שרציתי אבל כל החומר שהיה עליו לא גלוי לעין למרות שרואים בנתונים של הכונן שהוא מלא, עם איזו תוכנה היתם ממליצים לי לשחזר?

אני לא מוצא תוכנה שיכולה לשחזר את כל המידע שיש שם (90 גיגה)

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...