Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך קניתי פג'טה קטנה בספונטניות + מילה טובה על מגרש בר"ג :)

blavie
שימו לב! השרשור הזה בן 6077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי בערך שבועיים של חיפושים באתרי יד שנייה אחרי פיג'ו 106 מהשנתונים 97\8 עם מנוע 1400 ללא יותר מדי הצלחה למצוא משהו במצב סביר שנכנס לתקציב, החלטתי ללכת על אחת מהאתר YAD2 שנראית טוב מבחינת נתונים אבל היא XR, לא XS ובצבע שלא הכי אהבתי - תכננתי לקנות אותה בשבוע הבא.

היום, הייתי בתל-אביב לרגל וועדה של הצבא - כשיצאתי מהבק"ום הלכתי ביחד עם אבא שלי לחפש מסעדה טובה לאכול בה ואחרכך ליסוע הביתה.

החלטנו להיכנס לתוך מסעדה שנראתה נחמדה ונמצאת בתוך תחנת דלק סונול המכבים בר"ג.

תוך כדי שאנחנו נכנסים לחניה, אני שם לב ל 106 שחורה שנראיתה יפהפיה חונה במגרש שנמצא צמוד לתחנת הדלק.

אמרתי טוב, נו, נלך להציץ - בטח שלא לקנות רכב שיש לו שוק טוב יחסית ממגרש, בטח הוא הגיע לשם מסיבה מסויימת.

כשנכנסתי להסתכל, התברר משלט שהיה על השמשה שהרכב יד שנייה, עם היסטוריית טיפולים מלאה ו 180K קילומטראז' (שזה קצת גבוה, אבל אני אישית מעדיף 180K עם ספר טיפולים מלא מאשר 140K שטופלו במי יודע איזה מוסך).

חיצונית, הרכב נראה חדש והיה לי ברור שהוא עבר צבע לאחרונה - אז כמובן מיד חשבתי נמצא בטרייד-אין, עבר צבע = רכב שבור.

אבא שלי ראה את הרכב וגם הוא הביע עניין - נכנסנו למשרד לשמוע פרטים.

שם קיבל אותנו בחור מבוגר ונחמד בשם גד, הבעלים של המגרש הקטן שמכיל אולי 15 מכוניות, והסביר לי כי הרכב יד שנייה, עם ספר טיפולים מלא מהיום הראשון על הכביש וכי הוא מתחייב בבדיקה לגבי השלדה.

לפרטים האלו התלוו הסברים על כך שחשוב לו להיות כנה ולהציג את הרכב בשקיפות מלאה מכיוון שלקוח מרוצה מביא עוד 20, לקוח מאוכזב מרחיק איתו עוד 200 לקוחות פוטנציאליים, ולכן ציין כי -

הרכב עבר לאחרונה צבע כללי, משום שהצבע התיישן ונשרף - ברכב הוחלפה כנף שמאלית קדמית.

(באותו רגע חשבתי שזה מתכון לבדיקה שתראה על מכה בשלדה), אך לאור זה שהוא הסכים לחתום זכרון דברים על כך שהבדיקה עליו במידה ויש מכה בשלדה והבטחון שהיה לו בכך אמרתי לעצמי - אין לי מה להפסיד, במקרה הכי גרוע בדיקה עליו.

כששאלתי לגבי המחיר, הוא אמר - 18K, לא יורד שקל.

כששאלתי למה, קיבלתי תשובה חד משמעית ומלאת בטחון מצדו על כך שאין על מה להוריד, האוטו במצב מושקע מאוד, ובמידה ויתגלו ריג'קטים רציניים בבדיקה הוא מוכן לדבר.

אוקיי, סיכמנו ללכת לבדיקה.

הוא הציע מכון שהוא מכיר, וציין שיש שם בוחנים מעולים שנמצאים בתחום 25 שנה ובנוסף הוא יכול לארגן לנו שם הנחה בסך 100 ש"ח על הבדיקה, שגם ככה עולה 300, כך שיצא לנו לשלם 200 ש"ח במקום 400\450 במקומות אחרים.

(באותו רגע, חשבתי - הנה, עוד סוחר רכב מצוי, פשוט אחד שיודע לעשות רושם ראשוני טוב יותר - לא יותר מזה)

החלטתי "לשחק לו קטע".

הסכמתי ללכת למכון שבחר, התחלנו בנסיעה אליו.

קילומטר או שניים לפני שהגענו לאותו מכון, "התחרטתי" והחלטתי שאני רוצה לבדוק את הרכב במכון מ.מ.מ שליד קניון ר"ג (שעליו שמעתי דברים טובים בפורום) - גם בגלל שלפי דעת הקהל בפורום זה מכון טוב וגם כדי לראות את תגובתו.

מה שהיה לו להגיד הוא, רציתי לחסוך לך כסף - בדיקה ב 200 ש"ח זה זול יותר מכל מכון שתמצא, אבל במידה ולא מפריע לך לשלם מחיר מלא - אוקיי, נוסעים למ.מ.מ, סע אחרי.

כשהגענו למכון (שהתרשמתי גם ממנו אגב, בדיקה קפדנית, ובוחנים נחמדים שיותר משמחים לשבת איתך אחרכך ולהסביר לך כמו שצריך איך לסנן את הכסתח"ים) הרכב נכנס לבדיקה.

יצאנו מהבדיקה, התיישבנו בחדר ההסברה (:lol:) והפלא ופלא -

מרכב הרכב - תיקונים בעלי משמעות נמוכה, הוחלפה כנף שמאלית קדמית, עבר צביעה כללית

מערכת קירור - יש לבצע ניקוי ראדיאטור

שטויות (לא זוכר באיזה סעיף זה בבדיקה) - חסר פקק מיכל נוזל המגבים

(כמובן שזה אחרי סינון של הכסתח"ים הרגילים), וזה גם מה שהדגיש בפנינו כמובן הבודק.

תאמינו לי, כשאומר שבאותו רגע הייתי המום ואמרתי לו בו במקום כל הכבוד, היה טוב אם כל סוחרי הרכב היו ישרים כמוך?

באותו רגע, החלטתי כמובן שאני לוקח את הרכב.

נסענו בחזרה אל המגרשון, חתמנו על זכרון דברים, נכתב הצ'ק ונסענו לעשות העברת בעלות.

אחרי העברת הבעלות חזרנו אל הסוכנות, שם הוא צייד אותי בכל אביזר אפשרי שחשב שיהיה שימושי לי (בין השאר סטוק קטן של ריחנים, אפוד זוהר, פח, כלי נהג כמובן, פסי קישוט חלופיים לרכב ועוד).

לפני שנסענו לדרכינו, ישבנו איתו על כוס קפה ושיחה שבה הוא אמר לנו שענף הסוחרים באמת התקלקל לדעתו, הוא במקצוע כבר 38 שנים וקונה רק רכב רכבים במצב מצויין, לאחר שלקח אותם לבדיקה כמובן.

לאחר מכן, משפץ אותם עוד קצת ומוכר אותם.

הכל - תחת שקיפות מלאה.

אחרי הקפה, נסעתי לדרכי עם הרכב - ובאמת, שלא יכלתי לצאת משם מרוצה יותר, מתברר שכן יש לפעמים צדיקים בסדום.

וככה - נסעתי לאכול במסעדה, וקניתי רכב :lol::twisted:

פיג'ו 106 XS 1400 שנת 98,

אני יד שלישית,

180K עם היסטוריית טיפולים מהיום הראשון על הכביש, אזעקה

צבע חדש בן חודשיים,

לפני חודש נעשה טיפול שבמסגרתו הוחלפו - רביעיית צמיגים, מצבר, רצועת טיימינג וכל מה שמסביב להחלפתה, ובוצע כיוון פרונט.

אני חושב שראוי לציין את שם המגרש כמובן, למען מחפשי רכב שאולי ימצאו שם את מבוקשם למרות המלאי המצומצם אך איכותי - כשכל סוחרי הרכב קיבלו תדמית שמהם יש להיזהר, ראוי לציין "צדיק" כזה.

מדובר על מגרש "רכב דיפלומט" שנמצא באותה תחנת דלק, סונול המכבים בר"ג.

למנהל קוראים גד, בחור מבוגר וחביב.

מגיעה גם תודה לחברי הפורום, שבזכות המלצותיהם זכרתי לאיזה מכון כדאי ללכת באותו רגע למרות שאין לי היכרות עם האיזור ובסיטואציה זהה עם רכב ומוכר אחרים יכולתי ליפול חזק.

נ.ב -

אני יודע שכל האשכול הארוך הזה

thumb_thisthreadisworthlesswithoutp.gif

אבל אני עייף, ועד שהגעתי לבית כבר החשיך בחוץ אז לא יכלתי לצלם תמונה נורמאלית.

מחר בבוקר אני אצלם ואעלה, מבטיח :-D

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני עובר בתחנה הזאת לפחות פעמיים בשבוע, ובאמת ראיתי את ה106 הזאת חונה שם ותהיתי לעצמי לאן נעלמה מהר כל כך :lol:

תתחדש, קנית אחלה רכב.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש :-)

בתור בעלים של רכב בדיוק כמו שלך רק בצבע כחול וק"מ הרבה יותר נמוך, אני יכול להגיד לך שעשית קניה מעולה!

אני ממליץ לך לבדוק את מערכת הקירור כדי לוודא את תקינותה, ובמקרה שהשתמשו במים מהברז להחליף בדחיפות לנוזל קירור מקורי או פרסטון מפני שמדובר פה בבלוק מנוע מאלומיניום.

ואל תשכח את התמונות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה!

דבר שני, מחר דבר ראשון על הבוקר אני נוסע למכון ראדיאטורים פה בעיר ובודק את תקינות המערכת, מנקה ומחליף נוזל קירור במידה וצריך.

אל תדאג, מחר עולות תמונות :)

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שבסוף כן נכנסו לאכול, אחרי שקנינו את האוטו - גם המסעדה אחלה, מומלץ בחום :-D

תודה רבה גם לך, זזתי לישון - מחר התמונות :twisted:

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחד שהפריע לי, זה שהחלטת לשחק קטע לבן אדם שהיה לגמרי ישר איתך עד אותה נקודה.

כדי לכפר על מעשיך- http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=103054

תתחדש!

ילדים הורגים נמלים בצחוק- נמלים מתות ברצינות

כל יום אני משכר את עצמי מחדש

בצי המשפחתי- סיויק האצ'בק 96, E30 87

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב! ואני מאחל לך שהשרשור הבא לא יהיה בפורום הטכני :wink:.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ת'חדש.

באמת זה מוזר לשמוע על סוחר ישר... :?

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה מהרכב.

מעניין כמה נמוך קנה הסוחר את הרכב, שהיה שווה לו לעשות טיימינג + צבע כללי ,להחליף רביעיית צמיגים ומצבר - השקעה של בערך רבע משווי הרכב לפחות , למכור אותו ב18 אלף ,ועדיין להרוויח.....

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיימינג, צבע, צמיגים ומצבר זה בערך 4500 שקל שזה בדיוק רבע מהמחיר.

מה שמעניין הוא למה מכרו את הרכב לסוחר במחיר נורא נמוך כשהרכב הזה נסחר יפה מאוד בלוחות, אני לא מאמין שזה בגלל הק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, סתם נקודה קטנה למחשבה:

יתכן והרכב היה שייך לאדם שחייב כסף או בדיוק ירד מהארץ, אם הרכב במצב מוזנח מבחינת פח וכד' זה עלות של 4000 ש"ח לאדם רגיל 2000 לסוחר (רווח קל בלי הרבה מאמץ), טיימינג צמיגים 4500 ש"ח לאדם רגיל 3000 ש"ח לסוחר.

שאני אמשיך ?

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחד שהפריע לי, זה שהחלטת לשחק קטע לבן אדם שהיה לגמרי ישר איתך עד אותה נקודה.

כדי לכפר על מעשיך- http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=103054

תתחדש!

כמובן שאצרף המלצה גם לאשכול ההוא.

בנוגע למה שאמרת - החלטתי להעמיד את האמינות שלו במבחן, והנה היא עברה אותו.

תודה רבה לכולם!

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...