Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבטים בקנית מיניוואן, טנדר וסטיישן - פולקסווגן מאזדה או ניסאן?

ציפי אדן
שימו לב! השרשור הזה בן 6230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעונינים לקנות רכב חדש מסוג מיני ואן קטן או טנדר או מכונית סטישן. מתלבטים בין פולקסוגן טוראן רגיל או דיזל, לבין מאזדה או ניסן. מה דעתכם?

הערכת עריכה: ברוכה הבאה לפורום, להבא כותרת עניינית בבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי שנוכל לענות, את מתבקשת להגדיר צרכים ומטרות: למה ישמש הרכב? לכמה נוסעים? האם גם למטען? האם בבוקר למטען ובערב לנוסעים? האם גם-וגם? מה התקציב? מהי הנסועה השנתית? העדפות אישיות? (למשל - נוחות, ניהוג, ספורטיביות, חסכון, ביצועים).

כמו-כן, לא כל-כך ברור בין אלו דגמים את מתלבטת - טוראן הוא אכן מיניוואן קומפקטי, אבל מאזדה מייצרת גם אחד כזה (ה-5), וגם טנדר דאבל קבינה (BT50). ניסן, לעומת זאת, מייצרים רק טנדרים (נווארה) ומין "ג'יפון-מיניוואן" (קשקאי).

כדי להמליץ בכל-זאת על משהו, אתייחס לנושא הסטיישן - יש ממילא מעט מאד דגמי סטיישן שמיובאים לארץ, ולעניות דעתי מיניוואן קומפקטי נותן תמורה ושימושיות טובים יותר.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקאדי הוא יותר טנדרון (כמו קנגו, ברלינגו וכו') מאשר מיניוואן.

למה בעצם את צריכה מיניוואן? האם בשביל להכניס יותר מחמישה אנשים? כי אם כן, כל מה שבקבוצה הזו יהיה צפוף.

בכל מקרה, "אוטו" עשו מבחן לא מזמן בין הטוראן, המאזדה 5, ה307SW ועוד משהו שכרגע שכחתי - וה307 הייתה הטובה ביותר. היא יותר סטיישן ממיניוואן אמיתי - מיניוואן אמיתי כזה שמוביל יותר מחמישה אנשים בנוחות זה משהו בסגנון הקאיה קרניבל, אבל הם יקרים למדי.

בכל מקרה, תפרטי את הצרכים והתקציב שלך כך שאפשר יהיה להמליץ על מכונית מתאימה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו משפחה בת 5 אנשים. גרים במושב (ללא משק). חשובה לנו יכולת נשיאת משאות ברכב. עד אתמול ובמשך 6 שנים היה לי טנדר טויוטה פרי רנר, 2X4 ונגנב. הטנדר היה אמין בצורה בלתי רגילה. אין לנו תקציב לטנדר כזה או דומה לו. התקציב עומד על משהו בסדר גודל של 150,000 . אני לא מוצאת את ההשוואה שנעשתה ב"אוטו" בה נמצא שהפג'ו היה המומלץ ביותר. איך מגיעים לכתבה? בעלי חושש ממכונית צרפתית האם הן אמינות לאורך זמן? ראיתי את הסקודה ברשת עכשיו לראשונה. האם סקודה חברת בת של פולקסואגן או שהבנתי לא נכון. ומהי רמת האמינות של סקודה? חשבתי על פולקסוואגן בגלל רמת האמינות. הטוראן שהציעו לי בסוכנות היה במחיר של 161,000 לדיזל (רמת אבזור נמוכה) ו-171,000 לבנזין (רמת אבזור גבוהה יותר) בדגמי 2007. האם נכון שולקסואגן מפסיקה לייצר את הטוראן? או שמפסיקים ליבאו ב 2008?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקודה שייכת לפולקסווגן.

רמת האמינות? מנסיוננו - גבוה מאוד.

ע"פ סקרי אמינות - גבוה מאוד, ואינה נופלת מיפניות.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו משפחה בת 5 אנשים. גרים במושב (ללא משק). חשובה לנו יכולת נשיאת משאות ברכב. עד אתמול ובמשך 6 שנים היה לי טנדר טויוטה פרי רנר, 2X4 ונגנב. הטנדר היה אמין בצורה בלתי רגילה. אין לנו תקציב לטנדר כזה או דומה לו. התקציב עומד על משהו בסדר גודל של 150,000 . אני לא מוצאת את ההשוואה שנעשתה ב"אוטו" בה נמצא שהפג'ו היה המומלץ ביותר. איך מגיעים לכתבה? בעלי חושש ממכונית צרפתית האם הן אמינות לאורך זמן? ראיתי את הסקודה ברשת עכשיו לראשונה. האם סקודה חברת בת של פולקסואגן או שהבנתי לא נכון. ומהי רמת האמינות של סקודה? חשבתי על פולקסוואגן בגלל רמת האמינות. הטוראן שהציעו לי בסוכנות היה במחיר של 161,000 לדיזל (רמת אבזור נמוכה) ו-171,000 לבנזין (רמת אבזור גבוהה יותר) בדגמי 2007. האם נכון שולקסואגן מפסיקה לייצר את הטוראן? או שמפסיקים ליבאו ב 2008?

VW לא מפסיקה לייצר את הטוראן - להפך - הם הציגו באירופה דגם משודרג (face-lift), וככל הנראה היבואן ימשיך להביא את הרכב לארץ. הבעיה שלו היא מחירו הגבוה יחסית לאלטרנטיבות, כפי שמייד תראי.

כמה נקודות עקרוניות:

• ציינת שדרושה "יכולת נשיאת משאות" - אם אלו קרטונים ומשאות "יבשים", מיניוואן קומפקטי יוכל לטפל בזה, אבל אם מדובר בנוזלים, אבקות, ושאר "מלוכלכים", המיניוואנים קצת עדינים לכך, ואולי עדיף טנדרון עם משטח העמסה עמיד יותר, או אפילו טנדר עם ארגז נפרד.
  • אם אתם צריכים רק 5 מושבים, אין הכרח במיניוואן קומפקטי עם 6-7 מושבים, למרות שרובם נותנים גמישות מסויימת: או 6-7 מושבים ומעט מאד מקום למטען, או 5 מושבים והרבה מקום למטען (כאשר המושבים בשורה השלישית מקופלים). במיניוואן קומפקטי פשוט אין מקום גם ל-6-7 נוסעים וגם להרבה מטען (חוץ מההונדה FRV).

אופציות ב- 151,000 ש"ח (או פחות):

• הונדה FRV - שישה מושבים בשתי שורות, ולכן הרבה מקום למטען ולא ע"ח הנוסעים. קצרה יחסית, אבל רחבה. למעשה זו "פיאט מולטיפלה יפנית", עם גיר אוטומטי וככל-הנראה אמינות טובה יותר.
  • רנו גראנד סניק - 7 מושבים, 2 אחוריים מתקפלים לרצפה ונותנים משטח עמסה גדול, אבל "עדין" משהו. המושבים האלו מתאימים לילדים בלבד. יש בעית מרווח ראש לגבוהים בשורה השניה. קצת "עצלן", ומוניטין האמינות בעייתי.
  • פג'ו 307SW - זהו לא מיניואן, אלא למעשה סטיישן. פחות מרווח מהמיניוואנים, המושבים האחוריים לא "נבלעים"ברצפה, אלא רק מתקפלים ותופסים מקום (אלא אם תפרקי אותם ותשימי במחסן כאשר הם לא בשימוש, ואז הלכה הגמישות...). המושבים בשורה השלישית מתאימים לילדים קטנים מאד בלבד. למכונית הזו יש מוניטין אמינות בעייתי מאד, לפי נסיונם של כמה ציי רכב וחברים שמחזיקים מכוניות כאלו. בעיקר בעיות חשמל ואלקטרוניקה.
  • מאזדה 5 - איכותית, אמינה, ביצועים טובים, ואפילו הנאה מנהיגה. דלתות ההזזה הן יתרון גדול, אבל המושב האמצעי בשורה השניה מתאים לילדים בלבד (זהו מין "כסא דיילת"). לכן, אם יש לך 3 ילדים מגודלים, אחד מהם יצטרך לשבת בשורה השלישית ע"ח מקום למטען. אגב - המושבים בשורה השלישית נוחים גם למבוגרים.
  • קאיה קארנס - דגם חדש. דומה למאזדה 5 בגודל. אין לו דלתות הזזה, אבל הספסל האמצעי "נורמאלי" ומתאים יותר ל-3 נוסעים בגודל מלא. האיבזור דל (בגירסת ה- 151K ש"ח). לפי ה"מסורת", המנועים האלו אמינים למדי, אבל חובבי דלק.
  • טוראן - מחוץ לתקציב שלך. דומה לגראנד-סניק והקארנס מבחינת המבנה, אבל לעניות דעתי אין הצדקה לתוספת המחיר. לפי כמות ה"רעשים" בפורומים בשנים האחרונות, גם מוניטין האמינות של VW הוא לא מה שהיה פעם...
  • סיטרואן C4 פיקאסו - דגם חדש לחלוטין, ועדיין לא מוכר בארץ. 7 מושבים ב-3 שורות. יפה מאובזר, נראה קצת "עדין" ומלא אלקטרוניקה סיטרואנית רגישה... ימים יגידו.
  • סקודה רומסטר - למעשה מין טנדרון אוטומטי מתורבת, שמתאים יותר לשימוש משפחתי מהברלינגו ושות' (שמגיעים רק עם גיר רגיל). הרבה מקום למטען מאחור, אבל רק 5 מושבים. מבוסס על מכלולים מכאניים מבית VW, אבל לפי הנסיון בשנים האחרונות, דווקא הסקודות מגלות יותר אמינות מדגמי VW המקבילים (כנראה שהצ'כים מתייחסים לעבודת-כפיים יותר ברצינות). זו אופציה מעניינת מאד שיכולה להתאים בדיוק לצרכים שלך, והמחיר ישאיר לך הרבה עודף מהתקציב (114,000 ש"ח).
  • VW קאדי - טנדרון בסגנון הברלינגו. לפי אתרי אינטרנט בארץ הוא כבר לא נמכר עם גיר אוטומטי, ובאתר של היבואן הוא כלל לא מופיע... בכל מקרה, במחיר של 151,000 עדיף לקנות רומסטר, ובעודף לקנות טרקטורון בשביל הכיף בסו"ש...

יש לך עוד אופציה אחת - אם טנדר דאבל-קבינה התאים בעבר לצרכים שלך, אבל יש בעית תקציב לקנית חדש, תשקלי יד-2. היתרון של טנדר הוא ביכולת העמסה, ע"ח איכות החיים של הנוסעים והתנהגות הכביש. רוב ה"דאבל קבינה" שיובאו לארץ בשנים האחרונות היו עם הנעה 4X4, כלומר פוטנציאל לטיולי שטח בשבת, ע"ח צריכת דלק.

בכל מקרה, לא לקנות כלום בלי נסיעת מבחן.

בהצלחה.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת. ואכן, את הבוקר ביליתי באולמות תצוגה. ראיתי את המזדה, הסקודה, הפולקסוואגן, וההונדה. צרפתיות אנחנו לא רוצים. ההונדה אצלי בעדיפות ראשונה. היא אכן רחבה יותר ונראה כי השורה השניה נוחה יותר מהיתר. המקום מאחור מרווח. הגימור נראה באיכות גבוהה יותר (זו רק ההתרשמות שלי, או שזה באמת כך?). בעלי חיבב את הסקודה בגלל המחיר. הוא נראה נחמד והמחיר - ללא תחרות. הם גם אמרו שב-10 למאי יהיה יום קידום מכירות לדגם הזה ומתוכננים מבצעים. הוא באמת זול יחסית אבל עבור כל תוספת שבהונדה כבר יש צריך לשלם אקסטרה. לא שחייבים את כל התוספות. החשש שלי שהסוג הזה של המכונית הוא חדש גם לסקודה, ואולי לא יוכיח את עצמו באמינות ואיכות בשנות השימוש. המזדה - לא אהבתי את הדלתות ה"נמרחות", למרות שבעלי חושב שזה שהן עדיפות. ובוודאי לא אהבתי את המושבים בשורה האמצעית ובעיקר את זה שבאמצע. גם למזדה מחיר מאד מפצה, כי יש להם כמה משנת יצור 2007 והם מוכנים לתת הנחה מאד משמעותית. (כ-10,000 ש"ח אם לוקחים את כל ההטבות בחשבון). אגב, מוזר בעיני שבהונדה מוכרים עכשיו רק 2007, אין להם כלל 2008. ובכל היתר כבר מנסים להיפטר מהמודל הזה. יש לזה סיבה? והאם זה לרעת הונדה? הפולקסואגן נחמד מאד, אבל צר יותר מההונדה, ומלא כסאות אם משאירים את ה-7. אין מקום כלל למטען. גם שם יש הנחות יפות לדגם 2007. אבל עדיין יקר. במחירו אוכל לרכוש טנדר מאזדה 2007 עם הנחות יפות בגלל שנת הדגם. אגב, איך הטנדר של מאזדה? כאמור היתה לנו טויוטה - יש לי רק שבחים מבחינת אמינות. 7 שנים, רק טיפולים רגילים. אפילו לא פעם אחת קלקול כל שהוא. איך היית מדרג את הונדה, מזדה וסקודה לעומת טויוטה מבחינת אמינות ואורך חיים?

תודה, תודה על כל התשובות. אתה עוזר לי מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציפי, עם המידע שנתת, אני יודע מה הייתי לוקח במקומך - סקודה אוקטביה קומבי (סטיישן), אולי אפילו דיזל (לרוב, במושב עושים קילומטראז' גבוה יחסית לעיר), עם גיר DSG - חסכונית, סופר מרווחת ופרקטית.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה התייחסויות, בגוף הטקסט שלך, בכחול:

תודה על התשובה המפורטת. אין בעד מה ואכן, את הבוקר ביליתי באולמות תצוגה כיף של יום :wink:. ראיתי את המזדה, הסקודה, הפולקסוואגן, וההונדה. צרפתיות אנחנו לא רוצים. אני יכול להבין למה, למרות שאני כנראה בדעת מיעוט בפורום בעניין הזה ההונדה אצלי בעדיפות ראשונה. היא אכן רחבה יותר ונראה כי השורה השניה נוחה יותר מהיתר. המקום מאחור מרווח. הגימור נראה באיכות גבוהה יותר (זו רק ההתרשמות שלי, או שזה באמת כך?) זה גימור יפני אופייני - אין הבדל משמעותי משאר האופציות המלוכסנות. בעלי חיבב את הסקודה בגלל המחיר. הוא נראה נחמד והמחיר - ללא תחרות. הם גם אמרו שב-10 למאי יהיה יום קידום מכירות לדגם הזה ומתוכננים מבצעים. הוא באמת זול יחסית אבל עבור כל תוספת שבהונדה כבר יש צריך לשלם אקסטרה. תבדקי את הנקודה הזו - להונדה יש 3 רמות גימור, ויתכן שהשווית לדגם יקר יותר. לא שחייבים את כל התוספות. החשש שלי שהסוג הזה של המכונית הוא חדש גם לסקודה, ואולי לא יוכיח את עצמו באמינות ואיכות בשנות השימוש. לא נראה לי. כאמור, המכלולים המכאניים מוכרים ואמינים. מה שהשתנה היא האריזה. לגבי העמידות של סקודה באופן כללי - תסתכלי על המוני האוקטביות שמשמשות כמוניות, ותגלי הרבה שביעות רצון מצד הנהגים. המזדה - לא אהבתי את הדלתות ה"נמרחות", למרות שבעלי חושב שזה שהן עדיפות. בעלך צודק - זה מאד שימושי ונוח. קל להיכנס ולצאת, ואין בעיה של ילדים שדופקים את הדלת במכוניות סמוכות (גילוי נאות - יש לי מאזדה 5). ובוודאי לא אהבתי את המושבים בשורה האמצעית ובעיקר את זה שבאמצע. המושבים הקיצוניים בשורה האמצעית נוחים מאד, ולקחתי ברכב מגוון של גילאים וגדלים - הבעיה היא רק עם האמצעי. גם למזדה מחיר מאד מפצה, כי יש להם כמה משנת יצור 2007 והם מוכנים לתת הנחה מאד משמעותית. (כ-10,000 ש"ח אם לוקחים את כל ההטבות בחשבון). אגב, מוזר בעיני שבהונדה מוכרים עכשיו רק 2007, אין להם כלל 2008. ובכל היתר כבר מנסים להיפטר מהמודל הזה. יש לזה סיבה? עניין של תיזמון משלוחים מהיצרן, ורצון להיפטר מכל המלאי של 2007. והאם זה לרעת הונדה? לכאורה, תקני רכב שבעוד חודשיים הוא יהיה כבר שייך לשנת הייצור הקודמת, אבל לטווח של 4-5 שנים זה יהיה חסר משמעות. הפולקסואגן נחמד מאד, אבל צר יותר מההונדה, ומלא כסאות אם משאירים את ה-7 האם הם לא אמורים להתקפל לתוך הרצפה, כמו במאזדה? אין מקום כלל למטען. גם שם יש הנחות יפות לדגם 2007. אבל עדיין יקר. נכון, ולעניות דעתי לא מוצדק. במחירו אוכל לרכוש טנדר מאזדה 2007 עם הנחות יפות בגלל שנת הדגם. אגב, איך הטנדר של מאזדה? לא מוכר לי, אבל לאור מוניטין האמינות של מאזדה, כנראה שבסדר. בארץ הוא פחות נפוץ מהניסן והאיסוזו. כאמור היתה לנו טויוטה - יש לי רק שבחים מבחינת אמינות. 7 שנים, רק טיפולים רגילים. אפילו לא פעם אחת קלקול כל שהוא. איך היית מדרג את הונדה, מזדה וסקודה לעומת טויוטה מבחינת אמינות ואורך חיים? אני לא חושב שיש הבדלים משמעותיים ו/או מדידים בין היפניות, וסקודה לדעתי אינה רחוקה מהם.

תודה, תודה על כל התשובות. אתה עוזר לי מאד.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכל טנדר יחוויר בהשוואה לאופציות האחרות שעומדות בפנייך - אין מה להשוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשש שלי שהסוג הזה של המכונית הוא חדש גם לסקודה, ואולי לא יוכיח את עצמו באמינות ואיכות בשנות השימוש

ציפי, הרומסטר מתבססת על המכלולים של הפביה והאוקטביה.

המנועים מוכרים ומשמשים דגמים רבים בקונצרן Vag - אין סיבה לחשוש :-)

האוקטביה סטיישן גם כן אופציה מעולה, אך יקרה יותר.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משעות רבות של נסיעה (ומעט נהיגה) ב-307SW ובמאזדה 5

(כול הנסיעות זה נסיעות ארוכות ותקופות מת"א לאיזור אילת, כפעמים בשבוע, עם מטען):

ה-307SW היא מכונית נהדרת לנסיעות מרובות וארוכות עם נשיאת מטען.

הרכב נוח להפליא, גם מאחור(גם ל-3 מבוגרים), הנסיעה נינוחה ושקטה וגם בעת נשיאת מטען כבד הרכב טיפס את עליות סדום ללא קושי (יש גם אופציה לתפעול ידני של הגיר).

גם במהיריות גבוהות, אחיזה לא רעה בכביש.

סביבת פנים נעימה לנהג ולנסוע, מזגן מעולה ושפע מקומות איחסון וגימקים (קירור בתא כפפות ענק וכו')

במהלך 40K הק"מ שהיא נסעה לא נתגלו תקלות כלשהן מלבד נורת ביקורת לטיפול שהחבר'ה ב-SIXT לא יתייחסו אליה למרות שהרכב היה אצלהם בטיפול תקופתי.

מדובר באקזמפלר ספציפי וחדש מהחברה, אני לא יכול להביע דעה מוצקת לגבי האמינות של הרכב (מה שקובי הזכיר מעליי)

ה-307SW המדוברת לעיל הוחלפה במאזדה 5.

לא זכיתי לנסוע מאחור עם עוד זוג מבוגרים בספסל האחורי אבל כנוסע בודד הרגשתי לא רע בכלל.

הכסאות הקיצוניים מאחור נוחים (אם אני זוכר נכון, אפשר לקפל את הכסא האמצעי הקטן).

דלתות הפתיחה הצדדיות נוחות מאוד והדבר מתבטא בבירור בכניסה וביציאה מהרכב.

מקדימה:

פחות נוח לנוסע ולנהג מאשר ב-307SW, גם איכות הנסיעה הכללית לדעתי נופלת מה-307SW.

סביבת הנהג טובה, יחסית פרקטית מלבד הנדסת אנוש לקויה בפרטים קטנים (מצית הרכב נמצאת אי שם למטה בתחתית הדשבורד-לא נוח גם בחיבור מטען , כנ"ל המאפרה).

למאזדה יש אחיזה טובה מאוד בכביש בהשוואה לוואנים אחרים שנסעתי בהם (בצורה משמעותית)!

אם בכל זאת תחליטו שלא להסתייג מצרפתיות- הייתי ממליץ בחום לבחון את ה-307SW כאופציה.

הייתי משבח עוד יותר וממליץ על ה-5 אם היה לי יותר ניסיון במושב אחורי עמוס בנוסעים מבוגרים (לפי דרישתך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנתיים התלבטתי בין ה-5 ל-307. אם נשאיר את נושא האמינות בצד לרגע:

• מושבים אחוריים - במזדה הם מתקפלים לריצפה, ונוחים גם למבוגרים מגודלים למדי. ב-307 רק המשענת מתקפלת, והם מתאימים לגמדים עד גיל גן חובה.
  • גובה - ה-5 גבוהה יותר. לטעמי זה מוסיף לתחושת המרחב ברכב, ומקל מאד בכניסה/יציאה וריתום דרדסים לכסא תינוק.
  • סביבת נהג - את זה הצרפתים עושים יותר טוב... (כשזה לא מתקלקל). לגבי שקע המצית - לדעתי הם תקעו אותו שם כדי שאנשים לא יעשנו באוטו... צודקים. הסירחון נספג בריפוד.
  • דלתות - הזזה ב-5 - וזה יתרון גדול.
  • אפשרות לישיבת 3 מבוגרים בספסל האמצעי - יתרון לפז'ו, למרות שהמושבים צרים למדי. במאזדה רק ילד יכול לשבת באמצע. אבל - במאזדה יש אפשרות נוספת - בדרך-כלל, 3 מבוגרים מאחור ירגישו צפוף כמעט בכל רכב, ומסיבה פשוטה - הנוסע האמצעי סובל מחוסר מקום לרגלים, נאלץ להתחכך ללא הפסקה בכתפיים של שכניו מימין ומשמאל, ולא יכול להשעין את הראש על החלון לאיזה נימנום קטן (מדובר כמובן בשלושה גברים מסוקסים - בהרכבים אנושיים אחרים יכול להיות יתרון להשעים את הראש על הנוסע/ת שלידך :wink: ). במאזדה פשוט מעבירים מבוגר לאחד מהכסאות האחוריים, וכך לכל אחד יש מרווח מחייה פרטי משלו. מכיוון שהמושבים האחוריים נפרדים אחד מהשני, אפשר להשאיר אחד מהם מקופל ונשאר עוד מקום סביר למטען. לפני כמה חודשים ירדתי עם עוד 4 נוסעים מגודלים מהמרכז ליוטבתה, הלוך-חזור באותו יום. הנוסע הקטן ביותר היה 1.80 מטר ו-80 קילו... שני חבר'ה ישבו על אחד הכסאות בשורה השלישית (אחד בהלוך ואחד בחזור), ולפי הנחירות שלהם הם היו מאד מרוצים. אגב - למושבים בספסל האמצעי יש יתרון נוסף - אם לא יושבים מאחוריך, אפשר להשכיב את המושב (כמו במושבים קדמיים) ולחרופ בנחת. בדרך חזרה נתתי למישהו אחר לנהוג, והיתה לי נסיעה-חלום...
  • ביצועים - ל-307 יש שתי גרסאות מנוע - 1.6 שהיא די עגלה, ו-2 ליטר, עם ביצועים סבירים. הגיר הוא אותו AL4 שנוי במחלוקת של פז'ו-סיטרואן. למאזדה מנוע וגיר מצויינים.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...