Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

left foot braking

UrbanDK
שימו לב! השרשור הזה בן 7536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחשיב את עצמי כבעל ידע (תיאורטי, רק תיאורטי) נרחב בנהיגה, ולמרות זאת מישהו הפתיע אותי היום בהסבר על הטקטיקה המוזרה הזו (שאותה אני יכול לתאר רק כפרובוקציה קיצונית ע"מ לייצר היגוי-יתר).

האם זו שיטה יעילה ליצירת פאואר-סליידס בהנעה קדמית? את התיאוריה אני מבין (וזה אפילו נשמע הגיוני), אבל מאוד מוזר לי שזו פעם ראשונה שאני שומע על זה.

בתודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על רגל אחת (בדיחה לא מוצלחת :p ) - בלימה ברגל שמאל תורמת לאיזון בסיבוב.

כך אתה יכול להיכנס מאוחר יותר, ולהחזיק את הרכב בבלימה-האצה כך שמצד אחד אתה לא מכביד על הסרן הקדמי (בלימה) וגם לא מפחית ממנו משקל (האצה) - איזון "מושלם".

זה על רגל אחת. אגב, התועלת של זה ביומיום היא לחלוטין לא קיימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחשיב את עצמי כבעל ידע (תיאורטי, רק תיאורטי) נרחב בנהיגה, ולמרות זאת מישהו הפתיע אותי היום בהסבר על הטקטיקה המוזרה הזו (שאותה אני יכול לתאר רק כפרובוקציה קיצונית ע"מ לייצר היגוי-יתר).

האם זו שיטה יעילה ליצירת פאואר-סליידס בהנעה קדמית? את התיאוריה אני מבין (וזה אפילו נשמע הגיוני), אבל מאוד מוזר לי שזו פעם ראשונה שאני שומע על זה.

בתודה מראש.

מה הכוונה לפאואר-סליידס ?? והשאלה לא בדיוק מובנת ... אני לפחות לא ממש מבין ...

פאואר סליידס זה DRIFTING ???

אם התשובה היא כן ... אז אני אגיד לך ש DRIFTING בהנעה קידמית לא שווה וכמעט בלתי אפשרי לדעתי ...

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זו שיטה יעילה ליצירת פאואר-סליידס בהנעה קדמית?

אגב, רק כדי להיות קטנוני :D

פאואר-סלייד לא יכול להתבצע בהנעה קדמית בשום מצב ותנאי. בשביל לבצע החלקת כוח אתה חייב הנעה אחורית (וגם קצת כוח לא יזיק).

סתם היגוי יתר, זה כבר סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאואר-סלייד לא יכול להתבצע בהנעה קדמית בשום מצב ותנאי. בשביל לבצע החלקת כוח אתה חייב הנעה אחורית (וגם קצת כוח לא יזיק).

שלום לך, מר קטנוני... :D

שמע, לא ניסיתי את זה אף פעם, אבל אחרי ששמעתי את סיפורי "הגבורה" של זה שהסביר לי על זה זה נשמע מעניין.

אם אתה אומר שלא כדאי - אז לא נעשה את זה. (טוב, אני בטוח אנסה מתישהו, אבל אני אזהר...)

תודה על ההסבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי למרות אי ההתיחסות כי לא ממש הבנתי מה זה פאואר סליידס....

למרות שזה נשמע לי DRIFTING .... אבל אני רוצה להיות בטוח ...

אז לפחות תתיחסו אלי ... ב כן או לא :cry:

סתם .... מסקרן אם זה שם שני לאותו דבר ! :wink:

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, לא ניסיתי את זה אף פעם, אבל אחרי ששמעתי את סיפורי "הגבורה" של זה שהסביר לי על זה זה נשמע מעניין.

אם אתה אומר שלא כדאי - אז לא נעשה את זה. (טוב, אני בטוח אנסה מתישהו, אבל אני אזהר...)

תודה על ההסבר.

רק אל תשכח לקחת בחשבון שרגל שמאל לא מיומנת בבלימה - מה שאומר שסביר להניח ותבלום חזק מדי בפעמים הראשונות = תשומת לב עודפת למתרחש מאחור וביצוע במקום שומם ככל הניתן, מומלץ מאוד.

וללילה לבן (אני מעדיף אביר, whatever :wink: ):

דריפטינג = סחיפה. בקצרה - מצב בו הרכב מחליק בפנייה לאורכה.

זהו מצב של איזון בין החלקה לפנייה בו ארבעת הגלגלים מחליקים בפחות או יותר אותה המידה.

החלקת כוח היא כל מצב בו הגלגלים האחוריים מאבדים אחיזה בגלל "יותר מדי" כוח ונוצר היגוי יתר.

אני מקווה שזה עוזר, לפחות באופן מאוד כללי ובהסבר מצ'וקמק-משהו :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר.

רק אל תשכח לקחת בחשבון שרגל שמאל לא מיומנת בבלימה - מה שאומר שסביר להניח ותבלום חזק מדי בפעמים הראשונות = תשומת לב עודפת למתרחש מאחור וביצוע במקום שומם ככל הניתן, מומלץ מאוד.

ולאביר הלבן:

דריפטינג = סחיפה. בקצרה - מצב בו הרכב מחליק בפנייה לאורכה.

זהו מצב של איזון בין החלקה לפנייה בו ארבעת הגלגלים מחליקים בפחות או יותר אותה המידה.

החלקת כוח היא כל מצב בו הגלגלים האחוריים מאבדים אחיזה בגלל "יותר מדי" כוח ונוצר היגוי יתר.

אני מקווה שזה עוזר, לפחות באופן מאוד כללי ובהסבר מצ'וקמק-משהו :wink:

תודה זה עוזר קצת ....

אבל לפחות הרגשה יותר טובה שלפחות התייחסת !! :roll::wink:

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרט נוסף,

בלימה ברגל ללא ריסון הגוף לכיסא בעזרת רתמות מתאימות ומהודקות היטב, יהיה על סף הבלתי אפשרי (בהנחה שהדבר נעשה בבלימה מקסימלית ולא סתם בשביל הכיף).

לשם כך צריך כסאות מתאימים, רתמות, תנוחת ישיבה מתאימה וכו'...

אגב - טכניקה זו מיושמת גם על מנת לשחק עם העברות המשקל תוך כדי שמירת האצה ושמירת כח המנוע הזמין.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים...

כנראה אני צריך קורס נהיגה מתקדם דחוף :twisted:

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טכניקה שתורמת לאיזון הרכב בסיבוב ושמירת המנוע בטווח הסל"ד היעיל (בד"כ בשביל לשמור את הטורבו בתחום הסל"ד היעיל במכוניות מוגדשות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעומים...

ת'שמע, כמו שאמר דני, זה לא ממש ישים ללא ריסון מלא של הנהג. זו טכניקה ששמורה בד"כ למירוצים נטו ואני לא מכיר איש שמשתמש בה בכביש, ויש גם נהגי מירוצים שלא משתמשים בה כלל.

מעבר לקושי בלימוד מדובר לעיתים על מצב בו אתה מאיץ ובולם בו"ז, מה שלא בדיוק תורם לאריכות הימים של רכיבי ההנעה והבלימה...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעומים...

ת'שמע, כמו שאמר דני, זה לא ממש ישים ללא ריסון מלא של הנהג. זו טכניקה ששמורה בד"כ למירוצים נטו ואני לא מכיר איש שמשתמש בה בכביש, ויש גם נהגי מירוצים שלא משתמשים בה כלל.

מעבר לקושי בלימוד מדובר לעיתים על מצב בו אתה מאיץ ובולם בו"ז, מה שלא בדיוק תורם לאריכות הימים של רכיבי ההנעה והבלימה...

אני דווקא מכיר מישהו, שמשוכנע שהוא לוקח סיבובים של 270 מעלות בהיגוי יתר עצבני ככה...

לדעתי הוא סתם חושב שהוא מחליק (ועוד עם אסטרה אוטומטית) - אבל אם זה מה שעושה לו את זה... שיהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתעלק על השרשור ואשאל מהו power slide?

סחיפה? או משהו דומה?

אשמח לקבל הסבר, או סרטון או תמונה המתארים פאואר סלייד.

תודה :wink:

את הסרט אני אמצא ואשלח פה לפורום...

לגבי הסבר רוטי הסביר בקצרה למעלה !!

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...