Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיר רובוטי כבר כאן, ואין לי מושג לגביו, מבקש הבהרות.

gilcom
שימו לב! השרשור הזה בן 6171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם לאחרונה אני שומע את הביטוי גיר רובוטי והבנתי שגם הקורולה הבאה תהיה עם גיר כזה

הבנתי שהגיר הזה הוא "מכה" אז אשמח לשמוע איך הוא עובד ומה היתרונות והחסרונות שלו

סופ"ש נעים לכולם:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גיר ה DGS עושה שימוש במצמדים טבולים,כמו בווספה,שאמורים להחזיק מעמד זמן רב.

וצריך גם לזכור שאיו ממיר מומנט(טורק)שמיתבלה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב היתקונים ברכב מודרני הנם יקרים יותר מאשר ברכב מלפני תקופת תקופת הזרקות הדלק והמחשבים.

אם נחבר את מחיר כל החלפים המרכיבים רכב מודרני אז הסה"כ יהיה שווה למחיר של כמה מכוניות חדשות.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר ה-DSG הוא לא בדיוק גיר רובוטי כפי שיש אצל טויוטה או פיאט. ב-DSG יש שני קלאצ'ים שמשתלבים במקביל. בגיר רובוטי רגיל יש קלאץ' יחיד והוא משתלב באופן דומה למה שיש בגיר ידני. רוב היצרנים עדיין לא הצליחו להגיע לשילוב אופטימלי שממזער את טלטול המרכב והתוצאה היא שהחלפת ההילוכים בתיבה כזו היא לא נעימה לעיתים, במיוחד אם לא מורידים את הרגל מהגז ברגע ההחלפה (כפי שעושים בגיר ידני רגיל). אצל טויוטה למשל, ביאריס, זה מאוד לא נעים. בגרנדה פונטו זה פחות גרוע אבל עדיין לא מספיק טוב.

באשר לעלויות תיקון - לא יודע, אבל אני מניח שזה משתנה בין היצרנים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיפור מיוחד בהחלפת מצמד ברכב בעל תיבת הילוכיים רובוטית, אבל המצמד מתכלה בקצב מאוד נמוך, עקב בקרה אלקטרו-הידראולית שמשלבת את המצמד בצורה אופטימאלית.

המצמד הוא לא החלק היקר לתיקון אלא הבוכנות ההידראוליות החיישנים המשאבה והבקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש הבנתי כמה דברים, אשמח אם תסבירו לי

הDSG זה מה שיש ברכבים אוטמטים שאפשר להזיז את המוט הילוכים (כשהוא על דריב) הצידה, ואז אם מזיזים קדימה נגיד זה מעלה הילוך ואחורה מוריד?

או שזה כמו שיש בפורמולה 1 שיש 2 ידיות מאחורי ההגה?

ומה ההבדלים בין השיטות?

קראתי את המאמר באנגלית (אבל לא הבנתי הכל) בDSG יש 2 מערכות של הילוכים שפועלים במקביל וכל פעם אחת אחרת מחוברת למנוע, ועל ידי לחיצה האוטו מחליף את ההילוך (ככה שזה יכול בעיקרון להיות גם כמו בידית הילוכים או בידיות מאחורי ההגה, לא?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, מה שאתה מתאר נקרא טיפטרוניק וזו אפשרות הפעלה ידנית של גיר אוטומטי, עדיין דרך ממיר מומנט הגורם לאובדן כוח.

גיר רובוטי הוא כעין גיר ידני, הנהג מעביר הילוכים (אלא אם הוא משתמש באופציה ה"אוטומטית"), אך אינו נדרש ללחוץ על דוושת המצמד (שאינה קיימת), כי הגיר עושה זאת במקומו.

ב-DSG, שהוא תיבה רובוטית מתקדמת, ישנם שני מצמדים במקום אחד, אחד להילוכים הזוגיים והשני לאי-זוגיים, וכאשר אחד מחובר השני מחכה, מוכן לחיבור, וכך המעבר חלק יותר.

ולגיר הרובוטי, למרות האופציה האוטומטית שלו, אין ממיר מומנט.

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר, עשית לי קצת סדר בבלאגן

עוד שאלה לגבי היעילות:

לפי ניסיון הטיפרטוניק הוא לא יעיל, הוא טוב רק לירידות שאפשר להשאיר על הילוך נמוך וככה לעזוב קצת את הברקס באוטמט

אני מבין שהDSG הוא יעיל מאוד, העברת הילוכים ב80אלפיות שנייה שזה מכובד ביותר

נישאר לי רק העיניין של הגיר הרובוטי הרגיל, שזה בעצם תיבת הילוכים ידנית, רק שיש מחשב ומערכת מכנית ששולטת בקלאצ'

הוא יעיל? משתמשים בו הרבה? עדיף ידני?

אם במחירון של רכב כתוב גיר רובוטי אז זה גיר רובוטי רגיל או יכול להיות גם DSG?

ובגיר רובוטי הידיות להחלפת הילוכים הם מאחורי ההגה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר, עשית לי קצת סדר בבלאגן

עוד שאלה לגבי היעילות:

לפי ניסיון הטיפרטוניק הוא לא יעיל, הוא טוב רק לירידות שאפשר להשאיר על הילוך נמוך וככה לעזוב קצת את הברקס באוטמט

אני מבין שהDSG הוא יעיל מאוד, העברת הילוכים ב80אלפיות שנייה שזה מכובד ביותר- מי אמר לך את השטות הזו ? לי יש גולף עם גיר טיפטרוניק והגיר מעולה בכול מצב (התיבה היא בעלת 6 הילוכים מבנה התיבה שונה מתיבות קודמות וזה לחלוטיין תיכנון חדש וגם המשקל יותר נמוך מתיבות דור קודם)

נישאר לי רק העיניין של הגיר הרובוטי הרגיל, שזה בעצם תיבת הילוכים ידנית, רק שיש מחשב ומערכת מכנית ששולטת בקלאצ'

הוא יעיל? משתמשים בו הרבה? עדיף ידני?- אני אישית לא משתמש באפשרות העברת הילוכים ידנית (טיפטרוניק)

אם במחירון של רכב כתוב גיר רובוטי אז זה גיר רובוטי רגיל או יכול להיות גם DSG?

ובגיר רובוטי הידיות להחלפת הילוכים הם מאחורי ההגה?

- תלוי ברמת האיבזור של הרכב, בדגמים מסויימים קיימת אפשרות של העברת ההילוכים מגלגל ההגה.

ראה תמונה מצורפת.

Pages from SSP 300-6-speed automatic transmission 09D-2.pdf

Pages from SSP 300-6-speed automatic transmission 09D.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברנו מגאן של אבא יש גם כזאת ידית הילוכים

אבל האוטו הוא אוטומטי לגמרי, שאני עובר למצב חצי אוטומטי אז בעצם אני שולט באיזה הילוך האוטו יסע אבל זה עדיין אוטומטי עם ממיר ממונט וכל זה

לכזאת תיבת הילוכים קוראים טיפרוניק? (יש בכלל הבדלים בין השמות היפרטרוניק טיפטרוניק וכל השאר שמסתיימים בטרוניק?)

הבנתי שבחלק מהמכוניות עם גיר רובוטי (כמו בטויוטה יריס) הגיר לא מושלם והוא עדייף פחות יעיל מידני רגיל

DSG זה תיבת הילוכים "כפולה" עם 2 מצמדים וככה הוא מכין את ההילוך הבא, וזה יש רק בVW\אודי

מה זה SMG?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אני רוצה לקנות את הטויוטה החדשה וידוע לי שיש לה את הגיר הרובוטי.

יש למישהו מושג איך הגיר הזה הטויטה החדשה?{יש שיפורים ביחס לגיר של היריס}

ואיך הטויוטה החדשה באופן כללי ? האם כדאית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...