Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד עושים הברזה נכון ? והסבר על מברזים בבקשה

אביב1
שימו לב! השרשור הזה בן 5070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

**נערך פונט צבעוני ומודגש, נא להשתמש בפונט הרגיל של הפורום ולהמנע מהודעות שנראות כמו תוכי או סיוויק של ערסים**

שבת שלום

אני מבקש את עזרתכם בנושא מברזים והברזות.

1. כיצד מבצעים הברזה M3 בצורה ידנית בחלק עשוי אלומיניום וגם פלדה בעובי 5 מילימטר ?

2. איזה סוג של מברז מומלץ לאלומיניום ופלדה ?

3. מה ההבדל בין מברז ידני ומכונה ? האם ניתן להשתמש במברז מכונה להברזה ידנית ?

4. האם להברזה ידנית חייבים להשתמש בסט של שלושה מברזים ?

סליחה על כול השאלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1. בעדינות ובזהירות. רצוי להשתמש גם בשמן חיתוך (באלומיניום מספיק נפט או סולר).

2. לך על סט ידני של חניתה או של טיטקס. הם יקרים יותר אבל הסיכוי שתשבור אותם בתוך החלק יותר קטן.

3. מברז ידני זה למעשה סט של 3 מברזים כך שלמעשה אתה עושה את ההברזה ב 3 שלבים ואז העומס על כל שן חותכת במברז יותר קטן. במברז מכונה אתה עושה את כל ההברגה במעבר אחד ע"י קונוס יותר גדול בתחילת המברז. זה מתאפשר כי מכונה תופסת את המברז ישר ומפעילה עליו מומנט פיתול בלי כוחות צידיים. כעיקרון ניתן לעשות הברזה ידנית עם מברז מכונה ם אתה קצת בעל ניסיון.

4. תלוי בחומר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

**נערך פונט צבעוני ומודגש, נא להשתמש בפונט הרגיל של הפורום ולהמנע מהודעות שנראות כמו תוכי או סיוויק של ערסים**

1. מה ההבדל בין מברז מכונה למברז ידני ? מהו קוטר הקדח שמומלץ לתבריג M3 בפלדה ולאלומיניום.

2. האם להברזה ידנית חייבים להשתמש בסט של שלושה מברזים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה בדיוק הברזה?

הבנתי שמתי שהברגה נהרסת אז קודחים חור קטן בתור הבורג, מבריגים בורג ואז מבריגים את הבורג שנהרס החוצה.

זה נקרא הברזה? או שזה משהו אחר בכלל?

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב 1, בסעיפים 3 ו4 שי ענה לשאלות שלך. תשתדל להשתמש בהבנת הנקרא במקום לשאול מחדש את אותן שאלות שנענו.

אלעד, אתה מדבר על חילוץ בורג תקוע שנטחן לו הראש, או שהוא נגזר. הברזה היא שיחזור או יצירה של הברגה פנימית.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברזה היא ביצוע תבריג בעזרת מברז.

מברז ידני ימרכז את עצמו וילך מקביל לקדח ובמברז מכונה אתה עלול לעשות הברזה עקומה. kvcrzv M3 to tbh zufr bfui zv 2.6 מ"מ חור.

לפי השאלות אני ממליץ לך להשתמש בסט ידני ולעבוד עם שלושתם לפי הסדר. אם מדובר בחלק חשב לך לבעל מקצוע כי מברז כזה הוא מאוד עדין וקל לשבור אותו בתוך החומר (וקשה מאוד לחלוץ אותו).

אני מקווה שיש לך ידית למברז ואתה לא הוך להשתמש בשוודי. ככל שההברגה קטנה יותר כך צריך יותר נייון כדי לעשות אותה בלי להסתבך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקוטר שקודחים על מנת לעשות הברזבה נקבע עפ"י הפסיעה (pitch) של הבורג לפי הטבלה המצורפת.

http://www.efunda.com/designstandards/screws/screwm_coarse.cfm

מקווה שעזרתי:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברזה זה שימוש במברז.. בדיוק כמו שזיון זה שימוש ב@#$

מברז עושה הברגה פנימית, מחרוקת עושה הברגה חיצונית.

להברגה M3 קודחים עם מקדח 2.5 לכל שימוש עתידי במברזים כדאי שתחזיק טבלה בה יש את כל הקדחים שיש לקדוח עבור כל סוג של הברזה

(יש הרבה הברגות שהקדחים הם לא עגולים - כמו שלהברגה M8 צריך לקדוח 7.3 אם אני זוכר נכון) ולכן כדאי להחזיק סט מקדחי פסיקים, שהמקדחים עולים במדרגות של עשירית ולא חצי מילימטר כמו הסטים הרגילים

מברז רגיל הוא בעל שטח הברזה ארוך כדי שייתיצב מול הקדח ויכנס ישר, מברז מכונה הוא בעל שתי כריכות אפקטיביות בערך, ואין שום סיכוי להכניס אותו ישר ביד (אלא אם יש לך יד ביונית ), כאשר משתמשים בו במכונה כלשהיא ההנחה שגם ככה הוא יכנס ישר ואין טעם להעמיס עליו עם כריכות נוספות, ולכן העומד עליו נשאר שווה לאורך כל ההברגה, בניגוד למברז רגיל שהעומס עליו גודל עם עומק ההברזה וגודלים הסיכויים שהוא ישבר וישאיר אותך מיואש ומחוסר אונים...

להברזה ביד יש כלי מיוחד שתופס את המברז במרכזו ושתי מוטות לשני הצדדים משמשות לסיבובו, אבל עם קצת אימון אפשר להשתמש בשוודי קטן.

אם יש לך מקדחת עמוד הכי טוב זה לקדוח את הקדח ובאותה תפיסה לשים מברז מכונה להוריד למהירות הכי נמוכה ולהוריד בעדינות ולעזור למברז להיתקדם קצת בתוך החומר, אם אין לך מברז מכונה אפשר להפעיל את המקדחה עם המברז הרגיל לתת לה לצבור קצת מהירות לכבות ולהוריד אותו לתוך הקדח שיכנס כריכה שתיים ויתן לך את הכיוון הישר (שזה העיקר בהברזה ביד) ואז לנתק אותו מהמקדחה ולהמשיך ביד.

אפשר כמובן להיסתדר גם בלי מקדחת עמוד ולסובב את המברז ביד, יש לשים לב בהתחלה שהוא ניכנס כמה שיותר ישרואפילו לעצור כל חצי סיבוב ולתקן קצת את הזווית ביחס לקדח.

כמובן שבשום פנים לא מבריזים בלי שמן חיתוך, שמן הברזות, או באלומניום נפט (אם צריך לחסוך)

לגבי מחרוקת זה סיפור טיפה שונה..אם תרצה הרחבה תגיד.

וכשבורג נשבר ועושים בו חור וכל הסיפור זה נקרא לחלוץ בורג שבור, אין שום קשר להברזה(!)

יש חולצים שהם בעצם מברזים הפוכים (הברגה עם מעלה שמאלית) מבריזים אותם לתוך הבורג הם ניתקעים בסוף ובתקווה מסובבים אותו לכיוון הפתיחה לקול תרועות הקהל... יש גם חולצים עם 4 כנפיים חדות קוניות אבל לא נכנס לזה...

מקווה שעזרתי..

-בן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעוזרים.

האם ניתן להשתמש במברז ידני במכונה ?

ממה שכתבתם הבנתי שניתן להשתמש במברז מכונה בתור מברז ידני ואז לבצע את ההברזה במכה אחת ללא צורך בסט של 3 מברזים.

במידה ואני משתמש במברז מסוג Spiral Point Taps הנקרא גם מברז GUN לבכדי לבצע הברזה ידנית אני חייב לשבור שבב כלומר לבצע חצי סיבוב הפוך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא ממש רוצה להבריז אני מבין...

ענו לך פה על הכל כבר..ואני אמרתי לך בפרוש איך אפשר להשתמש במברז רגיל למכונה...

קח חתכת אלומיניום ותחורר אותה כבר בהברזות...סביר להניח שאם ממש תעשה בזהירות תוכל להמנע ממספר רב של הרוגים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יותר מ 10 שנים בתחום ואני חייב להודות שעל שיטת שלושת המברזים טרם שמעתי...

למה להשתמש ב 3 מברזים לעזזל!?

עשית פעם הברזה בכרום ניקל למשל?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא יצא לי...

אתה אומר שבחומרים ממש קשים משתמשים בשיטת פנג מיין להברזה בשלושה שלבים?

ועדיין איך זה מתקשר לאלומניום בעובי 5 מ"מ...שאפשר לעשות בו הברזה עם בורג.. או אפילו פלדה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו בברזל עדיף להשתמש בשלושת המברזים לפי הסדר כדי להקטין את הסיכון לשבירתו, במיוחד אם יש קדח שלא יוצא מהצד השני ורוצים לעשות בו הברגה עד סוף החור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין שאף מומחה לא טרח להגיד לך לסובב חצי סיבוב ולהפוך סיבוב עד שאתה שומע שהשבב נשבר, ואז להמשיך . כך תבטיח תברוגת מדוייקת ונקיה בלי עומס רב על המברז שלפעמים , במתכות קשות , שובר לו שיניים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...