Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה - פיאסטה 87 / אונו 86 פיאר / סיאט איביזה 88

dvir_b2006
שימו לב! השרשור הזה בן 6427 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם! אני חדש פה הרגע נרשמתי והפורום עזר לי מאוד אפילו לפני שנרשמתי

אני עובד על הפרק של קניית הרכב הראשון שלי (אני בן 22) יש לי תקציב מאוד נמוך

אבל אין לי הרבה דרישות כיוון שאני צריך בסה"כ קופסת נעליים עם מנוע... משהו שיקח אותי למרחקים קצרים של 10-15 דקות נסיעה ובלי יותר מדי עליות ומדרונים תלולים

התקציב המקסימלי שלי הוא 3000 שלא נדבר על עוד 3000 שאני אהיה חייב להוציא על ביטוח חובה + צד ג' ושלא נדבר על טיפול 10000 עצמי שיעלה לי בערך 400-500 שקל כל החלקים וכו

אני מתלבט בין כמה גרוטאות נוסעות שמצאתי למכירה

1. פיאט אונו 86 מנוע פיאר 1000 - 1500 שקל

בדקתי את האוטו ..מצב מכני די מרשים המנוע עובד חלק ומניע בלי גז...פעולה שקטה של המנוע..מבחוץ הצבע על הפנים...יש חלודות כולל "סדק" חלודה מאחורה שניכנסים ממנו מים בחורף לדברי המוכר...ומבפנים הדשבורד קרוע בחלקו (לא מפלסטיק)

2. סיאט איביזה 87 1100 - 2000 שקל

עוד לא בדקתי אישית את האוטו אבל המוכרת מעידה על מצב מכני טוב וצבע ופחחות חיצונית במצב "נחמד מאוד תבוא לראות"

אין טסט: הטענה- עוברת למרכז הארץ ואין לי צורך לחדש טסט כי אני רוצה למכור את האוטו אבל יעבור טסט בקלות

3. פורד פיאסטה מודל 87 מנוע 1000 - 1800 שקל

הצבע ניראה במצב לא רע כלכך רק דהוי בצורה מטורפת (הכחול הפך לתכלת) יש טיפה חלודות בקצוות הפח במקומות שונים

הבפנים של האוטו נראה מטופח ומתוחזק

המנוע מניע בקלות אך צריך לתת גז (לעומת האונו שראיתי) והמוכרת אומרת שהאוטו מטופל

אין טסט לאוטו והמוכרת טוענת שזה בגלל שהיא עוברת למרכז והמחיר שהיא מבקשת נמוך רק בגלל שאני אצטרך לשלם טסט

ומבטיחה שהאוטו יעבור טסט בטוח

מה אתם חושבים על שלושת הגרוטאות שמצאתי? איזה מבינהן הייתם ממליצים לי? מה הנסיון או ההיכרות שלהם עם רכבים אילו?

איזה מבינהם הכי אמין. חסכוני, חלקי חילוף זולים?

יש המון שמרוצים מהאונו 1000 הישנות אבל יש כאלה שאומרים שזה חרא של גרוטאה...האם יש אמת בזה ? ולמה.?

כל מה שאני צריך זה הכי חשוב מצב מכני שיהייה סביר ומנוע חסכוני (שהאוטו ינסע את הנסיעות הקצרות בלי בעיה) ומצב חיצוני לא הכי חשוב אבל חשוב שלא יהייה המון חלודה או חורים בפח ופנימית גם לא הכי חשוב ...אבל נחמד אם אפשר להשיג מצב פנימי "נורמלי"

האם המחירים שמצאתי טובים? או שאפשר להוריד?

האם שווה לקנות אוטו ללא טסט כשזה ניראה שהוא בטוח יעבור? או שאולי המוכרים (שהאמת נראים כמו בעלי משפחות תמימים/נשים) מסתירים איזו בעיה שבגללה לא העבירו אותם טסט והם מנסים להפתר מהאוטו?

האם יש בעיה גדולה להעביר את הרכבים האלה טסט במידה והם מכנית טובים? בגלל המודל הישן והלוק הלא מבטיח שלהם?

אשמח לקבל כל עזרה - אינפורמציה - עצה - דעה

בתודה רבה!!

שנה טובה

דביר

Renault Clio 1.4 carb. mk1 1993 manual

מחפש קרטר (וחלקי מנוע חיוניים אחרים) במצב טוב למנוע אנרג'י 1.4 קרבורטור של רנו קליאו. בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצה! דוקא הערת לי נורה אדומה שלא ממש שמתי לב אליה

מי עוד יכול לייץ - לתת אינפורציה - דעה על הדברים שאמרתי?

אשמח לקבל תגובות

דביר

מחפש קרטר (וחלקי מנוע חיוניים אחרים) במצב טוב למנוע אנרג'י 1.4 קרבורטור של רנו קליאו. בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה חמה שלי, תחסוך עוד קצת כסף, תגיע לסביבות ה-10000 ואז יש יותר אופציות ואופציות טובות יותר.

כי עם העלות שאתה עלול להגיע על השקעה בגרוטאות האלו ייתכן מאוד ותגיע לסכום הזה.

ובשום פנים ואופן אל תקנה רכב כזה ללא טסט! זה מועד לפורענות...

המלצה שלי תתאפק עוד קצת, זה מה שאני הייתי עושה (ועשיתי).

אף אחד מהם אני לא הייתי קונה.

עדיפות שני ציפורים על העץ מאשר שהדשא של השכן יהיה ירוק יותר... או משהו כזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצה! אני מבין אותך לגמרי בקשר ללחסוך עוד כמה אלפיות ולקנות משהו במצב הרבה יותר טוב

הענין הוא שאני לא מחפש רכב שיראה טוב נוצץ ומבריק מבחוץ וריח תות עם ספריי סקאיי מבפנים...אין לי צורך בגלגלי מגנזיום או מערכת אמפי3 ומגבר 1000 וואט

ובדר"כ רכבים בסביבות ה 10000 בסגנון שאני מחפש (קטן חסכוני ולא יותר מזה) אלה בעצם רכבים בערך מאותם השנים של הגרוטאות (בדרך כלל שנה שנתיים מודל יותר גבוהה) שטיפה "שיפרו" / "השקיעו" עליהן וכשמוכרים אותן רוצים מחיר אסטרונומי בגלל כל מיני "תוספות" שאני ממש לא צריך

האמת לאמיתה היא שאם הייתי מחפש אוטו משו טוב שישרת אותי למשך זמן ארוך ולנסיעות ארוכות הייתי חוסך לפחות 15000 אבל כל מה שאני צריך זה "קופסת שימורים ממונעת" והדבר היחיד שהכי חשוב לי זה שהאוטו יסע טוב למרחקים קצרים של 10-15 דקות מאיפה שאני גר בלי לעשות יותר מדי בעיות

רציתי לקבל ממכם - המנוסים ממני גם בתחום הגרוטאות

לתת לי טיפים והמלצות בקשר לאותן רכבים ישנים (86-89) כדי שאני אדע מה הכי כדאי לי וממה להתרחק כמה שיותר מהר

הנקודה העיקרית היא שכל מה שאני צריך מהגרוטאה זה שתיסע נסיעות של 5-10-15 דקות פעם פעמיים ביום בלי לעשות לי יותר מדי בעיות

מזגן לא הכי אכפת לי ...לא חלונות חשמל או נעילה מרכזית

רק אוטו נטו...מינימלי שיסע באמינות מרחקים קצרים 1-2 פעמים בכל יום

והסיבה שאני מחפש גרוטאה היא כיוון שהן ממש זולות ובשביל נסיעות קצרות בלי עומס של יותר מדי עליות אמרו לי שהן משרתות את הנהג נחמד

וגם איך שהבנתי החלקי חילוף כל כך זולים עד כדי שאפשר לעשות טיפול 10000 בפחות מ300 שקל חלקים (פלאגים...מסנן שמן...מסנן אוויר...מסנן דלק....שמן חדש...)

אם אני טועה באיזה שהוא משהו תביעו דעה...אחרי הכל אני לא ממש מבין בקניית מכונית

אני די טוב במכונאות קלה (החלפת חלקים כמו מסננים...פלאגים...חלקי חשמל) אבל בקניה של רכב ממשי אין לי ניסיון

יש למישהו עצה לגבי אונו 86 ? או פיאסטה 86-89 ? ומה עם סיאט איביזה 86-88 ? שווה משהו?

בעעע אני מבולבל

בתודה

דביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד פיאסטה תיהיה הבחירה ההיגיונית ביותר במקרה שלך .

לא זאת שמצאת, אלא אחרת , עם טסט בתוקף.

היא עמידה יותר מהאונו ומהאיביזה , בעלת מכאניקה פשוטה ולא כוללת שום איבזר, בדיוק כמו שאתה רוצה.

כמו שאמרו המגיבים לפני , תקנה רק מכונית עם טסט בתוקף ,רצוי לחצי שנה (מכוניות מעל גיל 19 חייבות טסט כל חצי שנה) .

אל תאמין לסיפורים - "יעבור טסט בלי בעייה". אם הבעלים לא מעביר את הרכב טסט ומוכר אותו ככה בגרושים, סימן שהרכב לא במצב, שיכול לעבור טסט. השקעה נדרשת למעבר טסט יכולה בקלות לעבור את סכום הקנייה, ובהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד למוכר ככה:

אם האוטו יכול לעור טסט בקלות, אז שיעבירו ואז אתה תקנה את האוטו (כמובן שהטסט עליך)

זה רק במידה וממש אהבת את האוטו והמחיר טוב...וקיצר, הדבר היחידי שלא טוב זה הטסט.

ובלי שום קשר, אי אפשר להעביר בעלות על אוטו בלי טסט.

בקיצור הפיאסטה היא הקופסא המומלצץ כי היא מורכבת מארבע גלגלים הגה ומנוע. זהו.

דרך אגב.

שאל את המוכרות אם הם מוכנת למכור באיזה 400-500 לפירוק. אני קונה.

מינימן: "זה פשוט משמח לעבור טסט כל פעם מחדש , יש הרגשה כאילו נצחתי את המכון טסטים." :hihi:

"בחורה זה כמו אימיול, לאט לאט אבל בסוף יורדת."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על העצות השימושיות!

בקשר לרכב אספנות- חשבתי על זה! אמרו לי שברכב אספנות הביטוחים והטסט יותר זולים ובדרך כלל רכבי אספנות הפשוטים (כמו החיפושית למשל) עולות ממש בזול בטווח של 3000

הבעיה היא שלפי מה שהבנתי מאחי (הוא כבר קנה איזה כמה רכבים בחיים שלו) שאלה שיש להם רכבי אספנות מחמירים איתם בבדיקות למרות המחירים הנמוכים....הוא אמר שהטסט מחמיר ועושים כל מיני בדיקות בלמים מצועצעות וכדומה רק בגלל שהרכב נחשב ממש "זקן" אם הוא אספנות

אשמח לקבל מידע על רכבי אספנות...ביטוח וטסט והאם יש בדיקות חודשיות/שנתיות שרק לרכבים האלה חייבים לעשות?

אשמח גם לשמוע עוד עצות / אינפורמציה לגבי המכוניות הראשונות שדיברתי עליהן

תודה רבה!!

שבת שלום

דביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תלך לכיוון של אספנות בגלל נסיון לחסוך כסף, כי זה לא עובד ככה. הכל יותר יקר באספנות אפילו אם תקנה חיפושית (שלמשל שותה די הרבה דלק).

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי את עצתך...

האמת שאני די מבולבל כי אני שומע כל כך הרבה עצות טובות מאנשים שעד כמה שאני חושב מבינים הרבה יותר ממני בקניה ותחזוק רכבים

אז מה יש להם לייעץ לי בכללי באם אני קונה "גרוטאה נוסעת" ב 2500-3000 שקל?

מה מחירי חלקי חילוף לרכבים משנת 86-89 ? כמה דלק אוכל מנוע 1000-1100? האם הוא חסכוני למרות שאומרים שכשמנוע שחוק או זולל דלק בלי שום קשר לנפח? מה הכי חשוב שיהייה תקין בגרוטאות? האם רק מכנית או שגם צריך לבדוק אספקטים נוספים?

בשורה התחתונה - אני לא מחפש שום לוקסוס או תוספות: סתם אוטו מפח שנוסע נסיעות קצרות בלי בעיה (אני מדבר על נסיעות ממש קצרות 5-10-15 דקות מהבית שלי בלי עליות כמעט בכלל)

ככה שגרוטאה תוכל לשרת אותי עד כמה שאני יודע עד שמתישהוא יהייה לי כסף לאוטו "אמיתי"

אשמח לקבל כל עזרה במציאת גרוטאה נוסעת

תודה מראש לכולם על העזרה והייעוץ! זה חשוב לי כדי לא לעשות טעויות של חוסר מידע/ניסיון

דביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רכבי אספנות וחיפושית בפרט - אי אפשר לקנות חיפושית נורמאלית ב 3000 ש"ח. חיפושית במצב מכאני תקין ומצב פח סביר עולה לפחות 6000 -7000- 8000 ש"ח .

אם רכב אספנות נראה טוב ומתוחזק, בדרך כלל לא "מחפשים" אותם בטסט. אין שום בדיקות חודשיות , יש טסט פעמיים בשנה ואישור רכב מיושן לפני טסט פעם בשנה .

ביטוח חובה כ 400 ש"ח לשנה , טסט 150 ש"ח כל חצי שנה אישור רכב מישן גם כ 150 ש"ח .יש הנחה גם בביטוח צד ג'

חיפושית היא רכב גרוע למידי לשימוש יומיומי.

דווקא צריכת דלק סבירה (אצלי לאחר טיפול מקיף השתפרה מ 1ל 8 לכמעט 1 ל 10 ) מהירות מחוץ לעיר מוגבלת ל 90-100 . ביצועים ניהוג ובטיחות ברמה של מכוניות משנות ה 50 .

יש איסור תנועה ברכב אספנות בין השעות 7-9 בבוקר בימים א' עד ה'.

עד כאן לגבי רכבי אספנות .

מה מחיר חלפים למכונית שנת 86 - 89 - שאלה, איך לומר, לא חכמה . אתה מתכוון לקלאץ' או לנורה לפנס ?

דברים חשובים לבדיקה ברכב ב 3000 ש"ח

1. טסט .

2. מנוע לא מעשן. (לבדוק בנסיעה , לבקש ממישהו לנסוע אחריך )

3. אין עשן מוגזם מנשם מנוע .

4. אין יותר מידי שמן בבית פילטר אוויר .

5. אין רעשים חריגים מהמנוע.

6. אין בועית מיים במיכל עיבוי כשהמנוע עובד.

7. רציוי, אם אפשר למדוד קומפרסיה במוסך. נתונים אחידים בכל הצילינדרים מעידים על מנוע במצב תקין, גם עם הנתונים נמוכים יחסית למנוע חדש.

8. כל ההילוכים משתלבים ללא חריקות .

9. קלאץ' לא מחליק.

10.אין רעשים בנסיעה עם הגה מופנה לשני הצדדים.

11. אין חלודה מוגזמת בגוף הרכב ,להסתכל גם מלמטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובדר"כ רכבים בסביבות ה 10000 בסגנון שאני מחפש (קטן חסכוני ולא יותר מזה) אלה בעצם רכבים בערך מאותם השנים של הגרוטאות (בדרך כלל שנה שנתיים מודל יותר גבוהה) שטיפה "שיפרו" / "השקיעו" עליהן וכשמוכרים אותן רוצים מחיר אסטרונומי בגלל כל מיני "תוספות" שאני ממש לא צריך

מצטער מראש אם אני מסבך אותך עוד יותר,

אבל בסביבות 10000 ש"ח אתה יכול למצוא פיאסטות/205/קטנות אחרות בשנתונים 94-5 +/-,

מה שמשנה לגמרי את התמונה במה שנוגע לעלויות אחזקה.

להחזיק רכב חדש יותר ב-7-8 שנים יהיה כנראה יותר חסכוני מאשר "גרוטאה" שעלתה אלפיים ש"ח.

ילדים הורגים נמלים בצחוק- נמלים מתות ברצינות

כל יום אני משכר את עצמי מחדש

בצי המשפחתי- סיויק האצ'בק 96, E30 87

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל התגובות..

אתה צודק בקשר לזה שרכב שהשנתון שלו גבוה ב 3 -4 שנים יהייה יותר אמין

זה עוד משהו שאני אקח בחשבון לגבי מה כדאי ומה לא כדאי

אולי שווה לגרד עוד איזה 2000-3000 שקל ולמצוא משהו יותר סולידי

דביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע דביר.

אני לא ממליץ לך לקנות רכב עכשיו, לפי הסכומים שאתה מנסה לגרד כנראה שיהיה לך מאוד קשה להחזיק אחד כזה עכשיו.

אתה לוקח בחשבון רק מצב לקנות את האוטו+ביטוח, בנוגע לדלק זה פשוט אם אין כסף לא נוסעים.

אבל רכב ישן זה רכב לעשירים, כי הבעיות בו מרובות עקב בלאי כזה או אחר, ואני לא מדבר על רכבי אספנות/רכבים ישנים מיוחדים שטופלו בצורה טובה (שגם בהם יש סבירות לקלקולים שונים ומשונים).

בסופו של דבר ככל שהרכב יהיה צעיר יותר, כך יהיה יותר טוב. (עוד פעם במקרה שלך, ובמחירים שאתה מבקש לקנות).

10000 ש"ח זה סכום נחמד לרכישת רכב ראשון, ועוד רכב חדש יותר. וכמו שנאמר מדובר על רכבים צעירים יותר ב - 7-8 שנים.

המלצה חמה שלי- אל תיכנס לצרה הזאת של רכב פרטי ישן, אתה תשקיע יותר ממה שאתה חושב...

עדיפות שני ציפורים על העץ מאשר שהדשא של השכן יהיה ירוק יותר... או משהו כזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6427 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...