Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ המוסטנג, שבוע 18, גולשים על הגלים (ומילה על הפלקון)

Benni Haspel
שימו לב! השרשור הזה בן 6496 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סוף סוף הגענו לשבוע השמונה עשר (נטו, של השיפוץ, כי הרכב המתין כמה שבועות לתור שלו אצל צבעי הרכב).

הצבעי נמצא אי שם בהרים (לא, לא הרי הצפון, מספיקים לי הקסאמים בשדרות של הפלקון) והוא, כמקובל אצלי, ה-מומחה בתחום.

אז ראשית הוא ליטש את החלקים החדשים שהורכבו ברכב ואז יצאו הגלים..גלים מילימטרים שלא נראים בצבע השחור האוריגינלי שאיתו הם באו מחו"ל. זה נראה מוזר שבחלקים חדשים יש גלים אבל אלו תחליפיים ולא מקוריים. מה שמביא למחשבה שמה שקונים בזול עולה ביוקר כי החסכון בקניית התחליפים התקזז בשעות עבודה. סביר להניח שחלקים מקוריים שיוצרו במבלטים המקוריים חפים מגלים.

אז בתמונות אתם רואים את מכסה המנוע למשל לאחר הליטוש וההחלקה וגם את החיבור בין שני חלקים חדשים שהצריך גם כן התאמות וליטושים.

והיום הפלקון נסעה לראשונה מזה שש שנים, בכוחות עצמה ובלי להיתקע משדרות לאשקלון וחזרה. אמנם היא נכשלה בטסט אבל עצם הנסיעה, חלק ובלי תקלות זה ה-טסט שחששתי שהיא תיכשל בו...

IMG_4472.JPG

IMG_4473.JPG

IMG_4484.jpg

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מהיר...!!! , אני זוכר כשרק נרשמתי לפורום המוסטנג היתה מפורקת לגמרי.. , ועכשיו היא כבר בדרך לצביעה...

כל הכבוד!!

אלכס.

דרושים מסגרים עם ניסיון בCO2

מחפש כנפונים לטנדר מאזדה 2003-2007

מחפשים מסגר? חפשו בפייסבוק: http://www.facebook.com/profile.php?id=100002187529747&sk=wall#!/profile.php?id=100002187529747&sk=wall

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה ממש יפה,

רציתי לדעת למה בחלק תחליפי חדש יש גלים ? אז מה אם הוא לא יוצר מתבליט מקורי,

אני יודע שניתן להשיג למוסטנגים חלקים חדשים בשפע אבל האם יש עוד וניתן בכלל להשיג חלקי פח מקוריים NOS, אני מאמין שכל החלקי פח החדשים שקיימים הם תחליפיים.

ושאלה אחרונה למה ניראה כאילו הצבעי שם חומר פחחים על כל החלק, לא היה עדיף להישתמש באפוקסי (החומר האפור שמתיזים על הפח), ניראה כאילו ממש חבל על ההשקעה של להביא חלק חדש מחו"ל ולשים עליו חומר פחחים.

בכל אופן בהצלחה בהמשך.

אופיר

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה ממש יפה,

רציתי לדעת למה בחלק תחליפי חדש יש גלים ? אז מה אם הוא לא יוצר מתבליט מקורי,

אני יודע שניתן להשיג למוסטנגים חלקים חדשים בשפע אבל האם יש עוד וניתן בכלל להשיג חלקי פח מקוריים NOS, אני מאמין שכל החלקי פח החדשים שקיימים הם תחליפיים.

ושאלה אחרונה למה ניראה כאילו הצבעי שם חומר פחחים על כל החלק, לא היה עדיף להישתמש באפוקסי (החומר האפור שמתיזים על הפח), ניראה כאילו ממש חבל על ההשקעה של להביא חלק חדש מחו"ל ולשים עליו חומר פחחים.

בכל אופן בהצלחה בהמשך.

אופיר

כמה תשובות לכמה שאלות...

אז הגלים הם מילימטרים או מיקרונים ליתר דיוק, אז לא צריך להגזים. הם גם נראים רק כשמלטשים וצבע הדופן יוצא בהיר. בכהה, לא ניתן כל כך לראות אותם.

הסיבה לגלים, לדעתי, היא שבכמויות קטנות יחסית לא משקיעים מי-יודע-מה במבלטים. חלק מקורי (NOS) המיוצר באלפי פעמים, ברור שהוא יוצא ממבלט טוב העשוי מחומרים עמידים ולא נשחקים.

ולשאלתך השניה, מה שאתה רואה זה רק מהתזה. אין צורך למרוח חומר של פחחים על חלק חדש לגמרי כשהוא בכלליות חלק לגמרי. נעשה שימוש מועט בחומר פחחים, בעיקר ביישור החיבורים. אם תראה בתמונה המצורפת, החיבורים ב"פגישה" של שלושה פנלים (במקרה הזה, מכסה בגאז' חדש, כנף אחורית חדשה והפנל מאחורי החלון האחורי (ישן ומקורי), לא יוצאים ישר (גם זה, רק כשמתבוננים היטב, מדובר בחצי מילימטר אולי...). לכן עם קצת חומר פחחים וקצת חיתוך ו"פיסול", ייצא בסוף קו ישר כמו שאיש המיקצוע הפרפקציוניסט אוהב.

IMG_4490.jpg

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה נהדר.

בקרוב על הכביש לא - עכשיו שהמשוכה של הצבע תהיה מאחוריך ?

אני מחכה בכליון עיניים.

היא לא יודעת להגיד לי מתי יהיה מישהו שיוכל להגיד לי מתי זה יהיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6496 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...