Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסי פרגיסון 35 מזוית לא שגרתית

barak4*4
שימו לב! השרשור הזה בן 5731 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למי שלא יודע מה זה מסי פרגיסון ומה הוא ה-35 (עירונים מפונקים שכמוכם :wink: ), אספר כי מדובר בטרקטור ישן, שהיה נפוץ בעבר בקיבוצים ובמושבים.

אני חושב שלכל מושבניק או קיבוצניק, יש איזה שהוא סיפור מעניין מעברו שקשור ל-35 (אלה אם כן הוא חובב ג'ון-דיר :mm_eek: , או רחמנא ליצלן, אינטרנשיונל :screwy: ).

מדובר בטרקטור קטן, 4 צילנדרים, דיזל או בנזין (היה גם דיזל 3 צילינדרים), שיוצר בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת.

בישוב בו אני מתגורר, עדיין ניתן לראות כמה, כולם עדיין עובדים וכשאני אומר עובדים, אני לא מתכוון למניעים, אני מתכוון עובדים עבודה קשה.

אתמול ביקרנו בתערוכה של "בצלאל" בטרמינל הישן בנתב"ג. אחת העבודות ששבתה את עינינו הייתה זו של הפרגיסון 35. יציקות זכוכית התלויות מהתקרה ויוצרות למתבונן טרקטור שלם.

מרתק.

אני יודע שזה קצת שונה מן המקובל בפורום, אבל תמיד אמרנו שהאספנות זה בעצם אומנות...

אני ממליץ בחום לבקר בתערוכה.

masseyferguson3521kv5.jpg

p7270001resizexh3.jpg

p7270002resizelv7.jpg

p7270003resizehp4.jpg

p7270004resizeah3.jpg

p7270005resizesi1.jpg

p7270006resizeeo7.jpg

p7270009resizetu3.jpg

שלחת פקס למשרד ממשלתי ואתה רוצה שיענו לך? אתה עולה חדש? אתה לא מכיר איך דברים עובדים פה?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טרקטור יפה מאוד , בעיקר באדום - הפרונט שלו מזכיר טרקטור של פורשה משנים דומות..

ההוא מזכוכית.. - יצירת אומנות!!! , לדעתי , אם היו מוסיפים מתחת לזכוכית גם כמה חלקים מכאניים , אפילו לא קשורים , רק שיראו טוב זה היה מוסיף המון!

אלכס.

דרושים מסגרים עם ניסיון בCO2

מחפש כנפונים לטנדר מאזדה 2003-2007

מחפשים מסגר? חפשו בפייסבוק: http://www.facebook.com/profile.php?id=100002187529747&sk=wall#!/profile.php?id=100002187529747&sk=wall

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרקטור יפה מאוד , בעיקר באדום - הפרונט שלו מזכיר טרקטור של פורשה משנים דומות.. לא, לא דומה אפילו. מלבד העובדה ששניהם טרקטורים, אני לא רואה שום דמיון.

ההוא מזכוכית.. - יצירת אומנות!!! , לדעתי , אם היו מוסיפים מתחת לזכוכית גם כמה חלקים מכאניים , אפילו לא קשורים , רק שיראו טוב זה היה מוסיף המון!

אולי איתי יתן לנו יום אחד הרצאה קטנה או מאמר על עיצוב (רמז...), אבל הגדולה של טרקטור הזכוכית, היא העובדה שבעצם אין שם כלום, המוח שלך גורם לך לראות טרקטור.

הוספת חלקים (לטעמי) רק תגרע מן האפקט.

אגב, העבודה ליד הטרקטור (גשו ותראו מה היא) משלבת חלקי מתכת עם זכוכית וגם היא קשורה לחקלאות.

אלכס.

פרגוסון 35 זה הפרגוסון שיש לו גז רק ביד...?
למיטב זכרוני, כן.

מדהים!

אתה יודע לאיזה חוג שייך היוצר?

בפועל העבודה הרבה יותר מרשימה מאשר בתמונות.

לצערי שכחתי את שם הבחור (ואני לא זוכר אם החוג בכלל היה מוזכר). אני מקווה לבקר בתערוכה שוב לפני סגירתה (יש שם המון דברים לראות, יום אחד לא מספיק לראות את הכל לעומק). בפעם הבאה, אתן את הקרדיט המגיע ליוצר.

שלחת פקס למשרד ממשלתי ואתה רוצה שיענו לך? אתה עולה חדש? אתה לא מכיר איך דברים עובדים פה?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהי עלות הכניסה לתערוכה, אם בכלל קיימת?

בכל זאת, לא מוזכרת עלות-כניסה.

חינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרגוסון 35 זה הפרגוסון שיש לו גז רק ביד...?
לא - לפרגוסון 35 היה גז גם ביד בנוסף לרגיל שברגל

היה לי הכבוד להשתמש בפרגוסון במשך חצי שנה - היה לו רתכת שמחוברת ליצול ומקבלת הנעה מהגל האחורי - הייתי עושה תיקוני מסגרות בשטחים בלתי עבירים - איזה כיף של טרקטור

על אף שלא היה לו גיר מסונכרן אפשר היה להעביר הילוכים בצורה חלקה - אבל ההגה בקושי זז

זה היה כמו ללכת לחדר כושר

whenever I see an Alfa I tip my hat

H. Ford

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי דווקא ניקשר טרקטור פרגוסון עם ....יגואר.

כשהייתי ילד קטן,מכוניות יגואר הוצגו באותו אולם לצד טרקטורי פרגוסון,מאחר והוא היה בעל הזיכיון.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא - לפרגוסון 35 היה גז גם ביד בנוסף לרגיל שברגל
הלכתי והסתכלתי על שני אקזמפלרים במושב שלי - אין גז ברגל, רק ביד.

אולי במודלים מתקדמים יותר גז הרגל הוסף, או שאולי זו התאמה מקומית שהוספה לאחר היצור.

שם לב, גם בתמונות מחו"ל, אין גז רגל, רק גז ידני.

http://www.quebec.lespuces.com/reimages/612040068705.jpg

אצלי דווקא ניקשר טרקטור פרגוסון עם ....יגואר.

כשהייתי ילד קטן,מכוניות יגואר הוצגו באותו אולם לצד טרקטורי פרגוסון,מאחר והוא היה בעל הזיכיון.

בארץ?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתי והסתכלתי על שני אקזמפלרים במושב שלי - אין גז ברגל, רק ביד.

אולי במודלים מתקדמים יותר גז הרגל הוסף, או שאולי זו התאמה מקומית שהוספה לאחר היצור.

שם לב, גם בתמונות מחו"ל, אין גז רגל, רק גז ידני.

http://www.quebec.lespuces.com/reimages/612040068705.jpg

בארץ?

הנה הצד הרלוונטי - יש רגלית גז

MF35.jpg

וגם בתמונה בקישור רואים רגלית קטנה מאחרי רגליות הבלם

whenever I see an Alfa I tip my hat

H. Ford

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהייתי בן 15 הייתי מטייל עם כזה המון, לא כיף, לא היה גז ברגל... ולא היה הגה כח...

אבל אני לא זוכר אם הוא היה 35, לפי השמועות כן.

במייסי הדוושה בדרך כלל מגיעה למרחקים עצומים מהרגל, ויושבת בעצם מעל הבלמים, בניגוד לטרקטורים אחרים בהם הדוושה נמצאת על משטח הרגליים, ואני לא רואה דוושה כזאת בתמונה.

ראה דוגמא ה240, שמהיר כמו הרוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה הצד הרלוונטי - יש רגלית גז.

הצילום שאני העלתי מראה את אותו הצד (ימין) :roll: .

אין בו רגלית גז.

וגם בתמונה בקישור רואים רגלית קטנה מאחרי רגליות הבלם

בתצלום שאתה העלת - אין רגלית גז.

בשני ה-M.F 35 שראיתי היום, אין רגלית גז.

.....
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5731 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...