Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות קונקרטיות על טנדרונים (וכותרת ערוכה בקורקטיות)

ציפופו
שימו לב! השרשור הזה בן 6513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אנחנו משפחה קטנה (2+2) והחלטנו להחליף את הסיטרואן C-15 שלנו שנת '96. הפור נפל על רכב מסחרי מדגם מתקדם יותר אבל כאן קצת הסתבכנו וצריכים את עזרתכם. (לפני שמישהו יקפוץ למה מסחרית אז ככה: ביחס למחירים שלהם הרכבים האלו נוחים ביותר למשפחה. יש בגאז' ענק ולא צריך להילחם עם העגלה וכו', החלל הפנימי גם הוא מרווח וגדול). הרכב שלנו הוא בעל מנוע בנזין.

1. יש מספר רכבים בטווח המחירים שלנו (כ-40,000 ש"ח): פרטנר, קנגו, ברלינגו, דובלו?, קונקט? מה עדיף?

2. דיזל או בנזין? יש כזה הבדל? (אנחנו עושים 25-30 אלף ק"מ בשנה). שאלה זו משולבת בראשונה מכיון שלא לכל הרכבים הנ"ל יש רכב עם מנוע בנזין.

3. שמעתי שיש אפשרות לקנות רכב מהיבואן ושאפשר גם לעשות טרייד-אין. זה משתלם? איך מגיעים ליבואנים האלו?

תודה מראש לכל המסייעים,

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

ככל הידוע לי רק הקנגו החדשים יותר מצויידים במנוע 1.6 גיר אוט',לגבי השאר כולם דיזל וגיר רגיל.

לדעתי הקונקט רכב טוב,נוח מאוד לנהג .

אם יורשה לי לשאול בת כמה נפשות משפחתך? באותו סכום כסף תוכל למצוא אולי מיקרווואן,עם מספיק מקום מאחורה אני מאמין.

הרכבים שציינת כולם מתאימים ל5 אנשים,הקונקט מנסיון מומלץ.לגבי השאר אין לי הרבה מושג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אבל בטח ניתן להבין מהשאלה שלי שאני לא כזה מבין גדול. בלי דגם - לא אדע את המחיר ובלי מחיר אין לי מושג אם זה מה שמתאים לי.

חוץ מזה מ'זתומרת 'זה הדבר'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. יש מספר רכבים בטווח המחירים שלנו (כ-40,000 ש"ח): פרטנר, קנגו, ברלינגו, דובלו?, קונקט? מה עדיף?

קונקט לא יכנס בתקציב, פרטנר וברלינגו זה אותו הדבר בגדול והן מציעות סביבה מאוד נוחה המתקרבת בהרגשה לרכב פרטי, הקנגו קצת יותר קטן ויותר ספרטני, אך אני מכיר הרבה אנשים שמעדיפים אותו על פני הברלינגו/פרטנר. הדובלו גדול יותר מכל הקודמים אבל גם נותן הרגשה של משאית יותר מהאחרים. מבולבל ? - בצע נסיעת מבחן בכל אחת מהחלופות...

2. דיזל או בנזין? יש כזה הבדל? (אנחנו עושים 25-30 אלף ק"מ בשנה). שאלה זו משולבת בראשונה מכיון שלא לכל הרכבים הנ"ל יש רכב עם מנוע בנזין.

התשובה היא שבתקציב שלך פשוט אין בנמצא מכוניות מהדגמים שהוזכרו עם מנוע בנזין (ב-97 יובאו כמות קטנה של סיטרואן ברלינגו עם מנוע בנזין ואני בטוח שלא תמצא כזה...(

3. שמעתי שיש אפשרות לקנות רכב מהיבואן ושאפשר גם לעשות טרייד-אין. זה משתלם? איך מגיעים ליבואנים האלו?

ל"לובינסקי טרייד" יש מבצע כבר זמן רב לרכישה בתנאים נוחים של ברלינגו/פרטנר משומשות, גם לחברות הליסינג השונות הצעות מפתות לרכישה של רכבים כאלה משנת 2003 בכ-50000 ש"ח - פתח את עתוני סוף השבוע ו"תן לאצבעות ללכת במקומך"...

תודה מראש לכל המסייעים,

אלעד

בהצלחה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת (ועל התיקון בכותרת)

1. אם אינני טועה דווקא מצאנו ברלינגואים 2001-2002 בנזין בטווח המחירים.

2. ובכל זאת (לפי טענתך שאין בנזין) - זה משתלם למשפחה להחזיק רכב דיזל? הפחידו אותי לגבי הטיפולים (יקרים) והטסט ידוע שהוא יקר. הדלק כבר לא כזה זול... אז זה משתלם או לא?

3. אם זה לא הובן אני לא חושב על רכב חדש...

שוב תודה :-) ושבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ברלינגו 2001- 2002 בנזין , בוודאות .

כמו שציין צבי , אין ברכבים האלו, בשום דגם, מנועי בנזין , למעט שני יוצאים מן הכלל :

1) ברלינגו 97 - נמרכו כ 30 יחידות בלבד , כנראה ( בטוח ) שלא תמצא אחת כזאות למכירה , מה גם שהיא עולה באיזור 10K ,לא יותר .

2) קנגו בנזין 1.6 אוטומטית , החל ממודל 2004 , עולה לדעתי יותר מ60K , אבל אולי רלוונטית בשבילך . רוב המכוניות האלו , מעצם היותן בעלות מנוע בנזין היו בידיים פרטיות או חברות קטנות ולא עשו הרבה קילומטרים .

אם אתה נוסע 30 אלף ק"מ בשנה , כדאי להחזיק דיזל.

אגרת רישוי ( טסט ) לקנגו / ברלינגו דיזל היא באיזור 2350 ש"ח לשנה .

הדלק עדיין זול משמעותית אבל צריכת דלק במכוניות מהסוג הזה גבוהה יחסית ( 13-14 ק"מ לליטר )

לדעתי ב 40 אלף שקל ברלינגו/פרטנר עדיפה על המתחרות , נותנת תחושה קרובה למכוניות משפחתית , נוחה מאוד ויחסית אמינה .

אני הייתי הולך על ברלינגו מולטיספייס - הדגם המפואר , בעל דלת אחורית מתרוממת , וגימור פנימי יפה יותר מהדגמים המחסריים .

נקודת החולשה העיקרית בכל המכוניות האלו בעלות מנוע דיזל אטמוספרי (לא טורבו דיזל) , היא ביצועי מנוע חלשים מאוד .

למרות שחלק מהאנשים כאן לא יסכימו איתי , יש לא מעט היגיון בבחירת במכונית מהסוג הזה בתור רכב משפחתי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי עשית בחירה מצויינת.

הברלינגואים למינהם הם, לדעתי רכב משפחתי חכם הרבה יותר מכל מה שתוכל למצוא בתקציב.

למרות ההרגשה ה"פשוטה" בתוך תא הנוסעים.

הן מרווחות מאוד, מאוד נוחות (יותר מרוב המשפחתיות), עם רמה בטיחותית סבירה עד טובה והמחיר נמוך.

כמו שכבר אמרו לפני, צפה לצריכת דלק של 1:13-14 בבינעירוני.

אחזקה יקרה? לא בטוח!

קח בחשבון שהמכוניות המדוברות משתמשות במנועים מיושנים יחסית, שהוכיחו את עצמם כאמינים לאורך שנים רבות. כמו כן הם גם דלים באלקטרוניקה יקרה ומסובכת לתיקון.

אני נוהג הרבה על פיז'ו פרטנר (זהה לחלוטין לסיטרואן ברלינגו) ואתמול יצא לנהוג קצת על קנגו.

כרגע דעתי נוטה קצת יותר לטובת הקנגו, תודות במיוחד למושב מוצלח בהרבה משל הפרטנר ולדעתי גם נסיעה שקטה יותר.

נוחות נסיעה מצויינת בשניהם.

הקנגו "מסחרי" יותר מהפרטנר? אולי. אני לא שמתי לב להבדל.

לטובת הקנגו גם עומדים 4 כוכבים במחן ריסוק וABS כאופציה (אולי אפילו כסטנדרט) בשנים הללו.

לטובת הברלינגו, יש מנוע גמיש יותר ו....לא עולים עוד דברים אבל בסופו של דבר הוא לא שונה בהרבה.

בכל מקרה, אם תרצה פרטנר אני מכיר מישהו שמוכר אחד שהיו לו חיים קלים יחסית מודל 02', אתה מוזמן לפנות אליי בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי אנשים, שיחקתם אותה! :mm_yeah: אני ממש מודה לכולכם מכל הלב על העצות והעזרה לא יודע איך הייתי מגיע לכל המידע הזה בעצמי...

נותרה רק שאלה אחת קטנה שעולה מכל מה שנכתב - מה ההבדל בין פרטנר לברלינגו?

שיהיה לכולם שבוע טוב :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להעניש את המשפחה ברכב מסחרי ?נכון יש יותר מרחב אבל הם יותר רועשים ספרטניים ופחות נוחים . בסניק יש לא פחות מרחב והרבה יותר עידון ופינוק.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל בהחלט אפשר למצוא 99-00 ידני שנכנס בתקציב המוגדר ,בכל מקרה זו דעתי בלבד ונראה לי כבר שהשואל השתכנע שהוא צריך מסחרית...

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, אבל :

1) ברלינגו לא פחות נוחה מהסניק מבחינת רכות מתלים ושיכוך מהמורות , לדעתי אפילו יותר נוחה .

2) אין בסניק דיזל אטמוספרי אמין ולא מסובך .

3) ברלינגו הרבה יותר נפוצה ואפשר למצוא ברלינגו שנת 2001-2002 במצב חדש.

4) לא כולם צריכים מחזיקי כוסות ואת כל המגירות שיש בסניק .

5) תא מטען עדיין גדול יותר .

6) אם הולכים על מנוע דיזל ,גם בסניק , הרעש בדיוק אותו דבר .אם הולכים על מנוע בנזין , כל המסחריות לא רלוונטיות .

כל אחד יעשה את הבחירה שלו , אבל לדעתי ברלינגו מולטיספיים , עם שתי דלתות צד, היא אופציה לא רעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...