Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה מתקדמת (במסגרת הצבא).

tisan4us
שימו לב! השרשור הזה בן 6570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאני הייתי בקורס נהיגת אלף,או זהב,אני לא זוכר את השם,זה היה במגרש החלקה ביקום,אבל זה היה בשנים 97-8-9.הייתי נהג בוס אז יצאתי כל שנה,עשיתי עם האפלאוז הצבאית,עם אביר,גי' אם סי אמבולנס,ופעם אחת עם דנה [מחזיק רישיון 03],זה מאוד נחמד וכיף,ישנו חלק עיוני ואח"כ מעשי,על יבש ועל רטוב,יש לציין שיום כזה בפרטי עולה בסביבות 700 שקל באשדוד.מומלץ לכולם.

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם בצבא מספר קורסי נהיגה, כל אחד מהם שונה במשכו, סוג הרכב והרישיון הנדרש לו וזה שמקבלים בסופו של הקורס ובשלבים השונים של השרות הצבאי שניתן לבצע אותו.

• קורס נהיגה - כשמו כן הוא, קורס לחסרי רישיון אשר מיועדים להיות נהגי אלף של מפקדים בכירים או מ"פ לוחמים ומעלה. ישנם מקרים בהם הקורס מתבצע בתור קד"צ לפני הצבא אך אלו הם מקרים חריגים
  • רישיון ג' - קורס זה בדרך כלל מתצע כקד"צ למי שהולך לתפקד כנהג בצבא - אביר נ"נ ועוד כלי רכב חומים מפוארים של הצבא. הקורס נערך על משאיות ולאחר מכן עוברים לנהיגה ברכבים היעודיים. יחידות מסוימות (לוחמות) שולחות חיילים לקורס זה כהכנה לקורס נהיגה מבצעית.
  • נהיגה מבצעית - קורס יוקרתי של היחידות הלוחומות. נערך על גבי האמרים לנהגים לוחמים, מכשי את בוגריו בנהיגת שטח ובכלול של דברים נוספים - יציאה ממצבי סיכון וכו'.
  • מיוחדים - קורס טרקטורונים - יאגי בשפת הצבא נערך לחילי הפלוגות המסיעות של גדודים לוחמים - קורס מהנה ויוקרתי במיוחד, נגמש"ים וכו'.
  • נהיגה מבצעית אורבנית - החלום של כל לוחם ביחידה מיוחדת. אם תגיע למצב שיתאפשר לך תקח ב 2 ידים - נהיגה בשטח בנוי, תמרונים מיוחדים,ירי בתנועה ועוד רבים וטובים.

ישנם עוד קורסים רבים המוצעים לפי היחידות ולפי הדרישות המבצעיות בגיזרה בה תשרת.\

בהצלחה

...Spead is nothing without Control

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי שני קורסי נהיגה מתקדמת במסגרת הצבא (ואפילו לא הייתי נהג במקצועי).

הראשון - ביקום.

חצי יום ראשון שכלל תיאורה פשוטה, על חשיבות לחץ אוויר בגלגלים, ישיבה נכונה וניקוי פנסים שמשות ומראות. אהה, וגם חשיבות כיוון משענות הראש. שום דבר על היגוי, קו נכון בפניה או משהו כזה.

החצי שניה - במגרש ההחלקה.

מסתבר שיש איזה הוראה צה"לית שאוסרת לבצע את התרגילים על כביש רטוב, מה שקצת גמר על הצמיגים של הסאוונה המסכנה שהגיעה לשם :shock:

במגרש עשינו תרגילי נסיעה לרוורס בסללום, בלימות חירום עם ובלי ABS ותרגול התחמקות ממכשול תוך כדי בלימה.

אחר כך - "נהיגת לילה מתקדמת" בכביש בית אורן, על קנגו דיזל צבאית.

העליה היתה איטית (הילוך שני עד המנתק), הירידה מהירה מאוד :grin:

כל זה נערך על רכבים צבאיים - סאוונה, היילקס, קנגו וגטס שכורה (זה בשביל לתרגל בלימה ללא ABS.

השני - באשדוד.

היה מהנה הרבה יותר, ונערך על רכבים של מורי נהיגה אזרחיים.

שוב, החצי יום הראשון משעמם - תיאורה בסיסית (למרות שמתישהו זרקו שם את המושג "תת היגוי"!).

החצי יום השני - במגרש החלקה עם סובארו B4.

לקראת הסוף מורה הנהיגה כבר לא נתן לי לעשות סיבובים. הוא מלמל משהו על צמיגים חדשים או משהו כזה :razz:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחליקים בכביש יבש...

צביקה פיק- איך אפשר באותו רכב להיות עם ובלי ABS? האם זה משהו שהוא אפשרי לניתוק?

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחליקים בכביש יבש...

אומנם אני לא צביקה, אבל..כן (לא בכולם)!

Suzuki Jimny

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תארגן לעצמך את הקורס נהיגה מבצעית תשלח לי ה"פ, אני אדאג שיצ'פרו אותך שם. :wink:

זה לדעתי הקורס היחיד שהוא מקצועי בצבא (אני מכיר אישית את צוות ההדרכה).

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם אני לא צביקה, אבל..כן (לא בכולם)!

באמת??? איך???

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

X PLANE - אל תנתק שום דבר ואל תנסה - בתור נהג חסר ניסיון רב, אם יש לך את הברירה - עדיף שתישאר עם יכולת ההיגוי בבלימה חזקה ופתאומית

יש אנשים שמוציאים ממך את המיטב, אנשים נפלאים ונדירים. אני קוראת לו אהובי - אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחליקים בכביש יבש...

עקרונית, אפשר לנתק את הפיוז של מערכת הABS ולנטרל אותה.

בכל מקרה, את תרגילי הבלימה ללא ABS עשינו על הגטס השכורה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופק, איך ארגנו לכם את זה?

יש לי רישיון נהיגה צבאי אבל אני לא נהג ונוהג ממש מעט... אולי איזה קומבינה?.

הקורס היה מטעם הבסיס הקודם שלי, אם הייתה לי קומבינה הייתי מוציא אותך לקורס ומיצטרף גם.

הייתי שמח לעשות את הקורס שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

X PLANE - אל תנתק שום דבר ואל תנסה - בתור נהג חסר ניסיון רב, אם יש לך את הברירה - עדיף שתישאר עם יכולת ההיגוי בבלימה חזקה ופתאומית

לרגע לא חשבתי לנתק או לנסות לבלום בלי ABS. אין לי מושג איך ההרגשה ולא יודע אם אני אוכל לתקן אם יהיה צורך.

בכל מקרה, באמת? זה כל מה שדרוש? פיוז? כלומר אם הוא נשרף אני יכול פתאום להיתקל במצב שבו בעת בלימת חירום לא יהיה לי ABS???

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...