Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קפיצים למיאטה - מה כדאי

senda
שימו לב! השרשור הזה בן 6552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כידוע (או שלא), החלפתי למיאטה את בולמי הזעזועים לקוני לפני מספר חודשים.

לאחר ניסיונות ההקשחה (ולאחר ששאלתי את מוטי) גיליתי כי הקפיצים הרגילים של המיאטה לא מתמודדים טוב עם הקשיחות של הבולמים ולכן הגיע הזמן להחיליף גם קפיצים למשהו אייכותי.

מטרות השימוש יהיו יומיומיות כמובן - עדיין הרכב שלי עובר 35000 ק"מ בשנה. אבל - מאוד חשוב לי לקבל העברת משקל מהירות ותפקוד יעיל בכניסה לסיבובים. כמובן חשוב יעילות בגמייקנה.

בזמנו מוטי המליץ לי על הקפיצים של racingbeat אבל אחר כך אמר שלגמייקנות הוא ימליץ על משהו אחר, בשירשור מיאטות אחר הומלץ על אייבך.

אז עכשיו ישנם שתי מיאטות שממתינות להזמנה. מיאטה דור שני שלי ומיאטה דור ראשון של יוני.

מה יהיה סט הקפיצים האופטימלי להתנהגות כביש וגמייקנות :?:

כמו כן האם רצוי להנמיך את המיאטה (האם זה נותן שיפור באחיזה :?:) ואם כן איזה קפיצים מאפשרים הנמכה (אני יודע שאייבך מאפשרים 3 ס"מ...)

תודה מראש :-)

ניב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קנה את הקויל אוברים של Ground Control שמתלבשים על הקוני, קבוע קפיץ קדמי של 375, אחורי של 250.

יוני קנה כבר את הבולמים?

אם לא, יש לי הצעה שונה בשבילו.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני לפי דעתי עדיין לא קנה את הבולמים.

מה היתרונות של קוויל אובר כאלו על אחרים :?: זה בגלל שניתו לשחק אם ההנמכה או פשוט טובים יותר ????

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרונות הם גם היכולת להנמיך במדוייק לגובה הרצוי, גם איכות הקפיצים הגבוהה ביותר.

שלח הודעה ליוני שיצטרף לשרשור, אם הוא עוד לא קנה הוא יירצה לעבור לבולמים טיפה שונים מהקוני הרגילים.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שיוני עדיין ישן :-) אני אדבר איתו עוד מעט (שיחליט לענות)

בדקתי קצת באינטרנט, אני מניח שאתה מתכוון לזה:

http://www.ground-control-store.com/products/description.php/II=44

הם מבקשים פה לתת דרוג של הקפיץ הרצוי (Desired Spring Rate ) איזה מספר אני אמור לתת :?:

בינתיים בדקתי בעצמי וראיתי שניתן לכוון את גובה הרכב באופן פשוט ומיידי, נראה לי פיצוץ !

אני מזמין :!:

רק עדיין מעניין איזה דרוג אני צריך. והאם 99 - מיאטה אומר בעצם 99 והלאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה את הקויל אוברים של Ground Control שמתלבשים על הקוני, קבוע קפיץ קדמי של 375, אחורי של 250.

spring rate = קבוע קפיץ.

[LEFT][B][FONT=Times New Roman]Damn it boy, you are about as useless as a cock-flavoured lollipop.[/FONT][/B] [FONT=Times New Roman][I]Coach Patches O'Hulihan[/I][/FONT][/LEFT]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבוע קפיץ = Spring Rate.

הוא שאמרתי - 375 מקדימה, 250 מאחורה.

אפשר טיפה יותר אבל אלו עוד שומרים (יחסית) על איכות חיים בנהיגת כביש.

יוני צריך בולמים אחוריים מקוצרים או כריות בולם אחרות מאחורה, אם הוא הולך על בולמים של קוני משודרגים (להבדיל מקוני רגילים) העדיפים למרות מחיר מעט יותר גבוה, הוא יכול לבקש אותם עם Valving שונה שיתאים ל-Spring rates אחרים שקוני רגיל לא יכול לקבל.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני ראיתי את הקפיצים האלו ואני ממש מתרגש.

ההנמכה של הרכב יעילה בעיקר להורדת מרכז כובד אני מניח, הרי במהירויות נסיעה שלי אני לא יודע אם יש השפעה אווירודינמית גדולה של הקטנת נפח האווויר העובר מתחת לרכב ...

בכל אופן אני מזמין סט (אני מניח שבחלון ההזמנה אני פשוט רושם FRONT 375 REAR 250) ... מקווה שיגיע אלי בחודש הקרוב, מישהו במקרה חוזר מארה"ב ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התעוררתי :lol:

עדיין לא הזמנתי את הבולמים כמו שניב אמר.

עכשיו השאלה מה הדגם המדוייק של הבולמים המשודרגים של קוני?

הקפיצים שאני צריך שונים משל ניב?

אני מבחינתי מזמין עם ניב היום את הסט, כרגע אני נוסע בלי בולמים אחוריים..:shock:

nissan silvia s14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר טוב אז יוני משתמש ברכב לג'ימקאנה, ולכן הנתונים שהוא מקבל מעט שונים מאילו שהרכב שלהם הוא לשימוש כביש בלבד.

אתה משתמש ברכב שלך למשהו אחר חוץ מנהיגת כביש (אפילו כזו שכוללת קצת סיבובים וטיולים)?

אין בעיה לומר כן, ה-FLEX של TEIN מצויינים, גם בולמי ה-Club Sport של חברת MOTON שעולים כמעט פי ארבע מה-FLEX טובים מאוד, אפילו מצויינים... השאלה למה אתה משתמש בהם.

למכונית כביש רגילה אין צורך בקויל אוברים כאלו.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, אז אם אני כן עושה ג'ימקנות ודריפטים עם האוטו, הקויל אוברים של TAIN יתאימו לי?

הזכרת בולמי קוני משודרגים, מה השם המדוייק כשאני רוצה להזמין? והאם הGround Control

יהיו עדיפים על הTAIN בשבילי?

בקיצור, מה יהיה הסט המושלם (בולמים וקפיצים) לאחד שכן מתחרה עם האוטו? (מצטער שאני משגע אותך מוטי:wink: )

תודה מראש

יוני

nissan silvia s14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שבדקתי בחברת TEIN חזרו אליי ונתנו שני סטים של ה-FLEX שמתאים למיאטה NA Thank you very much for your interest in TEIN high performance

suspension products. We offer two Types of FLEX damper for

Mazda MX-5. One comes with TEIN Pillowball upper mount, and

other one uses existing factory mount.

For detailed information, please visit our website.

Type FLEX:http://www.tein.co.jp/flexdampe.html

Fitment Info:http://www.tein.co.jp/flexdamp2me.html

If you have any questions, please feel free to contact us.

Thank you very much for your inquiry.

זה מה שהם שלחו ,לא הבנתי ממש מה ההבדל בין שני הדגמים אשמח לקבל קצת עזה והבדלים

תודה שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי -

עדיין לא ענית לי על השאלה - למה אתה עומד להשתמש באוטו?

הפלקס של Tein הוא סט מעולה אבל לא לכל מטרה, לשימוש כביש נטו הייתי ממליץ על משהו שונה לגמרי, מה שגם יוצא לך יותר זול (ועדיין אוחז מעולה), אז אין צורך לקנות סתם משהו יותר יקר.

יוני, אני מקווה שאתה יושב כרגע בראש צלול כי אנחנו במלוא העוז לעובי הקורה

אצלך יש שלוש אופציות מצויינות -

1. לקנות בולמי קוני מקוצרים בגרסת המירוצים כמו שבריאן גודווין מוכר, קויל אוברים של Ground Control כמו שניב עומד לקנות רק עם קבוע קפיץ קדמי של 450 ואחורי של 350.

2. לקנות בולמי קוני צהובים מהמדף (יעני, צהובים סטנדרטיים), את אותם הקויל-אוברים של GC בקשיחות 450/350 אבל בנוסף גם כריות בולם של מיאטה דור שני או של FCM גם מקדימה וגם מאחורה.

3. Tein Flex עם כריות ה-Pillow ball שלהם. רוב הסיכויים שהסט-אפ הזה יעבוד יותר טוב עם הקפיצים שמגיעים כברירת המחדל שלהם ותוך כדי ביטול מוחלט של המוט המייצב מאחורה.

לפלקס יש מספר סטים של קפיצים לבחירה.

ברירת המחדל היא קפיצים של 7KG/MM מקדימה ו-6KG/MM מאחורה (קפיצים אחוריים קשים למדי ולכן מתבטל המוט המייצב מאחורה, אחרת אתה בהיגוי יתר כבר בחניה :shock:), אבל הפלקס מסוגלים לקבל קפיצים בטווח של 2KG/MM +/- , דהיינו קדמיים בין 9KG/MM ל-5KG/MM ואחוריים בין 4KG/MM ל-8KG/MM.

נשמע מורכב מספיק?

אתה צודק, זה באמת לא כ"כ פשוט, ומכאן העניינים רק ממשיכים להסתבך עוד יותר :wink:...

בוא ניזכר בכמה דברים.

במאמר הגדול שפרסמתי בזמנו על מיתלים היה קטע מסויים שנגע באסכולות השונות של כיוונוני מיתלים והופיע בוא החלק הבא -

הפילוסופיה היפנית טוענת שמוטות מייצבים הם דבר רע בגלל שההתנגדות לגלגול שהם מציעים יכולה להתבצע פשוט ע"י הקשחת הקפיצים..

.

.

.

אז מה זה אומר?

זה אומר שאם אתם קונים רביעיית קויל אוברים מיצרן יפני אתם תיאלצו לעשות שינויים במוטות המייצבים או אפילו להוריד אותם בכדי להביא את המכונית לרמת ביצועים שהקויל אוברים מיועדים אליה.

וכמובן, מתוך החלק הראשון במאמר -

בשביל לפשט דברים, בואו נשתמש בכלל בסיסי האומר כי אם אנחנו רוצים שהחלק הקדמי של הרכב יאחוז טוב יותר עלינו להפוך אותו יותר צייתן (כלומר רך יותר) או את החלק האחורי פחות צייתן (קשיח יותר).

אותו הדבר עובד גם הפוך, כדי לגרום למכונית לפחות היגוי יתר עלינו לרכך את המתלים מאחור או להקשיח את המתלים מלפנים.

מה זה בעצם אומר?

אם אתה קונה קויל-אוברים למיאטה שקשיחות הקפיצים המקורית שלה (ביחידות של Lbs/in) היא 208 מקדימה ו-118 ועולה לקבוע קפיץ של 392 מקדימה ו-336 מאחורה (7 ו-6 מתורגמים ליחידות של Lbs/in) אתה למעשה מפר את האיזון המקורי באחוזים והופך את הסרן האחורי לקשיח יותר ביחס לקדמי.

ומה מגיע יחד עם ההקשחה?

צדקת, היגוי יתר, ובגדול.

ולמה זה טוב?

זה טוב כי בסט-אפ כזה, אם תבטל את המוט המייצב מאחורה תקבל את אותה ההתנגדות לזוויות גלגול של הסט-אפ המקורי של הרכב אבל הקפיצים הקשיחים יותר מאחורה יידאגו לזה שהצמיגים האחוריים שלך יישארו על האדמה בלי שהמוט המייצב יגרום לאובדן המשיכה בגלגל האחורי הפנימי בפניה כשאתה על הגז.

לחילופין, למוט המייצב יתרונות משלו על פני קפיצים קשיחים, הגדול שבהם הוא שמירה טובה יחסית על איכות הנסיעה בהתנהלות יומיומית, ואז, אתה מעוניין, Tein מציעים לך קבוע קפיץ נמוך יותר מאחורה או גבוה יותר מקדימה לבחירתך, כדי שתוכל לשוב לאיזון המקורי של הרכב או לזה שרצוי בעיניך.

למרות שבאחוזים זה לא לגמרי מתיישר, ידוע לי אישית שבפלקס עם קפיצים אחוריים של 5kg/mm (יוצא 280) האיזון קרוב בהרבה למקורי.

רגע.

למה בכלל אני ממליץ על הבולמים של קוני?

אהה.... קוני עושים משהו אחד יותר טוב מהפלקס, אפילו הקוני הצהובים הרגילים!

בגלל אופן הפעולה של השיכוך בבולמים של קוני (אל תשאל אותי על זה, זה כבר עניין לשרשור אחר לגמרי..), ה-Turn-in שלהם יהיה פשוט יותר חד מזה של הקויל-אוברים של Tein.

בג'ימקאנה זה יתרון, לפחות לרוב הנהגים שאני מכיר.

שאל אותי אם אתה רוצה עוד הסברים, ברור לי שזה לא החומר הכי טריוואלי שבעולם ולא הביישן למד :-).

לסיכום - מחירי החלקים כאן בארה"ב, תוסיף משלוח וכל השאר לפי מה שצריך -

1. בולמי Koni Race, קוילאוברים של GC כאמור - $1400~

2. בולמי Koni צהובים, GC וכריות בולם משופרות - $1250-$1200~

3. Tein Flex כולל כריות PB כאמור - $1400~

שלא תגיד שלא מקבלים כאן שירות כמו שצריך :-P:wink:!

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה קונה קויל-אוברים למיאטה שקשיחות הקפיצים המקורית שלה (ביחידות של Lbs/ft) היא 208 מקדימה ו-118 ועולה לקבוע קפיץ של 392 מקדימה ו-336 מאחורה (7 ו-6 מתורגמים ליחידות של Lbs/ft)
מוטי הערה קטנה, לא יכול להיות שהמספרים הם ב LBS/ft כי אלו קפיצים רכים כמו מרגרינה.

כפי הנראה שהתכוונת ל LBS/inch ואז כל היחסים בין הקילוגרמים לפאונדים מסתדרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...